Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
808
Cevap
6
Favori
35.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus PG279Q kullanan arkadaşlar sanırım herkes 2560x1440 çözünürlük kullanıyordur. 1920x1080 çözünürlük ayarladığımız zaman görüntü çamur gibi oluyor. 2K kullanıncada simgeler,yazılar,programlar, başlat menüsü felan küçük görünüyor bunun bir çözümü varmı arkadaşlar ? Özel bir ölçeklendirme kullanıyormusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliveFoto

Asus PG279Q kullanan arkadaşlar sanırım herkes 2560x1440 çözünürlük kullanıyordur. 1920x1080 çözünürlük ayarladığımız zaman görüntü çamur gibi oluyor. 2K kullanıncada simgeler,yazılar,programlar, başlat menüsü felan küçük görünüyor bunun bir çözümü varmı arkadaşlar ? Özel bir ölçeklendirme kullanıyormusunuz ?

Win 10 kullanıyorsan masa üstünde sağ tıkla görüntü ayarlarına tıkla orada ölçeklendirme var ben %125 kullanıyorum güzel oluyor.Yoksa 27 incte 1080p düşük kalıyor 2k kullanman gerek.
  • AliveFoto kullanıcısına yanıt
    Sen söyleyince fark ettim hiç denememiştim 1920. Oyunlarda sorun olmuyor aslında :/
  • AliveFoto kullanıcısına yanıt
    hocam monitörünüzün üretim hangi ay ve yıl acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnestico

hocam monitörünüzün üretim hangi ay ve yıl acaba ?

Geç cevabım için k.bakmayın lütfen, üretim tarihi mart 2016 yazıyor.

Bu arada G-sync denedim ve gerçekten çok fark ediyormuş.
  • Beyler bir arkadaşım yurtdışından bu veya Acer xb271hu almayı düşünüyor
    Şekil olarak Asus'a hasta ama Acer'da daha az sıkıntı olduğu için tereddütleri var.
    Amazon.de den alacak monitörü son serilerde ips glow ve blb sıkıntıları düzeldi mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliveFoto

quote:

Orijinalden alıntı: belverus

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. Bende de benzeri test sonuçları vardı. İade etmeyerek birşey kaybettiğinizi düşünmüyorum. Gönül rahatlığıyla kullanın.

Bahsettiğiniz kalibrasyon programı ücretli mi?

Çok teşekkür ederim saolasın.

Ücretli malesef sadece program değil ama cihaz ile birlikte aşağı cihazın linkini paylaşıyorum.

http://spyder.datacolor.com/portfolio-view/spyder4elite-discontinued/
    https://www.youtube.com/watch?v=cd7Er1yUsrM

ücretsiz olsaydı iyi olurdu bende de renk sorunu var bi türlü ayarlıyamadım

• Monitörü almayı planlıyorum, sorunların hepsi düzeldi mi acaba? Yakın zamanda alıp kullanan var mı? Ağustosta almayı planlıyorum. Backlight blade sorunu yeni seride azaltılmış diyorlar.
  • parti no, üretim zamanına bakmalısın hocam almadan önce şu sıra sanırım şubat 2017 üretimleri satılmakta. ben eylül 2017 üretimlisini kullanıyourm daha önce mart 2017 üretimini almıştım problem vardı. temmuz 2017 den sonraki seriyi düzettiler. vatan bilgisayardan alcaksan yardımcı olabilirim, izmir den darkdevil35 nickli arkadaşımıza da beraber gidip aldık istersen onada sorabilirsin kafandaki soruları.
  • Arkadaşlar son serilerde ışık sızması durumu vs düzeldi mi acaba? Yakın zamanda alan oldu mu? Amazon'dan alacağım. İndirimdeyken almıştım. Bugün de ödeme olmazsa iptal oluyor. Ne dersiniz? Teşekkürler...
  • Alırım bir hayırlı olsun.
  • Greqorian G kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeşim, artık başka hiçbir monitörde oyun oynayamayacaksın şimdiden uyarayım seni

ekran kartın nedir ? güncel AAA oyunlardan hangilerini oynuyorsun ?
  • Hayırlı olsun güle güle eskit , bende ph27uq bekliyorum , 4K 144 hz hdr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SefirEmre kullanıcısına yanıt
    PG27UQ demek istediniz galiba hocam. o monitöre de ekran kartı yetmez vallahi :)battlefield 1 de, 2k 165 fps yi 1080ti ile alabiliyorum anca. dediğiniz monitöre 1080ti SLI lazım. ayrıca asus 2000$ yurt dışı fiyatı düşünüyormuş monitöre, 3000 $ tr satış fiyatı olsa, 10bin tl, 1080ti SLI içinde 7000 tl düşünsek.. çok masraflı iş :)
  • Samsung 27" 144 hz 1ms HDR cgh70 monitörü freesync 599 satarken 2000 $ sizce mantıklı mı ? Onlar vesveseler kim neresinden uyduruyor anlamıyorum 😂 5 bin küsür TL yi geçeceğine inanmıyorum Türkiye de o monitörün 1080ti geçiş yaptım x299 bekliyorum elimdeki bileşenleri sattım.15 temmuzda sistem hazır inşallah 4K dişini sökeceğiz

• SefirEmre kullanıcısına yanıt
    tam anlayamadım dostum, ne demek istedin tam olarak ?
  • Pg27uq nun muadili ilk Samsung çıkardı , CGH70 modeli 4K 27" 144 hz 1 ms HDR 599 $ kendi sitesi dahil satışta. Sizce 2000 $ ne kadar doğru bir rakam ki Acer, Viewsonic de çok kısa sürede bu zincire katılacaktır. Maximum beklentim 899 $ 1000$ arası olacaktır Pg27uq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 4 Temmuz 2017; 15:37:14 >
  • Bugun ben de aranıza katıldım. Şubat 2017 üretimi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • agnestico kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 1070 ile kullanıyorum. Sürekli olarak oynadığım BF1-BF4 var. Single oyunları oynayamıyorum. PG278QR almaya gittim, bunu aldım. Forumlarda yazan ghosting, ips glow sorunlarının hiç biri yok. Hatta BF4'de Ultra ayarlarda input lag yok denecek kadar az, adamları takır takır indiriyorum. 75 hz monitörden sonra akıcılığın ırzına geçtim. 75 hz monitörle aim almak cidden çok zormuş. Sorun benden kaynaklı değilmiş. Zaten ips panelin renklerine hiç değinmeye gerek yok. Çimenlerin yeşili bile farklı gelmeye başladı. Eşekten inip ata bindim resmen. Bu saatten sonra ne ps'da nede 60 hz monitör ile oyun oynayabilirim. Tek sıkıntısı ekran kartı yenilemek olacak. =)
  • HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    Hocam üretim tarihine nereden bakıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.