Şimdi Ara

Asus GL702VS-GC046T

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Asus GL702VS-GC046T Bu modelin ekran tazeleme hızı nedir ? Asusun sitesine 2 farklı ekran var biri 75hz diğeri 120hz. ips değil sanırım bu ekranlar. Bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.
    http://www.hepsiburada.com/asus-gl702vs-gc046t-intel-core-i7-7700hq-2-8ghz-3-8ghz-16gb-1tb-256gb-ssd-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003YLUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 20 Mart 2017; 10:6:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet ben de çok merak ediyorum bunu. öğrenirseniz paylaşır mısınız? ekranlar IPS diye geçiyor. WV ibaresi var yani " Wide View" muhtemelen IPS ekranlar çünkü bu serilerin önceki modellerinde IPS panel olduğundan bahsediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanbozali

evet ben de çok merak ediyorum bunu. öğrenirseniz paylaşır mısınız? ekranlar IPS diye geçiyor. WV ibaresi var yani " Wide View" muhtemelen IPS ekranlar çünkü bu serilerin önceki modellerinde IPS panel olduğundan bahsediliyor.

Araştırıyorum. Dün asus türkiyeyi aradım. Cevap veremediler göremiyorlarmış ürün kodundan laptop özelliklerini. Bu laptop ya 75hz yada 120hz.

https://www.asus.com/us/Notebooks/ROG-GL702VS/specifications/

• Forumdan bir arkadaş almış. Yazışıyorduk tek üzen tarafı 75 hz olması demiş. Maalesef 75 sanırım.
  • TechTR T kullanıcısına yanıt
    120hz olsaydı mükemmel olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet. En azından 60 değil diye avunuruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechTR

Forumdan bir arkadaş almış. Yazışıyorduk tek üzen tarafı 75 hz olması demiş. Maalesef 75 sanırım.

Hepsiburada.com a mesaj atmıştım buğün cevap geldi. 120hz diyor paneli. Senin arkadaş hepsiburada.com dan mı almış ?

• Evet kendisi de forumda. 75 dedi. Hepsiburada modeli Asus'ta aratıp direkt GL702VS ürün tanıtım sayfasında beliren 120hz yazısını görüp hemen 120hz demiş de olabilir.

Düzenleme: Evet Hepsiburada'dan almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 21 Mart 2017; 18:41:15 >
  • quote:

Evet kendisi de forumda. 75 dedi. Hepsiburada modeli Asus'ta aratıp direkt GL702VS ürün tanıtım sayfasında beliren 120hz yazısını görüp hemen 120hz demiş de olabilir.

O zaman kesinlikle 75hz.

• Umarım arkadaş yanılmıştır.

• quote:

Evet kendisi de forumda. 75 dedi. Hepsiburada modeli Asus'ta aratıp direkt GL702VS ürün tanıtım sayfasında beliren 120hz yazısını görüp hemen 120hz demiş de olabilir.

Haber etsene o arkadaşa bi bu konuya baksa. model kodu farklı olabilir mi ki

• Sanmıyorum. GL702VS GC046T onun da aldığı.

• Ama aklıma 15.6 inç ekran olanını mı aldı diye geldi. Mesaj attım kendisine. Bakalım...

• 17.3 olanı imiş.

• TechTR T kullanıcısına yanıt
    GC046T Kodlu olanı mı almış ?

• Evet.

• quote:

Evet.

internet alışveriş sitelerinede güven olmuyor en iyi görüp deneyip bir mağazadan almak.
  • Ekran 75 hz maalesef arkadaşlar. Ben de 120 hz diye almıştım ancak muhtemelen ASUS Türkiye'ye sattığı ürünlerde fiyat kırmak için 75 hz ekranlı satıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Ekran 75 hz maalesef arkadaşlar. Ben de 120 hz diye almıştım ancak muhtemelen ASUS Türkiye'ye sattığı ürünlerde fiyat kırmak için 75 hz ekranlı satıyor.

Peki 75hz den memnun musun

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Ekran 75 hz maalesef arkadaşlar. Ben de 120 hz diye almıştım ancak muhtemelen ASUS Türkiye'ye sattığı ürünlerde fiyat kırmak için 75 hz ekranlı satıyor.

Peki 75hz den memnun musun

60 hz ve 75 hz arasında açıkçası çok fark göremedim. Ekranın renklerinden ve parlaklığından genel olarak memnunum. IPS panel kullanılıyor.

Ayrıca bilgisayardan bahsetmem gerekirse performansı oldukça iyi. Isınma sorunu yok. Ultra ayarlarda 2 saat Witcher 3 oynadıktan sonra sıcaklık seviyesi CPU için 85 derece, GPU için de 80 dereceydi. CPU ve ekran kartı performansları belli zaten, çeşitli sitelerden benchmark ve oyun fps sonuçlarını görebilirsiniz. Bilgisayar biraz kalın (yaklaşık 3 cm kadar) ancak GTX 1070 düşünülürse gayet normal. İyi olduğunu düşündüğüm başka bir yanı ise ekran çerçevelerinin küçük olması. Birçok oyuncu bilgisayarında aşırı büyük çerçeve kullanıyorlar ve kötü bir hava katıyor notebooka bence. Kasa kalitesi ve klavyesi de hoşuma gitti. Tek hoşuma gitmeyen nokta hoparlörü. Gerçekten kötü bir hoparlörü var. Her şeyi yapıp onda ucuza kaçmaları hoş olmamış.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.