Şimdi Ara

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
8.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asus Pro kartımı soket sorunu yüzünden değiştirip, Sabertooth'a terfi ettim zira o.c ile ilgili sıkıntı yaşıyorum...

Öncelikle, def. voltaj ile 4.0ghz'i denedim (1.2v) malesef mavi ekran ile karşılaştım, voltajı oto da bırakınca ise, cpu-z sistem boşta 1.320-1.328v olarak görüyor lakin, yüke girince sistem (prime 95) voltaj değeri 1.264v 'a kadar düşüyor ancak ben manuel olarak bu değeri girdiğimde ise sistem hata veriyor yani açılmıyor, 1305 bios kurulu idi, güncelledim ve 1502 sürümünü kurudm ama sonuç değişmedi...

İşlemci yüke girince voltaj düşüyor, o voltaj değerini manuel girince de sistem hata veriyor...

4.5ghz için 1.35v girdiğimde ise sistem yine çakıldı, Asus Pro ile aldığım değerler;

4ghz için 1.192v
    4.5ghz için 1.352v

Videodaki gibi sadece çarpanı 50 yapıp herşeyi oto da bıraktığımda ise, 1.6v verdi ve Asus'un yazılımı uyarı olarak bir pencere açtı.

Burada da 1.504v ile 5ghz yapılmış...http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_sabertooth_p67a_b3_review/4

Bende mi sorun var, işlemci de mi yoksa anakartta mı, bunu çözemedim...
  • LEON-X

http://forum.donanimhaber.com/m_48121557/tm.htm

Bu konuya bir bak nihat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

LEON-X

http://forum.donanimhaber.com/m_48121557/tm.htm

Bu konuya bir bak nihat.

Teşekkürler Yalçın abi inceliyorum
  • Bu arada biraz kurcaladım biosu 1.35v ile 4.5ghz'i elde ettim, ancak voltaj sabit kalmıyor ya düşüyor ya da yükseliyor...

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar
  • Aynı durumu anlatan mesajlar yazmıştım. Stabil çalışma değerleri ve voltaj bilgisine ihtiyaç var.
    quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Videodaki gibi sadece çarpanı 50 yapıp herşeyi oto da bıraktığımda ise, 1.6v verdi ve Asus'un yazılımı uyarı olarak bir pencere açtı.

Burada da 1.504v ile 5ghz yapılmış...http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_sabertooth_p67a_b3_review/4

Bende mi sorun var, işlemci de mi yoksa anakartta mı, bunu çözemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Bu arada biraz kurcaladım biosu 1.35v ile 4.5ghz'i elde ettim, ancak voltaj sabit kalmıyor ya düşüyor ya da yükseliyor...

O kadar olacak Nihat. Vdroop denen olay sanırım. Bende dün bench için 4.50 yaptım 1.35 verdim voltajı. 1.352-1.358 oluyor bazen.
  • arkadaşlar LLC yi biraz oynamanız gerekirse LLC nin neden olduğu vdroop aralığını değiştirmeniz gerekebilir. cevabı kendi konum altında da yazdım, saygılar
  • Selam arkadaşlar,

işlemciyi montaj esnasında takıldım kaldım. İşlemciyi yuvasına yerleştirdim ve üzerindeki metal klipsi kapıyorum ama metal klipsin ucundaki oluk anakart üzerindeki (kırmızı daire içerisinde) vidaya oturmuyor. Zorlamak da istemiyorum şimdi. İşlemciyi sabitlemek için yanındaki metal çubuğu aşağı çektiğimizde klipsteki oluk o vidaya oturması lazım sanırım. O vidayi gevşetmeyi düşündüm ama altıgen yıldız şeklinde bişey, normal yıldız tornavida iş görmüyor. Sizde böyle bi sorun çıktı mı..?
  • Normalde çıktığı gibi takılması lazım, kaydırma filan mı yaptınız dikkat edin, işlemciyi çıkarıp boştayken deneyin birde sorun olmaması lazım...
  • Allam yaa!! İşlemciyi doğru taktığım halde anakartın üzerindeki pinlerin hepsi yamulmuş O yüzden oturmamış işlemci. OFF offf.. Şansa bak ya Gitti anakart
  • quote:

Orijinalden alıntı: credo

Allam yaa!! İşlemciyi doğru taktığım halde anakartın üzerindeki pinlerin hepsi yamulmuş O yüzden oturmamış işlemci. OFF offf.. Şansa bak ya Gitti anakart

çizgiye gönder o bölümü tamir ediyorlar ya da yeni soket takıyorlar oraya
  • Çizgi Elektronik'e yollayın ya da görüşün yarın ilk olarak, bir de pinleri net şekilde resim çekip koyabilir misiniz ?
  •  ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar

İşlemcinin köşesindeki üçgen şeklini 1. resimde bulunan sağ-alt köşede "beyaz nokta"ya denk getirerek oturttum. Yani takılış şekli doğruydu. Ama neden böyle oldu anlayamadım doğrusu. Yarın dediğiniz gibi Çizgi'yi arayıp göndercem artık. Umarım işlemcide sorun yoktur.
  • 1-3-4 nolu resimlerde bariz belli pinler yamulmuş hocam, hiç dokunma çok hassaslar Çizgi ile görüşüp göndermeye bak ürünü, ancak soketin değişmesi çok daha iyi olur, benzer durum bana da oldu sözde tamir edip verdiler ama sorun devam etti PRO modelini almıştım Saber ile değiştirdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Nisan 2011; 20:40:20 >
  • Bugün kargoladım Çizgi'ye. Hala aklım almıyo yahu. İşlemciyi doğru konumda yerleştirmeme rağmen böyle oldu. Bunun üzerine bir de 30 gün içerisinde herhangi bi zamanda geri gelecek ürün. Fıtık olmazsam iyi..
  • 20 güne düştü o süre

kanunuları takip ediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

20 güne düştü o süre

İyi de henüz resmi gazetede yayımlanmamış
  • quote:

quote:

20 güne düştü o süre

2 ay önce anakartımı değiştirdiğim için çizginin işlem süresinin maximum 1 hafta olduğunu biliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: komiks

quote:

quote:

20 güne düştü o süre

2 ay önce anakartımı değiştirdiğim için çizginin işlem süresinin maximum 1 hafta olduğunu biliyorum...

@komiks, ciddi misin..?? Eğer öyleyse çok iyi bu. Sağol, içim rahatladı valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi credo -- 24 Nisan 2011; 13:36:18 >
  • Selam arkadaşlar.

2 gün önce yeni sistem topladım.Kolay oc olduğundan dolayı bu anakartı almayı tercih ettim.

Sistem

i5 2500K
    ASUS SABERTOOTH P67
    GSKILL 4GB (2*2GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL6 Dual Kit Ram
    XFX HD6950 Çift Fan GDDR5 1GB
    XIGMATEK MIDGARD PURE BLACK EDITION KASA
    750W TT PSU
    Tuniq Propeller 120 CPU Cooler

Sistemimi ilk kurduğumda oc yapmadan bios da işlemci 45 C görünüyordu.Oc konusunda fazla bilgi sahibi değilim.Forumda biraz araştırma yaptıktan sonra bu sıcaklığın boştayken fazla olduğunu anladım.İşlemcinin takoz olduğunu düşündüm.Sonra geçici bir durum ollabilir diye Mesut Çevik in videosundaki gibi 4.5Ghz de çalışacak şekilde oc ayarlarını yaptım.Sıcaklık boşta ilken 70 C görününce hayal kırıklığı yaşadım.Yarın işlemciyi iade ederim diye düşünürken CPU soğutucusunu oturtamamışımdır diye düşündüm.Soğutucuyu söktüm yeniden termal macunu sürdüm .Hata bende imiş.Sanırım soğutucuyu oturtamamışım yada termal macun az gelmiş:)

Şu anda 4.5 Ghz kullanıyorum.İşlemci sıcaklığı boşta 28 C - 30 C arasında geziyor.WoW oynuyorum ultra ayarda.50 C oluyor.Bazen 2 acc açıyorum 55 C yi hiç geçmedi işlemci sıcaklığı.

Voltaj dalgalanmasıyla ilgilide yazılanları okudum.Yükte iken kontrol ediyorum 1.300 v üzerini görmedim.Şu an makinam stabil çalışıyor:)

Forumda üstten aşağıya hava akımı verecek işlemci soğutucusu tavsiye edildiği için Tuniq Propeller 120 CPU Cooler aldım. Diğer soğutuculara göre fiyatıda uygun.
    http://www.tuniq.com.tw/Cooler_Info/Propeller-CPU-Cooler.htm#04

Şimdilik izlenimlerim bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maystro -- 24 Nisan 2011; 15:35:48 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.