T

Binbaşı
19 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merahaba! Elimde Asus Tuf B450-PLus Gaming anakart var. Ryzen 7 1700 ile kullanmaktayım. İndirimli bir fiyattan 3800x aldım. Anakartımı B550 chipsetli bir anakart ile değiştirmem konusunda fikirlerinizi almak istedim. Teşekkür ederim.
Arkadaşlar merhaba! Başlıkta belirttiğim anakart için RGB özelliği olan 3000-3200 MHz değerinde çalışabilecek ve uyumsuzluk yaşamayacağım ram önerisi rica ediyorum. Özellikle anakartı kullanan arkadaşlardan rica ederim. Anakartın uyumlu ram listesi biraz kısır. Teşekkür ederim.
Merhaba! 3 hafta önce yeni aldığım ryzen 7 1700 işlemci ve termal macunu önceden uygulanmış gelen stok soğutucusunu kasaya monte ettim. Yeni bir anakarta geçmek için parçaları söküp takacağım sıra termal macununu yenilemem gerekir mi? İşlemci şu an boşta 32-33 derecede çalışıyor.
Bu kartın special edition olan mavi kasalısı şu an yukko'da 1815 TL ve 75 TL kupon + 75 TL worldpuan ile 1665 TL'ye geliyor. Mavi rengin tonu hoşuna gitmeyenler için tercih edilebilir.

Yukko'da peşin fiyatına 6 taksit fırsatı var. Eğer inventus'dan enpara kredi kartı encard ile tek çekim alırsanız alışveriş provizyondan düştükten sonra banka size uygulama üzerinden peşin fiyatına 6 taksite bölme imkânı tanıyor.

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?pid=9928Düzenleme: Tarafıma gelen ürün Endeks Bilişim garantili. Inventus mail adresime AMD oyun kodunu da yolladı. Ürünün güncel fiyatı 1662,72 TL.
Arkadaşlar merhaba! Cuma gecesi yukko.com'dan Sapphire RX 580 8 Gb Nitro+ ekran kartı için ödeme yaptım. İkinci el ilanlarında Türkiye garantili ürünlerin kutularında olsun, internette kutu açılım videolarında olsun kartın dış kutusunu koruyan güvenlik bandı uzun ve üzeri Sapphire yazılı olarak görünüyor. Yalnız bugün gün içerisinde anneme teslim edilen ve akşam işten gelince kargo kutusunu anca açabildiğim üründe ilk fark ettiğim alt kısmının sanki zorlanmış olduğu idi. Daha sonra da güvenlik bandrolü durumu gözüme çarptı.

Alt kısmının zorlanmış olması, üst kısımdaki bandrolü açmadan ürünün kutudan çıkarılıp kullanılmış ve iade edilmiş olabileceği hissini uyandırdı. Sonra da malûm; Sapphire yazısı olmayan ve orijinalinden küçük olan güvenlik bandı gözüme çarptı.

Merak ettiğim, yakın zamanda yukko.com'dan Saphire marka ekran kartı alan arkadaşlar da benzer bir durum yaşadılar mı? Onların güvenlik bandrolleri nasıl? Eğer farklı bir durum var ise açmadığım ürün için iade işlemi başlatacağım. Bu arada kargolama havalı poşetlerle güzel ve korunaklı yapılmış idi. Teşekkürler...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------Düzenleme 1 (26.12.2018): Bugün (26.12.2018) Yukko.com sitesi üzerinden mesaj bölümünde yaptığım konuşmada ilgili durumu belirtmem üzerine görevli kişi "Yukko olarak kullanılmış, ikinci el, teşhir ürün satışımız bulunmamaktadır〝 şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine ilk defa internetten alışveriş yapmadığımı ve bilinçli bir müşteri olarak ürünün markaya ait orijinal bir bandrolü olması gerektiği yönünde verdiğim cevabım üzerine "... ilgili ürün tedarikçi firmamız tarafından bize bu şekilde gelmiş olabilir.〝 şeklinde mesaj aldım. Halbu ki tedarikçi firma Arena Bilgisayar ve Yukko.com sitelerinde de belirttikleri gibi bir Arena bilgisayar iştirakidir, dolayısıyla da tedarikçi firma kendileridir. Üstelik Hem Arena Bilgisayarın kendi sitesinde, hem de Yukko.com'un kendi sitesinde belirtilen depo adresleri aynıdır. Hatta distribütör, seri no ile kontrol ettiğimde gördüğüm üzere şüphe götürmez bir şekilde Arena Bilgisayardır.

Aynı gün (26.12.2018) akşam 17:27'de Yukko.com sitesinden arandım ve ürünümün iade alındığı ve 1-3 iş günü içerisinde iadenin kartıma yansıtılacağı bilgisi verildi. Bu arada kargomu takip ettiğimde dağıtımda olarak görünen kargo için sisteme teslim edilemediği bilgisi düşüldüğünü görmekteyim.Aşağıdaki fotoğraf da daha önce Yukko.com'dan aynı model ürünü ben gibi orijinal olmayan bandrollü haliyle aldığını ve hatta arızalı çıktığını belirten yakup548 nickli arkadaşın gelen değişim ürününün olması gereken orijinal bandrollü halini paylaştığı fotoğraftır. Teşekkür ederim.Tabi ellerinde stok kalmadığı için ben de değişim istemedim ve aynı süreci yaşamaktan tedirgin oldum açıkçası. Genel olarak firma hakkında yapılan yorumlar olumlu ama daha dikkatli olmalılar. Üstelik Amazon.com.tr 'de aydınlatması olmayan farklı bir marka Rx 580 model kart 1300 TL idi ve yukko.com 'u tercih ettiğim için o fırsatı da kaçırmış oldum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Düzenleme 2 (30.12.2018): 27 Aralık akşamı ücret iadesi gerçekleştirildi. Yalnız...

Durum hakkında şikayetvar sitesine şikayetimi yazdım ve taraflarından arandım. Özetle;

Şikayetim yayımlandıktan bir kaç saat sonra bir görevli beni aradı; "değişim istememişsiniz, ücret de iade edilmiş, talebiniz nedir?" şeklinde bir soru sordu. Evet değişim istemedim, çünkü ürün stoğu tükendi.

Bu arada stoğu tükenen iade ettiğim ürünün iade işlemi onaylanır onaylanmaz aynı ürün 1 adet stokla satışa sunuldu. Nereden biliyorsun derseniz; telefondaki yetkili "ürün şu an 1 adet stokta ve fiyatı da yükselmiş" dedi. İade işlemleri ile uğraşırken ürünün stoğu tükenmişti. Zaten sitelerinde de görünüyor ve sadece 1 adet alınabiliyor. Kendilerinden "iade edilen ürünleri biz tekrar satışa sunmuyoruz, distribütör yolluyor" şeklinde cevap alıyorum. Tamam ama ürünün distribütörü seri numarası ile kontrol ettiğimde sistemde Arena Bilgisayar olarak görünüyor ve Yukko'nun merkez ve depo adresleri Arena Bilgisayar ile aynı, yani distribütör kendileri. Bu açıklama karşısında nasıl bir düşünce oluşmalı? Telefondaki bayan bir de "diğer alışveriş sitelerindeki şikayetleri biliyoruz, biz müşteri odaklı çalışıyoruz, sıkıntı çıkarmadan ürününüzü iade aldık" şeklinde yorum yaptı. Ben de iade almalarının benim yasal bir hakkım olduğunu, bunu bir lütufmuş gibi belirttiklerini söyledim.

Neyse 75 TL site indirim kuponum, 75 TL kart puan indirim hakkım yandıktan sonra ve 1 haftalık gereksiz sancılı bir süreç yaşamam sonrası telefondaki yetkili en azından ürünü stoğa girdikten sonra aynı kampanyalar dahilinde alabilmem için yardımcı olacağını ve takipçi olacağını söyledi. Bundan sonra kartın ana fiyatı stoğa girince aynı olur mu bilmiyorum. Kupon vs. ile telafi yapılabilir ama geçen süreyi ne şekilde telafi edecekler?

Not: Ben burada bana iade ürün yolladıklarına dair kesin bir dil ile konuşmuyorum. Burada sadece Sapphire markası tüm dünyaya ürünlerini; kutuları orijinal Sapphire yazılı bandrol ile korumalı bir şekilde dağıtıyor iken, tarafıma alelade bir bandrol ile kapatılmış şekilde yollanan bu ürünün farkını bilmediğimden, genel olarak ilgili siteden alışveriş yapanların deneyimlerini öğrenmek ve iade konusunda ürünü açarak aleyhime bir süreç oluşmamasını istememden ötürü bir paylaşımda bulunuyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Düzenleme 3 (04.01.2019): Şikayetvar sitesi benim bilgim olmadan şikayetimi kaldırmış. :))
Arkadaşlar merhaba! VMG3312-B10B model Türk Telekom Zyxel modemim var ve ethernet kablosu ile internete bağlanıyorum. Ethernet kartım Asus Prime B-350 Plus Am4 anakart üzerinde entegre olan Realtek Ethernet Controller. Paketimin hızı 35 Mbps. Speedtest sitesi üzerinden kontrol ettiğim zaman hız bazen olması gerektiği hızı gösteriyor. Bazen de bilgisayarı açtığımda hız 10 Mbps'i zor gösteriyor. Durum adil kullanım kota sınırı ile alakalı değil, çüünkü kotayı aşmamış oluyorum. Aşmış olsam bile 16 Mbps göstermesi gerekir.

Bu durumu ethernet kalosunu çıkartıp aynı yere veya modemdeki farklı ethernet girişlerine takarak, modemi kapatıp açarak veya ağ bağdaştırıcılarında ethernet bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar aktive ederek düzeltiyorum. Çoğu zaman bunlar ilk denenişinde işe yaramıyor. Rastgele bir tekrarda hız olması gerektiği hıza çıkıyor. Bağdaştırıcı ayarlarının oynamadığım bölümü kalmadı, ethernet sürücüsünü güncelledim, bios bile update ettim ama nafile. Wireless hızı kota aşmamışsam 33-34-35 Mbps gösteriyor ve wireless bağlantısı bahsettiğim konuda hiç sıkıntı vermiyor.

Ethernet kablosunda, ethernet kartında sıkıntı olsa hiçbir şekilde 30 Mbps ve üzeri hızı göremem. Yapmadığım ayar kalmadı.

Aynı durum başına gelen ve çözüm bulabilen varsa yardımlarını bekliyorum, teşekkürler...
Merhaba arkadaşlar. 30 Eylül tarihinde yapılan, benim de girdiğim Ales / 2 sınavının her iki soru yayınlanma sürecini de es geçmiş bulunmaktayım. Ösym'nin doğru şıklarıyla beraber yayınladığı özellikle sözel kısım sorularını ekran görüntüsü alarak depolayan oldu mu? Olduysa paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler..
silinsin.
Arkadaşlar merhaba! Amazondan aldığım freedos dizüstüne ssd takacağım ama alt kapak beni zorlayacak gibi. Sadece dvd’yi çıkarabildim. Dvd yuvasına caddy ile ssd taksam sata3 olarak iş görür mü yoksa illa kapağı da açıp hdd yerine mi takmalıyım? Teşekkürler...

Model: HP 17-AK015NG
Merhaba arkadaşlar! 5-6 aydır Amazon vs. araştırarak topladığım ve toplamda 10k'ya yakın bir fiyat tutan gtx 1080'li sistemi yüksek fiyatlı olmasından dolayı gereksiz bulup kurmaktan vazgeçtim. İade edebildiklerimi iade ettim, yurt dışı ürünleri de sattım. Neyse... Elimde 5,5 senelik dizüstüne bağladığım Hp 24es ips monitör mevcut. Hazır bu monitör de mevcutken maksimum 2300-2400 TL civarı işimi görecek, oyunları da orta-yüksek ayarlarda oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Türkiye, Amazon düşündüğüm ürünler şöyle;

1-) KASA:https://www.amazon.de/gp/product/B00RORBQNW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
2-) İŞLEMCİ:https://www.amazon.de/gp/product/B0741DN383/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
3-) ANAKART:
4-) BELLEK:
4-) EKRAN KARTI:http://www.hepsiburada.com/galax-nvidia-geforce-gtx1050ti-ex-oc-4gb-128bit-dx12-ddr5-pci-e-3-0-ekran-karti-50iqh8dvn6ec-p-HBV0000041VPE
5-) POWER SUPPLY:https://www.amazon.de/gp/product/B073GY89G5/ref=ox_sc_act_title_4?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Bulduğum bu parçalar için anakart ve ram önerir misiniz? Şöyle daha iyi olabilir diyerek ekleyip, çıkarmamı tavsiye ettiğiniz parçalar var mı? Teşekkürler...
Hakkında
Konum: Ankara
Sistem ve Tercihleri
Notebook
HP
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.558
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.116
İkinci El Bölümü Mesajları: 164
Konularının görüntülenme sayısı: 98.681 (Bu ay: 242)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 521 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.