Şimdi Ara

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
17
Favori
60.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mahalle abileri süperdi yav köşebaşlarında paso çiğdem yer sigara içerlerdi, mahallede bi problem oldumu polisten önce abilere söylenirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Mahalle abileri süperdi yav köşebaşlarında paso çiğdem yer sigara içerlerdi, mahallede bi problem oldumu polisten önce abilere söylenirdi

Şimdiki " abiler " şakirt ekolünden geliyorlar.

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyyl

Karı soymacada ereksiyon olan tipler tanırım,ayrıca bahsi geçmemiş,haraççı tyayfası da arcade salonlarının temel unsurlarındandır.

Şşt gelsene bi,ceplerini boşalt,ya da 2 jeton ver tarzı muhabbetler;bıçak çekmeler vb...genelde tipleri kayık olduğu için ümitsizce verilirdi.

Bir keresinde bu tip bir haraççı abi ile kavga etmiştik,kuzenime kafa atmıştı çocuk,ben de çocuğa dalmıştım;sunset riders makinası hep kan olmuştu vallaha hiç unutmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Mahalle abileri süperdi yav köşebaşlarında paso çiğdem yer sigara içerlerdi, mahallede bi problem oldumu polisten önce abilere söylenirdi

Genellikle şemşamer yerlerdi
  • 90'dan sonra doğanların atari salonlarıyla uzaktan yakından alakası yok maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 23 Eylül 2011; 17:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidfrost

quote:

Orijinalden alıntı: CHAKALLLLL

Hahah gecip veriyim mi resmen gozlerimin onune geldi..

- Punisher'da hile vardi,kirmizili adami gorunce adami tutup hizli hizli sag sol yapioduk.. Hile olunca butun adamlar oluyodu :))

- Final Fight'a Haggar dioduk ve Cody'i ben secicem kavgasi..

- Mortal Kombat da arkada dolunayın onunden cadi gecerse ozel Fatality oluyodu :) Bide her salonun Timuçin abisi vardir; adam ozel hareketleri ve fatalty'leri ezbere bilir agzimiz acik izlerdik..

- Street Fighters da Chun Li'yi doverken "babasinin yanina gondercem onu" esprisi..

- Son adama geldim, oyunun sonu gordum heyecanlari..

- Double Dragon'da Jun'u yenmenin zorlugu ve 3 tuslu joysticklerde 4 tusluk ozel ejder gücü olayini yapamama.. Bi de orda sarhos bi adam vardi; favorimdi herif :))

- Oyunda skor yaptiktan sonra cok kisitli zamanda 3 haneli puan tablosuna adimizin ilk 3 harfini yazabilme stresi :)) A B C D.. diye giderdi hep son harfe yetisemezdim

Ah ah ne gunlerdi ya simdi iPhone'da Haggar oynuorum..

ya hocam hıc unutmam ankara bahcelı las vegas 3te elemanın bırı ver bı hareket denıcem dıyp punısherda tum dusmanları dondurduydu. bız agzımız acık ızlıyoruz tabı cok ıcımde kaldı o olay bakmadıgım arastırmadıgım yer kalmadı hala nasıl yapıldıgını bılmıyorum bu kırmızı ceketlı adamı tutma olayını mı yaptı kı :S

Aynen :)) kirmizi pardesulu,gozluklu bi adam cikiodu ki o adam hep cikmazdi.. O adami gorunce yanina gidip yakasini tutma olayi vardi.. Oyle tutunca adami bi saga bi sola hizli hizli salliodun oluyodu :))
  • Arkadaslar bide Captain Commando vardi ya hatta karakterleri eli bicakli zombi, robot suren bebek, captain commando ve ninja vardi adi hanso'ydu galiba.. O oyun da superdi bak :))

Frost vardi sonra.. Kar atip canavarlari donduruoduk, kar topu haline getirip bowling topu gibi firlatoduk..

Metal Slug vardi ki herkes bilir herhalde onu :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CHAKALLLLL

Arkadaslar bide Captain Commando vardi ya hatta karakterleri eli bicakli zombi, robot suren bebek, captain commando ve ninja vardi adi hanso'ydu galiba.. O oyun da superdi bak :))

Frost vardi sonra.. Kar atip canavarlari donduruoduk, kar topu haline getirip bowling topu gibi firlatoduk..

Metal Slug vardi ki herkes bilir herhalde onu :))

Captan Commando PSP'ye çıkan Capcom Classics Collection serisinde vardı. En son orda oynayıp eski günleri yad ettim. :) Hatta sadece o değil birçok 90lar Capcom klasiği var. Street Fighter II, Final Fight, Knights of the Round, The King of Dragons başta olmak üzere...

Frost değil Snow Bros'du o oyunun adı. :) Bir de Pang vardı (Bunu beğenen bunu da beğendi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 23 Eylül 2011; 15:07:26 >
  • Bende bana anlatan arkadaşın yalancısıyım, arkadaş ATARİ salonunda boş makine ararken bı makinanın başında sağlam bı kalabalık görmüş meraklanmış gitmiş oda, 2 sağlam street fighter oyuncu kıyasıya Mac yapıyorlarmış derken eleman aşka gelip oryuken çekecem derken atarinin kolu çocuğun elinde kalmış oyun Durmuş tabi haliyle oyunu izleyen elemanlar keklik yavrusu gibi dağılmışlar oyun oynayan diğer elemanda oyunu bırakıp kaçmış ,bizim elemanda olay yerinden ayrılırken kol halen çocuğun elinde şuursuzca etrafa bakıyormuş
  • neo geo cup 98 çok oynamışlığım vardı baya ustalaşmıştık özellikle haftasonları gelen geçeni yenerdim bir kaç jetonla saatlerce oynardım.

sf ex plus oynayan adamlar vardı usta gamerlar bu adamları beklerdik bir kaç dövüş izlemek için yapılan süperleri izlerdik akuma vardı şeytan ryu karakterini çıkarmak için ugraşanlar falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 23 Eylül 2011; 15:20:40 >
  • Salonun müdavimlerinde idik.İhtiyar bize kasayı bırakıp traş olurdu.Bizde yanlış yapmazdık.

İki ihtiyar bakardı salona oyna mehmet al diye tavlaya başlarlardı.Gençler nereye ozaman regata felan faal idi.Manita bulursanız banada getirin felan derdi.Yaş 15 felan..

Tek jetonla oyunları hatim etmiştik.Pek sevmezlerdi o yönümüzü fakat genede kombinemiz olduğu için ses etmezlerdi.Hiç unutmam makinadan koca kartuşu çalmışlardı.Dünyadan bir haberdi ihtiyarlar.Bize gelince gözleri açılırdı ama.

Çok rahatszılar vardı.Atalım oynayalım abiler.Jeton bin lira idi.Abi bir jeton versene diyenler mi,abi bir raund oynıyımmı diyenler mi,abi dur yeni bir taktik buldum ver deyip ölüp jetona kan doğrayanlarmı.Hayak dünyasında mortal 1 de yeşil ninjadan sonra meksikalı çıkaranlarmı.Bak bu sefer çıkacak abi

Hayatımın en komedi zamanları imiş.Salona verdiğim para ile herhalde 2-3 ps3 alırmışım...
  • O zamanlar ben çok küçüktüm.Kuzenlerimle takılır onlar sayesinde girip , boyumun yetmediği atari oyunlarını onar sayesinde oynamaya çalışırdım...Ozaman sümüklüydük tabi...Hiç anımız yok. Bir tek tekken ve sf oynamışlığım var o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

O zamanlar ben çok küçüktüm.Kuzenlerimle takılır onlar sayesinde girip , boyumun yetmediği atari oyunlarını onar sayesinde oynamaya çalışırdım...Ozaman sümüklüydük tabi...Hiç anımız yok. Bir tek tekken ve sf oynamışlığım var o kadar

Eren'ciğim halen çok büyük değilsin.Bu anılara sahip olanlar şu anda 30 yaşlarda

Güzel kardeşimiz
  • Kof 97'de adam her özel hareket çıkardığında yapay zekaya küfrederdi. Tik gibi...

Arkadaşım için Samurai Shadow'da adam geçeyim dedim. Salon sahibi tarafından tartaklandım.

Yine aynı arkadaşım Cadillac and Dinosaurs oyununda eti ben aldığım için aylarca küstü.

Bazen şansa birisinin işi çıkar benim yerime devam etsene derdi.

Hentai puzzle oyununda adam son kareye gelirdi. Resim tamamlanacak. Heyecan dorukta. Çok zorlaştığı için kaybetmişti.
  • Yukarda verdiğim linkede bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

O zamanlar ben çok küçüktüm.Kuzenlerimle takılır onlar sayesinde girip , boyumun yetmediği atari oyunlarını onar sayesinde oynamaya çalışırdım...Ozaman sümüklüydük tabi...Hiç anımız yok. Bir tek tekken ve sf oynamışlığım var o kadar

Eren'ciğim halen çok büyük değilsin.Bu anılara sahip olanlar şu anda 30 yaşlarda

Güzel kardeşimiz

Zaten yazdım abi orada Bir tek anım var . Street Fighter ve Tekken ...
  • 90'ların sonundan bir anım daha geldi aklıma. İstiklal'deki salonlardan birinde (Eskiden eski Megavizyonun olduğu yerdeki değil, aşağı doğru inerken sağda AFM'nin yanında vardı adını unuttum şimdi) kızın biri Dead or Alive oynuyor. Girebilirmiyim demiştim tabi demişti. Girip Bayman ile kafa göz dalıp bir güzel pataladım bunu ilk roundda. Off puff falan yaptı. :) Ama yetişmem gereken bi yer vardı. İkinci round başlar başlamaz geri geri gidip 'ring out' oldum. Arkama bakmadan salondan çıkmıştım. Hava 1500
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

90'ların sonundan bir anım daha geldi aklıma. İstiklal'deki salonlardan birinde (Eskiden eski Megavizyonun olduğu yerdeki değil, aşağı doğru inerken sağda AFM'nin yanında vardı adını unuttum şimdi) kızın biri Dead or Alive oynuyor. Girebilirmiyim demiştim tabi demişti. Girip Bayman ile kafa göz dalıp bir güzel pataladım bunu ilk roundda. Off puff falan yaptı. :) Ama yetişmem gereken bi yer vardı. İkinci round başlar başlamaz geri geri gidip 'ring out' oldum. Arkama bakmadan salondan çıkmıştım. Hava 1500

Bu girebilirmiyim olayı hakkında bı anım var, arkadaş bizden uzakta takılıyordu bizde arkadaşla mortal kombat oynuyorduk bı ara bağrışmalar duyduk salonda, git gide dozaj artıyordu merak ettim bakayım diye bende gittim bı baktım bizim arkadaşla başka bı eleman girmişler birbirlerine tabi benim olay yerine gittiğimde kavga bitmişti ayırma olayı başlamıştı şimdi çok saçma geliyo bu olaylar
  • Girebilirmiyim kelimesini yanlış anlamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Girebilirmiyim kelimesini yanlış anlamışlar.

Olabilir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.