Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAHİBİNDEN SATILIK Asus Zenfone 5 A500CG Çift Sim Kartlı
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-sahibinden-satilik-asus-zenfone-5-a500cg-cift-sim-kartli-618291938/detay/

lgilenenler lütfen PM atınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 23 Ekim 2018; 18:24:10 >
  • Merhaba. 3.5 yildir zenfone 5 kullaniyorum ve hep tek sim turkcell kullandim. Gecen gunlerde duzgun tarife vermedikleri icin hattimi vodafone a tasidim. Vodafone hatti kullanmaya basladigimdan beri telefonda 1 pili cok kullanan uygulama diye bildirim verip duruyor ve bu uygulama telephony service olarak gorunuyor. Bunun telefon ile mi ilgisi vardir sebeke ile mi ilgisi vardir? Birde 7 8 kez ekrana mobil veri ile ilgili pencere geldi sim1 sim2 ve mevcut degil diye uc tane secenek sunuyor sim1 secili duruyor ancak bu esnada zaten mobil veri bagli durumdayken bu pencere geliyor. Musteri hizmetlerini arayip hat ayarlarini guncellettim telefonu kapatip actim birkac saat sonra yine ayni seyler oldu. Telefonun 4.5g destegi yok biliyorsunuz. Bana verdikleri sim kart yeni oldugu icin bunlara sebep olabilir mi? Sirf bu sebeplerden 10 tl fazla odeyip tekrar turkcell e gecesim var ben vodafone veya verilen sim kartin 4.5g olmasindan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Basina gelen veya bilen arkadaslar varsa cevaplarsa sevinirim. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alex23644

Merhaba. 3.5 yildir zenfone 5 kullaniyorum ve hep tek sim turkcell kullandim. Gecen gunlerde duzgun tarife vermedikleri icin hattimi vodafone a tasidim. Vodafone hatti kullanmaya basladigimdan beri telefonda 1 pili cok kullanan uygulama diye bildirim verip duruyor ve bu uygulama telephony service olarak gorunuyor. Bunun telefon ile mi ilgisi vardir sebeke ile mi ilgisi vardir? Birde 7 8 kez ekrana mobil veri ile ilgili pencere geldi sim1 sim2 ve mevcut degil diye uc tane secenek sunuyor sim1 secili duruyor ancak bu esnada zaten mobil veri bagli durumdayken bu pencere geliyor. Musteri hizmetlerini arayip hat ayarlarini guncellettim telefonu kapatip actim birkac saat sonra yine ayni seyler oldu. Telefonun 4.5g destegi yok biliyorsunuz. Bana verdikleri sim kart yeni oldugu icin bunlara sebep olabilir mi? Sirf bu sebeplerden 10 tl fazla odeyip tekrar turkcell e gecesim var ben vodafone veya verilen sim kartin 4.5g olmasindan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Basina gelen veya bilen arkadaslar varsa cevaplarsa sevinirim. Tesekkurler.
    Bugün vodafone u aradım telefon 4.5 g desteklemediği için o özelliği kapattırdım gün içinde tekrar mobil veri ile ilgili o pencereyi karşıma çıkartacak mı kontrol edeceğim. Bunun dışında 1 pili çok kullanan uygulama uyarısı için yine gelmeye devam ediyor ekran görüntüsü aldım bilen var mıdır sıkıntıyı?

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

• özledim yav bu telefonu tam f/p ydi tek sıkıntısı bataryasıydı bidahaki telefonum tekrar asus olcak sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar selamlar,
    Telefonun bataryası gidik gibi, yavaştan ölmeye başladı. A501cg modeli için orijinal bataryayı nereden almamı önerirsiniz?
  • wrisked W kullanıcısına yanıt
    imkanınız varsa telefonu değiştirin yeni bir telefon alın. tam orjinal pil bulmanız zor.
  • hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    şu anda telefonu değiştiremiyorum, yeni pil alsam faydalı olmaz mı 1 sene götürsün yeter.
  • wrisked W kullanıcısına yanıt
    olur tabi neden olmasın.
  • 6 Şubat'ta 4.yılımızı doldurduk.

• Emektar ile yollarımızı ayırdık tamı tamına 4 yıl 6 ay.Bu sıralarda telefonu servise gönderipte orijinal parça ile değişim yapabilen var mı acaba?
  • Benim Zenfone sanırım hard brick oldu intel inside yazısı çıktı kocaman daha da ileriye gitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-748657E2E

Benim Zenfone sanırım hard brick oldu intel inside yazısı çıktı kocaman daha da ileriye gitmiyor
    Donanımda sorun yoksa kurtarılır.Bende ekran simsiyahtı uğraştım olmadı muhtemelen sd kartı yandım dedim.Yoksa çözümü var sizin gibi olanlarda
  • Servis parça değişimi yapabiliyor mu cihaza acaba parça var mıdır ellerinde?

• Dostlar selamlar,Elimdeki eski z5'i custom rom'dan stock rom'a döndürmek istiyordum. Bir youtube videosundaki gibi twrp'den wipe data system cache yaptım ancak işler ters gitti ve telefon sürekli unable to mount cache unable to mount system hatası verdi. Tekrar başka bir custom rom yükleyeyim dedim ancak onda da hata verdi. Twrp harici birşeye giremiyorum. Ne yapabilirimNot: usb port çalışmıyor /bilgisayarı görmüyor
  • Telefonu anneme vermiştim, hâlâ kullanıyor. Ancak Android 4 kitkat da kalmıştı. Root yapıp gereksiz programları kaldırıp vermiştim. Şimdi Whatsapp ve facebook gibi programları düzgün çalıştırmıyor. Lolipop a güncellicem ama, nasıldı hatırlamıyorum. Telefonda şu anda root var ve açılış animasyonu falanda değişik. Baya bi müdahele etmiştim. Şimdi orjinal Lolipop yüklemek istiyorum. Hatırlamıyorum nasıldı. Yardımcı olabilecek varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgurbuz50 -- 17 Mayıs 2020; 1:48:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Telefonu anneme vermiştim, hâlâ kullanıyor. Ancak Android 4 kitkat da kalmıştı. Root yapıp gereksiz programları kaldırıp vermiştim. Şimdi Whatsapp ve facebook gibi programları düzgün çalıştırmıyor. Lolipop a güncellicem ama, nasıldı hatırlamıyorum. Telefonda şu anda root var ve açılış animasyonu falanda değişik. Baya bi müdahele etmiştim. Şimdi orjinal Lolipop yüklemek istiyorum. Hatırlamıyorum nasıldı. Yardımcı olabilecek varmı?
    https://forum.donanimhaber.com/asus-zenfone-5-6-lolipop-rom-yazilim-donanim-root-gelistirmeler-ses-pil-guncel--98269772

Hocam şu konuyu arıyordunuz sanırım. Nasıl oldu bulabildiniz mi çözümü?

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

https://forum.donanimhaber.com/asus-zenfone-5-6-lolipop-rom-yazilim-donanim-root-gelistirmeler-ses-pil-guncel--98269772

Hocam şu konuyu arıyordunuz sanırım. Nasıl oldu bulabildiniz mi çözümü?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam görüşmeyeli uzun zaman oldu :)
    Öncelikle sizede iyi bayramlar. Ben Xiaomi tarafına geçtim. Yaklaşık 3 senedir Redmi Note 4 kullanıyorum. Xiaomi Türkiye forumunda takılıyorum. Hatta çoğu Xiaomi modelleri ile ilgili birde youtube kanalı açtım kanalın adı technoshot :)
    Asus telefonumu anneme verdim o kullanıyor. Standart olarak whatsapp ve facebook kullanıyor yaşı 76 :) whatsapp dan yurt dışındaki abimle görüntülü konuşuyor. Facebook dada ilahileri falan dinliyor :)

En son root vs yapıp stabil Android 4 kitkat da bırakmıştım telefonu. Öyle kullanıyordu ama artık bazı programlar Android versiyonundan dolayı çalışmaz olmaya başladı. Bende stabil olan sanırım 3.48 di galiba, Android lolipop yüklemek istedim ama hatırlayamadım nasıl olduğunu. :)
    Sizin konudan bir bakayım inceleyeyim. Eğer yapamaz isem size ulaşmamda sorun olurmu?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Merhaba hocam görüşmeyeli uzun zaman oldu :)
    Öncelikle sizede iyi bayramlar. Ben Xiaomi tarafına geçtim. Yaklaşık 3 senedir Redmi Note 4 kullanıyorum. Xiaomi Türkiye forumunda takılıyorum. Hatta çoğu Xiaomi modelleri ile ilgili birde youtube kanalı açtım kanalın adı technoshot :)
    Asus telefonumu anneme verdim o kullanıyor. Standart olarak whatsapp ve facebook kullanıyor yaşı 76 :) whatsapp dan yurt dışındaki abimle görüntülü konuşuyor. Facebook dada ilahileri falan dinliyor :)

En son root vs yapıp stabil Android 4 kitkat da bırakmıştım telefonu. Öyle kullanıyordu ama artık bazı programlar Android versiyonundan dolayı çalışmaz olmaya başladı. Bende stabil olan sanırım 3.48 di galiba, Android lolipop yüklemek istedim ama hatırlayamadım nasıl olduğunu. :)
    Sizin konudan bir bakayım inceleyeyim. Eğer yapamaz isem size ulaşmamda sorun olurmu?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam sizin de geçmiş bayramınız mübarek olsun.

Ben de Zenfone 5 ten sonra Laser 5,5" e geçmiştim. Zenfone 5 i de satmıştım.
    2,5 yıl kadar önce Oneplus 5T ile tanıştım. İyi ki de tanışmışım
    Şuan Laser 5,5" i annem kullanıyor sizin dediğinize benzer bir kullanım için Şuan Asus telefonların android versiyonlarından haberim bile yok

Şu dönemde çoğu uygulama 5+ android istemeye başladı. En azından Lolipop sizi bir süre daha idare edecektir.
    Ayrıca Xda'da Android 7.1 (hatta pek stabil olmayan 8.0 romları) custom romları mevcut eğer custom rom tercih ederseniz.

Elimde cihaz olmadan yardımcı olma ihtimalim olur mu bilmiyorum ama Zenfone5 e rom yüklemek çok da zor değildi. Orjinal romu 2smoke hocamın rehberiyle kolayca yüklersiniz herhalde. Sadece dahili ana dizine orjinal rom dosyasını atıp telefonu yeniden başlatırsanız güncellemeyi görebilir. Olmazsa adb sideload ile yüklenebilir.

Yardım gereken bir durumda ulaşabilirsiniz tabiki. Foruma çok sık bakmıyorum ama mümkün oldukça takip ederim önümüzdeki birkaç gün daha.

• Ben de telefonu 3 yıl 8 ay kullanıp Zenfone 5 (2018) almıştım 2 yıl önce. Uzun zamandır bu konuya girmiyordum, bugün görünce anılar canlandı. En sevdiğim yanı istediğim zaman Lineage OS ile Android 7'ye yükseltip istediğim an stok Android 5'e çok rahat dönebilmek bu ayarları yapabilmekti. Eğer Lineage OS ile tam uyumlu satbil çalışsaydı şu an bile aktif kullabilirdim, ama stabilite sağlayamamıştım. Anılar... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Sağolun hocam sizin de geçmiş bayramınız mübarek olsun.

Ben de Zenfone 5 ten sonra Laser 5,5" e geçmiştim. Zenfone 5 i de satmıştım.
    2,5 yıl kadar önce Oneplus 5T ile tanıştım. İyi ki de tanışmışım
    Şuan Laser 5,5" i annem kullanıyor sizin dediğinize benzer bir kullanım için Şuan Asus telefonların android versiyonlarından haberim bile yok

Şu dönemde çoğu uygulama 5+ android istemeye başladı. En azından Lolipop sizi bir süre daha idare edecektir.
    Ayrıca Xda'da Android 7.1 (hatta pek stabil olmayan 8.0 romları) custom romları mevcut eğer custom rom tercih ederseniz.

Elimde cihaz olmadan yardımcı olma ihtimalim olur mu bilmiyorum ama Zenfone5 e rom yüklemek çok da zor değildi. Orjinal romu 2smoke hocamın rehberiyle kolayca yüklersiniz herhalde. Sadece dahili ana dizine orjinal rom dosyasını atıp telefonu yeniden başlatırsanız güncellemeyi görebilir. Olmazsa adb sideload ile yüklenebilir.

Yardım gereken bir durumda ulaşabilirsiniz tabiki. Foruma çok sık bakmıyorum ama mümkün oldukça takip ederim önümüzdeki birkaç gün daha.

Alıntıları Göster
    Siz resmen Tofaş dan inip Ferrari ye binmişsiniz :)
    Pandemik durumdan dolayı annemlere de gidemez oldum. Artık müsait bi zaman telefonu alıp 2smoke üstadın anlatımına göre yapıcaz. Olmadı yeni bi telefon alcaz kendisine bakalım. Çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.