Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus un X550VX serisi yenlendi, Full HD ekran lı olarak satılıyor şuanda yeni kodu ASUS X550VX-DM254DC şeklinde geçiyor.

İşlemci : Intel Core i7-6700HQ Quad Core (2.6GHz Turbo ile 3.5GHz 6MB Cache)
    Ekran Boyutu : 15.6" LED Back-lit/Slim 200nits/FHD 1920x1080 16:9/AG/NTSC:45%
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 950M GDDR5 4GB
    Sistem Belleği : 4GB DDR4 2133 Mhz
    Disk Kapasitesi : 1TB 7200 RPM
    İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StarForce -- 18 Mart 2021; 0:14:4 >

• Ürün ebrar bilgisayara gelmiş galiba

www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-4gb-gtx-950m-notebook-pmu350980

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nova'da daha uygun fiyatlı, efsane bilgisayar olmuş.
  • Dört gözle bekliyorum. İlk (12 Gb ram lisi) 3060₺ olarak yazılmıştı. Şimdi düşmüş fiyat. Hatta ben arayıp düzelttirdim alttaki notta 8Gb DDR3 yazıyordu DDR4 e çevirdiler. Ama ilk fiyatta 8Gb DDR 96 lira farklaydı. Şimdi fark açılmış. Yine de bu özelliklerle fiyat/performans canavarı gözüküyo. Şimdilik tek eksisi USB2.0 mı kaldı hala ya!!!

• Üstteki mesajda nova bilgisayardan bahsettim. Ebrar da 12 gb lık olanı satışa koymuş. Ancak onlardaki +8gb DDR3L. Dikkat ediniz

• Sonunda alacağım bilgisayarı buldum, şükür...
  • bunun 8GB ram,2.6 i5, nvidia 720m olanını almıştım 3 yıl önce 1.850 TL'ye. ana konudaki makineler iyide dolar yüzünden abartı fiyat var malesef.
  • Alacak arkadaşlara önemli not. Benim gibi sizde 32 bit win7 kurmayı düşünüyorsanız 4Gb versiyonunu almalısınız. Aksi halde o extra 8Gb rami ASLA kullanamazsınız. Sebebi ekteki resimde
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Alacak arkadaşlara önemli not. Benim gibi sizde 32 bit win7 kurmayı düşünüyorsanız 4Gb versiyonunu almalısınız. Aksi halde o extra 8Gb rami ASLA kullanamazsınız. Sebebi ekteki resimde
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bu devirde 32 bit mi kaldı ?

• 4 GB ramli bir makinaya saten 32bit kurulmaz. 32 bit kurarsan maksimum 3.5GB olarak görür sistem. diğer 0,5 GB ise heba olur gider.
  • ürünün yurt dışı ve yurt içi araştırmaya çalıştım ama düzgün bir bilgiye ulaşamadım
    ebrar bilgisayarda alüminyum kasa gözüküyor bu doğru mu?
    birde global web sitesinde ssd'li ve full hd sürümleri bulunuyor onlar türkiyeye gelecek mi?
    bilgisi olanlar cevaplandırırsa seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafab3529

ürünün yurt dışı ve yurt içi araştırmaya çalıştım ama düzgün bir bilgiye ulaşamadım
    ebrar bilgisayarda alüminyum kasa gözüküyor bu doğru mu?
    birde global web sitesinde ssd'li ve full hd sürümleri bulunuyor onlar türkiyeye gelecek mi?
    bilgisi olanlar cevaplandırırsa seviniriz

Kasa X550JX-171D nin devamı olan aluminyum kasa
    SSD li ve Full HD modeli gelmeyecek gelecek tek model yukarda özelliklerini yazdığım ürün.
    Eğer SSD ve Full HD olursa fiyatı 3500 ve üzeri olur o zaman da bu cihazı alman mantıksız olur ki o fiyatlara zaten Asus N552 gelecek yakın zamanda.
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    x550jx-171d nin kasa magnezyum alaşımlı olarak geçiyor ve klavye kısmında sorunlar çıkmıştı o yüzden merak ettim.
    alüminyum kasalar çok sağlam ve hafif oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafab3529

x550jx-171d nin kasa magnezyum alaşımlı olarak geçiyor ve klavye kısmında sorunlar çıkmıştı o yüzden merak ettim.
    alüminyum kasalar çok sağlam ve hafif oluyor.

çok hafif oluyor ve aluminyum dediğin modele örnek verebilirmisin hangi markada var ?
  • X550vx-xx147d ebrar bilgisayar da alüminyum kasa olarak gözüküyor ama bubun eski sürümü x550jx-xx171d magnezyum kasa ve iyi değil

• x550jx-xx171d 'lerde bulunan İ7-4720HQ işlemci daha yüksek puan alıyor i7-6700HQ 'ya göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

x550jx-xx171d 'lerde bulunan İ7-4720HQ işlemci daha yüksek puan alıyor i7-6700HQ 'ya göre.

evet bende bunu anlamış degilim bunun sebebi nedir bilir kişi açıklayabilir mi
  • Acaba kaç adet fan olucak ve ekran çözünürlüğü yine 768 mi olucak, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    sa kardeşim.bu nova bilgisayara güvenebilirmiyiz ürün almak için?.. ayrıca bu asusun en iyi serisi hangi seri bi bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nmtd-42

sa kardeşim.bu nova bilgisayara güvenebilirmiyiz ürün almak için?.. ayrıca bu asusun en iyi serisi hangi seri bi bilginiz varmı?

as. evet güvenilirdir sorun yaşamazsını 15 yıllık firma dh forumda da alışveriş yapan çok kişi var sorun yaşamadan.
    Asus un en iyi serisi G serisidir.

örnek ürün

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11045
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.