Şimdi Ara

Asus N552VW Serisi | 6700 HQ / 960M GDDR5/ 128 SSD (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
754
Cevap
25
Favori
62.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar baya araştırdım bulamadım bu üründe kaç fan var tek mi 2 tane mi
    Birde Asus gl552vw arasında fark ne hangisini tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Asus Gl552vw ve Asus N552VW Serisin den birini alacaksan GL olanı al yani siyah kasa olanı. Onlar Rog serisi olarak geçer ve Rog serisi tam oalrak oyuncu bilgisayarı sayılır. Asus Gl552vw serisi çift fanlıdır. Oyunculara yönelik olan seriler çift fanlı oluyor ama Asus N552VW serisi kaç fanlı bilmiyorum.

Ben mesela şu an Asus N552VW düşünüyorum ama alacağım vakit fiyatlar çok yükselmez bu seviyede kalırsa ve bütçemi 500 TL daha yükseltebilirsem

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gl552vl-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html#ozellikler

Bunu almayı düşünüyorum tabi umarım ekranı IPS filandır. Az çok fotoğraf işleriyle de uğraştığımdan benim için IPS şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Asus Gl552vw ve Asus N552VW Serisin den birini alacaksan GL olanı al yani siyah kasa olanı. Onlar Rog serisi olarak geçer ve Rog serisi tam oalrak oyuncu bilgisayarı sayılır. Asus Gl552vw serisi çift fanlıdır. Oyunculara yönelik olan seriler çift fanlı oluyor ama Asus N552VW serisi kaç fanlı bilmiyorum.

Ben mesela şu an Asus N552VW düşünüyorum ama alacağım vakit fiyatlar çok yükselmez bu seviyede kalırsa ve bütçemi 500 TL daha yükseltebilirsem

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gl552vl-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html#ozellikler

Bunu almayı düşünüyorum tabi umarım ekranı IPS filandır. Az çok fotoğraf işleriyle de uğraştığımdan benim için IPS şart.

Vatandaki modele hemen hemen herkes ips ekran diyorlar. Bende dun siparis ettim elime ulasicak pazartesi veya sali yazarim tam olarak nasil bisi ile karsilastigimi :)

• Arkadaslar neredesyse hergun bunlackarsılasıyorum cıhaz acıkken aniden ekran gidiyor lacivert bi renk oluyor ve cihaz kapanmıyor elektrik alıyo cihaz açık ama ekran gidiyor ve tuşlar vb. Görev yapmamaya başlıyor bu sorunla karsılasan oldu mu?

Asus N552VW Serisi | 6700 HQ / 960M GDDR5/ 128 SSD

• Mhmtas M kullanıcısına yanıt
    BIOS veya anakart yazılımı güncellenirse belki düzelir. Benim masaüstü bilgisayarımda benzer sorun oluyordu. Hatta servis ekran kartı arızalı demiş ama 2 hafta serviste kalan masaüstü bilgisayar servisten geldiğinde bir baktım bilgisayarın sadece anakart yazılımı güncellenmiş ve cihaz sorunsuz çalışmaya başlamıştı.

Benim masaüstü bilgisayarımda aniden ekran kapanıyordu. Reset filan atınca da görüntü gelmiyordu. 4-5 sefer deneyince bilgisayar açılıyordu.

Sorun benzer göründüğü için yazayım dedim. Bir servise götürün baksınlar. Güncelleme işlerinden anlıyorsanız kendiniz bir güncelleme yapıp bakın derim. Donanımsal gibi görünen bazı arızalar yazılımsal olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusbaykara

quote:

Vatandaki modele hemen hemen herkes ips ekran diyorlar. Bende dun siparis ettim elime ulasicak pazartesi veya sali yazarim tam olarak nasil bisi ile karsilastigimi :)

N552VW' e IPS dendiğini biliyorum. Ben Asus Gl552vw modeli kast etmek istemiştim.

Gerçi iki cihaza baktım da N552VW'e donanımsal olarak 256 GB SSD sahipten Asus Gl552vw 128 GB SSD sahip görünüyorlar. Diğer açılardan iki cihazda donanım olarak aynı duruyor. Tek fark SSD hafıza ve kasa tasarımı gibi duruyor. Ama N552VW de kaç fan var onu merak ettim. Şayet çift fansa N552VW daha alınası bir bilgisayar demektir.

• Arkadaşlar bu bilgisayarı almak istiyorum fakat teknosa indirimi ile aklım karıştı n11 de 4bin-5bin bandında geçen FW171T, teknosada FW149T 3bin 900 ve vatanda FW147T 4bin 100

bu üç modele baktığımdada genel özellik olarak aynılar fakat bildigim kadarıyla 149 ips değil

FW147T 256gb ve ips peki FW147T vs FW171T farkına girmeye değer mi? aradaki farklar nelerdir. N11de 4bin civarında 171 in outletleri var 4500lerde sıfırları başlıyor.

Bugün almam lazım acil yardımlarınızı bekliyorum
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Hocam gl552vw serileri tek fanli dediler n11 deki satan firmalara sordum bilhassa bende oyun için alacaktım rog serisi ama çift fan değilmiş msi da çok pahalı ne yapacağım bilmiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunusbaykara

quote:

N552VW' e IPS dendiğini biliyorum. Ben Asus Gl552vw modeli kast etmek istemiştim.

Gerçi iki cihaza baktım da N552VW'e donanımsal olarak 256 GB SSD sahipten Asus Gl552vw 128 GB SSD sahip görünüyorlar. Diğer açılardan iki cihazda donanım olarak aynı duruyor. Tek fark SSD hafıza ve kasa tasarımı gibi duruyor. Ama N552VW de kaç fan var onu merak ettim. Şayet çift fansa N552VW daha alınası bir bilgisayar demektir.

Asus n552vw tum modelleri tek fanlıdır. Hatta youtube'ta cihazin acilma videolari var oradan gorebilirsiniz.

• Peki hocam gl552vw çift fanlı mi bilginiz var mi

Anakartı güncelledim mi bilmiyorum.nasıl güncelleyebilirim en temiz şekilde ve bi sorum daha olacak oyunlarda cpu ve gpu ile yarısıyor resmen anakart ısısı cihazımın.70 75 lere cıkıyo bu ısı degerleri oyunlarda anakart için normal midir normal degılse yine güncelleme ile hallolacak birsey midir

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Peki hocam gl552vw çift fanlı mi bilginiz var mi

Malesef onun hakkında bilgim yok. Ama oyun noebooklarinda cogu zaman cift fan bulunur.

Asus Gl552vw tek fanlı olması imkansız. Rog serisi yani oyuncu serilerini Asus çift fanlı üretiyor. Tek fanlı diyen o firma sallamış. Daha önce 2-3 modelin videosunu izledim ve hepsi çift fanlıydı.

ASUS G550JK modeli var. Onda bile çift fan varken daha üst modeli olan Asus Gl552vw çift fan olmaması saçma olur.

Ama ben bunu ne olur olmaz bir araştırayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 25 Aralık 2016; 23:43:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mhmtas

Anakartı güncelledim mi bilmiyorum.nasıl güncelleyebilirim en temiz şekilde ve bi sorum daha olacak oyunlarda cpu ve gpu ile yarısıyor resmen anakart ısısı cihazımın.70 75 lere cıkıyo bu ısı degerleri oyunlarda anakart için normal midir normal degılse yine güncelleme ile hallolacak birsey midir

Ben güncelleme işinden pek anlamam ama benzer olay masaüstü bilgisayarda olunca bir bilgisayarcıya götürmüştüm onlar yapmışlardı. Gerçi önce ekran kartı arızası diye düşünmüşlerdi ve o sebeple önce onunla uğraşmışlardı ve 2 hafta sonunda akıllarına anakart ve Bios güncellemesi yapmak gelmişti. 15. gün de o akıllarına gelmese ben bilgisayarı geri alacaktım ve gidip Vatandan dizüstü Asus ROG G550 alacaktım. Ama keşke servisin aklına son anda anakart hiç gelmeseydi. Bahaneyle bilgisayarı yenilemiş olurdum. Neredeyse 9 yaşına girdi bilgisayarım.

O söz ettiğiniz ısı olayı bence normal. Oyunlar sırasında ekran kartı, işlemci ve anakart çok ısınır. Her bir donanım parçasının ısısı 85-95 derecelere çıkan bilgisayar gördüm ve duydum ben. Dizüstü için diyorum. Dizüstü bilgisayarlar maalesef çok ısınırlar. Bilgisayarın masaüstü olup söz ettiğim dereceleri görse o zaman kötü oluyor. Çünkü masaüstü Pc'ler havalandırma olarak daha iyi şartlara sahip olabildikleri için dizüstü bilgisayarlar kadar ısınmaz ısınırsa sorun var demek

Yani dizüstü bilgisayarların donanımlarının her birinin oyun sırasında 70-75 dereceleri görmesi bence normal. Normal kullanım sırasında ısı önemli.

• Bi cihazımız daha var evde dell 7559 arkadasımın. Ana kart garip sekılde hep 27 derece :D

N11 de 2 firmaya sordum ikisine aynı cevabı verdi tek fanli diye zaten solda tek çıkış var birde şu gl553vw güzelmiş oda tek fanli sanırım

• Arkadaşlar gl552vw ve gl553vw ikisi de tek fanli peki şunu sorayım tek fanli olsa bile oyunlarda ısınma gibi problem çıkartır mi ne dersiniz alınır mı tek fan olsa bile

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

N11 de 2 firmaya sordum ikisine aynı cevabı verdi tek fanli diye zaten solda tek çıkış var birde şu gl553vw güzelmiş oda tek fanli sanırım

Rog serisi bir cihazın tek fanlı olması biraz tuhaf bir durum. Oyuncu serisi Asuslar çift fanlı olur normalde. G550 bile çift fanlıyken üst modeli GL552 de tek fan olmasına inanmakta zorlanıyorum.

Kullanan birileri keşke cevap yazsa. Bu arada dün gece Asus'un sitesine baktımda bir tuhaflık var. Ekran kartı tek seçenek görünüyor oda 965 ama satılan modelde 960 ekran kartı var. Asus piyasaya farklı ekran kartı barındıran sürümler sürdüğünde normalde sitesinde bunu belirtir.

Bu arada merak ediyorum bu GL552 de sürücüyü sonradan değiştirme şansı varmı. Dvd sürücülü olarak satıyor baktığım siteler. Dvd sürücünün yerine Bluray sürücü taktırmak istersek bu mümkünmü merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 26 Aralık 2016; 12:18:25 >

Bilhassa satan firmalara sordum tek fan dediler tek fan soğutmada yeterli olur mu ki bilmiyorum gl552vl serisi 965 diğerleri 960
    Gl502vt serisi almıştım onda çift fan vardı ama aşırı derecede ışık sızması çıktı iade ettim.

Vatan da satılan Gl552vl serisi 960 ekran kartı var görünüyor. Ama Asus'un sitesine bakarsan Asus Gl552vl serisin hepsi 965 olması lazım ben onu anladım.

Mesela aynı sitede optik sürecü kısmında; DVD sürücülü, Super DVD sürücü ve Bluray Sürücü diye seçenekler yazmışlar. Haddisk içinde bir den fazla seçenek yazılı. Ama ekran kartı için sadece 965 yazmışlar. Normal de böyle olduğu zaman o model bilgisayarların hangi kodlu sürümünü alırsan al hepsinde aynı ekran kartı olması gerektiği anlamına gelir bu. Ya Asus'un sitesinde bir hata var yada Vatan'ın sitesinde.

Her şeye rağmen umarım bir ara Asus Gl552vl fiyatı tekrar 4.100 TL seviyelerine iner de bende 2-3 aya kadar o cihazı alabilirim. Şu an fiyatı 5.414,35 TL çıkmış.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.