Şimdi Ara

ASUS RX 470 ekran kararması No Signal hatası ve Görüntü gidip gelmesi Acil Yardım! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o kardeşinin kartı gidici olabilir.biz burada asus rx 470 modelinden bahsediyoruz.

asus rx 470 hakkında yorumun varsa söyle yoksa gelip burda boş yapma.
  • ASUS'un yaptığı AMD kartlar sorunlu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanGold

o kardeşinin kartı gidici olabilir.biz burada asus rx 470 modelinden bahsediyoruz.

asus rx 470 hakkında yorumun varsa söyle yoksa gelip burda boş yapma.

ne diyorsun kardeşim boş yapma falan?

bu sorunun asuslar, amd ile rx 470 ile bir alakası yok özellikle.

gpu işlemcisi, vrami olan tüm ekran kartlarında görülen bir sorun. ekran kartının bozulma aşamasında teklemesi durumu bu. senin kartına özel bir şey değil. donanım bilmiyorsan atar yapma.

boş yapmak nedir? terbiyeni takın.
  • bikere kart gidici olsa 1 yılda giderdi.kart ya çalışır ya çalışmaz.ayda yılda 1 kere bazen kapanıyor. yazılımsal bir sorun.
  • quote:

bikere kart gidici olsa 1 yılda giderdi.kart ya çalışır ya çalışmaz.ayda yılda 1 kere bazen kapanıyor. yazılımsal bir sorun.

bizdeki birden mi oldu sanıyorsun? bu şekilde aylarca kullanıldı, reset atınca düzeldi, kapatıp açınca düzeldi. en son hiç görüntü gelmemeye başladı. yazılımsal olduğuna inanıyorsan yorumu yap geç, tecrübelerimi yazıyorum seni alakadar etmez. benle muhattap olma bas git. yorumu yap geç.

adam gibi konuş hala boş moş diyorsun 20 yıl olacak forumdayım adam gibi konuşacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 28 Ocak 2018; 17:54:47 >
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    yürü be delikanlıya bak adreste istermiş,telefonda istermisin
  • quote:

yürü be delikanlıya bak adreste istermiş,telefonda istermisin

Kardeş adam kartın gidici demiş, resmen kabul etmemek için her türlü çirkefliği yapmışsın yani. Tamam seninki rx 470 seninki bi senede bozulmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 28 Ocak 2018; 18:28:30 >
  • Pweck5 kullanıcısına yanıt
    boş yapıyor işte.
  • quote:

boş yapıyor işte.

kartın gidici, kardeşimde böyle oldu diye örnek vermiş adam. o da ihtimaller dahilinde gerçekleşebilecek bi olay sonuçta daha nasıl diyebilirdi tam olarak hangi kısımda boş yapıyor onu anlayamadım cidden.
  • Pweck5 kullanıcısına yanıt
    gidici derken boş yapıyor.gitse giderdi şimdiye.kapanma bütün asuslarda olsa forumun yarısı böyle konularla dolardı.kapanma 1 yılda 5 kere olmuştur max.kart arızalı olsa direk bozulur ne bu yavaş yavaş mı bozuluyor.örnek verdiği kartta rx470 değil.
  • quote:

gidici derken boş yapıyor.gitse giderdi şimdiye.kapanma bütün asuslarda olsa forumun yarısı böyle konularla dolardı.kapanma 1 yılda 5 kere olmuştur max.kart arızalı olsa direk bozulur ne bu yavaş yavaş mı bozuluyor.örnek verdiği kartta rx470 değil.

adam rx470 sahibi degilse rx470 lerin asuslarında bu sıkıntının oldugunu bilmemesi normal. burada normal olmayan durum sizin kartınızın gidebilme ihtimalini duyunca verdiğiniz tepki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 28 Ocak 2018; 19:4:56 >
  • claymore calıştır. mining yapıyorsa alıcısı çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Assassin's Creed Origins oynarken uzun bir süredir sıkıntı yokken tekrar görüntü gitti "no signal" dedi. Oyundan sesler gelmesine rağmen görüntü gitti. Düzeldiğini sanmıştım tekrar oldu. Geçenlerde Windows 10 a geçmiştim, windows otomatik driver yüklemişti ben de üstüne yeni driver yüklemiştim. Belki o yüzden olmuştur diye umut ediyorum şimdi DDU ile temizden tekrar yükledim bakalım, umarım düzelir.

Edit: Yeni kablo aldım altın uçlu vga to displayport(dönüştürücü kullanmadan direk bağlantı) ve uzun zamandır sıkıntı olmadı, sanırım sorunum çözüldü. Aynı sorunu yaşayanlar bu yöntemi deneyebilirler. İyi günler dilerim ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Edit2: Uzun zamandan sonra tekrar "No Signal" yaptı. Sanırım çözümü yok varsa da ben bilmiyorum. Ne zaman olacağı belli değil ama her türlü "No Signal" oluyor galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricardodiaz -- 21 Temmuz 2018; 15:27:7 >

• bu asus rx 470 lerde genel bir sorun daha şu tarihe kadar kesin cözüm yok

kartinin modeline gore son çikan vbiosu bir flaşlayip deneyebilirsin

ben olsam coktan iadesini alirdim Zira Ayni sisteme baska marka 470 takiyosun sorun cikarmiyor.

• Merhaba,
    RX470 sapphire modelinde aynı sorunu yaşadım ve sonunda ekran hiç gelmedi. Servise gönderdim ve yenisi ile değişti. Sorunun tam olarak ne olduğunu bilemiyorum fakat o zamanlar bende kablo hatası diye düşünüp iki üç kablo denemiştim.
    Daha sonra Asus RX480 ve Asus RX580 kullandım aynı monitörle bir sorun yaşamadım.
  • Allah razı olsun. bilgisayarıma kesintisiz güç kaynağı takılıydı. bozuldktan sonra dikkat edemediğim bir şey oldu. ekranda gidip gelmeler. ve garantiye belkide 5 kere gönderdim herdefasında problem yok diye geri gönderdiler. en son gönderdiğimde 4 ayı bilgisyarda denediklerini ve problem olmadığını söylediler. ben şaşırdım. kart garantideyken 2 yıldır araştırmalarıma nazaran sizin yazınızı okudum. acaba mı? dedim. kartım eldi ve ilk işim farklı bir prize takmaktı. ve sonuç muhteşem. Allah razı olsun 2 yıldır ne zulmler çektim gezmediğim yerli-yabancı pc destek formlar bilmem ne kalmadı.
  • Yani amd kötülemek istemiyorum kendimde amd markasindan başka ne ekran karti nede işlemci kullanmadim 7 yillik pc dr halen amd kullaniyorum ama r9 470-480 gibi ekran kartlari baya gündeme geldii sorunlar ortaya cikiyor nvidia markalarini fazla denk gelmedim .?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Patlayan Rtx ler

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Ama onlarrr patliyooo dediginiz gibi kendi kendine imhaa edilmeye ayarlanmiş bomba misalii de yok amd kartlari gercekten isinmaya ve arizalanmaya müsait herkes bilirr ama gtx 970-980 gibi kartlari halen kullananlar var demek istedimde neyse amd 2019 kartlari değişime gidiyo görücez bakalim..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    amd kartlarının bozulma değilde marketden alındığında bozuk çıkma ihtimalinin nvidia kartlarına göre daha yüksek oran olduğunu heryerde belirttim, geçmişde sapphire kartdan bende halaoğluda dert yandık o siyah ekran görüyordu benimkiside belleklerden artfact alıyordum, ben olayı şuna bağlıyorum üretimdeyken sapphire gibi firmalar kalitesiz bellek gibi parçalar kullandı bunun yanında birde üretim bitiminde nvidia kartları gibi yeterince kalite kontrol aşamasından geçtiklerine inanmıyorum. Olayın özeti amd kart alacaklar ilk günlerden bir sorunla karşılaştıysalar 14 günlük cayma hakkında iade etsinler kabloydu oydu buydu derken bir bakmışın iade hakkıda bitmiş ondan sonra teknik serviste uğraş dur. birde konu asus asusda bence nvidia için tasarladığı sistemi amd ye uydurmaya çalıştığından sorunlar yaşıyor.

Amd gerzek bir firma olduğundan bu olup bitenleri umursamıyor gpu mu satsında nasıl satarsa satsın kafasında.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.