Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar hocam önce tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Valla arkadaşlar arıyor mesaj atıyor telefon yanıt vermiyor deyip kapanıyor. Root ve greenify sorunu çözmedi. Ama rom atmayı deneyeceğim. Sonucu yazarım

Bu arada beni en çok şaşırtan konu o oldu hocam. Dışında o lastik gibi değil tam tersine metalimsi sert plastikten bir kılıf vardı. Hatta hep üstünde kırılmaz cam vardı ve ilk düşüşte ekran kırıldı kırılmaz cam kırılmadı. Nasıl bir şans inanın anlamıyorum.

Bu arada p1m hakkında bilginiz var mı hocam?
  • Yakın zamanda zen5 tek hatlı ilk seri telefonunu satan var mi ? Piyasasi ne kadar su anda? Ben de satıp p1m e gecmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya ölünce kaç günde değişir?

• Uzun bir aradan sonra tekrar Selamlar.

detaylı bir liste yapayım ki sorunum hemen anlaşılsın :)

Arkadaşlar benim 00j olan zen5 2.22.40.44 rootlu. birkaç gündür android sistem pilin yüzde50 den fazlasını yiyoy. bu nedenden dolayı 40.54 yükleyim dedim. fakat öncesinde her ihtimale karşı sistem yedeği almak istedim VE sorunlar başladı.

asus sayfasından rambo_ft nin anlatımından twrp-philz recovery indirdim.

TWRP SONUCU: twrp menüsünü açınca kısa süre sonra tel reset atıyor. backup a basınca 1 dk geçmeden reset atıyor. altı küsürlü versiyondu.
    sildim ve philz i kurdum.
    PHİLZ SONUCU: "failed to get selinux: operation no su" erroru veriyor backup yaparken. backup yapıyor 2.5gb lik dosya attı şu an.

şimdi durumun izahı bu. sorularım ise

1: Philz yedek alırken bu hatayı verse de, bu yedekten restore yapsam sistem sağlam olurmu? bu hata nedir!

2: bildiğiniz sağlam ve kolay sistem yedeği alma yolları var mı? örneğin twrp nin ya da philz in sağlam versiyonları var mı anlatımı olan (nette üst versiyonlar var, fakat hiç anlatım görmedim)

3: 40.54 yüklersem bu android sistem batarya sömürmesi sonlanır mı?

4: 40.54 mü yükleyim yoksa 40.540 mı (tabi yükleme yapmak için önce backup sorununu çözmem gerekiyor)

cevaplar için şimdiden teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar, zenfone 5 telefonum son günlerde şarja takılı halde oyun oynarken azalıyor. Veya sabit kalıyor ilerlemiyor. Hele ki powerbank ile geri gidiyor. Normalde böyle birşey yoktu. Sanırım bu pokemon telefonun anasını ağlattı. Üç beş kez de termal sıcaklıktan kapandı kendi kendine. Sizce sorun nedir? Bazen şarjda iken doluyor oynarken ama. Bazen olmuyor. Bir temizlik yaptım sildim düzelir gibi oldu ama hala aynı. Başka şarj aletleri ile de böyle. Sorun sizce nerede ve ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Khomajtre

System App Remover uygulaması ile Asus Launcher'ı kaldırmayı düşünüyorum ben de zaten çoğu Asus uygulamasını önceden kaldırmıştım, launcher silme işlemini Nova'yı kurup varsayılan olarak belirledikten sonra mı yapmamız gerekiyor? Asus Launcher iyi hoş ancak haddinden fazla şarj yiyor cidden.

Asus Launcher kaldırılmadan önce mutlaka başka bir launcher kurmuş olmanız gerek. Hatta system/app veya priv-app içinden launcher apk'yı launcher.apk.old şeklinde yeniden adlandırsanız da olur. Bu sayede sıkıntı olursa recovery içinden dosyaya erişebilirsiniz.
    ----
    Pokemon Go kamera dahil sorunsuz çalışıyor (Kitkat)
    ----
    Pokemon Go'da GPS bulunamadı tarzında hata alanlar Geliştirici Seçeneklerinden Sahte konumlara izin ver tikini kaldırsın.
    ----
    Pokemon Go şarjı resmen içiyor. Oyun açıkken orjinal şarj aletiyle bile batarya dolmadan sabit kalabiliyor. Bu yüzden kamera modunu kapatmanız yararlı olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• filmlove kullanıcısına yanıt
    son 4-5 gündür ben de batarya sorunu çekiyorum ve ne yaptı isem olmadı. ayarlardan "pil" e bakarmısın!
    android system mi yiyor bataryayı?

Android sistem az batarya yerdi ve EKRAN sömürürdü bataryayı. fakat son 4-5 gün önce ne oldu ise ANDROİD sistem ve OS ful kullanımda ekrandan fazla pil yiyor.

DENEMELERİM

- oyun vs whatsapp dahil her kurduğum app yi sildim. philz recovery den cacheleri sildim. telefon hafızasını boşalttım
    SONUÇ: değişmedi

-.44 olan kitkatı .54 kitkat ile güncelledim (bunun için philz recoveryi kaldırmak gerekiyor) ve cacheyi temizledim.
    Sonuc: değişmedi

- launcherın son update inde ekran resmi hatalı. arkaplan bulanık (herkes şikayetçi. yani sırf bende değil). belki sorun bundadır diye launcher güncellemesini sildim.
    SONUÇ: işe yaramadı

-wifi yi ve akranı kapadım. teli kenara attım 2 saat. bakınca sistem boşta en tepede, sistem en dipte iken<<< telefonu 5 dakika ayarlar menu vs de geçiş yaparak kurcaladım ve android sistem yine tepeye geldi pil kullanımı listesinde...

denediklerim bunlar. ve hala sorunu çözebilmiş değilim ki ne forumlarda ne de asus servis ile olan görüşmem de 1 adım yol alamadım. forumlarda sanki bir tek bende bu sorun varmış gibi kimseden ses seda yok. servis zaten dinlemeden (telefonunuzu servise gönderin) dedi. haftalarca telefonsuz kalıp rezil etmelerine hevesli değilim fakat ne yapacam ben de bilmiyorum.

• sonerp S kullanıcısına yanıt
    Durum ne detaylı bilmiyorum ama sistemin tüketim listesinde önde olması ekran, uygulama vb başka bir şeyin fazla batarya yemediğini gösterir İlla ki listede yukarıda bir şeyler olacaktır.

Yakın zamanda Google arama, sesli arama veya asistanı aktif edip etmediğinizi kontrol edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım uygulamaların çok batarya yemesi değil sorun :/

Android sistem in bataryayı sömürmesi.

Örneğin 30 dk oyun oynasam yada google youtube yapsam , oynadığım süre boyunca EKRAN %20 ve Oyun %10 yerken, Android sistem %50 Ve android OS %25 yiyor.

Yani nedendir bilinmez, Android sistem ve OS bataryayı bitiriyor.

• Arkadaşlar son 1 haftadır telefonun alarmı çalmamaya başladı. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Alarmı kurup yatıyorum sabah saatinde çalmıyor. Ekranı uyandırınca çalmaya başlıyor hemen. Format attım tüm uygulamarı yeniden kurdum ilk gün gece saat 1bucuk gibi kurdum alarmı sabah tam vaktinde çaldı. ertesi gün yine çalmadı. Telefon ilk çıkan seri ve 40.54. greeninf kuruluydu 2 yıldan beri ordan herhangibir sistem uygulamasını uyutmadım. galiba deepsleepten çıkmıyor telefon. ne yapmam gerek acil yardım.

Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerp

Uzun bir aradan sonra tekrar Selamlar.

detaylı bir liste yapayım ki sorunum hemen anlaşılsın :)

Arkadaşlar benim 00j olan zen5 2.22.40.44 rootlu. birkaç gündür android sistem pilin yüzde50 den fazlasını yiyoy. bu nedenden dolayı 40.54 yükleyim dedim. fakat öncesinde her ihtimale karşı sistem yedeği almak istedim VE sorunlar başladı.

asus sayfasından rambo_ft nin anlatımından twrp-philz recovery indirdim.

TWRP SONUCU: twrp menüsünü açınca kısa süre sonra tel reset atıyor. backup a basınca 1 dk geçmeden reset atıyor. altı küsürlü versiyondu.
    sildim ve philz i kurdum.
    PHİLZ SONUCU: "failed to get selinux: operation no su" erroru veriyor backup yaparken. backup yapıyor 2.5gb lik dosya attı şu an.

şimdi durumun izahı bu. sorularım ise

1: Philz yedek alırken bu hatayı verse de, bu yedekten restore yapsam sistem sağlam olurmu? bu hata nedir!

2: bildiğiniz sağlam ve kolay sistem yedeği alma yolları var mı? örneğin twrp nin ya da philz in sağlam versiyonları var mı anlatımı olan (nette üst versiyonlar var, fakat hiç anlatım görmedim)

3: 40.54 yüklersem bu android sistem batarya sömürmesi sonlanır mı?

4: 40.54 mü yükleyim yoksa 40.540 mı (tabi yükleme yapmak için önce backup sorununu çözmem gerekiyor)

cevaplar için şimdiden teşekkürler

Android sistemi %50 de gösterse ekran süreniz nasıldı? Ekran sürenizde sorun yoksa çok takılmayın o grafikteki ayrıma. Bazı programların ekranda açık kaldığı süre tam olarak kaydedilemiyor ve Android sistemi adıyla çıkıyor listede. Eğer ekran açık kalma süreniz eskisi gibi normalse takılmayın.

Philz ile yedek alırken verdiği hatadan dolayı sistem yedeğini almayacaktır çünkü cihazınızda root yetkileri yok görünüyor.

Zenfone5 için en iyi ve pil tasarruflu versiyon 2.22.40.54 tür. 40.44 ten 40.54 e direk yükseltme olur. Eğer sistem dosyalarınızla oynamamışsanız bu versiyonlar arasındaki yükseltmede veri kaybı yaşamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: filmlove

Merhaba arkadaşlar, zenfone 5 telefonum son günlerde şarja takılı halde oyun oynarken azalıyor. Veya sabit kalıyor ilerlemiyor. Hele ki powerbank ile geri gidiyor. Normalde böyle birşey yoktu. Sanırım bu pokemon telefonun anasını ağlattı. Üç beş kez de termal sıcaklıktan kapandı kendi kendine. Sizce sorun nedir? Bazen şarjda iken doluyor oynarken ama. Bazen olmuyor. Bir temizlik yaptım sildim düzelir gibi oldu ama hala aynı. Başka şarj aletleri ile de böyle. Sorun sizce nerede ve ne yapmalıyım?
    quote:

Orijinalden alinti: filmlove

Merhaba arkadaslar, zenfone 5 telefonum son günlerde sarja takili halde oyun oynarken azaliyor. Veya sabit kaliyor ilerlemiyor. Hele ki powerbank ile geri gidiyor. Normalde böyle birsey yoktu. Sanirim bu pokemon telefonun anasini aglatti. Üç bes kez de termal sicakliktan kapandi kendi kendine. Sizce sorun nedir? Bazen sarjda iken doluyor oynarken ama. Bazen olmuyor. Bir temizlik yaptim sildim düzelir gibi oldu ama hala ayni. Baska sarj aletleri ile de böyle. Sorun sizce nerede ve ne yapmaliyim?

Mobil veri, gps ve wifi açık iken pokemon go oynadığınızda bir de kamera ve full ekran ışığı devreye girdiğinde enerji tüketimi tavan yapıyordur. Şarj aleti 1A iken sizin bu tüketiminiz de 1A civarına kadar çıkıyordur.
    Farklı bir seçenek de şarj sırasında sık sık oyun oynuyorsanız bataryanızın şişmeye başlama veya kapasite kaybı yaşaması ihtimali de olabilir. Genel pil sorunudur. Isındıkça tüketim artar, tüketim arttıkça ısınır. Bir süre sonra kapasite düşmeye başlar ve yüksek akımla şarj edilmeye çalışıldığında çabuk dolmuş gösterir. Ani yüksek tüketimlerle kullanıldığında da aniden güçten düşmeye başlar. %30 larda kapanan bataryalar da bu sebeplerle ölen bataryalardır.

• quote:

Kullandığım uygulamaların çok batarya yemesi değil sorun :/

Android sistem in bataryayı sömürmesi.

Örneğin 30 dk oyun oynasam yada google youtube yapsam , oynadığım süre boyunca EKRAN %20 ve Oyun %10 yerken, Android sistem %50 Ve android OS %25 yiyor.

Yani nedendir bilinmez, Android sistem ve OS bataryayı bitiriyor.
    quote:

Orijinalden alynty: sonerp

Kullandy?ym uygulamalaryn çok batarya yemesi de?il sorun :/

Android sistem in bataryayy sömürmesi.

Örne?in 30 dk oyun oynasam yada google youtube yapsam , oynady?ym süre boyunca EKRAN %20 ve Oyun %10 yerken, Android sistem %50 Ve android OS %25 yiyor.

Yani nedendir bilinmez, Android sistem ve OS bataryayy bitiriyor.

Önemli olan o % ler de?il 30 dk da pilin % kaçtan %kaça indi?i. Hatta ?öyle diyeyim %100 den %1 e kadar kullandy?ynyzda aldy?ynyz ekran açyk kalma süresi önemlidir asyl.

• quote:

Orijinalden alıntı: ametx

Arkadaşlar son 1 haftadır telefonun alarmı çalmamaya başladı. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Alarmı kurup yatıyorum sabah saatinde çalmıyor. Ekranı uyandırınca çalmaya başlıyor hemen. Format attım tüm uygulamarı yeniden kurdum ilk gün gece saat 1bucuk gibi kurdum alarmı sabah tam vaktinde çaldı. ertesi gün yine çalmadı. Telefon ilk çıkan seri ve 40.54. greeninf kuruluydu 2 yıldan beri ordan herhangibir sistem uygulamasını uyutmadım. galiba deepsleepten çıkmıyor telefon. ne yapmam gerek acil yardım.

Saygılar..

Greenify uyutuyordur veya benzeri bir uygulama arka planda saatin telefonu uyandırmasını engelliyordur.
    Acaba güç tüketimi menüsünde listede saat uygulamasını görüp özelliklerinden en alt kısımda yazan "bu uygulamanın cihazı uyandırmasını engelle" ve "bu uygulamanın cihazı uyanık tutmasını engelle" seçeneklerini işaretlemiş olabilir misiniz?

• Sayın CanKartal baktım ikiside işaretli değil. Extra başka kullandığım bi uygulama yok hersey pasif bende cok prg yüklemem şarjım falan iyi 4 saate yakın günü çıkarıyorum forumun 35.sayfasından itibaren 2 yıldır takipteyim böyle bişey duymadım son zamanda oldu. Herhangi bir değişiklik yapmadım tel'de. Format attım ilk gün tam vaktinde çaldı ertesi gün erken yattım akşam 10da alarmı kurdum sabah çalmadı. ekranı açınca hemen çalmaya başladı. Başka neden olabilir neden uyanmıyor telefon? başka saat uygulaması yükledim onu bugün deneyeceğim inşaallaah çözer, deepsleep ayarı varmı geliştiricide vs?
  • Orijinalden alıntı: CanKartaL84

hocam cevabın için teşekkürler. philz kurduğumda ve yedek almaya çalıştığımda cihaz rootlu idi. 1 yıl rootlu kullandım (bu siteden güncelleyip rootlamıştım)
    izlediğim adımlar aynen bu şekilde (belki birinin işine yarar)

- pil, bahsettiğim duruma geldiğinde rootu ellemeden twrp kurdum.

- twrp de reset sorunu olduğundan onu kaldırıp philz kurdum. yedek alırken bahsettiğim durumu görmezden geldim.

- ww.54 ü telefona atıp usb yi çekince gelen güncelleme bildirisinden güncelle dedim.

- güncelleme ilerleyip 2-4 dk sonra hata verdi. 2 kere denedim.
    - philz yi kaldırdım. süpersu dan rootu kaldırdım. recoveryden wipe cache yaptım.
    - ww.54 ü tekrar atıp güncelledim ve güncellendi. tekrar wipe cache yaptım ve şu an .54 çalışıyor (root atmadım)

sürüm yükseltmenin bataryaya yardımı olmadı. derdimi asus forumda dile getirdim türkçe olarak, orada da kullanmadığım apk leri kapatma, fazla apk indirmeme, uygulama dondurma vs den bahsettiler fakat benim problemim sonradan yüklenen uygulamalardan dolayı bataryanın hızlı bitmesi değil <<<< mesela eskiden angry bird fight VEYA unkilled oynayınca telefonun şarjını oyunlar ve ekran bitirirdi! Fakat şu an telefonun şarjını oyunlar yada ekran değil, Android System ve Android Os bitiriyor (android sistem, oyun ve ekranın toplamından fazla batarya yiyor. batarya percenti sanki 40-50 saniyede 1 düşüyor ekranda gezinirken)

Google de aratmalarımdan anladığım kadarı ile farklı bir karnel (yada öyle birşeylerdi herhalde) flashlamak gerekiyor, fakat siteler ingilizce ve ben bu işlemlere yabancı olduğum için emin değilim.

şu an batarya kalibrasyonu yapıp teli yeni açtım. batarya %100 de yarım saat oyun oynayıp size ekrar ss leri atacam.

30dk oyun sonrası:

Ayarlar dan "PiL" e girince sonuç ilk resimdeki gibi oluyor...

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

Ayarlar>Güç Yönetimi>Güç Kullanım Grafiği (wakeLock Listesi) resimleri aşağıdaki gibi

ÇOOOOOKK ilginç. sorun düzeldi gibi, umarım sistem şaka yapmıyordur :) kaç gündür uğraşıyorum, ya kendiliğinden oldu YADA pil kalibrasyonu düzeltti. YADA korktuğum olay sistem sadece şaka yapıyor ve tekrarlayacak :=)
    tekrarlar ise yazarım yine!

bu arada sistem düzelmişken yedek alayım ve root atayım diyorum. yardım ede bilirmisiniz? siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz mesela ve nereden indirdiniz? (buradaki twrm inmiyor, link te sorun var herhalde. zenfoneasus.com dan indirdiğim sürüm reset atıp duruyordu.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerp -- 27 Temmuz 2016; 15:17:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

hocam cevabın için teşekkürler. philz kurduğumda ve yedek almaya çalıştığımda cihaz rootlu idi. 1 yıl rootlu kullandım (bu siteden güncelleyip rootlamıştım)
    izlediğim adımlar aynen bu şekilde (belki birinin işine yarar)

- pil, bahsettiğim duruma geldiğinde rootu ellemeden twrp kurdum.

- twrp de reset sorunu olduğundan onu kaldırıp philz kurdum. yedek alırken bahsettiğim durumu görmezden geldim.

- ww.54 ü telefona atıp usb yi çekince gelen güncelleme bildirisinden güncelle dedim.

- güncelleme ilerleyip 2-4 dk sonra hata verdi. 2 kere denedim.
    - philz yi kaldırdım. süpersu dan rootu kaldırdım. recoveryden wipe cache yaptım.
    - ww.54 ü tekrar atıp güncelledim ve güncellendi. tekrar wipe cache yaptım ve şu an .54 çalışıyor (root atmadım)

sürüm yükseltmenin bataryaya yardımı olmadı. derdimi asus forumda dile getirdim türkçe olarak, orada da kullanmadığım apk leri kapatma, fazla apk indirmeme, uygulama dondurma vs den bahsettiler fakat benim problemim sonradan yüklenen uygulamalardan dolayı bataryanın hızlı bitmesi değil <<<< mesela eskiden angry bird fight VEYA unkilled oynayınca telefonun şarjını oyunlar ve ekran bitirirdi! Fakat şu an telefonun şarjını oyunlar yada ekran değil, Android System ve Android Os bitiriyor (android sistem, oyun ve ekranın toplamından fazla batarya yiyor. batarya percenti sanki 40-50 saniyede 1 düşüyor ekranda gezinirken)

Google de aratmalarımdan anladığım kadarı ile farklı bir karnel (yada öyle birşeylerdi herhalde) flashlamak gerekiyor, fakat siteler ingilizce ve ben bu işlemlere yabancı olduğum için emin değilim.

şu an batarya kalibrasyonu yapıp teli yeni açtım. batarya %100 de yarım saat oyun oynayıp size ekrar ss leri atacam.

30dk oyun sonrası:

Ayarlar dan "PiL" e girince sonuç ilk resimdeki gibi oluyor...

Ayarlar>Güç Yönetimi>Güç Kullanım Grafiği (wakeLock Listesi) resimleri aşağıdaki gibi

ÇOOOOOKK ilginç. sorun düzeldi gibi, umarım sistem şaka yapmıyordur :) kaç gündür uğraşıyorum, ya kendiliğinden oldu YADA pil kalibrasyonu düzeltti. YADA korktuğum olay sistem sadece şaka yapıyor ve tekrarlayacak :=)
    tekrarlar ise yazarım yine!

bu arada sistem düzelmişken yedek alayım ve root atayım diyorum. yardım ede bilirmisiniz? siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz mesela ve nereden indirdiniz? (buradaki twrm inmiyor, link te sorun var herhalde. zenfoneasus.com dan indirdiğim sürüm reset atıp duruyordu.)

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: sonerp

quote:

Orijinalden alinti: CanKartaL84

ÇOOOOOKK ilginç. sorun düzeldi gibi, umarim sistem saka yapmiyordur :) kaç gündür ugrasiyorum, ya kendiliginden oldu YADA pil kalibrasyonu düzeltti. YADA korktugum olay sistem sadece saka yapiyor ve tekrarlayacak :=)
    tekrarlar ise yazarim yine!

bu arada sistem düzelmisken yedek alayim ve root atayim diyorum. yardim ede bilirmisiniz? siz hangi versiyonu kullaniyorsunuz mesela ve nereden indirdiniz? (buradaki twrm inmiyor, link te sorun var herhalde. zenfoneasus.com dan indirdigim sürüm reset atip duruyordu.)

30dk da %17 şarj yemiş ve bunun çoğunu Angry bird fight sırasında dokunmatik ve oyun sesleri tüketmiş. Yaklaşık 3 saat bu tempoda oyun demek nerdeyse.
    Eğer telefonu bir kenara bırakıp 2 gün dokunmazsanız o grafik değişip Android işletim sistemi ve telefon beklemesinin yükseldiği bir hal alacaktır.
    Buradaki olay 30dk da harcanan %17 şarjın %44 ünü Angry birds ün, %35 ini media oynatıcının(oyun sesleri veya oyun videolarından olabilir) tüketmesi. Bazı uygulamalar yüklendikten sonra wipe cache yapılana veya o uygulamanın önbellek dosyaları doğru düzgün oluşana kadar "Android sistemi" adı altında tüketimleri gösterilebiliyor. Mesela instagram a 1 saat giriyorsunuz fakat 10dk sını instagram diyip kalanı android sistemine koyuyor. O yüzden siz ekran sürenize bakın. Çok takılmayın kalana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanKartaL84 -- 27 Temmuz 2016; 17:10:41 >

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    hocam Philz de hala backup alamıyorum.

az önce (root ile açılan free) supersu yu sildim ve google den 2.76 pro apk indirip kurdum.

fakat ben hala backup almaya çalışınca "failed to get selinux: operation no su" hatası alıyorum.

telefon root lu görünüyor hatta root yetkisi gereken işlem yapıyorum. fakat philz de backup ta bu hatayı alıyorum!
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Evet bir sorun olduğu muhakkak. Ancak bu önceden olan bir sorun değil. Yani önceden de oyun oynarken pil doluyordu, ancak şimdi dolmuyor. Aynı oyun.
    Çözüm var mı peki? Değişim vs. Garanti bitti.

• sonerp S kullanıcısına yanıt
    Android kullanm yüzde kırk. Önceden bende de aşırı sistem kullanımı vardı ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Arkadaşların dediği gibi belki de bu kullanım normaldir. Önemli olan ekran süresi vs.

• 
Sayfa: önceki 16201621162216231624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.