Şimdi Ara

Asus N552VW Serisi | 6700 HQ / 960M GDDR5/ 128 SSD (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
754
Cevap
25
Favori
62.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yucelbro

Hocam aygit yoneticisinde usb3.1 var onun surucusunu bi guncelleyin sag tiklayip kendi buluyo eger denemediyseniz bi deneyin oyle cozduk biz

Maalesef çözemeyince iade etme yoluna gittim keşke bu usb 3.1 meselesini daha önce öğrenseydim.
    Tesellim hani bir sorun olmasa servis iade almazdı diye düşünüyorum. Gerçekten f/p açısından gayet iyi bir laptop bence.
    .Alan arkadaşlara hayırlı olsun .
  • "N752VX" kullanan var mı ? Ben bu modelde sorunlar yaşayıp iade etmiştim.
    Enişteme Laptob bakıyorum. 15 inç yerine 17 inç tercih edileceği için aynı sorunlar N752VX modelinde de var mı aceba ?
  • Benimde sormak istediğim birşey var. ben vatandan aldım 256gb ssd olan model n552vw-fy147. yalnız ssd okuma ve yazma hızı düşük. bunu değiştirmek istiyorum samsung 950 pro almayı düşünüyorum. fakat bu cihazda m2 ssd slotu var mı ? hiçbiryerde bu bilgiyi bulamadım. bilen yardımcı olsun lütfen
  • Herşey güzel evet ama verdiğiniz linkteki sitede depolama kısmında
    2.5" 9.5mm SATA3
    - 1TB HDD 5400 RPM
    - 2TB HDD 5400
    - 1TB HDD 7200 RPM
    - 128GB SSD
    - 256GB SSD
    - 1TB 5400 RPM SSH
    - 750GB 5400 RPM SSH
    PCIE x 4 256G / 512G

Sadece bunlar yazıyor. M2 slotu olduğu yazmıyor. bilmediğim için soruyorum. bende vatandan aldım 256gb ssd var. modeli n552vw-fy147t fakat okuma ve yazma hızı çok yavaş. değiştirmek istiyorum. samsung 950 pro 512gb okuma hızı 2500 yazma hızı 1500 olan ssd almayı düşünüyorum. bu benim pc ye takılır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adonnia A kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-512gb-950-pro-m-2-v-nand-ssd-okuma-hizi-2500mb-yazma-hizi-1500mb-.html#ozellikler

Bu SSD takılabilir mi ?

Benim bilgisayar n552vw-fy147t Vatandan aldım 256GB ssd olan model.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aynı konudan şikayetçiyim. Siz yapınca bilgi rica edeceğim. Benim klavye isigi yanmıyordu aldığımda değişime gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chavush34

Herşey güzel evet ama verdiğiniz linkteki sitede depolama kısmında
    2.5" 9.5mm SATA3
    - 1TB HDD 5400 RPM
    - 2TB HDD 5400
    - 1TB HDD 7200 RPM
    - 128GB SSD
    - 256GB SSD
    - 1TB 5400 RPM SSH
    - 750GB 5400 RPM SSH
    PCIE x 4 256G / 512G

Sadece bunlar yazıyor. M2 slotu olduğu yazmıyor. bilmediğim için soruyorum. bende vatandan aldım 256gb ssd var. modeli n552vw-fy147t fakat okuma ve yazma hızı çok yavaş. değiştirmek istiyorum. samsung 950 pro 512gb okuma hızı 2500 yazma hızı 1500 olan ssd almayı düşünüyorum. bu benim pc ye takılır mı ?

Asus N552 numaralı tüm notebookların kasası ve anakartı aynıdır. Cihazda m2sata slotu vardır ve eğer vatandan aldıysanız içinde bulunan 256 gb ssd bu slotta bulunmaktadır. Bahsettiğiniz ürünü alıp sizde takabilirsiniz servisede taktırabilirsiniz. Hala m2sata slotu var mı diye düşünüyorsanız aşağıdaki videolara bakınız.
    https://www.youtube.com/watch?v=Z8YoOmI00Es

https://www.youtube.com/watch?v=81Q0O7vliww

bknz.https://hddcaddy.eu/how-to-add-a-m-2-ssd-to-the-asus-n552-serie-n552vx-n552vw/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solam -- 2 Aralık 2016; 0:39:18 >

• solam kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkür ederim. Pciex4 destekliyor o zaman. Samsung 950 pro 512 GB 2500/1500 ssd satın alabilirim. O kadar para verip pc görmediği zaman kafayı yemek istemiyordum. :)

• Bu bilgisayar IPS ekran mı?
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Bu ürün sadece FY147T serisinde mevcut ve sadece Vatan Bilgisayarda Satılıyor.

• Merhaba iyi forumlar bu ürünü 1 hafta önce aldım ama ilk alındığında neler yapılması gerek hiç bir fikrim yok bana yardımcı olur musunuz indirip yüklemem gereken programlar falan var mı veyahut güncellemem gereken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Onur~

Merhaba iyi forumlar bu ürünü 1 hafta önce aldım ama ilk alındığında neler yapılması gerek hiç bir fikrim yok bana yardımcı olur musunuz indirip yüklemem gereken programlar falan var mı veyahut güncellemem gereken ?

Ürününe birşey yapmanız gerekmiyor. İçerisinde asus giftbox ile geliyor. Oradan aklınıza yatan kullanmak istediğiniz program ve uygulamaları indirebilirsiniz. Onun dışında bilgisayarı ilk açtığınızda başlat - arama kısmına windows update yazıp windows un kendi güncellemelerini yapın. Daha sonra ekran kartı için google den nvidia sürücüler kısmından ekran kartınızı en son sürüme güncelleyin. Gerisi zaten sizin zevkinize kalmış winrar vs gibi programlar.

• Ürünün FY147T serisinin 256 gb ssd li versiyonunu kullanıyorum. Şu ana kadar performansından memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Onur~

Merhaba iyi forumlar bu ürünü 1 hafta önce aldım ama ilk alındığında neler yapılması gerek hiç bir fikrim yok bana yardımcı olur musunuz indirip yüklemem gereken programlar falan var mı veyahut güncellemem gereken ?

Aldığın gibi ilk yapman gereken şey deriver güncelleştirme olmalıdır. Bunun için Driver Booster programını indirip taratmanı ve çıkan tüm driverlerı indirmeni taviye ederim. Ayıca Windows update üzerinden gelen tüm güncelleştirmeleride yapman iyi olacaktır. Güncel her zaman iyidir
  • WHEA hatasına karşı ürünü servise gönderdiniz mi? Bende yeni aldım bende de var iade etmek istiyorum nasıl yol izleyeyim

Teknosadan iade istedim üzerinden 3 4 gün geçmişti iade vermediler. Servise gönderdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unielektrik -- 13 Aralık 2016; 0:15:03 >
  • Arkadaşlar merhaba cihazın 128gb ssd li modalini kullanmaktayım aldığımdan bu yana beni deli eden bir parazit sesi var 10 kere format attım belki yazılımsaldır diye yine geçmedi hdd zaten sorunlu sürekli ses çıkartıyor ama bu farklı bir ses klavye altından biyerlerden geliyor fan sürtüyor desem neyse taviyeniz nedir? garantinin yolunu tutmalı mıyım ?
  • Ben de 171 modelini siparis ettim. Forumu okudum kafami karsitiran nokta kutuda r561yazacak mi merak ediyorum. Bu kodlu notebooklar islem gorenler mi yoksa Turkiye'ye ait bir urun satis kodu mu merak etmekteyim
  • Yeni vergi gelecekmiş. Ben böyle işin.

Para biriktiriyoruz biran önce bilgisayar alalım diye ne zaman az miktar kalsa yeni vergi ekleniyor 500 TL daha biriktirmem lazımken o 500 TL oluyor 1000 TL. Taksit sayısını zaten yaptılar 6 bir de üzerine daha geçenlerde vergi gelmişti şimdi de sadece 2017'e mahsus tek seferlik vergi gelecekmiş. Kararı da çıkmış. Yurt dışından normal kullanım amacıyla getirilecek yani satış amaçlı getirilmeyecek cihazlar için diyor haberde ama aynı haberin sonunda firmaların satış amaçlı yurt dışından aldıkları cihazlarında fiyatları etkilenecek diyor. Bilgisayarlar için 10 avro yani euoro vergi. Nereden baksan onun fiyatlara yansıması daha fazla olacaktır.

8- yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum artık bir dizüstüne geçme vakti dedik ama ne zaman para biriktirip istediğim ürünün fiyatına yaklaşsam hop fiyatlar aşırı derecede artıyor.

Asus N552VW Serisi alalım dedik ama tam gereken miktara yaklaşsam bir bakıyorum fiyatı artıyor bu cihazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 23 Aralık 2016; 15:6:3 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    depremden sonra yapılan ötv de tek sefer olacaktı ama kalıcı oldu
  • Bilgisayar tam aklıma yatmıştı bi araştırayım dedim burada avantajından çok sorununu okudum. Hala devam ediyor mu bu sorunlar ?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.