Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: filmlove

Bende Daha düne kadar android sistem ve os bataryayı sömürüyordu! Aynı kullanım süresinde Android sistem 60% gibi alıyor ve Angry bird 15% alıyordu. Batarya 1 saati çıkarmıyordu oyun esnasında! Yukardaki resimde 30dk sa %18 gibi az batarya gitme nedeni bence batarya kalibrasyonunda pili tıka basa doldurması ola bilir. Birkaç güne anlayacam sorunum düzelmişmi diye!

Fakat ben haaala bu twrp YADA philz ile yedek almayı beceremedim! Supersu yu silip philz den flashladım fakat hala aynı hata var! (Bu arada yazarken 2 kere telefon dondu ve reset attı. Philz den ola bilir.

Senin sorun acaba güncelleme den kaynaklı ola bilir mi! Yada belki oyunda görüntü ve performans ayarlarını yükseltmişsindir!

Pil için aklıma gelenler.
    1= kablosuz>gelişmiş> tarama her zaman kullanılabilir VE ağ bildirimi seceneklerini kaldır.

2= ekran ışığı oto ise onu iptal et (sürekli sensor kullanıp bataryayı daha çok yiyormuş)

3= geliştirici ayarlarından geçiş animasyonunu 0.5 yap

4= en önce Bi sistemi temizleyip pil kalibrasyonu yapabilirsin.

5= tbu kuruphttp://zenfoneasus.com/zenfonelarda-pil-derdine-son-verin-sarjiniz-cabuk-bitmesin/5/
    Buradaki uygulamaları durdur (sistem yedeği alabileydim direk silecektim bunları)

Extra dan wakelock tan çalışan uygulamaya tıklayınca en altya 2 seçenek oluyor (bazı uygulamalarda gelmiyor o 2 kutucuklu seçenek)
    Onlardan aşagıdakini aktif ediyorsun! (Seçeneklerin ismini hatırlayamadım. Bakarsam da yazıar silinebilir diye bakmıyorum)

Bu arada prizi ve şarj aletini kontrol et..kaçak-göçek var mı!

Günlerce en yararlı bilgi olarak bunlar ile karşılaştım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerp -- 28 Temmuz 2016; 16:56:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: filmlove

Evet bir sorun olduğu muhakkak. Ancak bu önceden olan bir sorun değil. Yani önceden de oyun oynarken pil doluyordu, ancak şimdi dolmuyor. Aynı oyun.
    Çözüm var mı peki? Değişim vs. Garanti bitti.

Farklı bir usb kablosuyla deneme imkanınız var mı? Belki kablonuzda ezilme kırılma gibi bir sebeple akım düşmüş olabilir.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Denemiştim.. Çok fark eden bişey olmamıştı.
  • vay be o kadar zaman olmuş konu hala güncelliğini koruyor. adamlar telefonu iyi yapmışlar. maşallah :)
  • Arkadaşlar iyi günler,

Telefonu tam 2 yıl önce Ağustos ayının ortasında almıştım. Garantisi hala devam ediyor yani.

Sormak istediğim şey şu, telefonun kulaklık girişi ve şarj girişi bozuldu (şarj girişinde temassızlık yapıyor, biraz oynatınca şarjdan çıkıyor). Ayrıca bu senenin ortasında telefonun ekranını kırdım ve Kadıköy'de bir yerde 100 TL'ye ekran değişimi yaptım. Şuan ekran bi' daha kırıldı.

Bu telefonu anneme bırakıp, yeni bi telefon almak istiyorum. Telefon rootlu şuanda, telefonu fabrika ayarlarına çevirip, garantiye yollasam, garanti dahilinde olur mu? Şarj girişi ve Kulaklık girişini tamir etseler yeterli olur aslında. Yoksa hiç boşu boşuna göndermeyeyim mi?
  • Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    servis konusunda pek bilgim yok, zenfone bakımı diye bir uygulama var telde. oradan online sorup yardım alabilirsin (çok iyi düşünmüşler bu online soru sormayı fakat pek sallamıyorlar)

servisten sorduktan sonrası için önerilerim

1: telefonu rootlu iken fabrika ayarına çevirme (nasıl sıfırlandığı bu forumda vardı)
    2: kulaklık ve şarj girişini başka şarj aleti ile denedin mi? benim tel de bir ara kablonun sokete girdiği yeri sola çekince şarj ediyordu. soket bozuk sandım fakat tesadüfen misafirliğe gittiğim ev sahibinin şarj aleti ile taktım ve sorunun benim kablonun sokete girdiği yerden olduğunu farkettim.
    3: bütçen düşük ise Lenova a7000 baya hoşuma gitti (cihaz sağlam görünmüyor, fakat sistem yağ gibi akıyor. 2 kere cam kırdığına göre bence sen sony xperia lara yönel :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerp -- 28 Temmuz 2016; 17:08:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerp

servis konusunda pek bilgim yok, zenfone bakımı diye bir uygulama var telde. oradan online sorup yardım alabilirsin (çok iyi düşünmüşler bu online soru sormayı fakat pek sallamıyorlar)

1: telefonu rootlu iken fabrika ayarına çevirme (nasıl sıfırlandığı bu forumda vardı)
    2: kulaklık ve şarj girişini başka şarj aleti ile denedin mi? benim tel de bir ara kablonun sokete girdiği yeri sola çekince şarj ediyordu. soket bozuk sandım fakat tesadüfen misafirliğe gittiğim ev sahibinin şarj aleti ile taktım ve sorunun benim kablonun sokete girdiği yerden olduğunu farkettim.
    3: bütçen düşük ise Lenova a7000 baya hoşuma gitti (cihaz sağlam görünmüyor, fakat sistem yağ gibi akıyor. 2 kere cam kırdığına göre bence sen sony xperia lara yönel :))

Kulaklık girişi nasıl olduysa gitti bi şekilde. Temassızlık var, kablo tam tık diye oturmuyor boşta kalıyor bir parçası

Şarj soketi de şöyle, bazı şarj soketleri aşırı sert oluyor, sadece onları taktığımda çıkmıyor telefon. Bir çok farklı soket denedim yine de en ufak dokunmada çıkıyor.

Ben aslında telefonu iyi koruyup kollardım da, İstanbul'da yaşamaya başladığımdan beri garip garip şeylerle karşılaşıyorum. Park halindeki araç birden hızlıca çıkıyor üstüme geliyor ondan kurtulacağım diye cebimdeki telefonu kaldırımlardaki demirlere çarpıyorum ekran patlıyor, ya da üniversitede hoca geyiğine kalem fırlatırken masanın üstünden pat diye düşüyor. Bence de ben bi Xperia alayım bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

quote:

Kulaklık girişi nasıl olduysa gitti bi şekilde. Temassızlık var, kablo tam tık diye oturmuyor boşta kalıyor bir parçası

Şarj soketi de şöyle, bazı şarj soketleri aşırı sert oluyor, sadece onları taktığımda çıkmıyor telefon. Bir çok farklı soket denedim yine de en ufak dokunmada çıkıyor.

Ben aslında telefonu iyi koruyup kollardım da, İstanbul'da yaşamaya başladığımdan beri garip garip şeylerle karşılaşıyorum. Park halindeki araç birden hızlıca çıkıyor üstüme geliyor ondan kurtulacağım diye cebimdeki telefonu kaldırımlardaki demirlere çarpıyorum ekran patlıyor, ya da üniversitede hoca geyiğine kalem fırlatırken masanın üstünden pat diye düşüyor. Bence de ben bi Xperia alayım bari.

Geçmiş olsun hocam.
    Ekranı dışarıda değiştirttiğiniz için muhtemelen garantiden tamamiyle çıkmıştır cihaz. Ekran değişiminde şarj ve kulaklık soketi de yerinden çıkartılıyor sonuçta.

Size düzeltmek için birkaç tavsiye verebilirim. Tabi bunları yapıp yapmamak size kalmış. Sizin yerinizde olsam yapacağım şeyleri belirticem sadece.

-Öncelikle kulaklık girişinin içini kontrol edin. İçine pislik, ip v.s. tıkanmış olabilir. Bir tahta kürdanla hafifçe temizletebilirsiniz içerisini.
    -Şarj cihazınızın ucunda geniş olan kısımda 2 tane tırnak vardır. Bu tırnaklar zamanla içe doğru esniyor veya takılıp düz bir hal alıyor. Bu durumda da soketten sürekli çıkıyor. Eğer böyle bir durum varsa bir iğne ucuyla tırnağı çok az açtırabilirsiniz.
    -Bu yöntemler olmazsa çevrenizdeki bir telefon parçası satan toptancıdan kulaklık soketi ve şarj soketi alıp kolayca değiştirebilirsiniz Ben hoparlörü değiştirmiştim, çok sıkıntı olmuyor biraz el alışkanlığınız varsa.

• herkeze selam an itibari ile sanırım mikrofonunda bulunduğu subboard bozulmuş.
    telefon şarj olmuyor.
    adaptörü be kabloyu başka telefonda denedim şarj oluyor.
    subboard u test etmem için bir öneriniz varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

quote:

Geçmiş olsun hocam.
    Ekranı dışarıda değiştirttiğiniz için muhtemelen garantiden tamamiyle çıkmıştır cihaz. Ekran değişiminde şarj ve kulaklık soketi de yerinden çıkartılıyor sonuçta.

Size düzeltmek için birkaç tavsiye verebilirim. Tabi bunları yapıp yapmamak size kalmış. Sizin yerinizde olsam yapacağım şeyleri belirticem sadece.

-Öncelikle kulaklık girişinin içini kontrol edin. İçine pislik, ip v.s. tıkanmış olabilir. Bir tahta kürdanla hafifçe temizletebilirsiniz içerisini.
    -Şarj cihazınızın ucunda geniş olan kısımda 2 tane tırnak vardır. Bu tırnaklar zamanla içe doğru esniyor veya takılıp düz bir hal alıyor. Bu durumda da soketten sürekli çıkıyor. Eğer böyle bir durum varsa bir iğne ucuyla tırnağı çok az açtırabilirsiniz.
    -Bu yöntemler olmazsa çevrenizdeki bir telefon parçası satan toptancıdan kulaklık soketi ve şarj soketi alıp kolayca değiştirebilirsiniz Ben hoparlörü değiştirmiştim, çok sıkıntı olmuyor biraz el alışkanlığınız varsa.

Çok teşekkür ederim yahu. Tüm sorunlarım çözüldü. Boşu boşuna o kadar dert çile çekmişim resmen. Tütün pantolondan çıkan yünle birleşince kulaklık girişini ve şarj girişini tıkamış resmen. Şuan tek sorunum kaldı, o da ekranın ön camında tam kamerayı kapsayan bölümde hafif bi' su buharı var. Onu nasıl yok edebilirim acaba? Pirinç falan koymam gerekli ama telefon ekranı o kadar açılmıyor. Yeni ekran alabilirim belki onunla birlikte devam ederim. Tekrardan teşekkürler.

• tatilde olduğum için X bir telefoncuda usb girişi ve mikrofonun bulunduğu alt subboard u değiştirtmek zorunda kaldım.
    mecburen 20 liralık şeye 50tl verdik.
    60tl dediler ama tamir ederken sagolsunlar titreşim motorunun kablosunu koparınca bide titreşim motorundan olduk.
    o yüzden 50tl aldı.
    bide diyoki sizdenmi bizdenmi bilmiyorum sorun neden oldu ama 50TL alalım dedi.
    dedim Allah razı olsun :)
    gözümün önünde söktü sökerken gördüm ne yaptığını be kardeşim :)
    motoru alelacele taktığını farkettim ve servis menüsüne girip kontrol ettim titreşim motoru güm malesef.
    dedim hocam durum bu.
    elemanına verdi dedi şuna bak.
    eleman olmayacak yere lehim yapmaya çalıştı hiç karışmadım bakalım ne yapacak diye :)
    plastiğe lehim yapmaya çalışıyor.
    o dedim olmaz birader başka varsa onu tak tuttu eski bir samsung telefondan bi titreşim motoru çıkardı onunda kafası aynı değil tuttu ısıtıcı ile onun kafasını çıkarıp diğerine takmaya çalıştı dedim birader sen takma onu bak o zenfone 5 board u o motora uygun olmayabilir tartmayabilir onu gelen voltaj o motoru çalıştırmayabilir :)
    asıl teknisyen telefoncu arkadaş dedi sen bu işlerden anlıyorsun galiba :)
    dedim tatildeyim ben burda yoksa tahtakale den alıp kendim değiştirirdim :)
    onun üzerine 50TL aldı eleman
    bu hafta tahtakaleden titreşim motoru bulmaya calısıcam bakalım.
    bulamazsak sıkıntı yok mecbur böyle kullanıcaz.
    zenfone 5 macerasının da sonuna yavaş yavaş geliyoruz anlaşılan.
    parçalar elimizde kalmaya başladı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba

Benim zenfone 5 te Lollipop 5.0 3.24.40.87 versiyon yazılım yüklü durumda. Ben kitkat a donmek istiyorum ancak elimde bilgisayarım yok suan. Telefona direk ilk 5.3.3.3 indirip sonra tekrar internetten 5.2.2.2 indirsem Düşürme işleminde sorun olurmu Asus sitesinden pc yr bağlayın kopyalayip atin diyor. Dedigim şekilde yapsam olurmu. Birde oynadığım oyun olan dream League soccer var oyundaki bulut yedekleme sorun cikariyor oyun verilerini kaldığım yeri Android obb ve data dosyalarını Sd karta atsam sonra kitkata geçtiğimde o dosyalari yapıştırsam oyun ilerlemem geri gelirmi ?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun hocam.

Çok teşekkür ederim yahu. Tüm sorunlarım çözüldü. Boşu boşuna o kadar dert çile çekmişim resmen. Tütün pantolondan çıkan yünle birleşince kulaklık girişini ve şarj girişini tıkamış resmen. Şuan tek sorunum kaldı, o da ekranın ön camında tam kamerayı kapsayan bölümde hafif bi' su buharı var. Onu nasıl yok edebilirim acaba? Pirinç falan koymam gerekli ama telefon ekranı o kadar açılmıyor. Yeni ekran alabilirim belki onunla birlikte devam ederim. Tekrardan teşekkürler.

Sorunlarınızın çözülmesine sevindim :) Önceden başımıza gelen şeyler bunlar.

Son sorununuzla ilgili de geceleri yatarken telefonu pirinç veya nem-al denilen genelde ayakkabı kutularından çıkan ufak paketlerin olduğu bir poşete koyup ağzını kapatmanız su buharı sorununuzu çözecektir. Pirinç kullanacaksanız mesela yarım kilo falan olmalı ki nemi çabuk çekebilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

tatilde olduğum için X bir telefoncuda usb girişi ve mikrofonun bulunduğu alt subboard u değiştirtmek zorunda kaldım.
    60tl dediler ama tamir ederken sagolsunlar titreşim motorunun kablosunu koparınca bide titreşim motorundan olduk.
    o yüzden 50tl aldı.
    motoru alelacele taktığını farkettim ve servis menüsüne girip kontrol ettim titreşim motoru güm malesef.
    dedim hocam durum bu.
    eleman olmayacak yere lehim yapmaya çalıştı hiç karışmadım bakalım ne yapacak diye :)
    o dedim olmaz birader başka varsa onu tak tuttu eski bir samsung telefondan bi titreşim motoru çıkardı onunda kafası aynı değil tuttu ısıtıcı ile onun kafasını çıkarıp diğerine takmaya çalıştı dedim birader sen takma onu bak o zenfone 5 board u o motora uygun olmayabilir tartmayabilir onu gelen voltaj o motoru çalıştırmayabilir :)

Hocam, keşke parçaları telefoncudan alıp 1TL ye de tornavida alıp kendiniz değiştirseydiniz :)
    Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsunuz.

• arkadaşlar zenfone go hepsiburada.com'da 499 tl. bu telefon alınır mı?

aslında lenovo p1m alayım diyordum 550 civarına alabiliyoruz 4gli, batarya çok iyi filan ama p1m'nin ana konusunda da bir sürü sorundan bahsediliyor.

zenfone go'nun ana konusunda da burada doğru dürüst kullanan yok.

ne dersiniz ne yapsam?

ikisine de teleservice mi bakıyor bunların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Walker.

Arkadaşlar merhaba

Benim zenfone 5 te Lollipop 5.0 3.24.40.87 versiyon yazılım yüklü durumda. Ben kitkat a donmek istiyorum ancak elimde bilgisayarım yok suan. Telefona direk ilk 5.3.3.3 indirip sonra tekrar internetten 5.2.2.2 indirsem Düşürme işleminde sorun olurmu Asus sitesinden pc yr bağlayın kopyalayip atin diyor. Dedigim şekilde yapsam olurmu. Birde oynadığım oyun olan dream League soccer var oyundaki bulut yedekleme sorun cikariyor oyun verilerini kaldığım yeri Android obb ve data dosyalarını Sd karta atsam sonra kitkata geçtiğimde o dosyalari yapıştırsam oyun ilerlemem geri gelirmi ?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

5.3.3.3 Ü telefondan direk indiriyorsunuz. Sonra download klasöründen dahili bellek in ana dizinine taşıyorsunuz. İsmine ellemeyin. Telefonu kapatıp açın, yüklemeyi görecektir. Açıldığında yine lollipop olarak açılacak. Bu sefer de 5.2.2.2 yi aynı şekilde yükleyin.
    Tüm verileriniz silinecektir. İşlemler 40dk civarı sürmektedir. Kesinlikle şarjınız dolu olsun. Hatta şarjdayken bile yapabilirsiniz bu işlemi. Sakın müdahale etmeyin cihaza güncellemeleri yüklemeye başladıktan sonra. Kendi kendisine halledecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

tatilde olduğum için X bir telefoncuda usb girişi ve mikrofonun bulunduğu alt subboard u değiştirtmek zorunda kaldım.
    o yüzden 50tl aldı.
    dedim hocam durum bu.

Hocam, keşke parçaları telefoncudan alıp 1TL ye de tornavida alıp kendiniz değiştirseydiniz :)
    Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsunuz.

dedim ya tatil yöresinde ve yıllık iznin son günü bide cumartesiye gelince olan oldu yapacak bişey yok malesef
    internette titreşim motorunu bulamadım mecbur tahtakale yollarına düşücez galiba
    ordaki ölücülere de pek güvenmiyorum ya hayırlısı.
    varmı yurt dışı dışında alınabilecek biyer bildiğiniz.

• Telefon çok yavaş sarj oluyor 2 saatte %20 sarj oldu şu an %40 da tam dolmasına 4 saat var diyor.Sarj aletinde yada kabloda sıkıntı yok başka sarj aletlerinde de çok yavaş sarj ediyor acaba bataryadan mı yoksa yazılımsal olabilir mi?
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam. Peki şu oyun kayıt dosyalarını nasil yedekleyebilirim cloud sorun çıkartıyor data ve obb yi kopyalasam downgrade sonrasi yapistirsam oyunuda apk olarak kursam. Kayitlar sorunsuz gelirmi ?

• Şansınızı bir deneyin. Subway Surf'ün data dosyasını pc'ye kopyalayıp sonra oyunu google play'den indirdim sonra oluşan dosyayı silip yerine bu dosyayı koydum ama işe yaramadı. Belki de bir şeyi yanlış yaptım. Umarım benim gibi verilerinizi kaybetmezsiniz.

• 
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.