Şimdi Ara

ATİ 2400XT,2600PRO,2600XT Kartları ile PC Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda bu kartlardan birini alıp tvde kullanmayı düşünüyorum özellikle hdmi çıkışından yararlanıp elimdeki HDMİ-HDMi kablo ile bağlantı yapacağım,

Ancak bugün DH video incelemelerinde bu kartlarla, görüntü kalitesi çok iyi olmasına rağmen windowsta yazıların bozuk çıktığı ve görüntünün tam oturmadığı yazıyor ??

Özellikle bu kartlarla tv kullanan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim kolay gelsin
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Siz ihtimal veriyor musunuz Windows'ta sorunlu görüntü verecek ekran kartı üretiminin yapılmasına ?

Zaten Lcd Tv - PC bağlantısında görüntünün ekrana oturmaması, yazıların bozuk çıkması hep "pixelmapping" konusu ile alakalı ve ekran kartına değil, Lcd Tv'ye bağlı.

Üst konudaki listede bu konuda açıklamalar var.
  • Bende ihtimal vermiyorum tabiki ama Mesut Çevik in 2400 ve 2600 XT incelemesinde bu durumla karşılaşmış o nedenle sordum ,PC bağlantılarının henüz HDMİ-HDMİ kullanımına hazır olmadığını söylemiş.

Neyse kartı alıp istediğim cevapları kendim vereyim en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japonozan -- 21 Şubat 2008; 22:32:19 >
  • 1GB PowerColor HD 2900XT ekran kartımı HDMI üzerinden SONY 40W2000 LCD TV ye bağlıyorum.
    Keşke monitör almasaydım dedirtecek kadar kaliteli ve net görüntü veriyor.
  • Cevabınız için teşekkür ederim size P.M attım
  • PALİT 2600PRO SONİC kullanıyorum. HDMI ve DVı çıkışı var. HDMI ile hem ses hemde görüntü alıyorum.
    Çok menmunum. Görüntü çok iyi.
  • Bunları duydukça rahatlıyorum teşekkür ederim ratsx Hatırladığım kadarıyla PALİTin hdmi girişi direk olarak karta entegreliydi arada dönüştürücü olmadan,bulabilirsem ondan almayı düşünüyorum bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japonozan -- 21 Şubat 2008; 23:23:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11
    Bunları duydukça rahatlıyorum

Tv'nizin modelini bilmiyorum ama pixelmapping destekliyorsa eğer karttan yana bir endişeniz olmasın. Eğer pixelmapping desteklemiyorsa yine karttan yana bir endişeniz olmasın çünkü o zaman değiştirebileceğiniz birşey olmayacak
  • Modeli SAMSUNG 32S81B cahilliğimi bağışlayın ama pixelmapping tam olarak nedir??
  • quote:

Modeli SAMSUNG 32S81B cahilliğimi bağışlayın ama pixelmapping tam olarak nedir??

Birkaç mesaj yukarıda söylediğim gibi, sizin sorunuzun cevabı "ekran kart"larında değil, Lcd Tv'nizin pixelmapping destekleyip desteklememesinde.

Üst konudaki listeye de ekledim aşağıdaki konuyu : 1:1 Pixelmapping Yapabilen Cihazlar
    http://forum.donanimhaber.com/m_12917756/tm.htm

Üst konuda sizin modelinizin konusu olması gerekir, o konuyu okuyup, kullanıcılardan görüş alabilirsiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Evet araştırdım ve 1:1 pixelmapping olayını anladım ,şöyleki SAMSUNG un S ve R serileri HDMİ bağlantı üzerinden 1:1 pixelmapping yapamıyorlar sadece VGA dan yapabiliyorlar.

HDMİ bağlantı ile bağlandığında ekran kartı ayarlarında çözünürlük 720p olarak ayarlanıyor ,1:1 olmadığı için doğal olarak yazılar çok net olmuyor ama 720p filmler müthiş görünüyor ,benim de asıl amacım film olduğu için ,1:1 benim için önemli olmadığı için bu bağlantıyı kullanacağım.
  • quote:

Bunları duydukça rahatlıyorum teşekkür ederim ratsx Hatırladığım kadarıyla PALİTin hdmi girişi direk olarak karta entegreliydi arada dönüştürücü olmadan,bulabilirsem ondan almayı düşünüyorum bende

Direk olarak HDMI üzerinden anfime giriş yaptım. Hemde diğer markalara göre fiyatıda makul.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.