Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı driverının son sürümünü yüklemekte sıkıntı yaşayanlar şu maddeye dikkat etsin.

8. Go to [NVIDIA_SetA_Devices.NTamd64.6.1] (6.0 = Vista, 6.1 = Win7, 6.2 = Win8, 6.3 = Win8.1) and find the DEV_ID from your HW ID. Mine is DEV_1391 from "PCI\VEN_10DE&DEV_1391&SUBSYS_079B1025"

NVIDIA_SetA_Devices.NTamd64.6.1 başlığı değiştirilecek ama yanda gördüğünüz gibi 6.1 başlık altındaki değiştirilme windows7 için 8 için 6.2 8.1 için 6.3 başlıklı olan değiştirelecek.
  • menagon61 kullanıcısına yanıt
    Ne hikmetse ben de F2 ile giriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRHe4D

Ne hikmetse ben de F2 ile giriyorum

Bende delete ile :))) F2 ile denemiştim olmamıştı kardeşim.Del ile giriyordum vallahi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihmustafa

quote:

Orijinalden alıntı: sokrates41

quote:

Orijinalden alıntı: melihmustafa

quote:

Orijinalden alıntı: sokrates41

Hocam bende almayı düşünüyorum.Hocam sizden rica etsem spin tires oyununu deneyebilir misiniz ?

Hocam nedense playclaw çıkmıyor fps göremedim bu yüzden. Ama ifade edecek olursam son ayarlarda gayet akıcı oynanıyor.

Anladım hocam.Bu arada şuanda evde z710 var. İ7 4700-mq ve gt740m var.Ayrıca 8 gb ram ve 17.3 ekran var. Abim de bilgisayar alacak ben z710 onu verip bunu almayı düşünüyorum.Ne dersiniz performansı konusunda sıkıntı yaşar mıyım ? Bunda i5-4200h var çift çekirdek ve ram 84gb. Z710 da ise i7 4 çekirdek ve 8 gb ram var.Ekran kartı asusun buna göre baya iyi zaten

Hocam ekranın 17.3 inç fhd olması yüksek ayarda oynamaya tercih edilebilir. Taşınabilirlik çok önemli değilse değiştirmeyin derim. Ben şahsen taşınabilirliğe önem veriyordum, hatta ilk 13.3 ve 14 inç laptoplara baktım ama aradığımı bulamadım.

Hocam ekran 1600*900 full hd olsa zaten bunu kullanmaya devam ederim.Film izliyorum sık sık ve 17.3 ekrana 1600*900 biraz düşük kalıyor gibi 😞

• arkadaşlar cihazı skype'da veya başka bi görüntülü konuşma platformunda deneyen var mı?

kamera aşırı yavaş, resmen takılıyor ya. fps çok düşük. yüklemek için herhangi bir uygulama ya da driver da bulamadım fikri olan var mı?

yoksa sorun skype'dan mıdır?
  • Battlefield 4 için bir video çektim upload bittiğinde burada paylaşacağım ayarlar medium ve high arasındaydı ve fps kayıtta 55 60 arası kayıtta değilken 65 70 arası oluyor daha yüksek ayarlarda yani ultrada da takılma olmuyor fps 35 40 arası oluyor
  • @msefik
    Ekledim hocam hayırlı olsun. Isı değerleri için SpeedFan kullanıyorum, fps için ise fraps kullanıyor sanırım arkadaşlar belki başka daha iyi programlar vadir.
    @menagon61
    F2 ile açılıyor bendede ilginç.
    @sendemail
    Ekran mat fakat renklerde bir sıkıntı oldugunu sanmıyorum belkide ben gözlemleyemiyorum veya aradaki farkı çıkaramıyorum ama beni rahatsız eden birşey olmadı ekran konusunda.
    @cnsngr
    Süper Konuya hemen eklerim hocam.
    @hysteria_
    Şimdi baktım bende skypetan bendede aynı şekilde fps oldukça düşük kamerada, belki driver falan yüklemek gerekiyor ama hiç denk gelmedim, modelin driverlarına baktım oradada webcam'e dair bir driver göremedim. Dandiktir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belegurth -- 11 Eylül 2014; 23:00:25 >
  • ben olayı çözdüm internette biraz araştırınca. tek nedeni var kameranın dandikliği.. alın elinize bi ışık, mesela cep telefonunun flaşını açın kameranın dibine sokun, fps direkt olarak 30+ oluyor. görüntü cam gibi kayıyor.

bu beceriksiz herifler düşük ışıkta (odada 80lik ampul yanıyor neresi düşük ışık orası ayrı) iyi performans alabilmek için akılları sıra diyafram ayarı koymuşlar kemaraya fakat tabiki ayarlanamıyor tarafımızdan. gündüz gözüyle güneşli bi havada balkona falan çıkarsak tahminim yine çok akıcı olacak görüntü. akşamları evdeyken ne kadar yeterli ışık olursa olsun böyle lag olacak. bu kadar gerizekalı mühendislik görmedim 2000 liralık ürün satıyorsunuz ya..

ne çözünürlük ayarlanabiliyor, ne ışık ayarı ne bir şey. en iyisi dışardan harici web cami alıp takmak.
  • bu arada gerçekten çok kötü webcam ben DVD den çıkan tüm driverları kurdum olsa orda olurdu herelde bence driver işi değil mal dandik :D
  • hysteria_ kullanıcısına yanıt
    Denedim şimdi ışık tutmayı, fps de artış oldu dediğiniz gibi. Webcam oldukça dandikmiş.
  • hysteria_ kullanıcısına yanıt
    2000 liralık ürünün içinde 2500 liralık laptoplarda anca bulabileceğiniz ekran kartı var beyler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

güle güle kullanın kıymetli arkadaşlar ,

bir soruyu cevaplarsanız memnun olurum ,

acaba ekran kalitesi hakkında ne gibi yorum yapabilirsiniz?

ekran kırmızıyı kırmızı,siyahı s,yah ,maviyi mavi,...vs.r olduğu gibi gösterebiliyor mu ?

yoksa sanki tüm ekranın üzerine gri , grimsi bir film çekilmiş de öyle mi gözükmekte? kısaca kontrast nasıl arkadaşlar.

teşekkür ederim. iyi günler de kullanın.

bence ekran kalitesi iyi
    renkler güzel gösteriliyor
    oyunlardaki rengarenk skill effect leri seçebiliyorum misal
    birbirine karışmıyor :)
  • life frame 3 indirip kurun. onun advanced setting'ine girince detaylı ayarları yapabiliyosunuz. gelişmiş seçeneklerinde pozlandırmayı 0 a getirin. hafif bi kararma oluyor kamerada akşamları ama kasma gidiyor en azından. böyle daha kullanışlı. ama ben yine de harici kamera alıcam. zaten 640x480 çözünürlükle tam ekran skype facia gözükür.
  • Wireless driverında sorun yaşıyorum modemi tanımıyo acaba aynı sorunla karşılaşan varmı ?

• can.yılmaz C kullanıcısına yanıt
    Bu tarz bir sorun yaşamadım yaşayan da görmedim henüz. Sadece sizin modemi mi yoksa hiç bir modemi mi tanımıyor?
  • W8 olup ekran kartini halleden varmi ordaki adimlari denedim olmadi

• http://youtu.be/YGVQr00tjr0
    Buyrun video hazır
  • Takio

• Win7 ultimatex64 yükledim ama kullanılaiblir ram miktarı 4 gb değilde 3.89 gb yazıyor. Aynı sorunu yaşayan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: can.yılmaz

Wireless driverında sorun yaşıyorum modemi tanımıyo acaba aynı sorunla karşılaşan varmı ?

broadcom sürücülerini yükledi iseniz
    laptop u bir arkadaşınızın kablosuz ağına bağlamaya çalışın
    sonra da
    bir arkadaşınızın laptobunu kendi kablosuz ağınıza bağlayın

böyle bir cross check ile sorun sizin modemde mi yoksa laptobun kablosuz alıcısında mı teşhis koyun
    tedavi sonra :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.