Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler bios 2202 surumu yayinlanmis biosu guncelleyen varmi bu surume? Guncelleyelim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadir59 kullanıcısına yanıt
    Güncelleyin önce pc açılsın bir kere sonra clr rtc bios cmos clear yapın.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız youtubeden bios jumper reset diye araştırın.

Kısaca pc kapalıyken herhangibir metal parçası ile şu fotoğraftaki 2 jumperin arasına köprü diskontak kurup 5-10 sn ye bekletip geri çekmek. Sonra pc yi çalıştırıp bios ayarlarınızı yapacaksınız xmp d.o.c.p vs.

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Temmuz 2020; 22:33:33 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Buna gerek varmi? Direk usb ye atip bios ixinden kurulumu yaosam? 2007 surumunu bu sekilde yapmistim.

• Kadir59 kullanıcısına yanıt
    Onu yapıyorsun sonra bunu yapıyorsun.

Pc kapalıyken bios pilini çıkarıp 1dk bekleyip geri takarsanızda bu işlem olur.

Evet gerek var.

İntel Amd farketmez sebebi burda anlatılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Temmuz 2020; 22:36:18 >
  • Merhaba. 1 aydır bu anakartı kullanıyorum oldukça memnunum. Kafama bir soru takıldı. 2 adet m2 slotu var ya. Bunların ikisi de pci express 3.0 x16 mı destekliyor? Yoksa biri pci-e 3.0 diğeri 2.0 mı?

• nty35 kullanıcısına yanıt
    Biri pci-e 3.0 diğeri 2.0.

Teşekkürler hocam

• Ben m2 yi alttakine takiyorum. Ustekinde isi kaynakli performans kaybi olabilir. Ustunde islemci altinda ekran karti, ikisi ortasindaki m2 ssd tam bir firina atilmis pide gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Biri pci-e 3.0 diğeri 2.0.
    2.0 da performans kayıbı çokmu olur,yüzdesel?
  • Kardeşimde b350f anakart var, stereo sesler olduğu gibi 2 kanal geliyor. Hala pcı ses kartı kullanan biri için inanılmaz tuhaf geliyor, stereo sesleri surround a çevirmenin bir yöntemi yok mu?

Onboard ses kartları yıllar içinde geriye doğru mu gitmiş nedir durum? Olaya uzak kalmış biri olarak soruyorum, 5.1 sistemimle güzel bir deneyim elde etme şansım var mı bu anakart ile? Arka kısımda sadece 3 jack var, en büyük soru işareti o benim için, yazılım kısmını ise hiç bilmiyorum.

Eskisi gibi ses kartı bulmak da kolay değil. O yüzden en çok takıldığım konu bu. Ne faydası olacak çok emin değilim ama b550f ilk hedefim, tabii o da biraz gereksiz tuzlu.

büdüt: b550f aldım, surround olayı düzgün bir ses kartındaki kadar başarılı değil ama var. oyunlarda performansını ise başarılı buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylor -- 1 Ağustos 2020; 0:55:28 >
  • Merhabalar, 1 hafta önce, anakartı bu konudaki kart olmak üzere oğluma yeni bir pc oluşturduk. Bugün ben biosu güncelledim. Ne olduysa ondan sonra oldu, biostan tekrar profil 1 i seçerek ramleri doğal hızı olan 3200 e getirmek istedim ama bu defa m2 ssd yi görmez oldu. Hava da çok sıcaktı acaba m2 sdd zarar görmüş olabilir mi. bios u tekrar default ayara getirdim ama yine windows açılmadı. Sistemde bir adette 2,5 inch sdd ve 2tb hdd mevcut. boot ekranında bazen m2 sdd yi görüyor bazen görmüyor amam gördüğü zaman bile onu seçmemize rağmen windowsu açamıyor.

Bios güncellemesi öncesi bu tip bir sorunumuz yoktu. 2tb hdd de eski ama dosyalarını bile silmeye çalıştığım bir windows 7 bulup onu açmaya çalışıyor.

M2 ssd işlemci ile ekran kartı arasındaki yuvaya takılı, işlemci soğutucusunun yetersiz olduğunu gördüğüm için noctua soğutucu siparişi vermiştim, onun da gelmesini bekliyoruz. Bu arada cpu ryzen 3600.

Tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim teşekkürler.
    Kasa corsair carbide spec delta, ramler kingston hyperx fury 3200 2x8, power seasonic 520 watt 80 plus bronz, ekran kartı asus tuf 1660 super.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Kullanıcılar için böyle faydalı ve önemli bilgileri veriyor olmanız çok güzel. Teşekkür etmek istedim herkes adına.
  • https://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-tor-2x14cm-adreslenebilir-rgb-fanli-guclendirilmis-camli-usb-3-0-mid-tower-siyah-oyuncu-kasasi.html

Bu kasayı ve fan bu anakart nasıl kullanırım bildiğim kadarıyla ARGB desteği yok bu anakartın

Hocam merhaba. Tavsiyeniz üzerinde BIOS güncellemesi sonrası bahsettiğiniz işlemi uyguladım. Fakat şöyle bir problemim var. Normalde boştayken PSU fanı çalışmazdı fakat şuan çalışıyor. Ek olarak işlemcim de normalde 35-40 derece arasında çalışırken, şuan 45-50 derecelere kadar çıkıyor. Sebebi ne olabilir, durduk yere stabil çalışan sistemi bozduk. BIOS ayarlarımı da eskisi gibi yaptım. PBO'yu devre dışı bıraktım. Fan ayarlarım da eskisi gibi birebir.
  • TheLegendy kullanıcısına yanıt
    Bios güncellemesini bende yaptım. Amd 3600 işlemcim 4200 1.05v stabilken şimdi mavi ekran vermeye başladı. 4200 de bu biosta 1.0875v la stabiliteyi yakaladım. Doğal olarak sıcaklıklar 4-8 derece arası yükseldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Sıcaklıklar normal seviyeye düştü gibi. O konuda bir problemim yok fakat PSU hiç susmadan çalışıyor. Ne oldu anlamadım. Normalde PSU'nun sesini bile duymazdım bir senedir.
  • .: mds :. kullanıcısına yanıt
    hocam yanlış anlamayın meraktan soruyorum.Ryzen 5 1600 gibi giriş seviye bir işlemciyle tuf b450 plus gaming gibi 800tllik bir anakaart kullanmak biraz saçma olmuyor mu?Bilmediğimden soruyorum.Bunu forumda birkaç kişide gördüm.
  • merhaba ben bu kartı aldım ama henüz kargoya verilmedi iptal edebilirim. ben hem asusun 115 tl geri ödeme kampanyası hemde yorum yapıp 100 tl para iade kampanyasından yararlanabiliyor muyum?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.