Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (894. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taha-07

Siz benim dediklerimi yapın sıcaklıkta düşme olmazsa servise gönderin

güç yönetiminden max işlemci kullanımını % 85 yaptım aynı oyunda max 75 derece oldu galiba %100de çalışıyodu hep işlemci
  • Arkadaşlar merhaba, 1 yıldır win 8.1 deneyiminden sonra windows 10'a geçtim dün itibariyle ancak şöyle bir sorun oluştu.Daha önce batarya prize takılı dolmuyor özelliği aktifken win10'a geçtiğim andan beri prize takılı ve sürekli doluyor.Acaba bu özelliği tekrar nasıl aktive edebilirim?
  • black1211 B kullanıcısına yanıt
    Normal seviyeye inmiş bir de alt ızgaralar hava alacak şekilde kitapla ya da cd kutusu ile yükseltirsen biraz daha derece düşecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar max işlemci durumunu %85 yapın. güncellemelerinizi yükleyin.
    oyunlarda ısı derecesi bu şekilde 70 lerde seyredecektir.
    max işlemci %100 olduğunda da aynı fps yi alıyorsunuz. sadece bilgisayarınız daha çok ısınıyor bu durumda. nedeni ise işlemci gücünün %100 ünü harcamak istiyor.
    biz bunu el ile %85 e kısıtlıyoruz bu şekilde 5-10 fps düşüş olabilir ama genel olarak oyun akıcı oynanır ve ısı derecesi normal olur.
    bilgisayarınızın ısı derecesi 80~90 olan arkadaşlar, sol taraftaki fan bölgesini koklayın. oradan nasıl bir koku geliyor ? geri dönüş yapabilirseniz sevinirim.
    edit: eklemek gerekirse, oyunlardan çıktıktan sonra gene max işlemciyi %100 de kullanın masaüstünde internette gezerken. sadece oyunlarda %85 kullanmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WillyOfShopaR -- 27 Nisan 2016; 11:09:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WillyOfShopaR

arkadaşlar max işlemci durumunu %85 yapın. güncellemelerinizi yükleyin.
    max işlemci %100 olduğunda da aynı fps yi alıyorsunuz. sadece bilgisayarınız daha çok ısınıyor bu durumda. nedeni ise işlemci gücünün %100 ünü harcamak istiyor.
    biz bunu el ile %85 e kısıtlıyoruz bu şekilde 5-10 fps düşüş olabilir ama genel olarak oyun akıcı oynanır ve ısı derecesi normal olur.
    bilgisayarınızın ısı derecesi 80~90 olan arkadaşlar, sol taraftaki fan bölgesini koklayın. oradan nasıl bir koku geliyor ? geri dönüş yapabilirseniz sevinirim.
    edit: eklemek gerekirse, oyunlardan çıktıktan sonra gene max işlemciyi %100 de kullanın masaüstünde internette gezerken. sadece oyunlarda %85 kullanmanız yeterli.

İşlemci durumunu kısıtladığınız zaman Turbo Boost özelliğini devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Haliyle CPU baz frekansında çalışıyor. Boost için ekstra Voltaj çekmediği için ısınmıyor. CPU baz frekansı oyunun sistem gereksinimini karşılıyorsa sorun olmaz ancak daha yüksek(Turbo Boost ile ulaşması gereken) frekans gerekiyorsa bu sefer dar boğaz oluşacak ve performans kaybı yaşanacaktır.

Özellikle CSGO gibi online oyunlarda işlemciye, oyundaki kişi sayısı arttıkça daha çok yük biner. CPU kullanımını kısıtlıyorsanız bir çok açıdan bakmanızda fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronald Weasley

windows 8.1 uefi var biosa girip windows 7 yükleyemiyorum f2 basmama rağmen bios açılmıyor

yeniden başlat diyip öyle f2 basın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

quote:

Orijinalden alıntı: WillyOfShopaR

arkadaşlar max işlemci durumunu %85 yapın. güncellemelerinizi yükleyin.

İşlemci durumunu kısıtladığınız zaman Turbo Boost özelliğini devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Haliyle CPU baz frekansında çalışıyor. Boost için ekstra Voltaj çekmediği için ısınmıyor. CPU baz frekansı oyunun sistem gereksinimini karşılıyorsa sorun olmaz ancak daha yüksek(Turbo Boost ile ulaşması gereken) frekans gerekiyorsa bu sefer dar boğaz oluşacak ve performans kaybı yaşanacaktır.

Özellikle CSGO gibi online oyunlarda işlemciye, oyundaki kişi sayısı arttıkça daha çok yük biner. CPU kullanımını kısıtlıyorsanız bir çok açıdan bakmanızda fayda var

işlemciyi kısıtlamadığımız zaman ısı derecesi 85 lere çıkıyor bu şekilde kullanmak işkemciye zarar vermez mi ?
    mecbur kısıtlamak gerekiyor bence.
    bir de size bir sorum oalcak belki biliyorsunuzdur. csgo oyunundan çıktıktan sonra ısı 65 68 arası oluyor. direkt olarak chrome tıkladığım zaman ısı ani olarak 75 çıkıyor ve tekrar normal haline dönüyor.
    önceden böyle olmuyordu neden böyle sizce ?

• 85 derece normal bir değer. İntel işlemciler 100-105 dereceye kadar dayanıyor. Ben üst düzey donanıma sahip 3 fanlı Monster kullanıyorum ama işlemci ısınması sorunu benim de başıma geldi. Ben Csgo da 95-97 derece gördüm. Servise gönderdim. Anakart ve işlemcim değiştirildi.

Programları ilk açtığınızda işlemci kullanımı artar. Haliyle anlık yükselmeler normal. Özellikle chrome ram ve işlemci canavarı olduğu için endişe edecek bir durum söz konusu değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar THE DIVISION alıcamda bu oyunu oynayan var mı performansı nasıl pcnın acaba ?

• bu akşam klavyedeki X tuşunun çalışmadığını farkettim. 20/10/2014 tarihinde almıştım halen garantisi mevcut klavye sorunundan servise gönderen oldu mu? 1 tuş yüzünde 1-2 hafta bilgisayarsız kalmak istemiyorum.

bir de n11 de gördüm klavyesi 50 tl civarı alsam kendim takabilir miyim? Deneyen oldu mu hiç

• arkadaşlar benim büyük bir sorunum var. leptop u 1 senedir kullanıyorum 5 ay önce felan samsung evo 850 taktım aşırı memnundum leptoptan yanlız 1 kaç gündür frcry 4 crisis 3 gibi ağır oyunlar oynuyorum. low ayarlarda bile 30 fps anca alıyorum. crisis 1 yükledim oda çok düşük msi after burner programını yükleyip oyun oynarken sıcaklık fps ekran kartı hız bilgilerini gösteren monitörü açana kadar sorunun ne olduğunu anlayamamıştım ama değerleri görünce sorunu anladım. oyunu açtıktan 1 dakika sonra ekran kartı 80 dereceye çıkıyor ve 1000 mhz den 400 mhz ye kadar düşüyor genelde lol oynadığım için fark etmemiştim ne zaman bu duruma geldi bilemiyorum acaba sorun ne neden bukadar ısınıyor yada 80 derece normal mi ? şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaş pc de film izlioken durdurup bidaha baslatinca ses seviyesi acayip yukselio ben sesi ellemioom ama video yu durdurup baslatinca ses seviyesi deisiyor cewitli video oynaticilat denedim hepsinde ayni sorun var ne yapmaliyim

• Dostlar cihaza wireless kart alan ve takan var mı ?
  • Nvidia tarafından optimize edilmiş ayarlarla 100 civarı fps 110-120 sanırım 65 civarı derecelerde dolaşıyor uzun sure kullanımda 70 ne çıkıyor

• Hocam 85 derece baya yüksek bit sıcaklık turbo yu kapatmanızı tavsiye ederim bende de kapalı 2.80 ghz hızı gayet yeterli boşuna anakart fazla ısınmasın ben yüksek sıcaklılarda pc nin zarar göreceğini düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaman29

Arkadaş pc de film izlioken durdurup bidaha baslatinca ses seviyesi acayip yukselio ben sesi ellemioom ama video yu durdurup baslatinca ses seviyesi deisiyor cewitli video oynaticilat denedim hepsinde ayni sorun var ne yapmaliyim

Aşağıdaki ses driverini yüklemelisin:
    Windows 10 64 bit:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/Audio/Audio_Conexant_Win10_64_VER8661652.zip?_ga=1.64830313.719727636.1462141203
    Windows 8.1 64 bit:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/X550JF/Audio_win81_64_VER86630.zip?_ga=1.123502285.719727636.1462141203

• Bilgisayarı uyku moduna alıp yada kilitleyip açtıktan sonra touchpad yaklaşık bi yarım dakika kadar falan çalışmıyor sonra çalışmaya başlıyor bunun bir çözümü var mıdır? yaşayan oldu mu
  • Arkadaşlar benim bilgisayarın menteşe sertleşmesinden dolayı LCD cover'ı menteşe tarafından çatladı, açıp kaoatırken elimde kalacak diye korkuyorum. Bir de üst kasa birkaç aydır devamlı soyuluyor bilgisayarın her yeri benek benek siyah lekelerle doldu. Servis bunları garanti kapsamına alır mı ona göre gönderip göndermeme konusunda kararsızım.
  • Yukarıda kendisi takanda servise yollayıp onlara taktıranda var. USB girişine takılan şeyler var onlara bir bakın derim. Konuda gördüğüm kadarıyla deneyenler mutluydu.
  • 
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.