Şimdi Ara

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.176
Cevap
36
Favori
111.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de sadecenotebook.com dan aldım. Bu fiyat civarında araştırdığım kadarıyla en iyisi bu.
    23 mayıs cuma akşam 11 gibi siparişi verdim. İstanbulda olduğum için kendim gidip almayı seçtim. Normalde sitelerinde cumartesi pazar mesaimiz yoktur yazıyor ama 24ü cumartesi sabah arayıp hazır olduğunu söylediler. Gidip aldım.
    Siteye güvenebilirsiniz. Mahalledeki bilgisayarcı da uzun zamandır onlarla iş yaptıklarını ve güvenilir olduklarını söylemişti.
    Ürün gerçekten çok iyi. Hepinizin benden çok çok daha fazla teknik bilgisi vardır. Zaten yukarıda da alan arkadaşlar paylaşmış detayları.
    CD sürücüsü bluray değil DVD. Freedos da win 8 ile sorun olmuyor hiç.
    Son olarak kutusundan çıkan subwoofer bayağı iyi. ilk defa böyle bir şey kullanıyorum. Sese boyut kazandırıyor resmen. Çıkarınca tek perdeden geliyormuş gibi oluyor.
  • Ayrica bi msata portu olsa harika olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir makina yapıp ssd yeri koymamak büyük bir hata. Onu geçtim hdd'yi bari 7200 rpm koyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki bu alete 32bit(x86) mi yoksa 64bit(x64) mi windows kurmak lazım? alan arakdaşlar Win8 pro mu win8.1 pro mu kurdu?
  • K.kartı ayarlayabilirsem alacağım makina harika. Alan arkadaşlar birkaç performans testi paylaşırsa harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaRocquee

peki bu alete 32bit(x86) mi yoksa 64bit(x64) mi windows kurmak lazım? alan arakdaşlar Win8 pro mu win8.1 pro mu kurdu?

32bit kurarsan ram'i 4gb olarak görürsün.
  • LaRocquee kullanıcısına yanıt
    ne 32 bit mi ? sakın 64 ten şaşma win 8 win 8.1 pro tercihe bağlı ben win 8.1 pro kurdum. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisvanicus

Arkadaşlar ben de sadecenotebook.com dan aldım. Bu fiyat civarında araştırdığım kadarıyla en iyisi bu.
    23 mayıs cuma akşam 11 gibi siparişi verdim. İstanbulda olduğum için kendim gidip almayı seçtim. Normalde sitelerinde cumartesi pazar mesaimiz yoktur yazıyor ama 24ü cumartesi sabah arayıp hazır olduğunu söylediler. Gidip aldım.
    Siteye güvenebilirsiniz. Mahalledeki bilgisayarcı da uzun zamandır onlarla iş yaptıklarını ve güvenilir olduklarını söylemişti.
    Ürün gerçekten çok iyi. Hepinizin benden çok çok daha fazla teknik bilgisi vardır. Zaten yukarıda da alan arkadaşlar paylaşmış detayları.
    CD sürücüsü bluray değil DVD. Freedos da win 8 ile sorun olmuyor hiç.
    Son olarak kutusundan çıkan subwoofer bayağı iyi. ilk defa böyle bir şey kullanıyorum. Sese boyut kazandırıyor resmen. Çıkarınca tek perdeden geliyormuş gibi oluyor.

sadecenotebookta bluray yokmus Peki pcdepodan ya da başka yerden alanlarda blu-ray var mı?

• http://www.webdenal.com/asus-n550jk-cn167d_689758.html ve
    http://www.mormani.com/asus-n550jkcn167d-intel-core-i74700hq-8gb-15tb-156-inc-notebook/p_238635/ ve pcdepoda blu-rayli gözüküyor blu-ray önemli mi? Blu-ray için 50tl fark verilir mi?

• Arkadaşlar o sitede yazanlara kanmayın arayın adamlara sorun size hayır bluray değil diyecekler zaten kodu aynı olduğu sürece bir farkı yok!! Adamlar özelliklerin altına bu bilgiler asus tan alınmıştır . Doğruluğu konusunda sorumluluk kabul etmiyorlar yani açık açık yanlış olabilir diyorlar.
    Ama benim merak ettiğim n550 serileri ips panel bu ürün de öyle mi?.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssd + hdd takabiliyormuyuz. Mevcut hddnin yerine?
  • 8 gb bellek için bellek düzeneği 1x8gb di mi? 2x4gb olmadıgı kesin mi? 1x8 ise bir tane 8 lik alınarak 16 gb a cok rahat yukseltilebilir...
  • beyler Asus 2 model çıkarmış daha doğrusu bu N550JK nın 2 modeli sadece Türkiye ye geliyor bunlardan biri N550JK-CN090H bir öteki üstüne konuştuğumuz cihaz N550JK-CN167D N550JK-CN090H modeli daha satışa çıkmadı Asusa mail çektim haziranın başı gibi bu modelde satışta olacak bu modelin artıları Windows 8.1 kurulu olarak geliyor blu-rayi var ve 16gb ram yüklü diğer bütün özellikler bire bir aynı tahmini fiyatta 3500-3600 arasında değişecek ama 167d modeli çıkmış durumda ayrıca 167 modelininde ramini asus servise ücret karşılığında artırabilirsiniz 16gb kadar destekliyor diğer modelden eksisi 8gb ram kullanılmış dvd-rw var ve freedost olarak geliyor diğer özellikleri aynı ıps ekran iki modeldede yok sanırım ama asus saçmalamış sen N550JV modellerde kullan bu modellere IPS ekran koyma nasıl bir anlayış çözemedim paranıza kıymak istiyorsanız N750JK-T4109H alacaksın 256GB SSD 17.3"ekran ama buda IPS ekran değil belirteyim fiyatı 3700-4000 tl arası değişiyor sitelere göre blu-ray sürücü mevcut ekstra olarak diğer özellikleri üsteki n550jk modelleriyle aynı asusun blu-ray sürücüsü kullandığı cihazlar sadece okuyor yazması olmadığı için okumasının da pek bir önemi yok diye düşünüyorum N550JK-CN167D diğer sitelerde de mağazasında da aynıdır blu-ray olanı yoktur sitelerdeki reklamlarda yanlış yazmışlar sadecenotebookda yanlış yazmış bluray yazmıştı demek uyarı gidince düzeltti zannımca ancak Asusu arayıp cihazınızı servise gönderip ücret karşılığında taktırabilirsiniz ama değmez dediğim gibi bütün Asusun bluray olan cihazları sadece okuyor yazma olsaydı işin rengi değişirdi taktırır veya takılı olanını satın alırdık

benim merak ettiğim soru şu beyler bu cihaza windows 8.1 pro kurarken nasıl recowery yapılır mesela asusun işletim sistemi olan bilgisayarlarda sistem göçmesi olduğunda kurulum cd si cihazın yanında gelmiyor F11(recovery) sanırım basınca bilgisayarı ilk aldığınız güne getiriyor acaba biz Windows kurarken F11 tuşu ile bağdaştıramazmıyız bilen arkadaşlar lütfen yardım edin herkesin işini görebilecek bir şey bu sisteminiz göçtüğünde vaya virüs yediğinizde her seferinde en baştan kurulum yapıp driwer tanıtma olayından kurtulursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mursen -- 26 Mayıs 2014; 2:26:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mursen

beyler Asus 2 model çıkarmış daha doğrusu bu N550JK nın 2 modeli sadece Türkiye ye geliyor bunlardan biri N550JK-CN090H bir öteki üstüne konuştuğumuz cihaz N550JK-CN167D N550JK-CN090H modeli daha satışa çıkmadı Asusa mail çektim haziranın başı gibi bu modelde satışta olacak bu modelin artıları Windows 8.1 kurulu olarak geliyor blu-rayi var ve 16gb ram yüklü diğer bütün özellikler bire bir aynı tahmini fiyatta 3500-3600 arasında değişecek ama 167d modeli çıkmış durumda ayrıca 167 modelininde ramini asus servise ücret karşılığında artırabilirsiniz 16gb kadar destekliyor diğer modelden eksisi 8gb ram kullanılmış dvd-rw var ve freedost olarak geliyor diğer özellikleri aynı ıps ekran iki modeldede yok sanırım ama asus saçmalamış sen N550JV modellerde kullan bu modellere IPS ekran koyma nasıl bir anlayış çözemedim paranıza kıymak istiyorsanız N750JK-T4109H alacaksın 256GB SSD 17.3"ekran ama buda IPS ekran değil belirteyim fiyatı 3700-4000 tl arası değişiyor sitelere göre blu-ray sürücü mevcut ekstra olarak diğer özellikleri üsteki n550jk modelleriyle aynı asusun blu-ray sürücüsü kullandığı cihazlar sadece okuyor yazması olmadığı için okumasının da pek bir önemi yok diye düşünüyorum N550JK-CN167D diğer sitelerde de mağazasında da aynıdır blu-ray olanı yoktur sitelerdeki reklamlarda yanlış yazmışlar sadecenotebookda yanlış yazmış bluray yazmıştı demek uyarı gidince düzeltti zannımca ancak Asusu arayıp cihazınızı servise gönderip ücret karşılığında taktırabilirsiniz ama değmez dediğim gibi bütün Asusun bluray olan cihazları sadece okuyor yazma olsaydı işin rengi değişirdi taktırır veya takılı olanını satın alırdık

benim merak ettiğim soru şu beyler bu cihaza windows 8.1 pro kurarken nasıl recowery yapılır mesela asusun işletim sistemi olan bilgisayarlarda sistem göçmesi olduğunda kurulum cd si cihazın yanında gelmiyor F11(recovery) sanırım basınca bilgisayarı ilk aldığınız güne getiriyor acaba biz Windows kurarken F11 tuşu ile bağdaştıramazmıyız bilen arkadaşlar lütfen yardım edin herkesin işini görebilecek bir şey bu sisteminiz göçtüğünde vaya virüs yediğinizde her seferinde en baştan kurulum yapıp driwer tanıtma olayından kurtulursunuz

LiveForSpeed arkadaş, N550JV ile N550JK yı yan yana koymuş, her iki ekrana da aynı açılardan bakmış, görüntü birebir aynıymış, eğer Türkiye de ki N550JV ler IPS ekransa, N550JK de IPS ekran diyor. Türkiye de ki N550JK-CN167D nin IPS ekran olmadığına emin misiniz? Bu yeni gelecek N550JK-CN090H modelinin IPS ekran olma ihtimali var mı?

Bu arada, anakart da boş bir mSATA veya SATA girişi olmadığı kesinleşti sanırım. SSD takmak isteyenler SATA 3 e takılı mekanik sabit diski söküp yerine SSD takacaklar, mekanik sabit diski de ya SATA 2 ye takılı optik sürücünün yerine takacaklar yada harici harddisk kutusu alıp ona takacaklar ve tüm bu işlemlerden sonra cihaz garantiden çıkacak.

Yıl olmuş 2014 optik sürücüler hala SATA 2 porta bağlı, sanki optik sürücüyü kullanmak zorundayız, yerine SSD takabileceğimiz notebook üreticilerinin aklına gelmiyor sanırım. Madem optik sürücüyü SATA 2 ile destekliyorsun, bari anakartın üstünde boş bir mSATA veya SATA portu bırakında SSD yi oraya taksın millet.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: mursen

beyler Asus 2 model çıkarmış daha doğrusu bu N550JK nın 2 modeli sadece Türkiye ye geliyor bunlardan biri N550JK-CN090H bir öteki üstüne konuştuğumuz cihaz N550JK-CN167D N550JK-CN090H modeli daha satışa çıkmadı Asusa mail çektim haziranın başı gibi bu modelde satışta olacak bu modelin artıları Windows 8.1 kurulu olarak geliyor blu-rayi var ve 16gb ram yüklü diğer bütün özellikler bire bir aynı tahmini fiyatta 3500-3600 arasında değişecek ama 167d modeli çıkmış durumda ayrıca 167 modelininde ramini asus servise ücret karşılığında artırabilirsiniz 16gb kadar destekliyor diğer modelden eksisi 8gb ram kullanılmış dvd-rw var ve freedost olarak geliyor diğer özellikleri aynı ıps ekran iki modeldede yok sanırım ama asus saçmalamış sen N550JV modellerde kullan bu modellere IPS ekran koyma nasıl bir anlayış çözemedim paranıza kıymak istiyorsanız N750JK-T4109H alacaksın 256GB SSD 17.3"ekran ama buda IPS ekran değil belirteyim fiyatı 3700-4000 tl arası değişiyor sitelere göre blu-ray sürücü mevcut ekstra olarak diğer özellikleri üsteki n550jk modelleriyle aynı asusun blu-ray sürücüsü kullandığı cihazlar sadece okuyor yazması olmadığı için okumasının da pek bir önemi yok diye düşünüyorum N550JK-CN167D diğer sitelerde de mağazasında da aynıdır blu-ray olanı yoktur sitelerdeki reklamlarda yanlış yazmışlar sadecenotebookda yanlış yazmış bluray yazmıştı demek uyarı gidince düzeltti zannımca ancak Asusu arayıp cihazınızı servise gönderip ücret karşılığında taktırabilirsiniz ama değmez dediğim gibi bütün Asusun bluray olan cihazları sadece okuyor yazma olsaydı işin rengi değişirdi taktırır veya takılı olanını satın alırdık

LiveForSpeed arkadaş, N550JV ile N550JK yı yan yana koymuş, her iki ekrana da aynı açılardan bakmış, görüntü birebir aynıymış, eğer Türkiye de ki N550JV ler IPS ekransa, N550JK de IPS ekran diyor. Türkiye de ki N550JK-CN167D nin IPS ekran olmadığına emin misiniz? Bu yeni gelecek N550JK-CN090H modelinin IPS ekran olma ihtimali var mı?

Bu arada, anakart da boş bir mSATA veya SATA girişi olmadığı kesinleşti sanırım. SSD takmak isteyenler SATA 3 e takılı mekanik sabit diski söküp yerine SSD takacaklar, mekanik sabit diski de ya SATA 2 ye takılı optik sürücünün yerine takacaklar yada harici harddisk kutusu alıp ona takacaklar ve tüm bu işlemlerden sonra cihaz garantiden çıkacak.

Yıl olmuş 2014 optik sürücüler hala SATA 2 porta bağlı, sanki optik sürücüyü kullanmak zorundayız, yerine SSD takabileceğimiz notebook üreticilerinin aklına gelmiyor sanırım. Madem optik sürücüyü SATA 2 ile destekliyorsun, bari anakartın üstünde boş bir mSATA veya SATA portu bırakında SSD yi oraya taksın millet.

Asus servisi ile görüştüm,ram ekleme v.b modifikasyonları onlar yaparsa ürün garanti dışına çıkmıyormuş.

• Bu işler için para almayacaklar mı? Mekanik diskin yerine SSD yi optik sürünün yerine de mekanik diski takın desem. En az 75TL işçilik ücreti alırlar. Bedava takacaklarsa sorun yok ama zannetmiyorum.
  • hangi servisle konuştun kardeş ben aradım adamlar diyor ssd ram gibi malzemeleri takmıyorlarmış kendinde takarsan garanti kapsamı dışında kalır diyorlar saçmalık başka bir şey değil bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaRocquee

8 gb bellek için bellek düzeneği 1x8gb di mi? 2x4gb olmadıgı kesin mi? 1x8 ise bir tane 8 lik alınarak 16 gb a cok rahat yukseltilebilir...

linkteki etiket bilgisine istinaden 4 gb lık 2 modül kullanıyor ve incelemesinde ıps mat ekran yazyor bilmem yardımcı olur mu kafanızdaki soru işaretlernin giderilmesine..

http://www.fiyattr.com/forum/asus-n550jkcn167d-ozellik-ve-fiyati-ortaya-cikti-t48.0.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Bu işler için para almayacaklar mı? Mekanik diskin yerine SSD yi optik sürünün yerine de mekanik diski takın desem. En az 75TL işçilik ücreti alırlar. Bedava takacaklarsa sorun yok ama zannetmiyorum.

Ücretten bahsedilmedi,''getirirseniz hemen takarız'' dediler sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 26 Mayıs 2014; 14:12:03 >
  • İşte bu çok kötü oldu. Ram'i 8 gb'dan 16gb'a yükseltmek istesek, bu sefer 8x2 Ram almamız gerekcek, yani 400 TL bayılmak zorun kalacağız ve elimizde 4X2 ram hiçbir işe yaramayacak.

Keşke 1X8 yapsalardı, tekli 8gb modul alıp (200 tl civarı) hemen 16 gb a yükseltebilirdik.

Bu bilgiye çok üzüldüm açıkçası.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.