Şimdi Ara

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
24.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hiç bir zaman x2 kartı tek gpu lu karta değeişmem hiç sorunsuz tek gpu kart herzaman daha iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik

Bu resim herşeyi açıklıyor.

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280

+daha büyük gelişmelerde bekleyebiliriz ati den
  • bu kartı 4 gözle bekliyorum
  • güle güle nvidia.

yeniden merhaba ati.

bu rekabet bizim için çok hoş oldu valla.
  • atiten sasma yaya kalirsin sonra )
  • Görüyonmu keratayı. AMD cpu yu bıraktı gpu ya yükleniyo. Demekki nvidia intele nazaran daha hafif :D İşin özü rekabet iyidir. GTX280 için y.dışı 450$ deniliyo. Çıktığında 600-700$ lara satılmıyomuydu TR de. İşte bu bizim işimize gelen en büyük nokta. ATI nin iyi kartlar yapması bir nevi nvidia cılarında işine gelmiş durumdalar. Yoksa halen 1000ytl üzeri bir bedelle alacaklardı GTX280'i.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ben hiç bir zaman x2 kartı tek gpu lu karta değeişmem hiç sorunsuz tek gpu kart herzaman daha iyidir

siz değişmeyin güzel kardeşim,,4870 x2'nin kendinden daha pahalı olan tek gpu' karşısında yaptıkları bellidir ama tabi siz değişmeyin canım fanatikliğin alemi yok kardeş,,gidip daha pahalıya satılan ve daha düşük performanslı bi tek gpu'yu alıcaksan tabi tercihindir saygılıyız

• boşuna ümitlenmeyin arkadaşlar en az 1 ay sonra ancak 350 dolar altına düşer

fakat geforce indirirse ati de dayanamaz
  • Ati forever yawwww
  • Hiç kimse ATı ye çamur atmaya kalkmasın. Ben 8800GT den geçtim 4850 ye. Sonuç iyiki de geçmişim diyorum. 2 adet Sapphire HD4850 Toxic modeliyle, crossfire yaptım. Kartların üzerinde Zalman VF900 fan var. En ufak bir ısınma problemi yok. Bellekler ve mosfet de mavi renkli heatsinklerle sıcağa karşı korunmaya alınmış durumda. Bu kartları 700 Mhz gpu ve 2350 Mhz bellek hızlarında kullanıyorum. Tek kelimeyle sonuçlart harika. 3D Mark Vantage da 12437 puan elde ettiğim bu sistemle Crysis in yanısıra COD4 , Colin Mcrae Dirt ve Need For Speed Pro Street gibi oyunları ayarları kökleyerek oynuyorum saatlerce. Q6700 işlemcim de 3.6 Ghz de çalışarak 4850 crossfire sisteme harika şekilde ayak uyduruyor. En ufak bir sorun yok. Yalnız test drive unlimited oyununda kilitlenmeler yaşadım. Bu da sanırım çıkacak olan yeni sürücülerle çözülecek olan bir problemdir. Özetle overclockla dopinglenmişl 4850 crossfire sistem tek kelimeyle harika. Üstelik güç gereksinmesi açısından kıyaslayacak olursak sadece 9800GTX single kart olarak 2 adet 6 pin güç soketi isterken , 4850 crossfire sisteme kart başına 1 adet 6 pin güç çıkışı yeterli geliyort. Daha ne olsun.... Ben bu sistemi en az 3 sene kullanırım. 3 sene sonra Nvidia Atı den daha cazip bir kart çıkarırsa yeniden Nvidia ya dönerim elbete ama şu an için Nvidia nın kalas gibi kocaman GTX 280 ve GTX 260 ına şans tanımam açıkçası.

• ati herzaman iyidir
    benim için tek kötü yanı ise x2 lerin her oyunda iyi perfprmans vermemesi
    4870 x 2 min cazur cuzur ses yapması
  • quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

quote:

Orjinalden alıntı: isk0rpit

quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

Çok komik adamlar var forumda.

Komik mi? Yorumumu yazdımi komik geldiyse umrumda değil, iki üç hafta sonra görüşürüz kartla ilgili sorunlar ortaya çıkınca çok iyi birşey olsaydı çift çekirdekli ekran kartları, herkezde 3870x2 veye 9800gx2 olurdu, niye acaba gtx260 ve 4870 alınıyor hala? Size gülmek lazım aslında, insanların ne dediğini anlamadan, sindirmeden, mantık süzgecinizden geçirmeden yorum yapıyorsunuz, ağlanacak haliniz ya neyse...

Lütfen cevap vermeyin, cevap alamayacaksınız çünkü. Kendi kendinize debelenmek istiyorsanız o ayrı

4000 serisiyle tanışmadığınız belli oluyor 3870x2 ve 9800GX2'yi 4000 serisiyle karşılaştırmanızdan belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 23 Eylül 2008; 20:32:19 >

• süpersinizzz
  • Çoklu gpu ile tek gpu yu karşılaştırmak mantıksızlık ms olduktan sonra bir anlamı yok. Ayrıca fiyat güç tüketimi, optimizasyon olarak sıkıntılar olabilmekte çoklu gpu larda.
    Grafiklendirme yine abartılı olmuş. Birde ben nvidia nın gtx 280 gx2 çıkaracığını düşünüyordum ama haber yok galiba maliyet çok fazla olur diye çıkarmıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ggedik

hd 4870x2dede böyleydi nedense nvidia kartlar hep 1 de kalıyo

• Bikere 400 doları aşması pek mantıklı olmaz çünkü zaten kartın teklisi 200 dolar civarında gidiyor ve her zaman x2 ler 2 tane tekten biraz daha ucuz olmuştur ondan yana alacakların içi rahat olsun derim...Kartın performansına gelince;nasılki 9800 gt ler daha piyasaya düşmeden kimseye satılmadan kullanıcılarda bıraktığı etki hep şu yönde oldu;8800 gt nin kılıflanmış ama ciddi anlamada hiç bir şey sunmayan ziyan kartı ve öylede oldu kimse adını dahi anmıyor...Hatırlamadıysanız hatırlatayım dedim..Öte yandan 4850 x2 ye gelirsek bu kartın neler yapabileceğini bilmek için alim olmaya gerek yok lakin 4800 serisi gerçekten iyi iş gördü bu sene ve bu saatten sonrada kötüye gidecek hali yok 4850x2 nini.Onun için bu gereksiz tartışmalara hiçmi hiç gerek yok kartın güzel olacağı fizandan belli....Yeni çıkacak kartlara saklayın kedinizi derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 3 Ekim 2008; 13:39:18 >

• Yaşasın rekabet .. hd 4XXX serisinin hakkını yemeyelim,
    ati olmasa nvidaya bayılmaya devam..

zamanında 6600GT model karta 450 liraya yakın para saymıştım,
    o para şimdi 4850x2 alabiliyorsun hemde 2gb
  • ürün gerçekten müthiş :) fiyatıda cazipse alınabilir
    mobil
  • konu hortlamış
  • yaw bu 4850 X2 nin fiyatı en son ne oldu acaba birde bazı yabancı sitelerin testinde bu ürünle 280 GTX i kıyaslıyorlar biri bunu önde gösteriyor başka site 280 GTX önde gösteriyor kafam karıştı aralarındaki fiyat farkına bakıyorum ATI nin driver sorunu beni korkutuyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.