Şimdi Ara

ASUS RX 470 ekran kararması No Signal hatası ve Görüntü gidip gelmesi Acil Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, daha 1 yıl olmadı alalı Asus Rx 470 ekran kartı aldım. Oyun oynarken bir süre sonra ne zaman olduğu belli olmamakla beraber görüntü bir anda gidip "no signal" diyor ve geri gelmiyor. Arka planda sesler hala devam ediyor ama kasayı kapatıp açmadan düzelmiyor. Format attım, monitör Hz ayarlarını kontrol ettim, yeni kablo aldım(vga hdmi dönüştürücü), driver güncelledim hatta DDU ile tüm driverları silip güncelledim fakat tekrar oldu. Ekran kartının sıcaklıklarını kontrol ettim bir sıkıntı yok oyun sırasında en fazla 60 derece oluyor.Hatta bazen oyun sırasında 1 saniyeliğine görüntü gidip geliyor. Driver güncelledikten sonra uzun süredir olmuyordu tekrar oldu sonra format attım 1 saniyeliğine gidip gelme sorunu olmadı tekrar no signal dedi. Hala garantisi var Asus teknik servisine yolladım.Gelen bilgiye göre ekran kartında donanımsal sorun olmadığını test ettiklerini söylediler ve değişim ya da iade yapılamayacağını söylediler.Tekrar olduğunda videoya çekip tekrar mı yollamalıyım? Bu sorunu nasıl çözerim ne yapmam lazım tavsiyeleriniz nelerdir sorun başka bir şeyde mi? Power supply yeni ve yüksek onda da sıkıntı yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Yeni kablo aldım altın uçlu vga to displayport(dönüştürücü kullanmadan direk bağlantı) ve uzun zamandır sıkıntı olmadı, sanırım sorunum çözüldü. Aynı sorunu yaşayanlar bu yöntemi deneyebilirler. İyi günler dilerim ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Edit2: Uzun zamandan sonra tekrar "No Signal" yaptı. Sanırım çözümü yok varsa da ben bilmiyorum. Ne zaman olacağı belli değil ama her türlü "No Signal" oluyor galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricardodiaz -- 21 Temmuz 2018; 15:26:37 >

• Birde ekran kartını değiştirerek dene belki ekran karrında değildir. Aynı sıkıntı devam ediyorsa sorun pc de başka bir parçadadır. Sıkıntı olmuyosa ekran kartını temizle fanlarını filan kontrol et. Yazılımları sıfırla eski yazılım yükle. Bi süre kullan sorun çıkmıyorsa devam et o yazılımla tahminimce sorun çıkartıcaktır ama sen yinede dediğim şeyleri yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var.Bende asus rx470 var.genelde gta 5 oynarken ekran kartı görüntü vermeyi kesiyor.neden olduğunu bilmiyorum.bazen oluyor bazen olmuyor.en son birileri msi afterburner'i kaldır onunla sürücü çakışıyor demişti.şuan bir kapanma olmadı.
  • Windows 10 kaynaklı bir sorun diye biliyorum. Güç seçeneklerinden ekran karartma ve uyku seçeneğini ''hiçbir zaman'' yapın birde öyle deneyin.

Edit: AsusRx470 kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleregrax -- 17 Ocak 2018; 23:29:26 >
  • Dediklerinizi yapmıştım. Eski ekran kartımda hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı fakat eski ekran kartım 3-4 yıl arası kullandıktan sonra bozulduğu için bunu aldım. Şimdi deneyecek ekran kartı da yok ama diğer işlemleri önceden yapmıştım uzun bir süre görüntü gitme olmamıştı ama ansızın tekrar oldu. Windows 7 kullanıyorum ve güç seçeneklerindeki ayarlar hep "hiçbir zaman" dı ve msi afterburner da yüklü değil ama yine de tekrar görüntü gitmişti. Bazen haftalarca bir sıkıntı olmuyor ve düzeldiğini sanıyorum ve hiç ummadık bir anda tekrar görüntü gidiyor aynı şekilde "no signal" diyor bazen de 3-4 saat oynadıktan sonra yani belli olmuyor ne zaman olacağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricardodiaz -- 18 Ocak 2018; 10:51:48 >
  • ricardodiaz R kullanıcısına yanıt
    gpu tweak2 kurmayı deneyin.güncel sürümü çıktı
  • Arkadaşlar ben bu sorunu kaliteli bir üçlü priz ile çözdüm.

Fişleri taktığınız 3 lü 5 li bir uzatma ise değiştirmenizi tavsiye ederim.

Not: Oyun çalışırken alta atıp başka bir program yada internet bağlantısı açtığımda da çok yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CAFE96FA5 -- 18 Ocak 2018; 17:2:57 >
  • Merhaba. Asus RX470 Strix kartımı aynı sebepten dolayı servise göndermiştim iade aldım. (Hatta 920TL iade beni üzmüştü. Sonrasında GTX970, GTX1060, RX480 gibi daha üst kartlar kullanma imkanım oldu ama hiçbiri aynı f/p yi vermemişti)

Diyeceğim odur ki google'a "rx470 black screen" yazınca donanımsal bir problem olduğunu görebilirsiniz.

*vbios güncellemiştim düzelme olmadı.
    *global wattman'dan ayarları ve gücü biraz kıstığım zaman biraz daha uzun süre oynatıyordu ama yinede siyah ekran yapıyordu.
  • Sorun kartın üretiminde diye biliyorum. Asus rx400 serisinde bu sorunu çok duydum. Tanıdığım internet kafe sahibide sahip olduğu bazı rx480ler bu sorunu yapıyor diye değiştirmişti. Rx500 serisini deneyebilirsiniz ya da 6gb 1060 alın.

• Garanti servisi donanımsal bir arıza yok diye geri yolladı ve kasaya takarken bir şey farkettim. Ekran kartı güç için 6 pinli kablo istiyordu. Taktığım 6 pinli kablonun 1 tanesinin içi boşmuş yani 5 pinmiş yeni farkettim. Şimdi 6 pinli kabloyu taktım bakalım tekrar aynı problem olacak mı :/ İlk açtığımda mavi ekran verdi ama şuan sıkıntı yok gibi. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricardodiaz

Garanti servisi donanımsal bir arıza yok diye geri yolladı ve kasaya takarken bir şey farkettim. Ekran kartı güç için 6 pinli kablo istiyordu. Taktığım 6 pinli kablonun 1 tanesinin içi boşmuş yani 5 pinmiş yeni farkettim. Şimdi 6 pinli kabloyu taktım bakalım tekrar aynı problem olacak mı :/ İlk açtığımda mavi ekran verdi ama şuan sıkıntı yok gibi. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Aynı sorunu rx 560la yaşıyorum ve tamamen driverle alakalı. 17.7.1 ve önceki sürümlerde bu hata yokken 17.7.2 ve sonrasında bu hata mevcut windows 10 üzerinde. Windows 7 kullanıyorum şu anda ve bu hatayla hiç karşılaşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

quote:

Orijinalden alıntı: ricardodiaz

Garanti servisi donanımsal bir arıza yok diye geri yolladı ve kasaya takarken bir şey farkettim. Ekran kartı güç için 6 pinli kablo istiyordu. Taktığım 6 pinli kablonun 1 tanesinin içi boşmuş yani 5 pinmiş yeni farkettim. Şimdi 6 pinli kabloyu taktım bakalım tekrar aynı problem olacak mı :/ İlk açtığımda mavi ekran verdi ama şuan sıkıntı yok gibi. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Aynı sorunu rx 560la yaşıyorum ve tamamen driverle alakalı. 17.7.1 ve önceki sürümlerde bu hata yokken 17.7.2 ve sonrasında bu hata mevcut windows 10 üzerinde. Windows 7 kullanıyorum şu anda ve bu hatayla hiç karşılaşmadım.

Ben de deniyorum bakalım umarım düzelmiştir. :/
  • varmı gelişme
  • Asusun Amd kartlarını almayın , bir kafecide 30 adet asus rx 470 vardi bu sorunu yaşıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Asusun Amd kartlarını almayın , bir kafecide 30 adet asus rx 470 vardi bu sorunu yaşıyordu.

RX kart mı kaldı piyasada hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Asusun Amd kartlarını almayın , bir kafecide 30 adet asus rx 470 vardi bu sorunu yaşıyordu.

Şu konuydu: https://forum.donanimhaber.com/bir-cafeci-olarak-amd-ekran-kartlarimda-sikintim-var--126256238#126256238

Kartları madencilere satıp, üstüne biraz daha ekleyerek 6GB Gtx 1060 almıştı. Şu anki fiyatlara bakılırsa doğru zamanda almış o kartları:D
  • Linkteki dosyayi indirip acin o kendisi biosu kuruyor.Daha sonra sistemi resetleyip bi deneyin oyunlarinizi bende şuanlik iyi calisiyor.Asusun kendi yayinladigi bios.2017/06/13 de.

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX470-O4G-GAMING/HelpDesk_BIOS/

• 2016 Ekim ayında aldım bu kartı bende, ne zaman ki ati driver güncellemesi yaptım benzer sorunlarla karşılaşmaya başladım. 2016 Eylül ayı driveri en stabil çalışanıydı. 6 aydır filan oyun oynamıyorum son durum ne şu anda bilmiyorum ama en son herhangi bir hata almamıştım.
  • Şuan bir sıkıntı yok gibi ama belli olmuyor önceden bazen düzeldiğini sanıyordum tekrar aynı şey oluyordu. Biosu önceden kurmuştum. Düzelip düzelmediğini zaman gösterecek. :/ (6 pinli kabloyu taktıktan sonra düzelmiş olabilir ama emin değilim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricardodiaz -- 27 Ocak 2018; 19:2:5 >
  • bu durum kartın gidici olduğunu gösterir.

kardeşimde 7770 ati kart vardı, windows başlama ekranında, biosta görüntü var fakat ne zaman ki sürücüyü tanıyan bir sistem açılsın, ekran gidiyor.

çöpe attık kartı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.