Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (896. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Batarya benimde bozuldu takinca donma olup reset atiyor kendine
    Asusa gondericez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerozcan95

Batarya benimde bozuldu takinca donma olup reset atiyor kendine
    Asusa gondericez

hocam formatta atarlar mı :D gelen kargocu sorun nedır flan dıe bısı doldurtuyor mu
  • canbaz67 C kullanıcısına yanıt
    Asusa hocam mümkünse ve varsa ilinizdeki servise

• Arkadaşlar benim sağ taraftaki (sıcak havanın çıktığı) fan tarafından içeri doğru titreşim tarzı bir ses geliyor ve pc genelde %100 disk kullanımında yeni win10 kurmuş olmama rağmen.Hdd mi bozuldu acaba ? (Hdd öteki yani cdrom tarafında bulunuyor sanırsam) Sesin geldiği yer ram'e daha yakın.Pc yerinden hareket ettirince bu zorlanma sesi başlıyor ve pc yavaşlıyor.

• kusura bakmayın ram takviyesi yapicamda vatanbilgisayardan uyumlu 8 gb ve 4 gb ram link atarmısınız hemen alıp takıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jynxmonroe

Arkadaşlar bilgisiyari 1 yıldır kullaniyorum son 3 aydirda ethernet kablosuyla kullaniyorum ama durduk yere bağlanti gidiyor normal kablosuza geçiyor.sorunlari gider diyorum ağ kablosu kopuk olabilir felan diyor.bazende düzeltiyor ağ varsayilan geçidi yapılandırıldı diyip.bilgisayari kapatıp açınca sorun komple çözülüyor ama 2 3 gün sonra gene internet gidiyor.
    Çözumu nedir? Windows 10 kullaniyorum

Kablo, veya modem in herhangi bir yeri veya kablonun ucu bozuktur. Modeme tam reset atın. Sonrasında yeni Kablo alın. Ucunun pc ve modem girişlerine tam oturduğundan emin olun. Yine oluyorsa pc deki Ağ kartı bozuk olablir. En güzel yöntem başka pc ler de denemek. Ama ilk kontrol edilmesi gereken kablonun fiziki durumu ve tam oturması

• 1 yıldır işlemcinin macununu değiştirmedim fanlarıda temizlemedim.Zamanı geldi mi acaba temizlemenin artık işlemcinin sıcaklığı boştayken 50 olmaya filan başladı ve oyunlarda ani fps düşmeleri yaşıyorum
  • Arkadaşlar 1.5 yıldır kullanıyorum Pc yi batarya %86 ya kadar şarj oluyor sizce iyi midir birde garanti bitmeden servis bataryayı değiştirir mi?

• Merhaba arkadaşlar forumu çok takip etmiyorum elimde 4 gb sürümlü asus x550jk var chromeye girince 67 dereceyi bulmaya başladı, masaüstünde 50 derece bf4 ve h1z1 oyunlarında pc çok ısınıyor ve çok takılıyor normalde takılmaması gerekli sanırım, ve bunu 5 ekim 2014 de almıştım garantiside geçti galiba acaba içini açıp temizlemeliyim ? yoksa bilgisayarcı birisinemi vermeliyim temizlemesi için, internette temizleme videosunda adam epey bi detaya iniyordu da yanlış bişey yapmamak için soruyorum.
  • Galiba bu bilgisayarın da kronik problemi batarya.Benimki de prizde çalışıyor sadece ve batarya sürekli %0 da.fişi çekince kapanıyor
  • Arkadaşlar daha önce oyunlarda ani takılmalar yaşayan oldu mu sanki cs go oynarken oyunu birisi durduruyor ve hemen başlatıyor çok sinir bozucu olmaya başladı önceden 1 2 kere olurdu şimdi neredeyse her dakika oluyor.Daha önce bu sorunu yaşayıp çözüm bulmuş arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaize4141

Merhaba arkadaşlar forumu çok takip etmiyorum elimde 4 gb sürümlü asus x550jk var chromeye girince 67 dereceyi bulmaya başladı, masaüstünde 50 derece bf4 ve h1z1 oyunlarında pc çok ısınıyor ve çok takılıyor normalde takılmaması gerekli sanırım, ve bunu 5 ekim 2014 de almıştım garantiside geçti galiba acaba içini açıp temizlemeliyim ? yoksa bilgisayarcı birisinemi vermeliyim temizlemesi için, internette temizleme videosunda adam epey bi detaya iniyordu da yanlış bişey yapmamak için soruyorum.

Garantisi 5 ekim 2016'ya kadar devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogankasap

Arkadaşlar daha önce oyunlarda ani takılmalar yaşayan oldu mu sanki cs go oynarken oyunu birisi durduruyor ve hemen başlatıyor çok sinir bozucu olmaya başladı önceden 1 2 kere olurdu şimdi neredeyse her dakika oluyor.Daha önce bu sorunu yaşayıp çözüm bulmuş arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar bir de bilgisayarı yeni formatladım sırf bu sorundan dolayı fakat hala aynı ve bunu sadece oyunlarda yapmıyor genel anlamda da oluyor çok arada sırada ama genellikle cs go oynarken yapıyor.
  • Geçen yıl aldığım asus x550jk diz üstü bilgisayarımın şarjı dolmuyor. Baktım garantisi bitmemiş hemen yollayayım dedim. Neyse baktım asus desteğe servisi aradım dediler ürün seri numarasını internet sitesine girin size mail gelecek o maildeki bilgileri kullanarak ürünü bize gönderin.

Mail geldi UPS ile anlaşma yapılmış evden alıp eve ücretsiz teslim ediyorlar dedim çok güzel.Koydum kutusuna Yazdım adresi aradım UPS kargoyu ertesi gün aldı götürdüler. Neyse tamir olup gelmesini bekilyorum. Cumartesi kapı çaldı. Ürün geri gelmiş. asus servisi yazmış ürün kargo hasarlı diye. Adam attı laptobu bana. Dedim nolcak dedi almassan alma şubede durur kendin bilirsin. Mecbur aldım.

Baktım laptop çalışıyor ama sol alt köşede darbe var çizik oluşmuş.

Aradım şimdi asusu diyorki o sizinle kargo arasında bir problem biz karışmayız. Hasar tespit tutanağı tutturun olmadı tüketici mahkemesine gidin.

Dedim anlaşmalı olduğunuz firma ürünleri hasarlı taşıyor sonra bizi kargoyla mahkemeye mi yolluyorsunuz çözüm yolunuz bunu. Yapacağımız bişi yok diyor.

Güzelim makinemi alıp yerine hasarlı makine yollamışlar beni kargo şirketiyle başbaşa bırakmışlar.

Yıllardır asus kullanırım. Arkadaşlarıma eşime dostuma asus aldırırım. Tövbe bir daha bunlardan birşey alırsam.

Böyle rezalet olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: effsane_61

Geçen yıl aldığım asus x550jk diz üstü bilgisayarımın şarjı dolmuyor. Baktım garantisi bitmemiş hemen yollayayım dedim. Neyse baktım asus desteğe servisi aradım dediler ürün seri numarasını internet sitesine girin size mail gelecek o maildeki bilgileri kullanarak ürünü bize gönderin.

Mail geldi UPS ile anlaşma yapılmış evden alıp eve ücretsiz teslim ediyorlar dedim çok güzel.Koydum kutusuna Yazdım adresi aradım UPS kargoyu ertesi gün aldı götürdüler. Neyse tamir olup gelmesini bekilyorum. Cumartesi kapı çaldı. Ürün geri gelmiş. asus servisi yazmış ürün kargo hasarlı diye. Adam attı laptobu bana. Dedim nolcak dedi almassan alma şubede durur kendin bilirsin. Mecbur aldım.

Baktım laptop çalışıyor ama sol alt köşede darbe var çizik oluşmuş.

Aradım şimdi asusu diyorki o sizinle kargo arasında bir problem biz karışmayız. Hasar tespit tutanağı tutturun olmadı tüketici mahkemesine gidin.

Dedim anlaşmalı olduğunuz firma ürünleri hasarlı taşıyor sonra bizi kargoyla mahkemeye mi yolluyorsunuz çözüm yolunuz bunu. Yapacağımız bişi yok diyor.

Güzelim makinemi alıp yerine hasarlı makine yollamışlar beni kargo şirketiyle başbaşa bırakmışlar.

Yıllardır asus kullanırım. Arkadaşlarıma eşime dostuma asus aldırırım. Tövbe bir daha bunlardan birşey alırsam.

Böyle rezalet olmaz.

Geçmiş olsun kardeş.
    Asus burda hatalı sen eğer dava açacaksan iki firmayı birden şikayet etmelisin, sonuçta anlaşma yapılan bir firma denilmiş kargo şirketi ve sana yönlendirme yapılmış. Bu durumu belgeleyebilirsen şikayetine ekle mutlaka. biraz zaman alsada buna benzer bir iki dava kazandım, Genelde hakem heyeti tüketicinin yanında yer alıyor, yeter ki derdini anlatıp destekleyebilecek döküman sağla. Gelişmelerden haberdar edersen bizde faydalanmış oluruz, inşallah lehine sonuçlanır.

• twonumber kullanıcısına yanıt
    Benimde 1.5 seneyi geçti %97'ye kadar dolduruyor. %15 Civarı yıpranma var film izlerken 2 saat falan nette 1.5 saat gidiyor batarya.
  • whenn W kullanıcısına yanıt
    Uyumlu ancak CL değerleri farklı, ilerde sorun yaşamamak için tam uyumlu olan bu rami alman daha iyi olacaktır

http://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-4-p-BD304579

• Arkadaşlar Windows 10 a geçince mikrofon çalışmıyor.Sizde yaşıyor musunuz bu sorunu?
  • Arkadaşlar cihaza ac wireless kartı takan var mı ? Almam lazım 2 aydır çok gitmeye başladı net.
  • 
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.