Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (895. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
235
Favori
706.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hala alınabilirliği var mı? yada bunun yerine hangi modeli önerebilirsiniz?
  • ssadıkacar kullanıcısına yanıt
    X550jk alınmaz da onun yerine x550jx 099 ya da diğer x550jx modellerine bak derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha-07

X550jk alınmaz da onun yerine x550jx 099 ya da diğer x550jx modellerine bak derim

neden alınmasın kardeşim
  • WillyOfShopaR kullanıcısına yanıt
    F/p olarak x550jk alınmaz ben ağustosta 1864 e almıştım 2.000 vercek olsaydım x550jx alırdım 950m ve 750gb-1 tb hdd var parasını daha iyi hakediyor

• Beyler tupchpad üzerine yarım bardak kadar şeftali suyu döktüm. Hızlıca temizleyip fişini çektim direk. Aradan saatler geçti deneme amaçlı 1 saat arayla iki kez açmayı denedim bilgisayar açılıyor ama çok ağır. Windowsun hazırlanması kapanması falan geç oluyor. İşlem geç görülüyor.

1 gün kullanmazsam düzeler mi kalıcı bir etki yaratır mı şeftali suyu şekerli yapışkanımsı bir şey ya hafiften tırstım çünkü bilgisayarım hakikaten taş gibi bilgisayardı çok üzülürüm bişey olursa.

Net olarak açıklayayım. Touchpad ve etrafı iyice meyve suyu oldu, içine nüfus etti mi etmedi mi tam olarak bilmemekle beraber space tuşuna kadar ilerledi meyve suyu. Ama içine girdi mi emin değilim. Tam o anda bilgisayarı kapamadan direk fişini çektim. Cihazın garantisi devam ediyor garantiye girer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 7 Mayıs 2016; 21:00:13 >
  • Merhaba, benim internet hızı ile alakalı bir sorunum var.

kullandığım laptop; asus x550jk-xo012d, Ralink 802.11n Wireless LAN Card yüklü ve sürücüleri ise tamamen güncel.

internetim ve modemim; Turcell Superonline 75mbps - modem ise Huawei HG255s 5ghz.
    bu modem kurulduktan sonra ipad mini 2'de ve galaxy s3'te iki farklı wifi ağım gözüktü biri fenerbahçe diğeri fenerbahce_5G şeklinde.
    modemi kuran yetkililer fenerbahce_5G ile bağlanın hızlı internete erişeceksiniz dediler.

ancak sorun şu ki laptopumda fenerbahce_5G ağını göremiyorum dolayısı ile laptopta fenerbahce ağında 17-20mbps civarında hız alırken
    ipad ve telefonumda fenerbahce_5G ağına bağlı olarak 60-65mbps hızlara erişebiliyorum.

Ralink 802.11n Wireless LAN Card'ın ağ bağdaştırıcısı özelliklerinde gelişmiş sekmesindeki ayarları yazıyorum;

Adhoc support 802.11n - Disable
    Country Region (2.4GHz) - #0 (1-11)
    Multimedia/Gaming Environment - Disable
    Radio On/Off - Enable
    Roaming Sensitivity - 6.Disable

Not: adhoc support 802.11n'ı enable yaptım bir fark olmadı.

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum:)

• league of legends oyununda ara ara ping değeri yükseldiği için küçük usb şeklinde wireless alıcı alıp harici olarak taktım. sorun hala var. yanımda başka laptopta arkadaşta herhangi bir sorun yok. yani internette sorun yok, harici zımbırtı taktığıma göre wireless alıcıda da değil problem. işletim sistemi kalıyor sanırım geriye. ama neden böyle bir şey yapsın hala çözemedim.
  • atp96 kullanıcısına yanıt
    bende sabit 60fps aldığımdan beri. 61 veya 59 olmadı.
    nasıl sizde daha yüksek anlamadım.
    bir de ara ara ping yükselmesi yaşıyor musunuz?
  • abisi1 A kullanıcısına yanıt
    Fps nin 60 olma nedeni vsync(dusey senkranizasyonun) açık olmasıdır vsyn kapatip oyle oynayin ping yükselmeleri bendede oluyordu wifi kart değiştirdim ama işe yarayıp yaramadığını evimde su an lnternet olmadığı için söyleyemiyorum

• theserhan T kullanıcısına yanıt
    5g yazan 5Ghz frekansı yani 802.11ac standardıdır ne yazikki bizim laptop da gelen wifi kartlar ac desteklemiyor

nvidia önerilen ayarlara getirip vsync kapattım. 63fps sabit. çok ilginç
  • Oyun ayarlarından kapatin dusey senk. i

teşekkürler. geforce programından yapınca bir etkisi olmuyormuş. illa lol içinde ayarlardan kapatmak lazım :/
  • Selamlar. Arkadaşlar ssd takıp da servise gönderen oldu mu bilgisayarı? Wireless kartını değiştirteceğim de garanti olayına ne derler acaba? Kesin birşey yok galiba. Gerçi servise sormuştum takmadan önce bozuluyor demişlerdi ama belki bir ihtimal..
    peki siz kaç mbps hızlara erişebiliyorsunuz?

2.4GHz kanalından tablette yine 50-60 mbps görüyorum, demek ki laptopta gerekli ayarları yapmam gerekiyor.

Ralink 802.11n Wireless LAN Card'ın ağ bağdaştırıcısı özelliklerinde gelişmiş sekmesindeki ayarlar;

Adhoc support 802.11n - Disable
    Country Region (2.4GHz) - #0 (1-11)
    Multimedia/Gaming Environment - Disable
    Radio On/Off - Enable
    Roaming Sensitivity - 6.Disable

Sizce ayarları ne şekilde yapmalıyım ve/veya bu panel dışında başka bir yerden yapabileceğim ayarlar var mı?
  • Yok arkadaş ssd almak şart buna,windows 10 yüklü 1.5 dakikayı buluyor acılması bune böyle ya güncellemeler herşey tam açılışta başlayan bütün programları falanda devre dışı bıraktım,gereksiz servislerinide Windows 10 un değişen birşey olmadı

• theserhan T kullanıcısına yanıt
    Benim wifi kartta ralinkti baktım ayar ve driver ile sorunlar çözülmüyor wifi kartı değiştirdim direk

• Adaptörün kablosunda sıkıntı var ancak oynatınca temas sağlıyor . Pilde %0 yazıyor hep şarj olmuyor onun için eğer oynatırsam çat diye kapanıyor. Garanitye gönderemem çünkü bilgisayar bana lazım
    Ondan yeni adaptör almam lazım nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr.SmiTh -- 11 Mayıs 2016; 22:44:29 >
  • arkadaslar merhaba ebrardan bilgisayar almıstım gayet memnunum 1,5 sene oldu sımdı benden kaynaklanan bataryada bozulma meydana geldı.Garantıye ebrara mı verecegım yoksa asusa mı ? ve ebrardan aldıgım faturayla mı
  • Arkadaşlar bilgisiyari 1 yıldır kullaniyorum son 3 aydirda ethernet kablosuyla kullaniyorum ama durduk yere bağlanti gidiyor normal kablosuza geçiyor.sorunlari gider diyorum ağ kablosu kopuk olabilir felan diyor.bazende düzeltiyor ağ varsayilan geçidi yapılandırıldı diyip.bilgisayari kapatıp açınca sorun komple çözülüyor ama 2 3 gün sonra gene internet gidiyor.
    Çözumu nedir? Windows 10 kullaniyorum

• 
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.