Şimdi Ara

Atatürk'ün Yaptığı En Büyük Hata.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu coğrafyaya demokrasi hiç gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

Bu coğrafyaya demokrasi hiç gelmedi.
    Bu aralar hep söylüyorum ama bu seçim barajı kalkmadan demokrasi falan gelmez.Hele liberal partisiz demokrasi düşünülemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

Bu aralar hep söylüyorum ama bu seçim barajı kalkmadan demokrasi falan gelmez.Hele liberal partisiz demokrasi düşünülemez

Alıntıları Göster
    Ahh, ahhh, Stalin yoldaşı örnek almalıydı, bilemedi!
    Neyini örnek almalıydı yazmayım, ortalık karışmasın!

• Mustafa Kemal'in en büyük hatası kültür tasfiyesidir. Osmanlı kültür ve ümmet bilinci ne zaman bu halktan silindi, Türkiye o zaman kaybetti.
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    O " kültür tasfiyesi " dediğiniz şey sayesinde az çok ta olsak abuk sabuk ülkeler arasından biraz sıyrılabildik, yapılmasaydı hala mağara devrinde olurduk! İyi ki yapmış.
    Hep söylerim, bu milleti tanıdıkça Atatürk gözümde daha da büyüyor diye!
  • neommy kullanıcısına yanıt
    Önceki silinen konuda mesajına cevap veremedim. Hdp'ye oy vereceğini öğrenmiştik, şimdide kemalist olduğunu anlayabiliriz herhalde. Yada stalinininis denebilir mi. Zor olur ama denir. Şu tayfa sanırım.

Son olarak alevi olduğunu söylersen sunizan yapmakdan kurtarırsın. Ayrıca beni takip ettiğini bilmiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Önceki silinen konuda mesajına cevap veremedim. Hdp'ye oy vereceğini öğrenmiştik, şimdide kemalist olduğunu anlayabiliriz herhalde. Yada stalinininis denebilir mi. Zor olur ama denir. Şu tayfa sanırım.

Son olarak alevi olduğunu söylersen sunizan yapmakdan kurtarırsın. Ayrıca beni takip ettiğini bilmiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Alıntıları Göster
    en büyük hatası kürtlerle ortak devlet kurmaktır. keşke günaydoğu hiç türkiyede olmasaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: zimbabve milyarderi

en büyük hatası kürtlerle ortak devlet kurmaktır. keşke günaydoğu hiç türkiyede olmasaydı

Alıntıları Göster
    bu coğrafyadan mustafa kemalin çıkması müslümanların tembelliği ve özentilinden dolayıdır. bana göre tüm hayatı hata
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

bu coğrafyadan mustafa kemalin çıkması müslümanların tembelliği ve özentilinden dolayıdır. bana göre tüm hayatı hata

Seçim acı koymuş galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

Seçim acı koymuş galiba

erken seçim var hele dur
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Hangi silinen konu ve mesajdan bahsediyorsun anlayamadım? Son günlerde standart kapasitemin üstüne çıkıp çok mesaj attım forumda, neyse boşver.
    HD'ye oy vereceğim nerden çıkıyor, HDP'ye oy verenleri anlıyorum ve kınamıyorum, ama ben hiç bir yerde HDP'ye oy vereceğim demedim ki? haa, gelecek seçimde sınavı geçerse güçlü ihtimal oy vermem dedim.
    Kemalist diyemezsin, Atatürk'ü severim ama Kemalizm diye bir şey olduğunu düşünmüyorum.
    Stalinist diyebilirsin, sakıncası yok, Rusyadaki 18000 Kiliseyi 20 yılda 80'e indirdiğini öğrendiğim son birkaç aydır Stalin Yoldaşı bu anlamda sempatik buluyorum. Sen ne dersin bilmem?
    Alevi değilim? Yaww ne tuhaf, biriside şakirt dedi bana 2 gün önce? Ne olduğumu şaşıracağım bu forumda.
    Çok alakasız bir 1920'ler karikatürü. Atatürk Stalin olsaydı cami kalmazdı TC'de! Bence olmadığına şükretmelisin. İndir onu attan!

• quote:

Mustafa Kemal'in en büyük hatası kültür tasfiyesidir. Osmanlı kültür ve ümmet bilinci ne zaman bu halktan silindi, Türkiye o zaman kaybetti.

Osmanlıda kültür ve ümmet bilinci mi varmış?
  • Yok, onu biliyorum. Ama reklamı daha fazla olduğundan Stalin benim daha çok hoşuma gidiyor.
  • Canis Majoris kullanıcısına yanıt
    Ben liberal partiyi seviyorum, oy vermesem bile! Çok hoşgörülü ve iyimserler!

• Din karşıtı olduğu söylenen liderlerin neden dine karşı oldukları soylenmemiş. Almanların rusların ve bir takım ülkelerin kilisenin tanrısının ne yaptığını gormuş olması dine karşı tutumlarını açıklar. Ancak bu tutumu musluman bir ülkede tanrı karşıtlığı ile uygulatsanız anlaşılabilirken Allahu Teala karşıtlığı gibi lanse etmek kafa karışıklığına yol açar. Ataturkun kesinlikle tanrı karşıtı olduğuna inanıyorum ancak Allahu Teala inancına karşı olduğunu bir gün bile duşunmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Din karşıtı olduğu söylenen liderlerin neden dine karşı oldukları soylenmemiş. Almanların rusların ve bir takım ülkelerin kilisenin tanrısının ne yaptığını gormuş olması dine karşı tutumlarını açıklar. Ancak bu tutumu musluman bir ülkede tanrı karşıtlığı ile uygulatsanız anlaşılabilirken Allahu Teala karşıtlığı gibi lanse etmek kafa karışıklığına yol açar. Ataturkun kesinlikle tanrı karşıtı olduğuna inanıyorum ancak Allahu Teala inancına karşı olduğunu bir gün bile duşunmedim.
    Atatürkün en büyük hatası ülkeyi düşman istilasından kurtarıp bizlere ter temiz vatan emanet etmesidir. Bilseydi insanların bu kadar nankör olacağını onu bile yapmazdı belki. Ne haliniz varsa görün diyebilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Ben liberal partiyi seviyorum, oy vermesem bile! Çok hoşgörülü ve iyimserler!

Liberal parti bu ülkenin umududur Şu baraj kalksın hele bir oyumun nereye gideceği belli

• Erken ölmesi olabilir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.