Şimdi Ara

asus strix 1070 hata vermeden oyundan atma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamun aleyküm arkadaşlar oyuna girdigimde hata vermeden oyundan atıyor. sadece Bazı oyunlarda atıyor mesela witcher te 3 oyuna giriyorum mauseyi oynatıyorum donuyor sonra masaustune atıyor hata vermeden enbasta kırmızı noktalar cıkıyordu sonra masaustune atıyordu ondan sonra renk bozuklugu olmadan direk atmaya basladı daha once boyle birsey yoktu windows grafik ayarlarını açtım bu hata olmaya basladı sonra kapattım hata devam etti dedim windows tandır format attım hala aynı bunun cozumunu bilen varmı teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi movistar73 -- 17 Kasım 2020; 17:18:30 >

• Tüm sistem bileşenlerini detaylıca yazarsanız daha mantıklı tahmin yürütülebilir hocam.

• Benim öngörüm RAM frekansı hata verdiriyor.

• WmGMD W kullanıcısına yanıt

i3 9100f

8 gb 2400 mhz

msi h310m pro vh

asus strix gtx 107

şimdi baktım yine kırmızı noktalar cıkıyor büyük karelenmeler oluyor yani renk bozuklugu cıkıyor oyundan atıyor asus tweak 2 ile silent yapıyorum sıkıntı cıkmıyor oyun içinde oc mode alıyorum tekrar yine bı sıkıntı yok ama oyundan cıkınca oc mode de tekrar oyuna girince oyundan atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi movistar73 -- 17 Kasım 2020; 17:46:14 >
  • lofer_freud kullanıcısına yanıt

ram le alakası yok hocam 2400 mhz sabit hep yinede takıp cıkardım yok aynı oc mode de kırmızı noktalar yanıp sonüyor büyük kareler cıkıp kayboluyor sonra oyundan atıyor gaming mode alınca sorun cıkmıyor

• movistar73 kullanıcısına yanıt

Güç kaynağınız ?

• WmGMD W kullanıcısına yanıt

xilence 500w

• oc modta oyundayken kırmızı noktalar cıkıyor bir müddet sonra frekans dusuruyor kendiliginden kırmızı noktalar gidiyor sorunsuz calısmaya baslıyor işin garip tarafı daha once boyle bir sorun yokken neden boyle olmaya basladı onu anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi movistar73 -- 17 Kasım 2020; 18:51:58 >
  • yardım edecek yokmu?

• Allah için yokmu yardım eden

• Çok büyük ihtimalle güç kaynağından kaynaklı problem. Bozulmuştur yada vadesi dolmak üzeredir.
    İmkan varsa başka ve daha yüksek wattlı bir güç kaynağı ile teyit edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zarkabul kullanıcısına yanıt

hocam Death Stranding te oc mod ta hiç bir sorun cıkmıyor psu dan olsaydı baska oyunlardada aynı sorunu yapmazmıydı

• furmark testi yaptım oc mode de msaa 8x 1080p 35 dk test yaptım hic bir sorun yok ama witcher veya rdr 2 ye girince oc mode de kırmızı noktalar cıkıp oyundan atıyor

• Başka oyunlarda yapmıyor ise yazılımsal bir sıkıntı vardır.

Güvenli moda alıp ddu ile driverları kaldır.
    Daha sonra manuel olarak 4 5 sürüm öncesi driver secip kurulumu yap.

Nvdia experance adlı salak sacma uygulamasını da kurma kurulum yapariken.

Dediğiniz doğru aslında benchmark ile yük testi yaptınız gücü fulledi orda bile hata olmadı diyorsunuz. O zaman şöyle bir test yapabilir misiniz bahsettiğiniz RDR2 ve Witcher 3 oyunlarında grafik ayarlarını en düşüğe alıp bir de öyle dener misiniz? Yine aynı sorunu yapacak mı acaba?

tmm deniyorum

hocam simdide hic bir hata vermeden sıkıntısız bir şekilde çalıştı garip bir şekilde sizce neyden daha once bu hatayı veriyordu

İlk tahminime dönüyorum hocam :) güç kaynağı gibi görünüyor yani. Anlamsız gibi gelse de bazı oyunlarda bazı karelerde/anlarda güç kaynağı max. güce ulaşabiliyor. Bu durumda güç yetmeyip oyundan atıyor. Benchmark testinde ve bazı oyunlarda bu olmayabilir.

Dediğim gibi başka bir güç kaynağı ile deneyebilirseniz netleşmiş olur.

valla hocam suan elimde guc kaynagı yok bulamamda hata veren oyunda şimdide hic hata vermiyor eger tekrar sorun cıkarsaki inşallah cıkmaz o zaman yeni bitane alıcam mecbur cevabın içinde sagol sorun çözülmüştür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi movistar73 -- 19 Kasım 2020; 15:12:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.