Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sana özel birşey yapmadım sakın öyle düşünme iyiye iyi derim gözüm tutuyordu bu bordu ama incelemesi olmadığı için nete yakın fikir edinemiyorduk.

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC WİFİ ARGB modelini kendim kullanıyorum bugüne kadar kullandığım en iyi sorunsuz bordlardan biri ama tier olarak highend sınıfında kendime tomahawk istesemde alamazdım optical out yok optical out braketi takacak pinlerde yok saçmalık..

Ayrıca msi b450-x470 serilerinde başarısız olmuştur diyen haksızlık eder gene Benim bordum gibi x470 gaming pro carbon gibi hatta en birinci olmasa bile tomahawk gibi bordları çok kullanıcının bilgisayarına rahatlıkla girdi girmeyi hakettiği için girdi ama işte daha iyisi varsa veya iyi alternatif varsa bulup ortaya çıkarmak zaten forumun amacı.

Ve evet şunu söliyim normalde msi markasına çok sempatim veya güvenim yoktur ama ara ara iyi ve çok iyi işler yaptıkları da var ve pek tabi seçilebilir bir marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 24 Aralık 2019; 14:29:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mağazadan teslim mi iyi yoksa kargoyla gelmesi mi

• Aynı anakartı kullanıyorum. corsair 3000mhz ram ile test skorlarım aşağıdaki gibi Cpu 3478 Single 466 default ve auto ayarlarda, kardeşimde Msi x570 gaming plus kart mevcut cpu 3638 single 480 ramleri 3200mhz gskill trident z denemeler auto ayarda alınmıştır, skor düşüklüğü chipset farkı mı? ram farkı olabilir mi?
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: reference

Aynı anakartı kullanıyorum. corsair 3000mhz ram ile test skorlarım aşağıdaki gibi Cpu 3478 Single 466 default ve auto ayarlarda, kardeşimde Msi x570 gaming plus kart mevcut cpu 3638 single 480 ramleri 3200mhz gskill trident z denemeler auto ayarda alınmıştır, skor düşüklüğü chipset farkı mı? ram farkı olabilir mi?

Anakart farkı derim ben.

• Bu anakart ile 3600mhz bir rami max değerde etkili kullanabilirim. 3600+ overclocktan bahsetmiyorum. Atıyorum en verimli max 3444mhzde çalıştırılır gibi
  • Urahara0 kullanıcısına yanıt
    3600 ise 3600 kullanırsın.
  • http://blog.livedoor.jp/wisteriear/archives/1076004597.html#memory-OC

linkteki vrm sıcaklıklarını inceledim. 3900x 150w kondisyonu stok değerler ile 80c altı vrm ısınması hesaplanmış. bu durum onu başa taşımış.

bende b350 lerde durum ne diye merak ettim. bir youtuberda buna benzer bir inceleme yapmış. b350 ler ryzen 3900x le pişiyormu demiş.
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=317&v=oRaZ2Txv13M&feature=emb_logo

dakika 3.48 de asrock ab350m pro 4'ün 3900x le vrm sıcaklıkları var.

ryzen 9 3900x 145w stock 65 c
    ryzen 9 3900x PBO+auto OC 190w 81 c

bu böyleyse taichi x370ler ne yapar allah bilir...

sonra japon reviewinde kullanılan steel legend niye böyle çıktı diye merak ediphttps://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html vrm listesine baktım b450m nin vrm leri var ama b450 side büyük ihtimal benzer vrm-mosfet yapılanması kullanıyor. listeye bakarsanız asrocklarda çoğu modelde benzer vrm-mosfet yapısı steel legendde birden değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 24 Aralık 2019; 19:36:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

3600 ise 3600 kullanırsın.
    Bütün ana kartlar peki ryzen3k destekli mi? Desteksiz çıkma ihtimali var mı? Öyle bir şey olursa ayvayı yerim
  • Urahara0 kullanıcısına yanıt
    %99.9 Yeni gelenlerin %100 ü ryzen 3000 bios yüklü geliyor sıkıntı olmaz arayın sorun 2dk yeni gelen 3000 destekli model mi diye aldıgınız yere içinize sinmiyorsa .
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Japonların testi no airflow yani kasa fanı yok cpu fanı yok su soğutma var vrm ler için en kötü senaryo bu sizin gönderdiğiniz muhtemel airflow varken ki senaryo şu verdiğim incelemeyi izleyin detaylı daha iyi anlayacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=o0vmGHbwx1M&feature=youtu.be
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=EqQcgwz1hYA

bu videoyu incelediğimde şunu gördüm. hava akışı olmadığında en az ısınan vrmlere sahip board asrock. ozaman teste göre en iyi vrm soğutmaya sahip anakart asrock dememiz lazım ancak 120mm fan devreye girdiği an ise bu sefer msi en öne geçiyor.
    http://blog.livedoor.jp/wisteriear/archives/1076004597.html

burdaki testte hava soğutma imkanları devreye girdiğinde ne olacağı muallak çünkü tuf b450 pro gaming'in sadece kasa içi hava akışı olmayan su soğutma ile testi var. msi'ın 2300 rpm sonucu yok harici 120mm fan olsa sonuç hiç yok...

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    3 aşağı 5 yukarı aynı olur sıralama fark çok büyük 15 derece..

2. Asusun vrm heatsinki daha yarıklı hava geçirgen ve toplamda daha ağır o sıralamayı değiştiricek mantıklı hiç bir güç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 24 Aralık 2019; 21:36:38 >
  • Demirin Tuncuna Tuf'un Plusuna kaldık ah stok la 1 aydan fazla stoklara girmesini bekledim Pronun ama gelmedi birtürlü.
  • Anakartı alanlar resim mesim inceleme hiç birşey yapamdı yaw.
  • Çok niyetlendim ryzen sistem toplanmaya ama %5 sepet indirimini sistemsel sıkıntı yüzünden kaçırdığım için bir başka bahara kaldı sistemi toplayabilseydim şimdiye ryzen çok ısınıyor yaniyorrr yaaa diye konular açacaktım ne güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 2 Ocak 2020; 13:27:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Ben aldım. Vatandan Pro gaming ve msi 1660 super. Diğer bileşenleri de alıp sistemi tamamlayınca foto atarım.

Hocam 2 tane m2 desteği var biliyorsunuz. Acaba hangi m2 ssd takabiliriz buna? örnek verebilir misiniz.

Ben normal sata SSD almaktansa m2 NVME ssd alayım diyorum. Hemen hemen aynı fiyattalar. Ne dersiniz?
  • uyandirmaprojesi kullanıcısına yanıt
    m2 NVME uygundur. İstediğini al.
  • Bu anakarti alip bide 999 tlye 2700x alsaydim 390tl geri odeme alip best comboyu yapacaktim ama black friday bekleyip 550tl 1600 ve b450 gigabyte x aldim benim anakartta guzel ama islemciden kaybettik cok sey

• Güzel anakart fakat, Asus tuf B450 plus gaming den daha iyi olan gigabyte b450 gaming x anakart var. Oc denemelerinde Asus tuf B450 plus gaming den daha iyi. Bende ryzen 5 1600 ve 2600 işlemcileri gigabyte b450 gaming x 4.0 ghze çok güzel oc ederken, Asus tuf B450 plus gaming 3.9u geçemedi aynı voltaj ile. +0.13-0.15 ile güzel oc oluyor işlemci. Asus tuf B450 plus gamingde ise 4.0ı göremedim. Voltaj vermedim 0.2 yukarısında.belki oc olurdu ama riske etmedim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.