Şimdi Ara

Asus GL702VS-GC046T (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ürün gerçekten çok güzel bende indirime girdiğinde alacaktım 7400 tl idi ama o kadar para verilirmi düşüncesiyle kendimi zora sokmak istemedim ürünler daha çok yeni ileride yeni driverlar ile yazılımsal sorunlar çözülebilir
  • ekran tazeleme hızını 120 hz yapmayı deneyen oldu mu? bu arada hepsiburada ile mesajlaşmaya devam. Bana gönderdikleri teknik özelliklerde 120 hz yazıyordu. Attıkları mesajda 120 hz olduğu belirtilen ürünün kutu üzerindeki bilgileri bendeki ürünle tutuyor. Siz de kutudan kontrol edebilir misiniz şu bilgileri.

Değerli Müşterimiz,

HBV000003YLUN stok kodlu ürün stok kodlu ürün özellikleri aşağıdaki gibidir. İncelemenizi rica ederiz.

Part No 90NB0DZ3-M00530
    Model Name GL702VS-GC046T

EAN Code 4712900627862
    UPC Code 889349627860

Sizin de bu kodlar kutu üzerinde aynı mı?
  • bende dün sipariş verdim üzerindeki ssd baglantısı sata 3 müdür yoksa m.2 mi?
    tam olarak öğrenmek istediğim şuan ki laptop da Samsung 500GB 750 EVO SATA 3.0 var bunu bu bilgisayara takabilecek miyim?

ssd 'i değiştirip format atınca windows acısından sorun olcagını düşünmüyorum.Çünkü daha önce denedim.Flash disk e yedekleme alıyorsunuz windowsu sonra flashtan format atabiliyorsunuz.
  • chrisrdf73 C kullanıcısına yanıt
    benim elime yarın geçicek bende bakarım cevaplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrisrdf73

ekran tazeleme hızını 120 hz yapmayı deneyen oldu mu? bu arada hepsiburada ile mesajlaşmaya devam. Bana gönderdikleri teknik özelliklerde 120 hz yazıyordu. Attıkları mesajda 120 hz olduğu belirtilen ürünün kutu üzerindeki bilgileri bendeki ürünle tutuyor. Siz de kutudan kontrol edebilir misiniz şu bilgileri.

Değerli Müşterimiz,

HBV000003YLUN stok kodlu ürün stok kodlu ürün özellikleri aşağıdaki gibidir. İncelemenizi rica ederiz.

Part No 90NB0DZ3-M00530

EAN Code 4712900627862
    UPC Code 889349627860

bende hepsiburada.com a mesaj atmıştım banada 120hz demişlerdi
  • kutu üzerindekileri burda yazdıklarımla karşılaştırır mısın?
  • VOLCANOTS V kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bilgi vereyim. Sata 3 6Gb/s aktarım hızını belirten bir ibare. Bu laptop NVMe denilen son nesil veri transferini destekliyor. Yani 20Gb/s hızını yakalıyor.
    Laptop Sata 3 256 GB M.2 formatında SSD ile geliyor. Yanı M.2 sadece SSD'nin şeklini belirten bir ibare. Burada önemli olan anakartın NVMe destekliyor olması.
    Sizin bahsettiğiniz SSD klasik 2,5 inç SSD olduğu için laptopta bulunan 7200 Rpm'lik diski çıkarıp onun yerine takabileceğiniz bir SSD'dir. Umarım anlatabilmişimdir. :)
  • quote:

kutu üzerindekileri burda yazdıklarımla karşılaştırır mısın?

Ben satın almadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VOLCANOTS V kullanıcısına yanıt
    ne kadara nereden aldınız? :D
  • sevindi42 kullanıcısına yanıt
    ekran tazeleme hızını 120 hz yapmayı deneyen oldu mu? bu arada hepsiburada ile mesajlaşmaya devam. Bana gönderdikleri teknik özelliklerde 120 hz yazıyordu. Attıkları mesajda 120 hz olduğu belirtilen ürünün kutu üzerindeki bilgileri bendeki ürünle tutuyor. Siz de kutudan kontrol edebilir misiniz şu bilgileri.

Değerli Müşterimiz,

Part No 90NB0DZ3-M00530

EAN Code 4712900627862
    UPC Code 889349627860

• quote:

Değerli Müşterimiz,

Part No 90NB0DZ3-M00530

EAN Code 4712900627862
    UPC Code 889349627860

120 hz olmuyor ekran yenileme hızı maalesef. Denedim ama olmadı.

Yazdığınız bilgilerle birebir uyuşuyor bana gelen bilgisayar. ASUS'tan kontrol edilebilir aynı zamanda tam özellikleri ancak benim tecrübe ettiğim kadarıyla çağrı merkezi hiçbir şeyden anlamayan tiplerden oluşuyor. O yüzden istediğiniz bilgiye ulaşabileceğinizden emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cptANGRIST

doğrudur, thunderbolt 3 nesil varmış, bende şimdi baktım tam olarak özelliği nedir diye.
    mini display port ta sanki thunderbolt2 ile uyumlu gibi duruyor.

- asus tan henüz full format sonrası win anahtarı ile ilgili cvp gelmedi. bir arkadaş f9 menüsünün hdd değişmediği sürece çalıştığını söylüyor. windowsun içindeki dosyaları silsek te çalışıp tamiredebiliyormuş f9..

tabi asıl sıkıntı ssd yi değiştirir isek ne olacağı. ( normalde bizim anahtar anakart üzerine kayıtlı ise, ssd değişiminde , win10 home kurulumu sonrası
    ilk internete bağlantığımızda otomatik ataması lazım aynı anahtarı , denemeden önce cvp almak lazım asus tan)

Sıfırdan kurulumda (aynı ssd'ye veya başka bir tanesine) ne olacağını soruyorsanız eğer direkt olarak Windows lisansınız anakartınızda kayıtlı olduğu için kendi bulmakta sorunsuz. Ancak yine de güvenemem derseniz aşağıdaki linkteki programdan keyinizi öğrenebilirsiniz. Zaten programla baktığınızda da keyin BIOS'ta kayıtlı olduğunu görebilirsiniz.

http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks

F9'a basınca gelen recovery menüsü ise tamamen farklı bir mevzu. O disk içerisinde ayrı bir partition oluşturularak yapılıyor o yüzden yeni disk aldığınızda kullanamayabilirsiniz. O partitionları da klonlayıp yeni diske aktarma yolları var uğraşırım derseniz.

• asus desteğe yazarken ingilizce yazmama rağmen , cvp türkçe ve türkler tarafından geliyor.

recovery için sorduğum sorulara şöyle kısaca cevap gelmiş

quote:

Merhaba ..... Bey,
    Talebiniz için teşekkür ederiz.

GL702VS model ürününüz ile ilgili olarak, HDD yönetim menüsünde görüntülediğiniz alan kurtarma bölümünün önyükleme alanıdır. Kurtarma bölümü gizli olduğundan dolayı, bu bölüme erişim sağlanamamaktadır.

ASUS ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

3 soru sordum, birine cvp vermişler. cevaba göre hdd lerin birisinde (ssd mi 2.5 luk mu söylememişler, full recovery partititon mevcut)

ben bi ara bu partition u usb ye recovery yedeği olarak alıp saklarım. ama boyu 16gb den büyükse yeni bir usb almak lazım, değişik değişik olaylar. :)

asus desteği sevmedim, acer destek ten aldığım veririm yüzde 10 u yok bunlarda, madem bilmiyosun niye ingilizce soruya türkçe
    ve eksik cevap veriyorsun..

• - ekran kartı bf 1 de 68 dereceye çıkarken , pub (player unknowns battleground) 85 dereceyi görüyor ,işlemci 5 derece kadar daha fazal ısınıyor , keşke ısınmasa ama oynadığım oyunu ve ekran çözünürlüğünü düşününce normal diyorum :)

arkadaşım masaüstünde 73 fps alırken ben 71 fps aldım. aslnda onun ekran kartı daha eski bir model, notebook olunca birtakım kısıtlamalar ile karşılaşıyoruz. yinede başarılı..

fan destekli stand kullanan varmı arkadaşlar, hangi modeli kullanıyorsunuz. ? ( bende targus chill mat var, 38cm genişliği olduğu için notebook yanlardan taşıyor , fanları 5v usb ile beslendiği için pek katkısı olmuyor soğutmaya maksat dizlerimi korusun.)
  • quote:

- ekran kartı bf 1 de 68 dereceye çıkarken , pub (player unknowns battleground) 85 dereceyi görüyor ,işlemci 5 derece kadar daha fazal ısınıyor , keşke ısınmasa ama oynadığım oyunu ve ekran çözünürlüğünü düşününce normal diyorum :)

arkadaşım masaüstünde 73 fps alırken ben 71 fps aldım. aslnda onun ekran kartı daha eski bir model, notebook olunca birtakım kısıtlamalar ile karşılaşıyoruz. yinede başarılı..

fan destekli stand kullanan varmı arkadaşlar, hangi modeli kullanıyorsunuz. ? ( bende targus chill mat var, 38cm genişliği olduğu için notebook yanlardan taşıyor , fanları 5v usb ile beslendiği için pek katkısı olmuyor soğutmaya maksat dizlerimi korusun.)

Arkadaşınızın ekran kartı hangi model?

Standtan ziyade eğer anlıyorsanız termal macunu kaliteli bir termal macunla değiştirmenizi ve işlemciyi undervolt yapmanızı tavsiye ederim. Termal macun olayı bir uğraştırabilir ama undervolt çok kolay. - 105 mv undervolt ile stabil çalışıyor notebook ve oyunlarda 93 dereceye kadar ulaşırken işlemci undervolt sonrası 85 derece üzerini görmedi bende.

Undervolt + termal macun değişim işlemini yaparsanız en az 10 derece fark görürsünüz. Fakat sadece undervolt bile oldukça etkilemekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindi42 -- 1 Nisan 2017; 14:7:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.hepsiburada.com/asus-gl502vs-fy306t-intel-core-i7-7700hq-2-8ghz-3-8ghz-16gb-1tb-256gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003YLUJ
    2.yorumu okur musunuz? Arkadaşlar 15.6 inç modelinde harici subwoofer verdikleri doğru mu? Bende subwoofer çıkmadı sizde çıktı mı kutudan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chrisrdf73 -- 1 Nisan 2017; 18:19:45 >
  • bizim cihazda harici subwoofer için çıkış soketi yok ama bilemedim , o arkadaş başka bilgisayar alıp ta başka sayfaya yorum yapmış olmasın ? çünki 502 li modelin girişlerinde de subwoofer çıkışı görmemiştim yanlış hatırlamıyorsam :)

arkadaşın ekran kartı , R9 390x nitro, modeliymiş (asusta 980ti ye tekabül ediyo galiba. yanlız ben 980 zannediyodum, 980ti imiş, biraz daha kuvvetli bizim modelden)
    açıkçası 6-7 ay cihazı açmayı düşünmüyorum, yoksa aklımda çeşitli parçaların üzerine bakır soğutucu ara elemanları monte etmek var, hatta soğutucu bloğa temas edebilecek tüm bölgeyi termal pad ve soğutucu metal sticker lar ile kaplamayı planlıyorum.

undervolt olayına gireyim ama stabil diyorsanız uzun vadede kazançlı oluruz, işlemci için kritik sıcaklıklar 90 dereceler , 85 i geçmemesi bence de önemli.

( ben cihazı kucağımda kullanıyorum, oyüzden stand sahibiyim :-p , işyerimdeki bilgisayarı önden 5 arkada 10-17cm arası yükseltip öyle kullanıyorum , boyun ağrısı çok önemli mevzu )

• quote:

bizim cihazda harici subwoofer için çıkış soketi yok ama bilemedim , o arkadaş başka bilgisayar alıp ta başka sayfaya yorum yapmış olmasın ? çünki 502 li modelin girişlerinde de subwoofer çıkışı görmemiştim yanlış hatırlamıyorsam :)

arkadaşın ekran kartı , R9 390x nitro, modeliymiş (asusta 980ti ye tekabül ediyo galiba. yanlız ben 980 zannediyodum, 980ti imiş, biraz daha kuvvetli bizim modelden)
    açıkçası 6-7 ay cihazı açmayı düşünmüyorum, yoksa aklımda çeşitli parçaların üzerine bakır soğutucu ara elemanları monte etmek var, hatta soğutucu bloğa temas edebilecek tüm bölgeyi termal pad ve soğutucu metal sticker lar ile kaplamayı planlıyorum.

undervolt olayına gireyim ama stabil diyorsanız uzun vadede kazançlı oluruz, işlemci için kritik sıcaklıklar 90 dereceler , 85 i geçmemesi bence de önemli.

( ben cihazı kucağımda kullanıyorum, oyüzden stand sahibiyim :-p , işyerimdeki bilgisayarı önden 5 arkada 10-17cm arası yükseltip öyle kullanıyorum , boyun ağrısı çok önemli mevzu )

Cihazın içini açmak kolay olduğu için açılabilir aslında. Termal macun uygulaması fabrikada çok çok kötü yapılıyor. Açtığım her bilgisayarda hayrete düşüyorum. Onun için bir an önce düzeltmek mantıklı.

Undervolt dediğim gibi çok mantıklı. Beş altı derece kadar oynadı bende. Kesinlikle değer yani.

• quote:

http://www.hepsiburada.com/asus-gl502vs-fy306t-intel-core-i7-7700hq-2-8ghz-3-8ghz-16gb-1tb-256gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003YLUJ
    2.yorumu okur musunuz? Arkadaşlar 15.6 inç modelinde harici subwoofer verdikleri doğru mu? Bende subwoofer çıkmadı sizde çıktı mı kutudan?

Ben bu ilanları takip ediyordum. O yorum 2016 versiyonu için yazılmıştı. Yani ilanı değiştirmişler. 2016 versiyonlarda veriliyordu sanırım 2017 versiyonlarında vermeyi kestikler. Eğer harici olarak falan alabiliyorsak güzel olur aslında.

• ben kullandım o cihazdan, kablosu çok kısa 15cm kadar falandı. pc nin sadece bir tarafında duruyor oyüzden ve değişik bir sokete sahip. 2.5mm lik diyebileceğim ince bir giriş şekli, standart 3,5 luk konnektöre bağlanabilecek bişi değil.

fiyatı pahalıydı ekstra alınınca ama güzel tarafı notebook hoparlorunu engellemeden bass sesi veriyordu (bass ve birazda orta sesler)

-cihaz içini açarım, sorun orada değil aslnda. sorun tr teknik servisinin arka kapağın açılmasını cihazın kurcalanması olarak kabul etmesinde :)
    bikaç ay geçsin, açarım zaten dayanamam. sağına soluna müdahele etmezsem olmaz. :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.