Şimdi Ara

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
8.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu değerleri nasıl sağladınız?

i7 2600k'nın bir ilgisi var mı?

Ben de 4,00 mhz'de sıcaklıklar sizin değerlerinizin yaklaşık 10 C üzerinde.
  • Fan yerleşimleri alışılmışın dışında karışık kasa kapağı açık.Yanlız kasa büyük , soğutucuların hepsi thermalright.Onun dışında bi numara yok.Bide Ankara daha soğuk oda sıcaklığı 22-24 arası değişiyor.
  • Arkadaşlar bu 50mm fan işi çözüldü mü ? Ben şimdi full tower bir kasa alacağım..

Bu kasadada
     ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar

bu fanı kullanacağım. Eğer 50mm lik ufak fanı takmazsam anakarta ne gibi bir problem olur ya da problem olur mu? nasıl tedarik edebilirim istanbul içinde? yazıcıoğlunda falan varmıdır ?=
  • şu yüce konuda bir yardım istiyoruumm...
  • 5 cm fan arayanlar buradan alabilir ortalama 2 haftada geliyor kargo bedava kargo takibi mevcut

http://www.dealextreme.com/p/pc-chipset-cooling-fan-5cm-5129
  • yazıcıoglunda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tenacious D

yazıcıoglunda var

istanbulda olmayanlar alabilir ozaman ^^
  • Benide kullanıcılar arasına eklerseniz sevinirim .Bu arada 50lik fani lyqus diye bir site araciligi ile cinden getirttim taktim ama termal radarda sicaklikta belirgin bir azalma gormedim. Ayrica donanim haberdeki video ile oc de 5ghz'i gördüm tabi islemci sıcaklıgıni da boşta 50-55 lerde olduğunu gördüm bu değerleri islemci üzerinde noctua d14 ve cooller master v10 ile ayri ayri denedim ikiside ayni değerlerdeydi oc siz 30-40 arasi normalmidir ayrica termal radardA usb 3.0 bölgelerinden birinde bende asiri ısınma olabiliyor arad sırada ve hep uyarı veriyor sizlerde durum nedir.
  • Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sistem imzada yazıyor.işlemciye henüz oc yapmadım ama yapmak istiyorum(nasıl yapıldıgını biri anlatırsa tabi)bide bazı arkadaşlar bazı sorunlardan bahsetmiş.bende şuan hiç bi sıkıntı yok (maşallah) kasayı kendim topladım (elimden geldigince)bi kaç soru sormak isterim.eski bi amd ve gigabyte kullanıcısı olarak eski sistemimde anakartım son güncel bios sürümnü yüklemiştim.Asus içinde bios güncellemesi yapsam bana bi artısı olurmu?Yada zararı?Birde amd de oc biraz kolay ama intelde hiç denemedim.her markada oldugu gibi bundada bios dan yapılıyor sanırım?yada windows üstünde oc yapabilirmiyim?veya biosdan pek kafam karışmadan ve risk almadan 4.4ghz yada 4.8ghz ye çıkarabilirmiyim işlemciyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotin_1982

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sistem imzada yazıyor.işlemciye henüz oc yapmadım ama yapmak istiyorum(nasıl yapıldıgını biri anlatırsa tabi)bide bazı arkadaşlar bazı sorunlardan bahsetmiş.bende şuan hiç bi sıkıntı yok (maşallah) kasayı kendim topladım (elimden geldigince)bi kaç soru sormak isterim.eski bi amd ve gigabyte kullanıcısı olarak eski sistemimde anakartım son güncel bios sürümnü yüklemiştim.Asus içinde bios güncellemesi yapsam bana bi artısı olurmu?Yada zararı?Birde amd de oc biraz kolay ama intelde hiç denemedim.her markada oldugu gibi bundada bios dan yapılıyor sanırım?yada windows üstünde oc yapabilirmiyim?veya biosdan pek kafam karışmadan ve risk almadan 4.4ghz yada 4.8ghz ye çıkarabilirmiyim işlemciyi?

Gördüğüm kadarıyla çıkartmışsın :D
    Basit bu anakartta sadece çarpan kilidini 48 yapmak yetiyor gerisini anakart yapıyor. Ben 2500K ile kullanıyorum 50 yaptığımda sorun yaşamadım ama fazla voltaj veriyordu her ne kadar H100 ile sıcaklıklar baya ,y, olsada gerek duymadım normal kullanımda boşuna işlemciyi o frekansla voltajla üzmek istemedim. Ve sadece oc tunere bakasak 42 çarpan kilidi ve 103mhz bclk ile 4,3 Ghzde çalıştırıyorum. Hemde ramlerim 1922 Mhz de çalışıyor default voltaj kullandığım içinde işlemci yorlmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sir_recep

quote:

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sistem imzada yazıyor.işlemciye henüz oc yapmadım ama yapmak istiyorum(nasıl yapıldıgını biri anlatırsa tabi)bide bazı arkadaşlar bazı sorunlardan bahsetmiş.bende şuan hiç bi sıkıntı yok (maşallah) kasayı kendim topladım (elimden geldigince)bi kaç soru sormak isterim.eski bi amd ve gigabyte kullanıcısı olarak eski sistemimde anakartım son güncel bios sürümnü yüklemiştim.Asus içinde bios güncellemesi yapsam bana bi artısı olurmu?Yada zararı?Birde amd de oc biraz kolay ama intelde hiç denemedim.her markada oldugu gibi bundada bios dan yapılıyor sanırım?yada windows üstünde oc yapabilirmiyim?veya biosdan pek kafam karışmadan ve risk almadan 4.4ghz yada 4.8ghz ye çıkarabilirmiyim işlemciyi?

Basit bu anakartta sadece çarpan kilidini 48 yapmak yetiyor gerisini anakart yapıyor. Ben 2500K ile kullanıyorum 50 yaptığımda sorun yaşamadım ama fazla voltaj veriyordu her ne kadar H100 ile sıcaklıklar baya ,y, olsada gerek duymadım normal kullanımda boşuna işlemciyi o frekansla voltajla üzmek istemedim. Ve sadece oc tunere bakasak 42 çarpan kilidi ve 103mhz bclk ile 4,3 Ghzde çalıştırıyorum. Hemde ramlerim 1922 Mhz de çalışıyor default voltaj kullandığım içinde işlemci yorlmuyor.

Aynen ben de 42 ve 103. 4,3 ghz bana yetiyor da artıyor bile. Default voltaj ve gayet düşük sıcaklık değerleri.

Ayrıca bu anakartla OC yapmak çocuk oyuncağı.

Bİr de 5 mm fan bulsam, daha da düşer sıcaklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

quote:

Aynen ben de 42 ve 103. 4,3 ghz bana yetiyor da artıyor bile. Default voltaj ve gayet düşük sıcaklık değerleri.

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

quote:

Ben buldum 50mm fan yazıcıoğlubndan ama çok ses yapıyor devrini düşiürsem bile soncta cok yakn bir mesafeden anakarta direk çarpan hava ugultu yapıoyr ve sıcaklıklarda bir fark yaratmadı. Belki yazın yapar ama şuan bi etkisini görmedim söktüm bende.

• s.a arkadaşlar bi sorum olcak.AIDA64 adlı programdan sıcaklıklara bakıyorum bide AI Suite II den bakıyorum ama birbirlerini tutmuyor.Acaba hangisi gerçek sıcaklıklar kafam iyice karıştı.
  • 1saatlik prime95 testi sonunda değerler nasıl sizce?bide bi sorum olcak.normalde 4.8e hızaşırtma yaptım ama test sırasında cpu-z de işlemci hızı 3.6 olarak görünüyordu,bu bi sorunmudur?
    BOŞTA

TEST ESNASINDA

PRİME95 SONUCU

• Bende 1 aydır sabertooth kullanıcısıyım . gercekten guzel calısma olmus anakart. 50 mm fan meselesini eski kasalarımda ki islemci sogutucularından soktum :) ama bi sorunum var basına gelen varmıdır ?

intel turbo boost u yukledim dun bi sure sonra pcde isim bitti kapadım ve bi daha acılmadı . pc ye guc geliyor ama ekran gelmiyor herhangi bi hata sesi vermiyor kısaca bios baslamıyor bios nasıl resetleniyor bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercilsaldi

Bende 1 aydır sabertooth kullanıcısıyım . gercekten guzel calısma olmus anakart. 50 mm fan meselesini eski kasalarımda ki islemci sogutucularından soktum :) ama bi sorunum var basına gelen varmıdır ?

intel turbo boost u yukledim dun bi sure sonra pcde isim bitti kapadım ve bi daha acılmadı . pc ye guc geliyor ama ekran gelmiyor herhangi bi hata sesi vermiyor kısaca bios baslamıyor bios nasıl resetleniyor bilen var mı ?

asus un sitesinden anakartına ait olan pdf dosyası var onu indir orda herşey yazıyor resimli fln.bide VGA slotunun orda ışık yanıyorsa aynı sorunu bende yaşadım ve garantiye yolladım.
  • Ramlerin yanında kırmızı bi ısık yanıyor hocam aynı ısıktan mı bahsediyoruz ?
  • quote:

Ramlerin yanında kırmızı bi ısık yanıyor hocam aynı ısıktan mı bahsediyoruz ?

yok vga slotunun ordakinden bahsediyorum.ama sendeki yanan ışık mem test ışığı sanırım.ramlerde sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 12 Mart 2012; 16:44:25 >
  • Ramlari degistirdim olmadı . Ekran kartını degistirdim olmadı . Clear jumperle resetledim olmadı . En sonunda soktum yarın cizgiye goturecegim bakalım ne cıkacak...
  • quote:

Ramlari degistirdim olmadı . Ekran kartını degistirdim olmadı . Clear jumperle resetledim olmadı . En sonunda soktum yarın cizgiye goturecegim bakalım ne cıkacak...

bios dan yaptıgın bi ayar yüzünden böyle oluyor.bendede öyle oldu. C1 C3 C6 yazanları disable yapmıştım ondan sonra açılmadı pc ve çizgiye gönderdim tamir olup geldi ama işlemci pini yamulmuş dediler.çok saçma.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.