Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
808
Cevap
6
Favori
35.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Greqorian

Hocam üretim tarihine nereden bakıyorsunuz?

İlk serilerde bazı problemler vardı daha sonraki serilerde bunlar giderildi. Bu sebeple kontrol etme ihtiyacı duydum. Bu konuda da benzer şeyler yazılmıştı.
  • Greqorian G kullanıcısına yanıt
    arka sağ alt tarafta yazar, butonların altında, temmuz 2016 sonrası olan üretimler sorunsuz oluyor genellikle.
  • Greqorian G kullanıcısına yanıt
    bende bu monitöre 1070 ile başladım, 1080 aldım o da kesmedi 165 fps bf1 için 1080ti strix e geçiş yaptım. gtx 1070 bf1 de birkaç map sonra yorulmaya başlayabiliyor hocam aklında olsun. optimal video ayarlarını bulman gerekebilir 1070 ile.
  • agnestico kullanıcısına yanıt
    Baktım hocam eylül 2016'ymış. Ayarlar bu şekilde şuan için.
     ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu
     ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu

• Valla, bende ağustosta alıcam dostlarım. Vatandan alıcam alırken kontrollerini yaptıracağım. Umarım bir sorun çıkmaz.
  • Monitörü aldım, üretim tarihine bakmadan almışım bu yüzden Ocak 2016 üretimli bir monitöre denk geldim. Ama sanırım şanslıyım sağ altta hiç belli olmayan sadece dibindeyken ve tamamen siyah ekranda belli olan bir IPS Glow var. Sol ve sağ üst köşelerde gerçekten çok az diyebileceğim görülemeyen Backlight bleed'ler var. Galiba şanslıyım hiç yok değil. Ama gerçekten çok küçük ve görülmüyorlar. Birde bi ara ortadaki pixeller sağa gitti sonra birşeyler oldu düzeldi. Ne olduğunu anlayamadım. Umarım tekrar olmaz o sorun, ölü pixel yok. Eğer merak edenler olursa resmini atarım fakat resimde gerçektekinden çok daha fazla görünüyor.
  • Ben de önümüzdeki hafta içinde almayı düşünüyorum Vatan Bilgisayar'dan. Ürünü almadan ölü piksel testi yaptıklarını biliyorum. Peki, ışık sızması için de test yapıyorlar mı? Bir de üretim tarihi kutuda yazmaz sanırım. Kutu açıldıktan sonra da üretim tarihinin pek bir önemi kalmıyor. Üretim tarihini kutu açılmadan anlamanın bir yolu var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoF

Ben de önümüzdeki hafta içinde almayı düşünüyorum Vatan Bilgisayar'dan. Ürünü almadan ölü piksel testi yaptıklarını biliyorum. Peki, ışık sızması için de test yapıyorlar mı? Bir de üretim tarihi kutuda yazmaz sanırım. Kutu açıldıktan sonra da üretim tarihinin pek bir önemi kalmıyor. Üretim tarihini kutu açılmadan anlamanın bir yolu var mı acaba?

Normalde ışık sızması,testi yapmıyorlar,ama ben satın alırken forumdan bir arakdaşın vatanda tanıdığı vardı,çok

yardımcı oldu vatanın üst katında deposunda,ışık sızması testi yapmıştık.Üretim tarihine gelince kutusunda

yazmıyor,monitörün arka kısmında yazıyor,kutuyu açmadan göremessin,ama vatanda eski model olacağını

sanmıyorum,alırken bende tarihe dikkat etmiştim,2016 eylül ve sonrasında sıkıntı çok nadir çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Ben de önümüzdeki hafta içinde almayı düşünüyorum Vatan Bilgisayar'dan. Ürünü almadan ölü piksel testi yaptıklarını biliyorum. Peki, ışık sızması için de test yapıyorlar mı? Bir de üretim tarihi kutuda yazmaz sanırım. Kutu açıldıktan sonra da üretim tarihinin pek bir önemi kalmıyor. Üretim tarihini kutu açılmadan anlamanın bir yolu var mı acaba?

Normalde ışık sızması,testi yapmıyorlar,ama ben satın alırken forumdan bir arakdaşın vatanda tanıdığı vardı,çok

yardımcı oldu vatanın üst katında deposunda,ışık sızması testi yapmıştık.Üretim tarihine gelince kutusunda

yazmıyor,monitörün arka kısmında yazıyor,kutuyu açmadan göremessin,ama vatanda eski model olacağını

sanmıyorum,alırken bende tarihe dikkat etmiştim,2016 eylül ve sonrasında sıkıntı çok nadir çıkıyor.

Buna ek olarak 2 hafta önce İstanbul Topkapı Vatan mağazasından aldım. Stoğa yeni geldiğini söylediler. Hatta benim aldığım gün stoğa gelmiş.

Şubat 2017 üretimi çıktı benimkisi. İstanbul'da almayı düşünen varsa Topkapı mağazası yeni seri alacaklar için iyi bir seçenek olur.

• Arkadaşlar kullandığınız renk ayarlarınız nedir? Monitörün tam anlamıyla kalibrasyonunu yapabilmiş değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • requiemm kullanıcısına yanıt
    tren kaçmış dostum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greqorian

Arkadaşlar kullandığınız renk ayarlarınız nedir? Monitörün tam anlamıyla kalibrasyonunu yapabilmiş değilim.

bu çok değişken bir durum hocam. odanızın ışıklandırması, baktıgınız mesafe bu konuda etkli. ben racing mode 'da parlaklık ve kontrastı 40 a ayarladım mesela.
  • quote:

quote:

Cevap için teşekkürler.

Geçtiğimiz günlerde ürünü satın aldım Vatan'dan. Mall of istanbul şubesinden almak istedim. Ölü piksel ve ışık sızması için test yapayı kabul ettiler sağ olsunlar. 1 tane kalmıştı ellerinde. Ürünü satın aldım. Mart 2016 çıktı. Ama üründe sağ üst köşede ışık sızması vardı. Ürünü iade edip Topkapı şubesinden aldım. Orada da 1 tane kalmıştı. Hatta depoda köşede kalmış dediler. Ama kısmet Şubat 2017 çıktı. Çok az bir ışık sızması mevcut. Çok önemsemedim. Kullanımımı hiç etkilemiyor. Gece tüm ışıkları kapatınca belli oluyor. Şimdilik çok memnunum üründen. Darısı almak isteyenlerin başına

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler.

Geçtiğimiz günlerde ürünü satın aldım Vatan'dan. Mall of istanbul şubesinden almak istedim. Ölü piksel ve ışık sızması için test yapayı kabul ettiler sağ olsunlar. 1 tane kalmıştı ellerinde. Ürünü satın aldım. Mart 2016 çıktı. Ama üründe sağ üst köşede ışık sızması vardı. Ürünü iade edip Topkapı şubesinden aldım. Orada da 1 tane kalmıştı. Hatta depoda köşede kalmış dediler. Ama kısmet Şubat 2017 çıktı. Çok az bir ışık sızması mevcut. Çok önemsemedim. Kullanımımı hiç etkilemiyor. Gece tüm ışıkları kapatınca belli oluyor. Şimdilik çok memnunum üründen. Darısı almak isteyenlerin başına

Hayırlısı olsun güle güle kullanın,ışık sızması fazla değilse hiç sorun değil,okadar hepsinde var zaten.

• http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-pg279q-4ms-165hz-2k-hdmi-dp-g-sync-ips-gaming-monitor.html#odeme-secenekleri

3 aydır kampanya olsun diye bekledim. Geçen gün ürünü aldım bugün ürün indirime girmiş. 650TL zarardayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoF -- 20 Temmuz 2017; 23:35:20 >
  • G-SYNC'in hep aktif olması normal bir durum mu?
  • Bir de hep 165Hz kullanmanın bir sakıncası olur mu acaba? Oyun oynarken oyunu aşağı alıp masaüstüne geçince 165Hz'den 60Hz geçtiği için ekranda 1-2 saniyelik bir kararma oluyor.
  • İkisinde de sorun olacağını sanmıyorum. İkiside zaten normal kullanım için gelen özellikler, panel zaten 144-165HZ lik panel.Bu değerlerde kullanılmayacaksa neden alınsınki?
    Hz, masaüstünde iken, nvidea panelinden, çözünürlükler kısmından 165hz ayarla, öyle kalsın.Sadece oyunda alır, normalinide 60hz ayarlarsan böyle geçiş farklılıkları olur.
  • arkadaslar bugunlerde bi sorunum var.display port kablo takılı oldugunda windows logo sundan sonra monitor goruntuyu kesiyor.ekran gidiyor.biraz araştırdım display port kablolarda sorun olabiliyormuş.hdmi kabloya gectim sorun yok şimdilik.bu display port icin guncelleme filan yapiliyormus monitore.nasıl yapılıyor ne yapmam gerek bilen varmi?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.