Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OsurtanBiber

hocam yanlış anlamayın meraktan soruyorum.Ryzen 5 1600 gibi giriş seviye bir işlemciyle tuf b450 plus gaming gibi 800tllik bir anakaart kullanmak biraz saçma olmuyor mu?Bilmediğimden soruyorum.Bunu forumda birkaç kişide gördüm.
    O zamanlar Fiyat/Performans işlemcisi olduğu için almıştım, fazlasına da pek ihtiyacım yok, RX5500 XT Ekran kartı,16 gb 3533 Mhz ramle kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsurtanBiber

hocam yanlış anlamayın meraktan soruyorum.Ryzen 5 1600 gibi giriş seviye bir işlemciyle tuf b450 plus gaming gibi 800tllik bir anakaart kullanmak biraz saçma olmuyor mu?Bilmediğimden soruyorum.Bunu forumda birkaç kişide gördüm.
    Anakarta verilen para neden onemsiz goruluyor anlamıyorum.Anakart,PSU,kasa bunlar bana gore en onemli 3 bilesen ayrıca Ryzen 1600 6 cekirdek 12 izlek bir islemci ve Plus Gaming de luks bir anakart degil,Pro Gaming de luks degil,B550 de luks degil...
    Hem Strix B450İ var hem Asrock B450İ fatality var arasında ciddi fark var.İsteyen GB S2H ve benzeri Anakart mı kullansın isteyen daha farklı kullansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Onu yapıyorsun sonra bunu yapıyorsun.

Pc kapalıyken bios pilini çıkarıp 1dk bekleyip geri takarsanızda bu işlem olur.

Evet gerek var.

İntel Amd farketmez sebebi burda anlatılıyor.
    Bende Plus modeli var Ona da 2202 biosu'u gelmiş, CMOS yapma nedeni nedir, daha stabil çalışması mı?
    Kartı satıp x570'e geçicem gerçi ama merak ettim her bios güncellemeisnden sonra yapmak gerekiyor o zaman bu işlemi.

• Lion_Army kullanıcısına yanıt
    Ben yaparım intel de önermiş bios daha iyi oturuyor daha sağlıklı çalışıyor gibi bir durum var gözlemlediğim kadarıyla.
  • arkadaşlar merhabalar size kısa bir sorum olacak
    asus tuf b450m pro gaming anakartın 2x m2 slotu var bu slotlar aynı özelliklere mi sahip yoksa ikisininde hızları farklı mı?
    ben ekran kartının altında kalan kısma taktım da aklıma takıldı yoksa üstemi takmam lazımdı ?
    ekran kartının altında kalması bir sorun oluşturur mu ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler .
  • Vatan dan bugün (Flare X ramlerle beraber)alarak aranıza katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMurat_

Vatan dan bugün (Flare X ramlerle beraber)alarak aranıza katılıyorum.
    1084 tl hemi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

1084 tl hemi?

Alıntıları Göster
    Evet. Yorum yap Ödülü kap kampanyası için tercih sebebim vatan oldu ama nedense yorum yazamıyorum
  • Arkadaşlar bios güncellenince sizdede eski kayıtlı profiller kalıyormu önceden hepsi siliniyordu birde açılışta kasa fanları 3-5 sn hızlı donup sonra yarlanan hıza düşme olayı herkeste oluyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMurat_

Evet. Yorum yap Ödülü kap kampanyası için tercih sebebim vatan oldu ama nedense yorum yazamıyorum

Alıntıları Göster
    Başka yerde de pek yok gibi. Yorumlar onay sürecine giriyor sanırım birde pek ödeme taraftarı değil gibi yokuşa sürüyor asus TR ben ve benle birlikte bi kaç kişiye aynı mail ile dömmüşler geçersiz seri no gibi saçmalıkla filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

arkadaşlar merhabalar size kısa bir sorum olacak
    asus tuf b450m pro gaming anakartın 2x m2 slotu var bu slotlar aynı özelliklere mi sahip yoksa ikisininde hızları farklı mı?
    ben ekran kartının altında kalan kısma taktım da aklıma takıldı yoksa üstemi takmam lazımdı ?
    ekran kartının altında kalması bir sorun oluşturur mu ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler .
    Bilen birisi ne olur cevaplayabilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

Bilen birisi ne olur cevaplayabilirmi?

Alıntıları Göster
    Üstteki pcie3 alttaki 2

• quote:

Üstteki pcie3 alttaki 2

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevap için teşekkürler.
    Üsteki daha iyi sanirim dogrumu?
    Ben alttakine taktim çıkarıp üstekine takmaya değermi performans farki olur mu baya ?

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    Oyun için kullanılıyorsa farkı hissettireceğini sanmıyorum.

• quote:

Oyun için kullanılıyorsa farkı hissettireceğini sanmıyorum.
    Cevap için tekrar teşekkürler.
    O zaman değiştirme ile uğraşmıyorum. Zaten ileri zamanda 1 adet daha m2 alacağım onuda oraya takarım.

Pcıe 2.0 da takılı mp510 2xxx m/sn lerde çalışırken pcıe 3.0 slotta olması gereken 3xxx m/sn lere gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beetle king

Pcıe 2.0 da takılı mp510 2xxx m/sn lerde çalışırken pcıe 3.0 slotta olması gereken 3xxx m/sn lere gelmişti.
    Degistirmiyorum yerini ya ugrasmaya değmez sanirim

2 0 ve 3 0 arasında bariz fark vardır nasıl yok muş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

2 0 ve 3 0 arasında bariz fark vardır nasıl yok muş?
    oyunlarda fark olmayacağını söylediler
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.