Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı sorun bende de oluştu. Alalı 10 ay oldu. Bir gün sabah açtım. Durmadan fan çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar şarjın dolmaması sorunu kendi kendine halloldu.1 hafta kardeşime bıraktım bilgisayarı, bi baktım %99 prize takılı,dolmuyor yazısını gördüm. batterycare de kayıp %16 düşmüş. daha önce %25 falandı.
  • lumpazivagabundus kullanıcısına yanıt
    Kardeşin ne yaptı ayıptır sorması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nime-N0-Kyo

quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

Alttaki iki bilgisayardan birini almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle JX olanı alacağım. Hangisini tavsiye edersiniz. 4 gb ram yeterli olur mu ? pcdepo.com güvenli midir?

http://www.pcdepo.com/asus-x550jx-xx099d-notebook

http://www.sanalpazar.com/Asus-X550jk-x0012d-I5-4200h4gb5002gbvga__isp49559348

Bu cihazlar gta 5 i acarsa bnde alabilirim hocam

ikiside rahat acar ama 4gb ram takılma yapabilir 8 gb ram ile high ayarda oynanıyor

• arifakinti A kullanıcısına yanıt
    normal internette gezinti, bataryayı doldurup fişten çıkarıp kullanmış. ayda bir terapi olsun diye bırakıcam ona bilgisayar kendine gelsin
  • Arkadaşlar ben bu cihaza ssd taktım ilk başta hiç birşey yok iken DVD room tarafından ses geliyordu. Neyse daha fazla vakit kaybetmeden Teknoser'e gönderdim. Bugün beni aradılar sesin DVD Room tarafından gelmediğini SSD'nin içinden geldiğini söylediler. Böyle birşey olabilir mi? SSD'yi taktığım ilk gün 0 sesle çalışan cihaza ne olduda bir anda SSD'den elektrik sesi gelmeye başladı anlamadım.
  • Hocam bende bu modellin gtx 950m li versiyonu almak istiyorum bu autocad de felan sıkıntı cıkarıyormu daha sonra alaam ssd yi yardımcı olurmusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: erkutk84

quote:

Orijinalden alıntı: 0nime-N0-Kyo

quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

Alttaki iki bilgisayardan birini almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle JX olanı alacağım. Hangisini tavsiye edersiniz. 4 gb ram yeterli olur mu ? pcdepo.com güvenli midir?

http://www.pcdepo.com/asus-x550jx-xx099d-notebook

http://www.sanalpazar.com/Asus-X550jk-x0012d-I5-4200h4gb5002gbvga__isp49559348

Bu cihazlar gta 5 i acarsa bnde alabilirim hocam

ikiside rahat acar ama 4gb ram takılma yapabilir 8 gb ram ile high ayarda oynanıyor

4gb ramde takılma olayı nvidia driver ile alakalıymış. Güncellemeler ile 4gb ramde hiç kasmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosen312

Hocam bende bu modellin gtx 950m li versiyonu almak istiyorum bu autocad de felan sıkıntı cıkarıyormu daha sonra alaam ssd yi yardımcı olurmusunuz

Dostum ben autocad 2015 i sorunsuz ve gayet rahat şekilde x550jk modelinde 8gb ramli halde çatır çatır kullandım. Çok büyük işlemler yapmadım ama gayet temiz rahat ve akıcı kullandım.
  • Anladım hocam işte autocad mühendislik programlarını çalıştırsın yeterli sıkıntı yapmadan

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosen312

Anladım hocam işte autocad mühendislik programlarını çalıştırsın yeterli sıkıntı yapmadan

Hocam bu bilgisayada cok deli işlem gücü var, Ama seyir için güzel bi paneli cidden yok. Ben başka bi pclerin ekran panellerine renklerine ve ne kadar çok eğimi değiştirdiklerine bakıyorum. Ben facebook da gezerken daha dikleştiriyorum ama web.whatsapp da daha çok yatırıyorum daha net görebilmek için. Daha önce lenovo y550 kullandım, lenovo da gördüğüm renk kalitesi canlılık malesef 2014 model bi asus da yok yani :) Bunu belirtmek istiyorum. Amma lakin dediğim gibi, bu bilgisayarda ki işlem gücünü, oyun akışını yada performansını başka pclerde bu denli yüksek görmedim. Daha önceki mesajlar da birisi yazmıştı hatırlamıyorum ama, siz laptop değil işlemci + ekran kartı satın aldım diye düşünün x550jk yı alırken" demişti. Ha bu arada x550jx i öneriyorum bende.

Pişman mıyım, 1800 liraya almıştım daha güzel ekranlı daha güzel bi pc yok pişman değilim bu paraya asla da olmam.:) Hakkınız da hayırlısı.

• hocam 7 yıllık toshiba hd bile olmayan bi laptoptan gecicem heralde iyidir ekranı toshibadan öyle düşünüyorum jx de tek kafama takılan konu ekranın parlak olması gerçi toshiba laptopumda parlak ekrandı alışırım sıkıntı olmaz gibi işlemci iyi olsun mühendislikte sıkıntı cıkarmasın yeter.

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    1 yil oldu alali kendini kandirmayacaksan gerçekten 7 yıllık bi panelle hicbir fark yok

• Anladım hocam bu jk nın ekranın kötü oldugu biliordum zaten yorumları okumuştum mat oldugu için kötüdür diye düşünmüştüm jx mat olmadığı için renkleri biraz daha iyi gösterir diye düşünüyordum

• Driver Broadcom ve Win10 kullanıyorum bu optimizasyonu nasıl yapabilirim? Linkte win8.1 için driver var, yardımcı olur musunuz?

http://kodbara.com/asus-x550jk-wifi-optimizasyonu/
  • Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Autocad de hiç bir sorun olmuyo eski laptopumda iyi halli özelliklerdeydi ama hatch ağırlıklı projelerde kasardı kitlenirdi bu gtx850mli asus var bende hatch banamısın demiyo rahatça tarıyorum her yeri. Ben 2013 sevdiğim için onu kullanıyorum 2015 dede sorun olcağını sanmam. Ssd şart ama yoksa yeni laptop almış gibi olmuyosun bimdeki 800 liralık laptoplar gibi yavaş açılıyo internet tarayıcısında bile kasıyo tıkanıyo. Ssd siz kullanıp da performansını görünce üzülme diye söylüyorum. Hemen alamasan bile ssddiz bütün pclerin çöp olduğunuda bil.

• Ekran konusunda haklısınız çokda başarılı değil bu konuda takıntılı olan varsa 3000 liralık full hd laptoplara baksın. Ben sadece okul işleri için kullandığım için sorun olmuyo koca yaz pc yi 3-4 kere açmışımdır

• quote:

Orijinalden alıntı: lumpazivagabundus

normal internette gezinti, bataryayı doldurup fişten çıkarıp kullanmış. ayda bir terapi olsun diye bırakıcam ona bilgisayar kendine gelsin

Hahahah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanrap

1 yil oldu alali kendini kandirmayacaksan gerçekten 7 yıllık bi panelle hicbir fark yok

Bende Samsung Rv520 modeli vardı. Ekran fena değildi. Bu bilgisayarı almadan önce inşallah Samsung'un ekranı gibidir diyordum. Çünkü buradaki yorumlar yerden yere vuruyordu paneli. Ve beklentimin üstünde bir ekranla karşılaştım. Tabii bende JX modeli var belki ondandır.

• Yaklaşık bir yıl önce PCNETden almıştım makineyi 1900 tl ödemiştim ardından hemen ssd takmıştım daha hiç açmadan. Bir ay sonra da DVD slotunu söküp 2TB da oraya taktım. Bir de Windows 10 kurulu ki makina manyak iş görüyor. Bilmiyorum kullananlar ne der ama ben bir yıldır menmun ve rahatım. Tek bir sorunum var o da artık şarj %80 doluyor oda batarya ömrü kısaldı herhalde duyduğuma göre Asus kendisi yapıyormuş batarya ölmesin diye.. Neyse ne ama makinayı seviyorum. Alacaklar varsa tereddüt etmesinler. Bu arada ben 1900 aldım şuan 2300 tl gibi fiyatlara gelmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucelugr -- 22 Eylül 2015; 18:07:02 >
  • 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.