Şimdi Ara

ASUS'MU?ABIT'Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkaşlar.sizin tecrübelerinize dayanarak yardım isyeceğim....

bende ASUS P5LD2 anakart var.eskiden üzerinde p4 işlemci vardır.3gün önce core2duo 6300 aldım.asus'un resmi sitesinde destek var diyodu.işlemciyi alında iyice baktımki sadece pcb 2.0 versiyonu deskliyormuş P5LD2''nin:(..herneyse..

yeni anakart alıcam.6300 işlmci overclock olayına çok yatkın bi işlemci.ben bu zamana kadar hep asus kullandım.tandıklarıma da hep asus aldırttım.ama abit anakart araştırdığım kadarı ile baya kaliteli ve overclock olayında gayet başarılı bi anakart.ama hiç kullanmadığım için çok karasızım.asus'un p5b ve p5w modelleri gayet güzel ama fiyatlarıda güzel..gerçi para olayını aştım artık..almışken her türlü imkanımı kullanacağım..

dediğim gibi asus'un kalite ve performans olayından şüphem yok..ama overclock???bide abit anakartlarda daha çok özellik var..dolby desteği felan filan..

sonuç olarak abit'mi asusmu?abit alırsam sorun yaşarmıyım?asus kadar iyi bi kartmı?chipset olarak INTEL'mi(965mi 975mi) yoksa NFORCE'mu?

bilen ve tecrübe eden arkdaşlar bi yardımcı olup her türlü bilgiyi bendne esirgemesse çok menun olurum...şimdiden herkese tşk

NOT:ram ve diğer parçalarımda overclok'a yatkın parçardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bassc -- 12 Kasım 2006; 23:16:01 >

• p5b 129 dolar fiyatıyla uygundur.. o/c kabiliyeti vardır..
    abit ab9pro p5b ye göre daha tercih edilebilir kalite ve özellikte bence.. o/c yapabilirsiniz..
    kesenin ağzını açtım diyosunuz o zaman p5b deluxe ikisinden de iyi bir kart.. o/c kabiliyeti gayet yüksektir..
    gigabyte 965p-ds3 tavsiye edende olacaktır.. 165 dolara iyi bir karttır o da..
    hepside 965 çipsetlidir.. hepside denenmiş bilinen kartlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortress34

p5b 129 dolar fiyatıyla uygundur.. o/c kabiliyeti vardır..
    abit ab9pro p5b ye göre daha tercih edilebilir kalite ve özellikte bence.. o/c yapabilirsiniz..
    kesenin ağzını açtım diyosunuz o zaman p5b deluxe ikisinden de iyi bir kart.. o/c kabiliyeti gayet yüksektir..
    gigabyte 965p-ds3 tavsiye edende olacaktır.. 165 dolara iyi bir karttır o da..
    hepside 965 çipsetlidir.. hepside denenmiş bilinen kartlar..

+1
  • zamanında kapanıp giden vearızalı kartımı geri yollamayan dijital centerın büyük payı ve bir tür stabil olmama sebebi ve 2 kez arıza çıkartması ile abitlere hiç mi hiç sıcak bakmıyoru..şu an ki durum nedir bilmiyorum ama asus daha iyi diye düşünüyorum hiç olmazsa çizgi var arkasında tabii bu benim bakış açım
  • asus p5b ile islemcini(e6300)400*7 fsb rahat calıstırırsın hatta iyi ramler ile 450 muhtemel.kalitesinden sasma eger yetmez diyorsan ve daha iyisini arıyorsan p5b deluxe kesinlikle.
  • bence GB ds 3 al
  • ben p5b yi kingston ddr2 667 ramlerle 450*7 çalıştırıyorum. ram hızları ise 900mhz.. sıcaklığım biraz yüksek sanki ama sistem stabil ya da nasıl denir.. kararlı..
  • ya ne abiti yukardaki arkadaşta sıralamaya bak p5b abit p5b deluxe böyle sacma bir sıralama olabilir mi
    ayrıca asus la abit i karşılaştırmayın artık buraya yazı bile yazmamaları lazımdı
  • asus p5b al bak keyfine canavar gibi oc yaparsın, stabil ve markasına güvenilir.
  • Bencede Asus P5b
  • modellerden pek haberim yok sürekli yeni anakartlar geliyor hızına yetişemiyorum ama abit artık eski abit değil.daha çok amd üzerine yoğunlaşmış bir firma.

marka olarak gigabyte öneririm.
  • sen asus u al vede kafan rahat olsun...ama ld2 yi bende destekliyo die biliyorum.bi update falan yokmu???
  • ASUS (forever)
  • ben de asus alırdım. stabil ve o/c açısından iyi
  • BENCE ASUS AL YADA ASUS GB ARASINDA KARAR VER O.C İYİLER
  • abit kullanıyorum
    ab9 pro

p5b ye gore coook ustun,
    heat pipe 10 sata2
    ICH8R en onemlısı
    asus gıbı uyduruk ıch8 degıl,
    ayrıca solıd kapasıtor de kullanıyor
    bu fıyata bıde mıs gıbı kutu ıcerıgı daha ne beklıyorsunuz bılmıyorum
  • benim şimdiye kadar 6 anakartım oldu biri gigabyte biri msi geri kalan 4 ü asus'tu halen elimin altında kullandığım 2 asus anakart var (p5b dlx-i.965p ve a8n-e-nf4 ultra). asuslardan şimdiye kadar hiç başım ağrımazken diğer ikisi ihtiyaçlarımı karşılayamadılar veya sorun oldular. bence asus. ama abit için de iyi yorumlar okudum forumda

asuslar arasında karar vermek istiyorsan, oc ile çok uçlarda uğraşmayacaksan ve paran iyiyse p5w-dh dlx deli cihaz. yok olmadı o.c isterim diyorsan p5bdlx
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.