Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
6
Favori
35.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu monitoru kullananlar bilgisayar kasasını kapatınca monitorude acma kapama tusundan kapatıyormusunuz yoksa uyku modundami kaliyor.
  • hocam benzer kısa kesiklikler benim kabloda da yaşanıyordu orjinal kutusundan çıkan kabloda. şu kablo ile çözdüm sıkıntıyı tavsiye ederim;

https://www.amazon.com/gp/product/B005H3Q59U/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

ikinci soruna gelirsek ben biraz takıntılı adam olduğum için hiçbir elektronik cihazı stand by da bekletmiyorum hatta tunçmatik 1000va ups aldım hem kesintilere hemde şebeke elektriğini regüle edip düzenli şekilde kasanın powerına ve monitörün adaptörüne veriyor. 300 tl bişey. bir kesintide veya voltaj değişiminde en ucuz parça ssd bile gitse sistemde, 350 tl bir ssd, yani en ucuz parça arızasına bile kendini amorti ediyor UPS.

konu saptı gibi ama tavsiyem ups al hacım. sistemi direk şebekeye emanet etme. sonra stand by da beklesede olur yani monitör. bende ups çıkışlarında kumandalı priz var pc ile işim bitince kumandalı prizden de ups elektriğini kesiyorum. meteor düşmedikçe güvendeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: agnestico

hocam benzer kısa kesiklikler benim kabloda da yaşanıyordu orjinal kutusundan çıkan kabloda. şu kablo ile çözdüm sıkıntıyı tavsiye ederim;
    https://www.amazon.com/gp/product/B005H3Q59U/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

ikinci soruna gelirsek ben biraz takıntılı adam olduğum için hiçbir elektronik cihazı stand by da bekletmiyorum hatta tunçmatik 1000va ups aldım hem kesintilere hemde şebeke elektriğini regüle edip düzenli şekilde kasanın powerına ve monitörün adaptörüne veriyor. 300 tl bişey. bir kesintide veya voltaj değişiminde en ucuz parça ssd bile gitse sistemde, 350 tl bir ssd, yani en ucuz parça arızasına bile kendini amorti ediyor UPS.

konu saptı gibi ama tavsiyem ups al hacım. sistemi direk şebekeye emanet etme. sonra stand by da beklesede olur yani monitör. bende ups çıkışlarında kumandalı priz var pc ile işim bitince kumandalı prizden de ups elektriğini kesiyorum. meteor düşmedikçe güvendeyiz

hocam size soyle anlatayım.dün bilgisayarımı acınca windows un mavi logosundan sonra monitor uyku moduna geciyordu.yani masaustu goruntu gelmiyordu.biraz araştırdım bu 279q ve 278q serilerinde bu tarz sorunlar olmuş başkalarında.
    dün nvidia driverini sildim kabloları cıkartıp yeniden taktım.sorun devam etmedi.bir daha yapmadı.belki 50 defa reset attım.monitore windows logosundan sonra goruntu veriyordu.bir daha yapmadı.bu sorunun gercektende nvidia nın surumuyle alakası olabilirmi gercekten.cünkü driveri silip yeniden kurmadan başka hicbişey yapmadım.

kablo olayına gelince ben şu kabloya bakiyorum cok met ediyorlar.
    https://www.amazon.de/gp/product/B007PKPUIK/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

ben kablodan cok anlamıyorum.sadece 1.20 surum en yeni surummuş.sizden ricam benim linkini attıgım kabloyada bi bakin.sizin fikrinize gore hareket edicem.maddi yonu cok onemli degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf_TV -- 7 Ağustos 2017; 17:36:34 >

• valla hafız kablo olayı biraz aldatmacalı sanki bilemiyorum tam bende. üst düzey kablolar bluray filmlerde falan farkını koyabilir ortaya ama tabi bizim gözümüz algılar mı orası muamma yani kutudan çıkan kablonun yerine pahalı bir kablo takınca hdd-ssd değişimi gibi bir ani sıçrama olmuyor onu söyleyim sana.
  • Kapatıyorum bilgisayarın bağlı olduğu uzatma kablosunda tuş var oradan da elektriği kesiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu monitorun hzs ini oc siz yani 144 hz e cekmenin bi yolu varmı arkadaşlar? monitorun control panelinde oc yi aktif edince 150 1 155 ve 165 hz var.144 yok.
  • Aldım monitörü. Hayvan gibi birşey geldi Vatanda falan görmüştüm ancak evde masa üzerine koyunca çok büyük gibi geldi. Yıllardır 17.3 inç laptop monitörü kullanınca bu tv gibi geldi. Kasa henüz gelmediği için laptopa hdmi ile bağlayıp takıldım biraz tatmin oldum alışmak zaman alacak gibi alışamazsam 24 inçe düşebilirim bakalım. Kasa gelince 1080 ile oyun performansını test etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Arkadaslar 30 agustosta bende komple sistem topluyorum 1080ti ekran karti alicam monitor olarak

Pg278qr dusunuyorum peki sizdeki bu pg279q arasinda cok bir fark varmi ips ve 4ms olmasi beni 1ms lik 278qr modeline yoneltiyo. Fifa ve spor oyunlari agirlikli withcer tarzi tps oyunlari oynuyorum azda olsa fps oyunlari oynarim sizce hangisini almam daha mantikli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhan83fb kullanıcısına yanıt
    IPS olanı alman lazım tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

IPS olanı alman lazım tabii ki.

Ips panelde MS olayı biraz düşündürücü oluyor tabiki deneyimlemediğim için. Fifa pes tarzı oyunlardaki etkisi nekadar olur tam bir fikrim yok.
    Gta Witcher Tombraider tarzı oyunlarda da sanki biraz daha avaş geliyor. Sizin bir deneyiminiz varmı? Kullandınızmı?
    1 ms TN monitör kullanıyorum ben. 3 ms fark için IPS'den sakın vazgeçme. Aradaki farkı farketmen imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

1 ms TN monitör kullanıyorum ben. 3 ms fark için IPS'den sakın vazgeçme. Aradaki farkı farketmen imkansız.

Marka modeli ney kullandiginin? Ayrica neden memnun degilsin TN panelden?

MSI gaming laptop kullanıyorum. Masaüstü için yeni Coffee Lakeleri ve NVIDIA 20XX kartları bekliyorum ama alacağım monitör belli şimdiden.

Sadece karşıdan baktığında renkleri normal görüyorsun. Yandan, üstten, alttan bakınca renkler değişiyor konumuna göre.

IPS panelde renkler daha canlı ve nereden bakarsan bak renkler bozulmuyor.
  • Bende beklemek istiyorum cofie lake i ama amd nin de yeni islemcileri cikicak ve am4 soketi kullanicagi icin beklemekten vazgectim. Nvidia cephesinde de 20×× enaz 1 seneden fazla var cikmasina cunku 1080ti bile cok ust duzey bir kart amd vega ile geride kaldi bence onun icin beklicektir nvidia.

• ips paneller çok fazla input lag yapıyor yaa diyenelere gelsin, 12 milisaniye ile mükemmeliz;
    https://displaylag.com/asus-input-lag-tests-4k-ultrawide-freesync-g-sync/#prettyPhoto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agnestico -- 3 Eylül 2017; 20:44:54 >
  • Arkadaşlar merhaba monitörü alalı 1 sene olmamasına rağmen monitörün sol tarafında 4 adet çizgi şeklinde ve 1 adette üst tarafında ölü pixel oluştu. Servise göndersem değişim yapılır mı? Konuyla ilgili daha önce sıkıntı yaşayan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greqorian

Arkadaşlar merhaba monitörü alalı 1 sene olmamasına rağmen monitörün sol tarafında 4 adet çizgi şeklinde ve 1 adette üst tarafında ölü pixel oluştu. Servise göndersem değişim yapılır mı? Konuyla ilgili daha önce sıkıntı yaşayan var mıdır?

direk gonder.gonderirkende asus un 1 ölü pitsel dahi olsa yenisiyle degişim icin aldıgı kararın cıktısını koy.hakkını ara.3 yıl garantisi olan bir urun.ustelik hala piyasanın en pahalı en dolu monitoru.hazirligini onceden yaparsan servis pek bişey yapamaz. 1 hafta 10 gunde geri donusum saglarlar.sorunlu bolgeleri tek tek işaretle.
  • arkadaslar bişey sormak istiyorum.bu monitor 165 hz e kadar cıkabiliyor.ancak g sync 144 hz den üstünde devreye girmiyormuş.bu sadece asus icin gecerli degil.144 den yukarsında g sync hicbir monitorde devrede olmuyormuş.siz monitoru 165 demi yoksa standart ayarlarında yani 144 hz demi kullanıyorsunuz.
  • Dediklerinizi dikkate alacağım da asusun ölü pixelle ilgili yazısını bulamadım bir türlü

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.