Şimdi Ara

Asus z97-A Nasıl bir kart?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
2.105
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Asus z97-A Nasıl bir kart?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    304 Mesaj
    http://www.asus.com/Motherboards/Z97A/

Bu kartın AR modeli vatan bilg. mevcut aralarındaki fark ise incelediğim kadarı ile ar modelinde DVI ve D-sub girişi yok ayrıca biri gümüş diğeri altın renginde.

bu kartı alıpda kullanan varmı memnun mu forumda hiç denk gelmedim sadece o.c performansı için çok başarılı deniyor.

|
    |
    Anakart:ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Dual DDR3 2200 Mhz (O.C.) İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K Processor(6M Cache, up to 3.70 GHz) Ekran Kartı: Asus GTX770 DirectCU II GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Kasa: Cooler Master HAF 912+ GX 750 W +80 plus Cpu Soğutucu:Cooler Master Hyper 212 EVO Ram:G-Skill Ripjawsx 8Gb (4x2) 1600mhz cl9 Hard Disk: Seagate Barracuda 500GB 7200 RPM 16MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) Klavye: Logitech G510 Gaming Mouse: Logitech G9 Laser Gaming Monitor: Asus 23" vs238 Hdmi
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    benim tercihim çoğunlukla hep asus anakart oldu , bahsettiğiniz anakartda eksiği yok fazlası var o fiyata göre

overclock konusuna gelirsek asus z97 zaten sayfasındada yazıyor 8 phase voltaj regülatörüne sahip gayet yeterli , msi z97 gaming ve gaming 3 6 phase , gaming 5 8 phase

tabi birde işlemcinizi chipsetide önemli şans işi biraz o , kimisi 4.5ghz 1.380v kimisi 1.290v ile görüyor örneğin isterse en pahalı anakartı alın çok bir fonksiyonu kalmıyor işlemcinizin chipseti takoz ise

dediğiniz dvi girişi onboard ekran kartında birinde var birinde yok ama hdmi girişi var gerek olursa hdmi ile kullanılır onboard ekran kartı
    benimde tercihim asus tan yana fakat msi 3,5,7 o kadar çok tavsiye edildi ki kafam karıştı biraz açıkcası. Şu an kullandığım kart maximus iv gene-zgen3 işlemci değişeceğim için mecburen anakart da değişecek. fiyat olarak 430 tl olan bu kartdan bahseden hiç yok malzeme kalitesi olarakda iyi bir karta benziyor alıp kullanıpta memnun olan veya olmayanı ilerki zamanlarda görücez sanırım anladığım kadarı ile şu an bu anakartdan alan yok :D
    |
    |
    Anakart:ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Dual DDR3 2200 Mhz (O.C.) İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K Processor(6M Cache, up to 3.70 GHz) Ekran Kartı: Asus GTX770 DirectCU II GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Kasa: Cooler Master HAF 912+ GX 750 W +80 plus Cpu Soğutucu:Cooler Master Hyper 212 EVO Ram:G-Skill Ripjawsx 8Gb (4x2) 1600mhz cl9 Hard Disk: Seagate Barracuda 500GB 7200 RPM 16MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) Klavye: Logitech G510 Gaming Mouse: Logitech G9 Laser Gaming Monitor: Asus 23" vs238 Hdmi
  • Yarbay
    5915 Mesaj
    Bu konuyu bende merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ben şuan asus z97 -a kulnnamaktayım i7 4790k ile 4.8 stabil kullanıyorum iş işlemciden bitiyor 5 gzhyi de acıyorum masa üstünde ama test yapamadım işlemci ısıları baya bi yüksek çünkü
    |
    |
    serkan1216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    İNTEL İ5 4690K - ASUS MAXİMUS VII RANGER - SİLVERSTONE TUNDRA SERİSİ TD03 - G.SKILL RIPJAWSZ 2133 MHZ 4X4 =16 GB QUAD KIT - 240gb CORSAIR GS SSD - MSI GTX980 GAMING 4GB GDDR5 - HİGH POWER ASTRO 750W 80PLUS GOLD - LG 23MP55 IPS LED - CORSAİR GRAPHITE SERİSİ 780T Full Tower Pencereli Siyah Kasa
  • Kurmay Yarbay
    39163 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mihtra

Bu kartın AR modeli vatan bilg. mevcut aralarındaki fark ise incelediğim kadarı ile ar modelinde DVI ve D-sub girişi yok ayrıca biri gümüş diğeri altın renginde.

bu kartı alıpda kullanan varmı memnun mu forumda hiç denk gelmedim sadece o.c performansı için çok başarılı deniyor.

Gayet alınabilir bir anakart.

Temel özellikleri;

- Sata Ekspres
    - Optik ses çıkışı
    - 8'li faz yapısı (Msi G5 ise 4 gerçek faza sahiptir, bilmeyenler iyice araştırsın)
    - Dvi
    - Display poert
    - Hdmi
    - M.2 port
    - Usb 3.0
    - Sata 3
    - Intel Thunderbolt desteği.

gibi...

Overclock meselesine gelince de, iş tamamen şansına bağlı, takoz olmayan çoğu işlemci ile rahat o.c yapabilirsin bu anakartla.

AR modeline de gerek yok.
    | Asrock Z370 Extreme4 | Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz | Noctua NH-U14S | A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 | XFX RX580 GTS XXX 8GB | A-Data XPG SX8200Pro 512GB NVMe SSD | Seagate 2TB (x2) | Samsung 320GB | Asus 24x Dvd | Corsair RM 750x Gold | Cooler Master Haf-X | Samsung C24F390 VA Curved | Powercom 1000VA | Logitech Z-2300 2.1 | Logitech G300S | HyperX Alloy Core |

• Binbaşı
    1240 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Orijinalden alıntı: Mihtra

Gayet alınabilir bir anakart.

Temel özellikleri;

- Sata Ekspres
    - Optik ses çıkışı
    - 8'li faz yapısı (Msi G5 ise 4 gerçek faza sahiptir, bilmeyenler iyice araştırsın)
    - Dvi
    - Display poert
    - Hdmi
    - M.2 port
    - Usb 3.0
    - Sata 3
    - Intel Thunderbolt desteği.

gibi...

Overclock meselesine gelince de, iş tamamen şansına bağlı, takoz olmayan çoğu işlemci ile rahat o.c yapabilirsin bu anakartla.

AR modeline de gerek yok.

z87-a ile aralarında ne fark var?
    |
    |

• Teğmen
    198 Mesaj

bende bu anakartı şu anda araştırıyorum z97 pro gamer ile bunun arasında kaldım şimdi ben pc topladığımda ekran kartını sonraya bırakacağım bütçe yüzünden ama işlemci 4790k alacağım anakartın üzerindeki hdmi 1.4 yani 4 k monitörde 24 hz veriyor en fazla ama z97 a displayport var asusun sitesinde 4k da 60 hz aldığı
    yazıyor bu anakart ses konusunda nasıl crystal sound2 anakartın üzerinde çizilmiş ayrı bölüm gözüküyor m2 sata var bildiğim kadarı ile yani ben display porttan işlemcinin üzerindeki intel hd grap 4600 üzerinden 3840x2160 60 hz alabilirmiyim sen hiç böyle denedinmi eğer böyle ise bende z97 a +4790k alıp ekran kartını sonraya bırakacağım birde
    ilk kez kasa toplayacağım ben yani overclok hakkında bana yardımcı olurmusun alırsam eğer .?
    |
    |
    Supervisor_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ayarlardan anlamıyorum, ayarları nasıldır? update et dediği tarihdede update ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensei111 -- 21 Şubat 2015; 0:28:02 >
    |
    |

bende de z97a mevcut lakin ben bir türlü anakartın hdmi portundan görüntü alamadım bios tarafında. işletim sistemi açılınca görüntü geliyor okey fakat biosa giremiyorum. bunun çözümünü bilen var mı?

|
    |
    Bahsedilenler: Supervisor_

Gigabyte veya Msi gaming 5 iyidir.

K serisi islemcin yoksa H97 Gaming3 al bosa Z serisine para verme.

Not: AR modelinde bazi vgalar ile sistem kitleniyordu(7704gb asus gibi). Firma fazla getirmedi.

|
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.