Şimdi Ara

Asus Rog Strix GTX1070 OC Edition gpu hızındaki gariplik yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, 3 gün önce vatandan yukaridaki ekran kartını aldım.Sıcaklık normalde 60-63 derecelerde oyunlarda.

Dun sıcaklık bf4 oynarken bir anda 64-65-67-70-72 lere fırladı ve fanlar son hızda kulak dolduracak seviyede gurultulu calisti ve kendiliginden durdu. Belirli aralıklar ile 2 defa daha aynı sorunu tekrar ettikten sonra kartı çıkarıp kutusuna koydum ve bugun vatan bilgisayara verdim, sıfır kapalı kutu aynı karttan değişim olarak aldım. (ilk kartı internetten aldığım için 14 gün koşulsuz cayma hakkım vardı)

Sisteme kartı taktığında bf4 oynarken 5 dakika içinde sıcaklık 63-66 derecelerde sabitleniyor. ve asus rog strix için bu bile fazla.Normalde 62 dereceyi geçmezdi hiç.

Durum şu ki dikkatimi çeken husus GPU saat hızının oyunlarda direkmen 1900-1960 Mhz küsürlerde çalışması. Aşağıdaki ss de oyuna giriş anında daha 1960 Mhz de çalışmaya başlıyor.

Kartın kendi sitesinde boost hızına baktım 1860 Mhz diyor. Zannedersem dünkü yaşadığım sorun saat hızının boost hızınden 100 Mhz daha yüksek olmasından kaynaklıydı.

Aynı kartı kullanan arkadaşlarda bu sorun varmı? Nasıl olurda 1920-1930-1960 Mhz lerde gpu oc edilmemesine ragmen çalışır nasıl çözeriz bu durumu? Bu kartta çöp olmasın.

Vatandaki arkadaş bir dahakinde direkmen değişim olmayacağını garantiye göndereceklerini söylediler.

Not: işletim sistemi win 10 pro 64 bit yasal, tüm güncellemeler yapılı.Taze format atıldı.sistemde ekstra birşey kurulu değil. 378.66 son sürücü kurulu. corsair tx750w güç kaynağı var sistemde.

Asus Rog Strix GTX1070 OC Edition gpu hızındaki gariplik yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir59 -- 25 Şubat 2017; 16:41:3 >

• 1860 normal hizi bende ayni karti kullaniyorum sicaklik 55 derece iken 2012mhz 60 dereceden sonra 1975 mhz de calisiyor bendeki kart yani kutu uzeeindeki normal hizi butun kartlarda durum boyledir max boost herzaman gpu ya gore verilenin biraz ustundedir kart isindikca yavas yavas duser yine 1860 a duzmez 50-100 mhz ustunde olur sorun yok yani kartinizda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ömr0681 hocam çok teşekkürler içime su serptiniz.
  • Kasa ve ortam sicakligina gore kart yaz aylarinda otomatik fan ile 68-70 derece civari calisiyordu benim pc odasi biraz serin ve kasa hava sirklasyonu iyi duzeyde suan kartin 60 dereceyi gectini gormedim

• 65 dereceler çok iyi sıcaklık kardeş. Bu kadar sıkıntı yapmayın kendinize. Allah bilir o iade ettiğiniz kartta sapasağlamdı.. 62º civarlarında kullanmanız için açık kasa da çalıştırmalısınız. Ya da kış mevsimi ve odanızda kalorifer yanmayacak oda sıcaklığı 0-5-10 derece aralığında olursa kart fan çalıştırmadan ya da %20ler seviyesinde fan hızıyla oyun oynatabilir. Bu koşullarda bahsettiğiniz kartı eğer gpunun waferden çıktığı kısım şahaneyse gpu ve bellek hızlarında yüksek seviyelere çıkabilirsiniz. Çünkü sıcaklıktır ana sorun. Eğer soğuksa yeterince hızaşırtmaya iyi tepki verir. Kısaca düşük ısı=teknik olarak yüksek oc potansiyeli...

• Mıllet yuksek gpu boost hızı ıster sen 100mhz nıye fazla calısıyor dıye konu acmıssın.Tamam bılmedıgını anladım zaten o yuzden bırsey demıyorum.

Eger kasa sogutman ıyı ıse o kartın max 65c calısması lazım.70 72c bence fazla o sogutma ıcın.Kasa sogutmanı elden gecır.
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Dostum ilk kart sorun cikarinca, ikinci kartinda ayni duruma dusmemesi icin suphe ediyor insan. Yoksa gpu hizinin yuksek olmasi tabiki de iyi.

Bu kartin farkli modellerini ilk ciktigi gunden bu yana kullaniyorum.asus 1070 ide 3.kullanisim.inan 62 dereceyi hic gecmedi.

Yularidaki arkadasta iade ettiginiz kart saglamdi demis. 62 derecedeb 72 dereceye 5 saniyede cikti.ve fanlar araci bosa atmis gibi gaz verircesine calistip ses cikardi hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir59 -- 25 Şubat 2017; 21:20:27 >
  • Aynı kartı kullanıyoruz. İlk aldığınız kartın termal macunu daha iyi uygulanmış ya da daha kaliteliymiş. Benim kart maksimum 67 dereceye çıkıyor. Çıkması için ama oyunda sabit %98-99 yük altında kalması lazım dakikalarca. Araya cut seen birşeyler girer de düşerse kullanım 67 yi görmek zor. Ben overclock da yaptım 2.139 ghz cekirdek 9400 mhz bellek hızında bile 70 71 derece falan oluyor anca. Bu değerler gayet iyi değerler bu arada. Bu kartlar 85 dereceye kadar sağlıklı sağlıklı çalışabilecek kartlar. Bu arada kasa fanlarını hızlandırırsam sizinle aynı değerlere gelecektir sıcaklıklar. Low ayarda çalışıyor kasa fanları. Ayrıca bu halde 2000 mhz ortalamasıyla çalışıyor. Aslında ekran kartına çok ciddi yük verirseniz çekirdek frekansı düşer. Sebebini bilmiyorum ama benchmark programlarından bunu anladım. Furmarkta 8k çözünürlükte 8x antialiasing verip üzerine anormal zorlaması için izin verince ayarlardan 1600 küsür mhz hızlara kadar düşüyor çekirdek.

• yaa arkadaşlar 60 dereceyi nasıl geçmiyor kartlarınız? 720p de mi oynuyorsunuz ne yapıyorsunuz?
    msi gtx1080 x8 gaming modeli kullanıyorum. 2k çözünürlük, 144 hz monitör. kasam 780t, içi ambar gibi, sirkülasyon problemi yok. %100 kullanımda standart 72 derecede çalışıyor kart.
  • Kadir59 kullanıcısına yanıt
    Bunun neyden kaynaklandıgını soyleyeyım mı?Cozumu cok basıt bırsey bu fanların bır anda devrının artması.Olay tamamen yazılımla alakalı.Msı,asus gıbı fırmalar sıcaklık degerlerını 5000ms den sonra fanlara gonderıyor.5000ms=5sn bu surede sıcaklık artıyor sonra fanlar delı gıbı bır anda calısmaya baslıyorlar.

Cozum: Cok basıt msı after burner programını kurun settıngs e basın sonra fan kısmından 5000ms olan sureyı 1000ms yapacaksınız.Buda 1sn oluyor ve o dedıgınız sey olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 25 Şubat 2017; 22:21:53 >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ilk kartta 10 derecelik ani sicaklik artisindan sonra bahsettiginiz gibi fanlarin delirmesi 5sn surdu. 1 dk normale donup aynisini tekrar edince acikcasi korktum bende.cunku bu sefer cebimdeki son para ile almistim karti.riske girmeyip iade ettim. Suankinde cok sukur boyle bir durum yok.galiba yazilimsal degil.zamanla gorecegiz.ins olusmaz boyle bir durum.

• Super SİC Clan sw olsa gerek 3000 ticket 7/24 metro...
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    [WBKS] Gaming#02 - Metro - NoRules {3000T/NoobMagnet/AllWeapon} tek geçerim :) 7/24 full sw :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.