Şimdi Ara

ASUS Rog STRIX GeForce RTX 4090 OC - 68.997 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.506
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir ekran kartı için çok büyük rakam ama piyasaya göre neredeyse 25 bin TL ucuz

ASUS Rog STRIX GeForce RTX 4090 OC 24GB GDDR6X 384Bit Ekran Kartı Fiyatı & Özellikleri (mediamarkt.com.tr)

ASUS Rog STRIX GeForce RTX 4090 OC - 68.997 TL

• Eskidi artık yeni seri cikcak yakinda. Cok buyuk para.

Zaten oyunda yok piyasada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen bimiş ASUS Rog STRIX GeForce RTX 4090 OC - 68.997 TL 

• Piyasanın altında fiyatmış alan hayrını görsün

• oyun yok ki tasarımcılar dışında anlamasız.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt

Her insan yeni seride kart değiştiremiyor ülke şartlarında.İhtiyacı olan için hala yeni ve güçlü bir kart.Yeni serinin ülkemizde ne kadardan satılacağını düşünürsek...

• Yine de 2225 dolara denk geliyor.ASUS Rog STRIX GeForce RTX 4090 OC - 68.997 TL 

• Bu karta RTX4080/4080Super veya RTX7900XTX'in 1.8 katı para vermeyi gerektirecek ne var? Oyuncu açısından ego tatmini dışında yok biliyorum da başka gerçekten bu kadar farkı vermeyi gerektiren ne öğrenmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 22 Şubat 2024; 9:38:15 >
  • massacrer kullanıcısına yanıt

İş güç için değilse hiç bir anlamı yok. Bende aynı kart var hiç bir anlamı yok 4080 super alıp devam etmek lazım.

• Xef1ONYX kullanıcısına yanıt

İyi o zaman kaçırdığım bir nokta yok. Sadece 46.000TL verip RTX4080Super yerine muhtemelen 39.000TL verip 7900XTX alırdım. RayTracing benim için çok önemli olmadığından rasterizing performansı daha iyi ve daha ucuz olan karta yönelirdim.

• Localde AI çalıştıranlar için iyi oluyor, 24GB bellekli kartım olsun isterdim. Ama arkadaşların da dediği gibi yakın zamanda 5xxx serisi gelecek zaten

bu kadar yüksek meblağ gömmeye gerek yok şu an.

Bir de Türkiye'de ekran kartlarını son zamanlarda çok pahalıya satıyorlar, ek ÖTV mi geldi acaba? Mining furyası öncesi PC ürünlerinde yurtdışı

ile abartı fiyat farkları olmazdı. Miningden sonra yurtdışında fiyatlar epey düştü ama bizde uçuk farklar var.

Yani nispeten nvidia geç değer kaybeden olduğu için 7900xtx yerine 4080 super yine tercih edilebilir. Samsung ve Apple telefon gibi. Satıp yeniye geçerken nvidia daha avantajlı oluyor maalesef.

Valla hocam kartların satılacağı zaman zaten para çöp olacak. Şu an %5-10 daha kötü karta %20 daha fazla fazla para vermek çok manasız geliyor.

Yav öyle bir ekonomiyiz ki yemin ederim ben de haklıyım sen de haklısın :D

• Yapay zeka ile foto/video üretimi için hangi laptop modeli alabilirim?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Hahahahah buna lafım yok :)))

• enkuba E kullanıcısına yanıt

nVidia ekran kartı olan yani CUDA çekirdeği çok olan ve bütçenin yettiği maksimum VRAM olan cihaza yönelmek lazım. Tabi bütçe var diye gidip her zaman en pahalı ürünü almamak lazım bence. İşini görecek olandan belki bir kademe üstü kafi.

Herhalde amatör olarak uğraşmak istesem orta seviye bütçede RTX4060, üst seviye bütçe için RTX4080 kovalardım.

Bu arada eğer laptop şart değilse masaüstü çok bariz daha ucuza gelir aynı performans için.

Ek olarak muhtemelen sağlam RAM de gerekecektir. Ama RAM'i sonradan eklemek daha uyguna gelebilir, bir bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 23 Şubat 2024; 16:2:46 >
    Cok teşekkürler. Bende macbook pro m1pro var. 16gb ram ama görsel oluşturmak bile yarım saat aldı :) (pinokio üzernden focuus ile) bu nedenle onu satmak istiyorum. 40.000 civarı ediyor şu an. O fiyatlara dediğiniz özellikte bir laptop bulurum sanırım değil mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • enkuba E kullanıcısına yanıt

Bu arada yalan yok Apple cihazlarının performansını bilmiyorum. Ayrıca çok büyük ihtimalle programa göre çok farklı (iyi veya kötü) performans veren donanımlar vardır. Bunu da detaylı incelediğimden değil lakin hem nVidia'nın hem de Apple'ın bazı yazılımları cımbızlayarak, lansmanlarında, "yeni sunduğumuz donanım ile bilmem kaç kat daha iyi/hızlı sonuç alıyorsunuz" diye bağırmalarından söylüyorum.

Muhtemelen en iyisi Reddit üzerinden hangi programı kullanacaksan, ona göre en iyi donanım nedir diye bakmak olacak hocam.

Ek: Yabancı dilde "productivity" olarak geçen herhangi bir içerik yaratma için 16GB RAM maalesef eskidi artık. Gündelik işleri (office, film izleme ve internet) yapmak için hadi belki 8GB bile yeter ama 16GB benim şahsen minimum önerim olur. Hele oyun veya bu tarz daha faydalı hesaplamalı işler ya da içerik üretmek için sanırım; eski sistemimi güncelleyeceksem 32GB veya yeni sistem kuracaksam 64GB RAM ile çalışırdım. Bunların tabi hepsini kendi alım gücüme göre yazıyorum. Yoksa her zaman harcanacak para ile alınacak en optimum donanıma gitmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 24 Şubat 2024; 0:42:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.