Şimdi Ara

Asus tuf 1660 ti sıcaklık sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
5.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kart oyuna girmeyi takiben 2. dakikadan itibaren sıcaklıgı 86 dereceye fixliyor, oyunlar yuksek sıstem gereksinimi gerektiren oyunlar değildir.
    Şimdi bu kartı takasa verip mining olup olmadığı bellı olmayan 1080 ti alıcam sanırım ,satıcı 1500 tl fark istiyor.
    Almanyadan alınmış garanti felan hak getire bilinmiyor.1 yıllık diyor ancak fatura yok.
    Ancak yuk altında bıle 65 dereceyi geçmiyormuş uzatmadan sorum şu olacak bu kartı yanana kadar kullanmaya devam mı edeyım yoksa bahsettıgım kartla degıstıreyım mı ? zira sıcaklık konusu cok canımı sıkıyor.Asusu aradım 90 dereceye kadar normaldir diyor ancak sıcaklık sınır sevıyelerde geziyor.
    technopatta bu kartı alan bır kac kısıyle karsılastım onlardada durum aynı phoenix , dual ve tuf serilerinin soğutma blokları kötüymüş sanırım.
    Oda klimalı ve 20 derece yan kapak acık vazıyettedir.
    Asus teknık servıse gonder bakalım dıyor en ıyı ıhtımalle değişim cıksa bile gene bu belayı başımıza saracaklar.

Sizin tercihiniz ne olurdu ?

• Afterburner, hardware info vb isi takip programlarini kapattiginda, herhangi bir performans dusmesi, donma, takilma, yavaslama, siddetli ses yoksa kullanmaya devam et hocam. Modelden modele isiyi nereden olctukleri bile fark ediyor. Belki bir sikintisi yoktur kartin, isini goruyorsa bosa masraf yapma.
  • Kartıma şükrettim şuan

Bu arada bence satın elinizde ki kartı üstüne çok bir şey koymadan ikinci el temiz vega 56 bakın .1500 tl çok para .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Satılan sistemin içinde gelen ekran kartıydı ,farklı seçme şansızmı yoktu.
    Yoksa bende isterdim msi trio yada rog strix olmasını, alan herkes şikayetçi.
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Sorunu oldugunu bıldirerek ilan actım ,öbür türlü hergun saydırır adam.
    Miningciler gibi değiliz :D 1080 ti kartı lol oynamak için almış adam:D yalan soyleyecek kadar meşrebi geniş değilim ticaret konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DerMeister_ -- 16 Ağustos 2019; 16:26:7 >
  • Kartı görünce nerdeyse 2ghz çekirdek hızına çıkan turing mimarisinin gücünü taşıyan bi gpunun o su kapağı kadar fanlarıyla ve no way out hocamın dediğin gibi heatsinkleri vrmleriyle nasıl soğutacakmış dedirtti.

Oda 20 derece klima açık ve kasanın yan kapağı açık ona rağmen 86 derece . Kendi görüşümdür ama o karttan olabildiğince az fiyat zararıyla kurtulmaya çalışın Bende gtx 1660ti var ama msi gaming x modeli. Oda 30-32 derece, gram esinti yok, kasanın yan kapakları kapalı, oyunlarda fan %55-60 civarlarında çalışıyor ve ona rağmen 69-70 derecelerde. Ben klimalı odaya taşısam 20 dereceye ayarlasam odayı bide yan kapağı açsam serinliği siz düşünün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus Tuf = Soba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DerMeister_

Sorunu oldugunu bıldirerek ilan actım ,öbür türlü hergun saydırır adam.
    Miningciler gibi değiliz :D 1080 ti kartı lol oynamak için almış adam:D yalan soyleyecek kadar meşrebi geniş değilim ticaret konusunda.
    Tabi söyleyin hocam aslında sorun değil kartın normali bu da . Normal hali sorun.

• 65w işlemci stok ıntel soğutucusu bile daha kalın bu nedir ya

• Aman yumruk atmayın
  • Asus'un 1660 ti'de Rog Strix dışında diğer modelleri sorunlu sanırım.

Özellikle şu modelde sağdaki fanın konumlandırması çok acayip.

Asus tuf 1660 ti sıcaklık sorunu
  • Kullandığın kart belirttiğin ısılarda çalışmakta tüm testler de aynı değerler yerinde olsam ellemezdim 1660 ti performans olarak iyi bi kart zaten o sıcaklıklar sorun olsa kartı öyle piyasaya sürmezlerdi hele ki 2. El karta bakmazdım bile kartın garantili sıfır sorun olursa ki hiç sanmıyorum olacağını garanti halleder o seri o sıcaklıklarda çalışmakta garantiye yollama bosuna beklersin

• 2.el 1080ti'a o kadar verilmez be hocam.
  • asus'da 1660 serileride strix dışında hiçbir model tercih edilmemeli yani tasarım, heatsink kalitesi phoenix,dual,tuf bu serilerde berbat konumda
  • warhammer wermintide oynuyorum sıcaklık 86 gene kart zorlanıyor fanlar ses cıkarıyor bu sefer ,ellemeyın dıyorsunuzda fan seside anormal oluyor:D
    kdv indiriminde rog strix bakıcam yada msi gmaing olanlarından .

Asus rog serisi dışında pişmanlıktır, almayın,aldırmayın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DerMeister_ -- 19 Ağustos 2019; 10:20:39 >
  • benım de bı cok kısı gıbı ses takıntım var fan sesını duymak ıstemıyor ınsan yuksek sayılabılecek bı ses yaratıyorsa deger kaybetmeden satmak o zaman mantıklı şaka gıbı adamlar bıle bıle sacma sapan bı sogutma takmıslar
  • Bir dönem ASUS'un RX580 Dual modelini kullanmıştım. Sıcaklıklar 70-75C civarıydı yaz kış. O da soğutma bloğunun zayıf olmasından kaynaklanıyordu. Öyle ya da böyle idare ettim, fan profili yaptım vs... Ama bu TUF modeli ASUS'un cidden fiyasko. ASUS'un ROG modeli dışında hiç bir kartı alınmaz cidden.
  • Tuf serisi sorunlu. Aynı kart kuzenimde var Furmarkta 88-89 dereceleri gördü kart.

• Asus dualler heatsink yönünden fena değil denilebilecek kartlar. Özellikle yeni dual evo lar strix alamayanlara göz kırpar nitelikte. Lakin bu tuf gaming, phonenix gibi kartlardan uzak durmak lazım.

Senin kartta da hem fanlar dönmesin hem de ısınmasın diyorsan afterburnerdan power limiti yüzde 80 yapacaksın biraz performans kaybı yaşarsın ama sıcaklıklar da ciddi ölçüde düşer.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.