Şimdi Ara

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
17
Favori
60.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EVET SENE 80'LER ATARİ SALONLARI ÇOK REVAÇTA,HER KÖŞE BAŞINDA MAHALLE ARASI ATARİ SALONLARI VAR DAHA BÜYÜK SEMTLERDE DAHA LÜXLERİ OLURDU!!!
    ŞİMDİ GELELİM KONUMUZA O DÜNYA BAŞKA BİR DÜNYAYDI,SALON İÇİNDE ENTRESAN MUHABBETLER VE ENTRESAN İNSAN TİPLERİ TANIRDINIZ SIRALAMAK GEREKİRSE BAŞLICALARI ŞUNLARDI;

TİPLER;

GEÇİP VERİYİM TİPLERİ(GENELDE SEVDİKLERİ OYUNLARIN YANINDA SOTEDE BEKLERLER KURBAN GELİP JETONU ATAR,YAVAŞTAN YANINA YANAŞAN Bİ KİŞİ VARDIR ÖNCE OYUNU İZLER,RAUND'U YENİLDİĞİNİZ ANDA O SES YANDAN USULCA KULAĞINIZA GELİR''GEÇİP VEREYİM Mİ???
    YANDAN MÜDAHALE ELEMANLARI(BU TİPLER GENELDE OYUNU ÇOK İYİ BİLMEKLEN BERABER BİR O KADARDA ZÜĞÜRT OLAN KİŞİLERDİR GENELDE TEK JETON MANTIĞI İLE BÜTÜN GÜNLERİNİ SALONA VERİP OYUN OYNAYAN KİŞİLERE YANDAN TAKTİK VERME İSTEĞİ DUYARLAR
    JETON YİYİCİLER(BU TİPLER MASTER KONUMUNA ULAŞMIŞ SAĞLAM GAMERLARDIR.GENELDE ARCADE TİPİ OYUNLARDA GÖRÜNÜRLER,JETONU ATARSINIZ ADAMINIZI SEÇERSİNİZ İLK RAUND BAŞLARKEN YAN TARAFINIZDA ELİNDE PARLAYAN BİR JETONLA BELİRİRLER O ANDA İÇİNİZE Bİ KORKU DÜŞER(şu yaşımda o korkunun nedenini halen anlamış değilim)JETONU ATAR VE NE HİKMETSE O KİŞİ SİZİN YANINIZA OYUNA DAHİL OLDUĞU ANDA ARKANIZ BİR ANDA İZLEYİCİLERLE DOLAR SONUÇ %90 YENİLGİ OLUR(du)
    SALONUN TANINMIŞ ABİLERİ(BU TİPLER GENELLİKLE SİZDEN YAŞCA BÜYÜK VE MASTER GAMER KONUMUNDA OLAN KİŞİLERDİR,SALONUN KÜÇÜKLERİ TARAFINDAN BÜYÜK SAYGI DUYULAN BU TİPLER BU OLAYDAN HABERDAR OLDUKLARINDAN SİZİ FAZLA TINLAMAZLAR
    ESRARENGİZ KİŞİLER(GENELDE REVAÇDA OLMAYAN OYUNLARIN BAŞINDA GÖRÜRSÜNÜZ BU ADAMLARI AMA SÜREKLİ AYNI OYUNU OYNARLAR ,GENELDE KİMSEYLE MUHABBETİ OLMAYAN BU TİPLER OYNADIKLARI OYUNDA ULTRA MASTER KONUMUNDADIRLAR ARADA BİRDE OLSA ÖZENİRSİNİZ BU TİPLERE
    ÜMİTSİZ VAKALAR(SALONLARDA OLDUKÇA FAZLA GÖRÜLEN TİPLERDİR,HER OYUNU OYNAMA İSTEĞİ DUYARLAR YUKARIDA BAHSETTİĞİM JETON YİYİCİLER FAMİLYASINDA OLAN BU TİPİN JETON YİYİCİ IRKINDAN TEK FARKI YANINIZDA BELİRDİKLERİ ANDA JETONLARI PARLAMAZ, JETONU HIZLI VE GÜVENSİZ BİR BİÇİMDE BIRAKIRLAR HAZNEYE O ANDA İÇİNİZE Bİ GÜVEN DUYGUSU GELİR AMAA BU OLAYDA ARKANIZ KESİNLİKLE İZLEYİCİ İLE DOLMAZ NEDENİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM

ENSTANTENELER;

BOŞ MAKİNELERİN ALT KISMINDAKİ JETON DÜŞME HAZNESİNE PARMAK SOKUP JETON BULMA HEYECANI
    İNSERT COİN YAZAN MAKİNELERİ KONTROL EDEREK BİR UMUTLA JETON ATILMIŞ BİR MAKİNA BULMA HEYECANI
    MAKİNELERİ KONTROL AMAÇLI GEZEN ELEMANIN KEMERİNDE ASILI OLAN ANAHTARLARIN O AN SENDE OLMASINI DÜŞÜNMEK VE ANLIKDA OLSA MUTLU OLMAK (Bende vardı)
    JETON SATIN ALIRKEN JETONCUNUN YANLIŞLIKLA BİR JETON FAZLA VERMESİNİ UMUT ETME HEYECANI
    ATTIĞINIZ JETONUN MAKİNE TARAFINDAN YUTULDUĞUNU GÖREVLİ KİŞİYE SÖYLEMEK İÇİN KOŞTURMA HEYECANI
    OYNANAN BİR OYUNA, KENDİNE NE KADAR GÜVENSENDE JETON ATARKEN DUYULAN HEYECAN VE KORKU
    JETON BİTER VE EL CEBE ATILIR SADECE BOZUK PARALAR KALMIŞTIR,KALAN BOZUK PARALARIN BİR JETON ALMAK İÇİN YETMESİNİ ÜMİT ETME HEYECANI

DAHA ÇOK VAR AMA GERİ KALANLARINIDA SİZ SÖYLEYİN

VEYA EN GICIK OLDUĞUNUZ TİP VE EN ÇOK YAPTIĞINIZ ENSTANTENELERİ SEÇİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyler999 -- 23 Eylül 2011; 3:10:35 >
  • Benim 1 tane Trajikomik hikayem var Atari salonuyla ilgili hiç unutmam.Henüz ilk defa gideceğim atari salonuna.

Şuan 21 yaşındayım.Küçükken mahalledeki en temiz en efendi çocuk olarak bilinirdim bundan 12-13 yıl önce anneler hep çocuklarına beni örnek gösterirdi bende inanılmaz saftım o zamanlar.Mahallenin en serseri çocuğu Feyyaz diye bir arkadaşım vardı.Arcade Salonları bilir oralardan genelde çıkmaz iyi oyunculara yancılık yapıp ortamı öğrenirdi.1 turda ben oyniyimmi abi muhabbeti yapan çocuklardandı işte.

Herneyse ben 8-9 yaşlarındayım.O zamanlar Arcade salonlara gidenlere serseri gözüyle bakardı aileler çoğu zaman.Feyyaz birgün beni kandırıp salona götürdü.İlk oynadığım oyun Street Fighter'dı.Tabii evimde Mario oynamaktan bilmezdim başka oyun ben.

Feyyaz cebimdeki tüm paraya Jeton aldırmıştı bana o gün.Karşılıklı uzunca süre oyun oynamıştık.Feyyaz beni yenince oyunda kendisi devam etmek istedi oyunu bitirme niyetiyle.Hiç Unutmam Mustafa diye bir eleman gelmişti.Salonon ağır abilerindenmiş.Feyyaz saygı duruşuna geçti mustafayı görünce.Her neyse Bu Mustafa Feyyazın oyununa pat diye dahil olup doğal olarak Perfect tokatlamıştı çocuğu.Daha sonra hatırladığım kadarıyla bu mustafanın arkadaşlarından biri gelip mustafanın oyununa dahil oldu.Mustafa kendinden emin gel oğlum dayağı yiyip gidiceksin dedi arkadaşına.Bizde bu hırslanmayı izlemeden edemedik.Bizimle beraber bir sürü kişi kapışmalarına şahit oldu.Ken ile Ryu.Mustafa oyunda dayak yiyip toplum içinde Rencide oldu düşüncesiyle oyun biter bitmez salondan dışarı koştu.Merak ettik ne yapacak diye.

Sokağın karşısındaki ağaca tırmandı adam.Ağacın tepesine tırpanıp bir dal'a asıldı.tutunarak sallanıp sallanıp o dalı kopardı.Kopardığı gibi gelip içeri o Dal ile çocuğu dövmüştü salonda Ben o ortama ilk defa girdiğim için şok olmuş bir şekilde eve ağlayarak döndüm.Annemde feyyazı sıkıştırmış nereye gittiğimizi öğrenmiş.Ben hüngür hüngür ağlıyorum odamda kafama çekmişim yorganı.

Annem gelmiş bana diyorki ; öyle salonlara gidersen bağımlısı olursun öyle yerlerin.Öyle yerlere serseriler gider.Senin orada işin olamaz.Bağımlısı olursan çıkamazsın oradan tüm paranı oralarda yersin,sınıfta kalırsın diyip yanımdan gitmişti.

Bende saf olarak kafamda kurup kurup durdum.Atari salonunda bir kızla evlenicem orada koltuk yatak olucak orada kalıcaz.Çocuğumuz orada doğucak ve ben orada yaşlanıp atari salonunda öleceğim.Atari salonunun o kasvetli ortamınıda düşünüp böyle bir hayat istemediğim için sabaha kadar yorgan altında ağlamıştım o gün.

İşte salonla tanışmam böyle olmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

http://forum.donanimhaber.com/m_40050041/mpage_1/key_gecmisten%2Cbugune/tm.htm

Diyaloglar güzelmiş
  • Zamanında çok konu açtım şimdi ise forumun tozlu sayfalarında arayıp buluyoruz iyiki yoksun arama butonu iyiki varsın favoritelerim :)
  • Mortal Kombat oynarken,10 jetonunu yediğin abinin,salonun önünde sana fatality yapması var bide:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geralt the Witcher

Mortal Kombat oynarken,10 jetonunu yediğin abinin,salonun önünde sana fatality yapması var bide:)

O dedğin benim başına geldi hediye çekme olayında yaklaşık 10 jeton harcayıp oyuncak ayıyı yerinden oynatdı çocuk jetonu bitti koşarak jeton almaya gitti o arada ben tek jetonlar aldım ayıyı geldiğinde ben ayıyı almış kaçarcasına uzaklaşmaya girişmiştim ki biri ayıya sarıldı arkamdan bı onu bide tokatı hatırlıyorum sonrası taşlı sopamı bı kavga ayıyı elimizden alıp bizı dışarı attılar bide dışarda girdik birbirimize yaş daha 12 falandı
  • Birde şu olay vardı atari müdavimi kişiler iyi bilirler salonda bir atari bozulduğu zaman yapan kişinin yanından tamir edilene kadar ayrılmaz türlü türlü yalakalıklar yapar iş bittiğinde de beleş oyuna konmanın zaferini yaşarlar pis pis diğer elemanlara sırıtırlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olizvel

Birde şu olay vardı atari müdavimi kişiler iyi bilirler salonda bir atari bozulduğu zaman yapan kişinin yanından tamir edilene kadar ayrılmaz türlü türlü yalakalıklar yapar iş bittiğinde de beleş oyuna konmanın zaferini yaşarlar pis pis diğer elemanlara sırıtırlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler999

quote:

Birde şu olay vardı atari müdavimi kişiler iyi bilirler salonda bir atari bozulduğu zaman yapan kişinin yanından tamir edilene kadar ayrılmaz türlü türlü yalakalıklar yapar iş bittiğinde de beleş oyuna konmanın zaferini yaşarlar pis pis diğer elemanlara sırıtırlardı.

benim psn'de kayıtlı bir ottoman var o senmisin yav
  • Yok sen bende ekli değilsin ....
  • quote:

Adam deneyimli çünkü
  • Hahah gecip veriyim mi resmen gozlerimin onune geldi..

- Punisher'da hile vardi,kirmizili adami gorunce adami tutup hizli hizli sag sol yapioduk.. Hile olunca butun adamlar oluyodu :))

- Final Fight'a Haggar dioduk ve Cody'i ben secicem kavgasi..

- Mortal Kombat da arkada dolunayın onunden cadi gecerse ozel Fatality oluyodu :) Bide her salonun Timuçin abisi vardir; adam ozel hareketleri ve fatalty'leri ezbere bilir agzimiz acik izlerdik..

- Street Fighters da Chun Li'yi doverken "babasinin yanina gondercem onu" esprisi..

- Son adama geldim, oyunun sonu gordum heyecanlari..

- Double Dragon'da Jun'u yenmenin zorlugu ve 3 tuslu joysticklerde 4 tusluk ozel ejder gücü olayini yapamama.. Bi de orda sarhos bi adam vardi; favorimdi herif :))

- Oyunda skor yaptiktan sonra cok kisitli zamanda 3 haneli puan tablosuna adimizin ilk 3 harfini yazabilme stresi :)) A B C D.. diye giderdi hep son harfe yetisemezdim

Ah ah ne gunlerdi ya simdi iPhone'da Haggar oynuorum..
  • Evet o günler güzel agalar, ama yılmak yok yola devam. Yaş 30 halen mi oyun, "-Evet . Halen oyun." No Woman No Cry" Huleyyyn
  • hey gidi günler hey geçmişim canlandı gözümde ilkokula giderken sabahçı olmama rağmen çocuk aklı ile okuldan kaçıp atari salonuna gittiğimi, öğlen eve dönmem gerekirken gece saat 11 de döndükten sonra bütün mahallenin ve polisin beni heryerde aramasını, sonrasında da babamdan yediğim feci dayaktan dolayı 1 hafta okula gidemeyişimi daha dün gibi hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PracticeMan

Evet o günler güzel agalar, ama yılmak yok yola devam. Yaş 30 halen mi oyun, "-Evet . Halen oyun." No Woman No Cry" Huleyyyn

aynen kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum.Yaş 29 ''No woman, no cry''
  • quote:

Orijinalden alıntı: CHAKALLLLL

Hahah gecip veriyim mi resmen gozlerimin onune geldi..

- Punisher'da hile vardi,kirmizili adami gorunce adami tutup hizli hizli sag sol yapioduk.. Hile olunca butun adamlar oluyodu :))

- Final Fight'a Haggar dioduk ve Cody'i ben secicem kavgasi..

- Mortal Kombat da arkada dolunayın onunden cadi gecerse ozel Fatality oluyodu :) Bide her salonun Timuçin abisi vardir; adam ozel hareketleri ve fatalty'leri ezbere bilir agzimiz acik izlerdik..

- Street Fighters da Chun Li'yi doverken "babasinin yanina gondercem onu" esprisi..

- Son adama geldim, oyunun sonu gordum heyecanlari..

- Double Dragon'da Jun'u yenmenin zorlugu ve 3 tuslu joysticklerde 4 tusluk ozel ejder gücü olayini yapamama.. Bi de orda sarhos bi adam vardi; favorimdi herif :))

- Oyunda skor yaptiktan sonra cok kisitli zamanda 3 haneli puan tablosuna adimizin ilk 3 harfini yazabilme stresi :)) A B C D.. diye giderdi hep son harfe yetisemezdim

Ah ah ne gunlerdi ya simdi iPhone'da Haggar oynuorum..

ya hocam hıc unutmam ankara bahcelı las vegas 3te elemanın bırı ver bı hareket denıcem dıyp punısherda tum dusmanları dondurduydu. bız agzımız acık ızlıyoruz tabı cok ıcımde kaldı o olay bakmadıgım arastırmadıgım yer kalmadı hala nasıl yapıldıgını bılmıyorum bu kırmızı ceketlı adamı tutma olayını mı yaptı kı :S
  • Ahhh be az mı para yatırdım bende MK ya KOF a

Atari salonu muhabbetleride ayrıca çok bomba oluyor. Birinde KOF 97 de bir eleman takım sonu getirebilmek için yashiro-chris grubunu seçmiş oynuyordu bende karşısına attım ve yendim. adam iyi oyuncuydu ve yediremedi "benim gerçek takımım bu değil yoksa sen beni hayatta yenemezsin" diyerek bir jeton daha attı. Gerçek takımını seçti gene yendim adam sinirde arcade makinasını dövmüştü. Ha tabi bunun tersi olaylar olmadımı oldu ama yenmek oldugu kadar yenilmekde var

Şimdi online oyunlar oynuyoruz filan ama yüzyüze olan karşılaşmalar çok ama çok çok çok daha eğlenceliydi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

hey gidi günler hey geçmişim canlandı gözümde ilkokula giderken sabahçı olmama rağmen çocuk aklı ile okuldan kaçıp atari salonuna gittiğimi, öğlen eve dönmem gerekirken gece saat 11 de döndükten sonra bütün mahallenin ve polisin beni heryerde aramasını, sonrasında da babamdan yediğim feci dayaktan dolayı 1 hafta okula gidemeyişimi daha dün gibi hatırlıyorum

Şaşırmadım senden beklenir aga

quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

Evet o günler güzel agalar, ama yılmak yok yola devam. Yaş 30 halen mi oyun, "-Evet . Halen oyun." No Woman No Cry" Huleyyyn

aynen kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum.Yaş 29 ''No woman, no cry''

Arada sırada gönül istiyor ama olsun sonu acı ile bitiyor Bob amcamıza saygılar, aga yapabiliyorsan One night stand en güzel olaydır. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myresistance -- 23 Eylül 2011; 9:43:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pape

hey gidi günler hey geçmişim canlandı gözümde ilkokula giderken sabahçı olmama rağmen çocuk aklı ile okuldan kaçıp atari salonuna gittiğimi, öğlen eve dönmem gerekirken gece saat 11 de döndükten sonra bütün mahallenin ve polisin beni heryerde aramasını, sonrasında da babamdan yediğim feci dayaktan dolayı 1 hafta okula gidemeyişimi daha dün gibi hatırlıyorum

Şaşırmadım senden beklenir aga

sorma hacı, öyle çok jeton almıştımki o gün sabahtan geceye kadar bitirememiştim jetonları o derece yani hesab et tabi eve gidince şenlik oldu o gece o ayrı
  • Oyun salonuna Robocop gelmişti. River Raid'den falan sonra devrim gibi gelmişti o zaman. New Gen oyun olarak tekdi. Seslendirme yapılan ilk oyun olarak görmüştük. Salon sahibi jetonunu 2 misli fiyattan satıyordu. Bir de bakın konuşuyor nasıl yapmışlar hayret falan demişti. Oyunda geçen bir bir kelime için 'bakın devam et diyor' derdi. Boş gözlerle bakardık... :P

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 23 Eylül 2011; 9:55:50 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.