Şimdi Ara

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
8.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mynisan

Anakartın arkasında usb 3.0 portu var, ek olarak anakart üzerinde usb 3.0 jakı var, kasa destekliyorsa ön panel için bir ek kablo almak gerekebilir. Ben bu kabloyu bir önceki anakartım p8p67 evo kartta görmüştüm, onu nasıl bulursun bir fikrim yok fakat arka panel usb 3.0 yeter gibi geliyor, aynı anda 4 tane usb 3.0 takmayacaksan yada mutlaka ön panelden usb 3.0 kullanmayacaksan. Bunun için kasanın ön panelinde usb 3.0 desteğinin olması gerekiyor. Ben Cooler Master Haf-X Rc 942 kullanıyorum, bu kasanın ön panelindeki usb 3.0 bağlantısı şöyle: bildiğin iki ucu usb uzunca bir kablo kasada montajlı olarak geliyor, sen o kabloyu kasanın arkasına uzatıyorsun ve arkadaki usblere takıyorsun, bunu çok saçma bulduğum için kabloyu söktüm, yerine de bir şey takmadım, ben çok gerekli bulmuyorum.

Eksiklere gelince, mantık olarak aklıma ilk gelen değerlendirme; Asus'un bu kartı olabildiğince ucuz satmak için masraflardan kıstığı yönünde, fakat bu durumda da aklıma şu geliyor; kutusuna dünya kadar masraf yapacağına gramajını az kullanıp biraz daha donanım desetği sağlasaymış çok çok mantıklı olacaktı hepimiz için. Bu kartın en büyük ahmaklığı ve salaklığı eski deluxe modellerinde bakır soğutmanın üzerine takılan benzer 50mm fan'ın kutudan çıkmaması. Usb kablosunu anlarım ama fan olmalıydı, bu konuda eleştiren her kullanıcıya sonuna kadar katılıyorum çok haklılar haklıyım. Çizgi'nin satın alma sorumluları sağlam bir küfür etse hiç fena olmayacak Asus Tech'e :)
    quote:

Orijinalden alıntı: fmmania

Peki bu usb 3.0 ön panel için kablo nasıl bişey olucak onu nereden alabilirim. Bu anakarttan almayı düşünüyorum da üstadlarım o yüzden bilgilendirirseniz sevinirim...

Anladım usta bende CM HAF X 942 alıcamda almışken diyorum takarım kabloyu ilerde kullanırız gibi bi düşüncem vardı ama :D neyse bu arada bu Çizgiye mail falan atsak şu 5cmlik fanlar için yardımcı olurlarmı acaba ??

• arkadaşlar merhaba,

sabertooth ve i5 2500k cpu almayı düşünüyorum, R3 revizyondan sonra hala problemler mevcut mu acaba?

birde 50mm'lik anakart fanını takmaz isek ne kaybederiz, veya takarsak ne kazanırız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barzo1905
    arkadaşlar merhaba,

sabertooth ve i5 2500k cpu almayı düşünüyorum, R3 revizyondan sonra hala problemler mevcut mu acaba?

birde 50mm'lik anakart fanını takmaz isek ne kaybederiz, veya takarsak ne kazanırız?

Hiç sorun yok alabilirsin Fan olayına gelince stok fan kullanmazsan o ufak fan mecburi.Yani demem o ki işlemci soğutucusu olarak işlemcinin kendi içinden çıkanı kullanman gerek ne demek istediğimi anlaman için mesut çevik in sabertoot incelemesini izle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

quote:

arkadaşlar merhaba,

Hiç sorun yok alabilirsin Fan olayına gelince stok fan kullanmazsan o ufak fan mecburi.Yani demem o ki işlemci soğutucusu olarak işlemcinin kendi içinden çıkanı kullanman gerek ne demek istediğimi anlaman için mesut çevik in sabertoot incelemesini izle.

Şimdi.. Ben bu anakartla 2600K'yı 4-4,5Ghz'de kullanmayı düşünüyorum hava soğutma ile. Ancak bu stok fanla olmaz elbette. Bu sebepten Thermalright MUX-120 Black almak geçiyordu aklımdan ama fan soğutucu peteklerin yanına takılıyor çoğu soğutucuda olduğu gibi. Fanın havayı üstten üflediği önerebileceğiniz bi CPU soğutucu var mı acaba..? Kısacası 50mm'lik fan kullanmak istemiyorum, ki bulunduğum şehirde bulmak bi hayli zor zaten.

• @NeoTrinity abi 2500k ve sabertoot + Frio işlemci soğutucusu kullanıyor.Yani kullandığı soğutucu doğrudan anakarta üfleme yapmıyor.Ancak o ufak fanı nerden almış sordum kendisine."Harddisk soğutucuları var onlardan söktüm dedi.Harddisk soğutucularında 2adet o fandan bulunuyormuş 1tanesi yedek kalıyormuş" siparişle o tarz birşey alabilirsin.Sonuçta dediğin gibi anakart üzerine üfleme yapacak özel bir soğutucu Big type mı neydi yana doğru açılan extra büyük birde fanı vardı
  • Noctua NH-C14 var yeni çıktı, Gerçi Türkiye de henüz yok ama yakında gelir
    Ayrıca performans olarak da D14 den daha başarılı

http://www.guru3d.com/article/noctua-nhc14-cpu-cooler-review/1

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet-79 -- 10 Nisan 2011; 13:29:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-79

Noctua NH-C14 var yeni çıktı, Gerçi Türkiye de henüz yok ama yakında gelir
    Ayrıca performans olarak da D14 den daha başarılı

http://www.guru3d.com/article/noctua-nhc14-cpu-cooler-review/1

güzelmiş bu işte tam sabertooth a göre ama montajı biraz zor gibi.
    bu arada guru3d linkinde o nasıl bir termal macun sürmedir arkadaş... adam sıva yapmış resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oem84 -- 10 Nisan 2011; 13:36:36 >

• bence gereksiz bu anakartı almak yaa ne gerek var pro modeli yeterli yada bunun yerine evo alınabilir ben düz p67 kullanıyorum vede gayet yeterli oc için... dün saber ve düz arasında kaldım arada 110 tl fark var ve almaktan vazgectim ne bluetooth nede arkada cmos uşu var eee neye para verecem ben boşu buşuna fazladan ama evo olsa idi alırdım onu...
  • @Ahmet 79 abi bu gerçekten güzelmiş.Tam sabertoot a göre
  • Ha işte bu tarz bi soğutucu oldu mu gerek kalmaz 50mm'lik fana değil mi :) İnventus'ta "Ön sipariş" alınıyor baktım az önce. 170 TL'ye yakın fiyat koymuşlar. Bir de THERMALRIGHT AXP-140'ı buldum, 14 cm'lik fanı da dahil 138 TL. Fanı ister 12'lik istenirse 14'lük takılabiliyor. Benim için sessizlik ve performans dengeli bi ürün lazım. Bildiğiniz gibi de fan ebatı büyüdükçe gürültü de o oranda azalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: credo
    Ha işte bu tarz bi soğutucu oldu mu gerek kalmaz 50mm'lik fana değil mi :) İnventus'ta "Ön sipariş" alınıyor baktım az önce. 170 TL'ye yakın fiyat koymuşlar. Bir de THERMALRIGHT AXP-140'ı buldum, 14 cm'lik fanı da dahil 138 TL. Fanı ister 12'lik istenirse 14'lük takılabiliyor. Benim için sessizlik ve performans dengeli bi ürün lazım. Bildiğiniz gibi de fan ebatı büyüdükçe gürültü de o oranda azalıyor.

Sabertoot alıyorsun ses bırak olsun çünkü o anakarta ahmet 79 abinin önerdiği çok uygun.Ne kadar rüzgar o kadar hava akımı o kadar ses.Bence 170de olsa alınır.Bu anakarta en uygun soğutucu.Madem o 150lik i kullanacaksın stok u kullanırsın masraf yapmazsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 10 Nisan 2011; 16:05:34 >

• beyler noctuanın fısıltısını duyamazsınız TTnin modelıyle karıstırmayın noctuanın sadece fanları asagı yukarı 90lira ediyor bence sabertooth alan insan gidip Noctua NH-C14'den baskasına para vermemeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34
    beyler noctuanın fısıltısını duyamazsınız TTnin modelıyle karıstırmayın noctuanın sadece fanları asagı yukarı 90lira ediyor bence sabertooth alan insan gidip Noctua NH-C14'den baskasına para vermemeli

+Dostum çok haklısın
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

teşekkür ederim...

• Cooler Master Haf-X için sorun yok, öndeki usb 3.0 portları kullanmak için kasanın içinden geçen kabloları, anakartın arkasındaki usb3.0 soketlere takabilirsin. Su soğutma için ayrılmış deliklerin birini bu işe ayırabilirsin. Sonuç olarak öyle yada böyle 2 tane usb 3.0 kullanabileceksin.
    quote:

Orijinalden alıntı: fmmania
    Anladım usta bende CM HAF X 942 alıcamda almışken diyorum takarım kabloyu ilerde kullanırız gibi bi düşüncem vardı ama :D neyse

Ben mail attım cevap vermediler. destek@cizgi-rma.com
    quote:

Orijinalden alıntı: fmmaniabu arada bu Çizgiye mail falan atsak şu 5cmlik fanlar için yardımcı olurlarmı acaba ??

• Sabertooth p67 ve i5 2500K kullanıyorum, B3 yada R3 sandy bridge anakartlarda fabrika üretiminden kaynaklanan sata 2 ve pci soketleri kontrol eden cougar chipset arızasının revize edilmiş versiyonu anlamına geliyor. B3 / R3 anakartları sorunsuz alabilirsin.
    quote:

arkadaşlar merhaba,

Thermal Shield denilen ısı kalkanı, bu fan ile verilen havayı o kalkanın tüm anakart üzerinde kapladığı alana dağıtıyor, eğer 50mm'lik fanı kullanmazsan da çok şey kaybetmezsin, hemen hemen herkes (bir iki kişi hariç) sistemi zaten bu şekilde kullanıyor.
    quote:

• i5 2500K + sabertooth p67 + kingston 4gb cl9 ddr3 1600mhz kullanıyorum, bu sisteme soğutucu olarak ThermalTake Frio aldım 130 TL'ye. Forumlarda sıklıkla tavsiye edilen Noctua DH14 almak yerine 130TL verip bu soğutucuyu aldım, bilerek ve isteyerek. Yüksüz işlemci değerleri stok hızında; 29º - 31º derece arasında.
    quote:

Şimdi.. Ben bu anakartla 2600K'yı 4-4,5Ghz'de kullanmayı düşünüyorum hava soğutma ile. Ancak bu stok fanla olmaz elbette. Bu sebepten Thermalright MUX-120 Black almak geçiyordu aklımdan ama fan soğutucu peteklerin yanına takılıyor çoğu soğutucuda olduğu gibi. Fanın havayı üstten üflediği önerebileceğiniz bi CPU soğutucu var mı acaba..? Kısacası 50mm'lik fan kullanmak istemiyorum, ki bulunduğum şehirde bulmak bi hayli zor zaten.

• Bu anakartta ilk kez kullanılan bazı teknolojiler var, evo modelini bu anakarttan hemen önce kullandım bir kaç ay kadar, anakart üzerinde ve kutu içeriğinde yok yok, adı ozerinde evo, herşey olacak. Ne var evo'da sli desteği, crossfire desteği vs vs. Peki ne kadar evo'nun fiyatı? Sabertooth'dan 10, 20$ daha ucuz, değer mi?

quote:

Orijinalden alıntı: _H@Z@R_
    bence gereksiz bu anakartı almak yaa ne gerek var pro modeli yeterli yada bunun yerine evo alınabilir ben düz p67 kullanıyorum vede gayet yeterli oc için... dün saber ve düz arasında kaldım arada 110 tl fark var ve almaktan vazgectim ne bluetooth nede arkada cmos uşu var eee neye para verecem ben boşu buşuna fazladan ama evo olsa idi alırdım onu...
  • quote:

quote:

Ha işte bu tarz bi soğutucu oldu mu gerek kalmaz 50mm'lik fana değil mi :) İnventus'ta "Ön sipariş" alınıyor baktım az önce. 170 TL'ye yakın fiyat koymuşlar. Bir de THERMALRIGHT AXP-140'ı buldum, 14 cm'lik fanı da dahil 138 TL. Fanı ister 12'lik istenirse 14'lük takılabiliyor. Benim için sessizlik ve performans dengeli bi ürün lazım. Bildiğiniz gibi de fan ebatı büyüdükçe gürültü de o oranda azalıyor.

Sabertoot alıyorsun ses bırak olsun çünkü o anakarta ahmet 79 abinin önerdiği çok uygun.Ne kadar rüzgar o kadar hava akımı o kadar ses.Bence 170de olsa alınır.Bu anakarta en uygun soğutucu.Madem o 150lik i kullanacaksın stok u kullanırsın masraf yapmazsin.

Ben o 50mm'lik fanı kullanmak istemediğimden dolayı havayı üstten üfleyen fan kullanmak istiyorum, aksi halde 50mm'lik fanı bulup taksam stok fanla idare edebilirim belki. Ama yaptığım inceleme ve izlenimlere göre Noctua sessizlik ve performans konusunda uzman görünüyor Kasayı açıp fanın ölçülerini orantılıycam önce, sığma sorunu yoksa büyük ihtimal bunu alırım. Teşekkürler..

• @credo evet o ürün süper olur hatta çok süper.Ancak şu var o 50mm lik fan aslında stok fan yada noctua kadar akım yapamaz.zaten o ufak fanın kendine zor faydası olur.Sen ya stok yada noctua yı al
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.