Şimdi Ara

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
24.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan sonra ATI'den tek işlemcide çift çekirdek bekliyoruz.Gerçi söylemesi kolay ama yapılmıyıcak birşey değil.
  • Ati bu sene uçtu.Tutabilene aşk olsun.
  • bu kart o fiyattan çıkarsa hem nvıdıa 8800gt ve daha yüksek performanslıları atide bazı kendi kartlarında indirime gitmesi lazım
  • ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280

• Haberimizde de okudugumuz gibi artık ipler atinin elinde Amd e başarılarından ve kullanıcı dostlugu sundugu için teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::dream::

Haberimizde de okudugumuz gibi artık ipler atinin elinde Amd e başarılarından ve kullanıcı dostlugu sundugu için teşekkür ederim

Paranın söz konusu olduğu yerde kullanıcı dostluğu olmaz, ben inanmıyorum en azından. AMD-ATI, piyasanın seyrini değiştirdi 4800 serisi ile. F/P konusunda iyi adım attı. Bunu kullanıcı dostluğu olarak görmemek lazım.
  • off tokada bak :D

edit:Yorumları okudumda crysis olsa falan diyor arkadaslar crysis optimizasyon ozurlu bi oyun ve sadece nvidia kartlara optimize edilmiş gibi duruyor açıkçası crysis'in 4 çekirdek testlerini incelemenizi tavsiye ederim 4 çekirdekli bi işlemciye sahipseniz crysis sizin 4 çekirdeği malesef kullanamıyor fakat ondan daha once çıkan ve hiç bi şekilde 4 çekirdek destekli ilk oyun lansmanı falan yapılmamasına ragmen ETQUAKE WARS oyunu 4 çekirdeğide full kullanabiliyor 1 oyuna bakıp kartı değerlendiricekseniz ozaman kusura bakmayın ama bunu yapan insanlara taraflı yaklaşıyorsun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeAr -- 14 Eylül 2008; 22:32:44 >
  • daha dün 4850 aldım hıs ıcq4 gerçekten ati 4850 ile çok iyi bir satış yakalmışa benziyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeAr

off tokada bak :D

edit:Yorumları okudumda crysis olsa falan diyor arkadaslar crysis optimizasyon ozurlu bi oyun ve sadece nvidia kartlara optimize edilmiş gibi duruyor açıkçası crysis'in 4 çekirdek testlerini incelemenizi tavsiye ederim 4 çekirdekli bi işlemciye sahipseniz crysis sizin 4 çekirdeği malesef kullanamıyor fakat ondan daha once çıkan ve hiç bi şekilde 4 çekirdek destekli ilk oyun lansmanı falan yapılmamasına ragmen ETQUAKE WARS oyunu 4 çekirdeğide full kullanabiliyor 1 oyuna bakıp kartı değerlendiricekseniz ozaman kusura bakmayın ama bunu yapan insanlara taraflı yaklaşıyorsun derim.

Arkadaşım,söz konusu oyun,CRYSIS gibi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyunu ise,ekran kartı üreten firmaların optimzasyonları gözönüne almaları gerekir bu bir.

İkincisi hiçbir çift GPU kart,kanaatimce tek GPU karta rakip olamaz(NVIDIA için de ATi için de geçerlidir)Nedenine gelince,inanılmaz sorun çıkarabilme potansiyeli,yüksek güç sarfiyatı ısınma sorunları ve herşeyden önemlisi azılı 70FPS de akıcılık sorunu yaratma potansiyeline sahip adı meşhur microstuttering.

Üçüncü olarak,sandviç gibi olacak araya sıkıştı bir microstuttering ama,CRYSIS asla optimizasyon özürlü değil,katılmıyorum katılmam da beklenemez.O grafikleri o FPS lerde görebiliyor olmamız adeta mucize.Keza custom config dosyalarıyla oyunu sunduğu max detaylardan çok daha iyi kalitede oynayıp bitirmeniz mümkün,kısa ve sürükleyici değil diyenlere de katılmıyorum,en çok sürüklendiğim oyunlardan biriydi,bir başyapıttı adeta.

CRYEngine,bilgisayarı biraz iyi olana(ekran kartım benim 8800GT,mükemmel bir kalite sundu bana,XP DX10 moduyla) dünyanın an itibariyle en gelişmiş grafiklerini sunan oyun.Bu oyuna ayak uyduramayan,diğer oyunlara uydurur.Bu kadar basit.

Sadece fiyat açısından rakip olma durumları var bu iki kartın.AMD kafasında çift GPU yu rutine indireceğini düşünüyor,belki bir gün başarabilir de,ama o gün bugün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reason666 -- 14 Eylül 2008; 22:41:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ckukner

Yuh! bu kadar yanıltıcı bir tablo çizilebilir mi? 1 performansla 1.3 arasında sanki 3 kat fark var gibi duruyor. Tamam okuma yazmamız var tablolarıda anlıyoruz ama insanın aklında sanki en az 1.5 kat fark var gibi kalıyor. Zaten bu bir pazarlama stratejisi. Bu işi nVdia başlattı ati uygululamaya devam ediyor. Sadece ayıptır diyebilirim.

+++
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Arkadaşım,söz konusu oyun,CRYSIS gibi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyunu ise,ekran kartı üreten firmaların optimzasyonları gözönüne almaları gerekir bu bir.

İkincisi hiçbir çift GPU kart,kanaatimce tek GPU karta rakip olamaz(NVIDIA için de ATi için de geçerlidir)Nedenine gelince,inanılmaz sorun çıkarabilme potansiyeli,yüksek güç sarfiyatı ısınma sorunları ve herşeyden önemlisi azılı 70FPS de akıcılık sorunu yaratma potansiyeline sahip adı meşhur microstuttering.

Üçüncü olarak,sandviç gibi olacak araya sıkıştı bir microstuttering ama,CRYSIS asla optimizasyon özürlü değil,katılmıyorum katılmam da beklenemez.O grafikleri o FPS lerde görebiliyor olmamız adeta mucize.Keza custom config dosyalarıyla oyunu sunduğu max detaylardan çok daha iyi kalitede oynayıp bitirmeniz mümkün,kısa ve sürükleyici değil diyenlere de katılmıyorum,en çok sürüklendiğim oyunlardan biriydi,bir başyapıttı adeta.

CRYEngine,bilgisayarı biraz iyi olana(ekran kartım benim 8800GT,mükemmel bir kalite sundu bana,XP DX10 moduyla) dünyanın an itibariyle en gelişmiş grafiklerini sunan oyun.Bu oyuna ayak uyduramayan,diğer oyunlara uydurur.Bu kadar basit.

Sadece fiyat açısından rakip olma durumları var bu iki kartın.AMD kafasında çift GPU yu rutine indireceğini düşünüyor,belki bir gün başarabilir de,ama o gün bugün değil.

peki sen rakip olarak gorme 2 gpu lari.buyur gtx 260&280 al,ati alan arkadas senden daha ucuza aldigi kartla daha fazla fps alsin.bosa para harcamayi seviyorsun saygi duyariz...microstuttering 15 oyunda 4 tane var (testi var forumda) abartildigi kadar degilmis,ms sorunu kapandi bu yuzden.(o testi incelemeni tavsiye ederim ekran karti bolumunde).gelelim 2 gpu asiri isinmaya;.ben gayet ekran kartimda net 50 derece goruyorum fan hizini arttirarak,ortada isi sorunu falan yok..yani ortalarda cok isiniyor soylentisi var halbuki oyle birsey yok.

xp icin dx10 patch i var evet ama bunun calismadigi,sadece dxdiagta dx versionunu dx10 gosterdigi kanitlandi

oncelikle vista kurmanii tavsiye ederim dx10 performansini gormek icin

crysis en iyi grafiklere sahip oyun ama zevkli degil,konusu zayif siradan bir oyun.gunumuzde oyunlar oynanabilirlik degilde grafiklerine gore degerlendiriliyor ne hikmetse

• ms sorunu yok denecek kadar var ve rahatsızlık vermiyor kesinlikle

ısınma sorunu yok 4000 serisinde bendeki 4870 x 2 yi soğuk hava vererek 22 derecelerde çalıştırabiliyorum
    masa üstü normalde 40 derece
  • ATI.

fx57 sen uyuyor musun acaba?
  • CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 15 Eylül 2008; 0:26:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

Çok komik adamlar var forumda.

• 400 usd pahali olmuş bide kdv binecek bizde
    350 usd olsaymiş nvidia yi duvara civilerdi ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: isk0rpit

quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Çok komik adamlar var forumda.

Komik mi? Yorumumu yazdımi komik geldiyse umrumda değil, iki üç hafta sonra görüşürüz kartla ilgili sorunlar ortaya çıkınca çok iyi birşey olsaydı çift çekirdekli ekran kartları, herkezde 3870x2 veye 9800gx2 olurdu, niye acaba gtx260 ve 4870 alınıyor hala? Size gülmek lazım aslında, insanların ne dediğini anlamadan, sindirmeden, mantık süzgecinizden geçirmeden yorum yapıyorsunuz, ağlanacak haliniz ya neyse...

Lütfen cevap vermeyin, cevap alamayacaksınız çünkü. Kendi kendinize debelenmek istiyorsanız o ayrı

• yaw nesi varmiş 4850 serisin yada 4870 serisinin ...

ben şahsen ne ati taraftariyim ne vnidia kimden güzel kart gelirse onu alirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 15 Eylül 2008; 0:47:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilyus

bazilaRİ müsilmi içmiş ne karni agriyo besbelli yaw nesi varmiş 4850 serisin yada 4850 serisinin ...

neyse adam sanilip alinirlar

ben şahsen ne ati taraftariyim ne vnidia kimden güzel kart gelirse onu alirim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.