Şimdi Ara

ASUS GTX 780 EKRANIN ORTASINDAKİ KIRILMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar oyunlarda ekranın ortasında kırılmalar başladı hangi ayarı yaptıysam olmadı. kimse de kaç konuya yazdıysam şu nvdia denetim masası ayarlarını vermiyor sanırım bu bir sır :) bu ortadan kırılmalar neden olur vsyc mi ne neler yaptım olmadı. yardım ederseniz sevinirim. oyunlar örnekle: titanfall, south park filan bu iki oyunda çok belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dufpanla -- 21 Mayıs 2014; 21:57:21 >

• Driver dicem ama .

Belki monitorle ekran karti arasinda ki kablosunda sorun vardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dufpanla

arkadaşlar oyunlarda ekranın ortasında kırılmalar başladı hangi ayarı yaptıysam olmadı. kimse de kaç konuya yazdıysam şu nvdia denetim masası ayarlarını vermiyor sanırım bu bir sır :) bu ortadan kırılmalar neden olur vsyc mi ne neler yaptım olmadı. yardım ederseniz sevinirim. oyunlar örnekle: titanfall, south park filan bu iki oyunda çok belli

hocam bir shadowplay videosu çekersen kırılmalar sırasında bizde daha iyi anlayabiliriz sorunu. ayrıca fps sayacı da açık olsun videoyu çekerken. fraps kullanabilirsiniz fps göstermek için.
  • komple ekranda olsa neyse diyecem ama niye ekranin ortasinda?monitorde sorun olmasin?baska bir kart bulup deneyin ya da monitoru baska bir makineye baglayin.
  • nvdia denetim masasındaki ayarları yeşil nvdia lı olanlara aldım düzeldi. o masadaki ayarları tam randımanlı kullanamıyorum. sır olduğu içinde hangisini ne yapacağımı söyleyende yok. yardım çabalarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar
  • dufpanla kullanıcısına yanıt
    Hocam nvidia denetim masasında yapılacak çok şey yok aslında 3d ayarların yönetilmesi kısmına gelip program ayarlarında sistemde yüklü olan oyunun profilini seçiniz ve güç yönetimi modunu "Maksimum performansı tercih et" olarak ayarlamanız yeterli geriye kalanlar olduğu gibi durabilir.

Monitör nedir ve kaç hzdir hocam oyunları 60 fps sabitte mi oynuyorsunuz yoksa vsync kapalı 60 dan daha yüksek yada düşükte mi oynuyorsunuz?Vsync kapalı ve fps 60 üstü altı gidip geliyorsa bu kırılmaları engelleyemezsiniz engellemek için tek şart sabit 60 fpsde oyunları oynamaktır bunun içinde oyun içinden bu fpsyi sağlayacak ayarlamaları yapmanız gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Hocam nvidia denetim masasında yapılacak çok şey yok aslında 3d ayarların yönetilmesi kısmına gelip program ayarlarında sistemde yüklü olan oyunun profilini seçiniz ve güç yönetimi modunu "Maksimum performansı tercih et" olarak ayarlamanız yeterli geriye kalanlar olduğu gibi durabilir.

Monitör nedir ve kaç hzdir hocam oyunları 60 fps sabitte mi oynuyorsunuz yoksa vsync kapalı 60 dan daha yüksek yada düşükte mi oynuyorsunuz?Vsync kapalı ve fps 60 üstü altı gidip geliyorsa bu kırılmaları engelleyemezsiniz engellemek için tek şart sabit 60 fpsde oyunları oynamaktır bunun içinde oyun içinden bu fpsyi sağlayacak ayarlamaları yapmanız gerekir.

dostum işte en son dediğini yaptım normal ayarlara getirdim diğerini de maximum yaptım oldu şuan. artık mıncıklamamda. monitor 120 hz ama dediğim gibi ayarlardan kaynaklı bir sorundu halloldu şuanlık hayırlısı bakalım :D tavsiyelerin için teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.