Şimdi Ara

Asus GL702VS-GC046T (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sevindi42

quote:

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

Ekran 75 hz maalesef arkadaşlar. Ben de 120 hz diye almıştım ancak muhtemelen ASUS Türkiye'ye sattığı ürünlerde fiyat kırmak için 75 hz ekranlı satıyor.

Peki 75hz den memnun musun

60 hz ve 75 hz arasında açıkçası çok fark göremedim. Ekranın renklerinden ve parlaklığından genel olarak memnunum. IPS panel kullanılıyor.

Ayrıca bilgisayardan bahsetmem gerekirse performansı oldukça iyi. Isınma sorunu yok. Ultra ayarlarda 2 saat Witcher 3 oynadıktan sonra sıcaklık seviyesi CPU için 85 derece, GPU için de 80 dereceydi. CPU ve ekran kartı performansları belli zaten, çeşitli sitelerden benchmark ve oyun fps sonuçlarını görebilirsiniz. Bilgisayar biraz kalın (yaklaşık 3 cm kadar) ancak GTX 1070 düşünülürse gayet normal. İyi olduğunu düşündüğüm başka bir yanı ise ekran çerçevelerinin küçük olması. Birçok oyuncu bilgisayarında aşırı büyük çerçeve kullanıyorlar ve kötü bir hava katıyor notebooka bence. Kasa kalitesi ve klavyesi de hoşuma gitti. Tek hoşuma gitmeyen nokta hoparlörü. Gerçekten kötü bir hoparlörü var. Her şeyi yapıp onda ucuza kaçmaları hoş olmamış.

G-sync var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran 75 hz maalesef arkadaşlar. Ben de 120 hz diye almıştım ancak muhtemelen ASUS Türkiye'ye sattığı ürünlerde fiyat kırmak için 75 hz ekranlı satıyor.

Peki 75hz den memnun musun

60 hz ve 75 hz arasında açıkçası çok fark göremedim. Ekranın renklerinden ve parlaklığından genel olarak memnunum. IPS panel kullanılıyor.

Ayrıca bilgisayardan bahsetmem gerekirse performansı oldukça iyi. Isınma sorunu yok. Ultra ayarlarda 2 saat Witcher 3 oynadıktan sonra sıcaklık seviyesi CPU için 85 derece, GPU için de 80 dereceydi. CPU ve ekran kartı performansları belli zaten, çeşitli sitelerden benchmark ve oyun fps sonuçlarını görebilirsiniz. Bilgisayar biraz kalın (yaklaşık 3 cm kadar) ancak GTX 1070 düşünülürse gayet normal. İyi olduğunu düşündüğüm başka bir yanı ise ekran çerçevelerinin küçük olması. Birçok oyuncu bilgisayarında aşırı büyük çerçeve kullanıyorlar ve kötü bir hava katıyor notebooka bence. Kasa kalitesi ve klavyesi de hoşuma gitti. Tek hoşuma gitmeyen nokta hoparlörü. Gerçekten kötü bir hoparlörü var. Her şeyi yapıp onda ucuza kaçmaları hoş olmamış.

G-sync var mı ?

Evet G-Sync var.

• iyi günler,

başlık açıldığını görünce çok sevindim. :)

cihaz epey geniş geldi bana, hatta öyle ki 17" lik thule marka sırt çantasına sığmıyor (sığıyor ama köşeleri çıkıntı yapıyor çantanın üst kısmında)

bu sebeple stand arayışına gittim, farkettim ki zalman dahil piyasada genişliği bu cihaza uygun pek stand yok. imkan bulursam uygun bir metal levha üzerinde denemeler yaparak kendim imal edeceğim.

- çanta olayına çözümünüz varsa yazabilirseniz çok sevinirim..

edit: g-sync ekran geniş fakat 15inç ekrandan 1 cm kadar daha yüksek, oyüzden gsync varlığı yokluğu çok hissedileceğiniz zannetmiyorum ( x3:albion prelude oynadım birtek onda enazından farketmedi, fakat 55" ekrana bağladım hdmi ile böyle birşey yok.. çağır komşuları film diye izlet.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cptANGRIST -- 24 Mart 2017; 12:43:7 >
  • Ürünü ben de Hepsiburada'nın 120 Hz diye belirtmesi üzerine aldım. Ancak ürün 75 hz. G-Sync mevcut ve IPS ekran. Yanlış bilgilendirme yapmamaları lazım. Acaba Türkiye'de 120 hz modeli hiç mi satılmıyor ya da kullanıcının anlaması için neden kutu üzerine yazılmıyor anlamış değilim. İşte bu noktalarda Apple'ın kullanıcı memnuniyetinin neden bu kadar yüksek olduğu konusu aklıma geliyor. Çünkü ne yazıyorsa ne söyleniyorsa onunla karşılaşıyorsunuz. Sürpriz yok kutudan çıkan.

Ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Edit: Bu arada Asus TR destek sayfasından gelen mailde "GL702VS serisi ürünlerimizde 75 hz ve 120 hz yenileme hızı bulunan 2 ayrı modeli bulunmaktadır. Bu bilgiler satış esnasında satış danışmanının tarafınıza vermesi gereken bilgiler olup konu ile ilgili satın aldığınız firma ile irtibata geçmeniz gerekmektedir." demişler. Zaten sorun satıcı firmanın yanlış bilgilendirmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chrisrdf73 -- 24 Mart 2017; 18:38:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cptANGRIST

iyi günler,

başlık açıldığını görünce çok sevindim. :)

cihaz epey geniş geldi bana, hatta öyle ki 17" lik thule marka sırt çantasına sığmıyor (sığıyor ama köşeleri çıkıntı yapıyor çantanın üst kısmında)

bu sebeple stand arayışına gittim, farkettim ki zalman dahil piyasada genişliği bu cihaza uygun pek stand yok. imkan bulursam uygun bir metal levha üzerinde denemeler yaparak kendim imal edeceğim.

- çanta olayına çözümünüz varsa yazabilirseniz çok sevinirim..

edit: g-sync ekran geniş fakat 15inç ekrandan 1 cm kadar daha yüksek, oyüzden gsync varlığı yokluğu çok hissedileceğiniz zannetmiyorum ( x3:albion prelude oynadım birtek onda enazından farketmedi, fakat 55" ekrana bağladım hdmi ile böyle birşey yok.. çağır komşuları film diye izlet.)

Hangi Thule çantayı denediniz acaba? Eğer Enroute 2 ise denediğiniz hiçbir 17 inçlik notebook sığmıyor içine maalesef. Birkaç 17 inç bilgisayarla karşılaştırdım ben ve bu bilgisayar boyut olarak küçük kalıyor yanlarında. Çerçevelerin küçük olması nedeniyle böyle sanırım. Hatta şurada 15 inçlik versiyonuyla ne kadar az büyüklük fark görebilirsiniz:https://www.youtube.com/watch?v=8gbpE88pcB0

Bir de G-Sync olayını karıştırmışsınız sanırım. Oyunda kesikleri önleyip, daha akıcı bir deneyim sunmaya yarayan donanımsal teknoloji. Oyunlarda gördüğünüz V-Sync'in donanımsal ve gelişmiş hali diyebiliriz.https://www.youtube.com/watch?v=EMsRjSOLw3M bu videoda farkını görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: chrisrdf73

Ürünü ben de Hepsiburada'nın 120 Hz diye belirtmesi üzerine aldım. Ancak ürün 75 hz. G-Sync mevcut ve IPS ekran. Yanlış bilgilendirme yapmamaları lazım. Acaba Türkiye'de 120 hz modeli hiç mi satılmıyor ya da kullanıcının anlaması için neden kutu üzerine yazılmıyor anlamış değilim. İşte bu noktalarda Apple'ın kullanıcı memnuniyetinin neden bu kadar yüksek olduğu konusu aklıma geliyor. Çünkü ne yazıyorsa ne söyleniyorsa onunla karşılaşıyorsunuz. Sürpriz yok kutudan çıkan.

Ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Edit: Bu arada Asus TR destek sayfasından gelen mailde "GL702VS serisi ürünlerimizde 75 hz ve 120 hz yenileme hızı bulunan 2 ayrı modeli bulunmaktadır. Bu bilgiler satış esnasında satış danışmanının tarafınıza vermesi gereken bilgiler olup konu ile ilgili satın aldığınız firma ile irtibata geçmeniz gerekmektedir." demişler. Zaten sorun satıcı firmanın yanlış bilgilendirmesi

Ben de 120 hz olduğunu düşünerek almıştım. Hepsiburada'ya durumla alakalı mesaj attım eğer 120 hz ürün varsa ellerinde talep edeceğim ancak olduğunu zannetmiyorum. Bu tarz bilgisayarları değişik ülkelere satarken firmalar ufak tefek değişiklikler yapabiliyor. Bu da genelde kafa karışıklığına sebebiyet veriyor. Bu konuda iade edip paranızı geri almaktan fazla bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum. Ben de hayal kırıklığına uğradım ancak pek önemsemedim durumu daha sonra. Çünkü 75 hz haliyle bile F/P açısından en iyi notebook Hepsiburada'dan indirimli aldığımız fiyatla.

• - elimdeki cihazda da ekran özelliklerinde 75hz diyor. ekranın üreticisinin özelliklerine baktığımda 60hz sürücü ile çalışan 120 hz lik ekran olarak gözüküyor. belki ileride donanımsal destek sayesinde gelecek bir driver ile 120 hz görüntü alabiliriz.

( gsync için , oyun oynarken farklılık yarattığını biliyorm, fakat ekran 17" olsa da bunu farkedecek kadar ayrıntıya hükmedecek büyüklükte değil onu kastediyorum, "bence" gsync uygulaması 24" ten daha büyük ekranlarda inanılmaz farklılık yaratıyor.)

- bu arada arkadaşlar donanımsal olarak kaybımız olduğunu düşünmüyorum, ekran 2016 yılı ilk çeyrekte piyasaya çıkmış bir ekran, driver güncellemesi gelir diye düşünüyorum, hatta bende genel pnp ekran olarak tanıtımı yapılmış durumda, driverı bile yok henüz, asus a yazmak lazım :-) .

- cihazın ilk kurulum ve repair için kullandığı gizli partition c (ssd) içerisindeki ilk 25gb lık kısımmış, ileride bu hdd ye birşey olması durumunda asustan repair disk almak durumunda kalıcaz, bunun için bir önlem alabilirmiyiz ?
    EDIT: ( şimdi kontrol ettim, bende 260mb ve 500mb lık iki parça var ayrılmış olarak ilki sistem dir, ikincisi de kurtarma olarak gözüküyor, durum ilginçleşti, bizim cihazda sanırım full recovery yok, sadece repair modunu kullanabileceğiz.
    sistemi silerek sıfırdan kurulum yapmak için ne gerek bilginiz varmı ? )

Direkbu gizli partition u kopyalayabilecek bir uygulama varmı bildiğiniz ?

(hep karadüzen, dvd den boot ederek sıfır kurulum yaptım bilgisayarlarıma bu konuda hiç bilgim yok?)

(çanta modeli tam olarak bilmiyorum ama 17" lik olan thule olması lazım genişlik tam oldu , boyda sıkıntı var, boyda sıkıntı var bu çantada)
    Asus GL702VS-GC046TAsus GL702VS-GC046T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cptANGRIST -- 24 Mart 2017; 14:40:12 >

• cptANGRIST C kullanıcısına yanıt
    ekran üreticisinin özelliklerine nereden baktınız? Ekranın monitorinfoview programı ile LG Philips üretimi LGD04E8 kodlu panel olduğunu görebilirsin. Panelook sitesinde de bu monitörün 60 hz olduğu açıkça belirtilmiş. Belli ki Asus da Monster gibi 60 hz panelleri overclock ederek 75 hz'e hız aşırtmış. Bakınız :http://www.panelook.com/LP173WF4-SPF3_LG%20Display_17.3_LCM_overview_27611.html
  • LGD04E8 galiba serinin genel adı, çünki bu isim altında masaüstü monitörü şeklinde 4 noktalı vidalama donanımı ile sınıflandırılmış modeller de mevcut, gerçi 8 delikli montaj dan da bahsedilmiş onu tam ayırt edemiyorum açıkçası. (gerçi bu verilere göre bendeki ekranın antiglare özelliği taşımıyor olması gerek ama .. bakıorum, baya baya anti glare benim ekran)

benim elimdeki modelin detayında LG-PHILIPS üretici adı altında LG LP173wf4-spf3 olarak belirtilmiş :) hwinfo64 programı ile baktım..
    (50hz ekranların kart yardımı ile 200hz olarak satılması gibi bir olay olabilir bu da)

- siz sırt çantası olarak ne kullanıyorsunuz ?

- ayırca backup için bir çözümünüz varmı ? (windowsun kendi yedekleme menüsü ile sistem yedeğini başka bir diskete aktarma yöntemi ile yapsak sıfırdan format atarak kurulum yapabilirmiyiz acaba ?)
  • quote:

ekran üreticisinin özelliklerine nereden baktınız? Ekranın monitorinfoview programı ile LG Philips üretimi LGD04E8 kodlu panel olduğunu görebilirsin. Panelook sitesinde de bu monitörün 60 hz olduğu açıkça belirtilmiş. Belli ki Asus da Monster gibi 60 hz panelleri overclock ederek 75 hz'e hız aşırtmış. Bakınız :http://www.panelook.com/LP173WF4-SPF3_LG%20Display_17.3_LCM_overview_27611.html

Bence ekran 75 hz native şekilde çalışıyor herhangi bir oc yok. Ayrıca kendiniz oynarsanız ayarlarıyla 100 hz'de stabil çalışıyor.

• sevindi42 kullanıcısına yanıt
    nasıl yaptınız 100 hz?
  • cptANGRIST C kullanıcısına yanıt
    Sırt çantası henüz almadım :D
    Backup için herhangi bir girişimim olmadı. Daha yeni alışıyorum Windows'a. Mac'ten geçince garipsedim :D
  • Bu arada iade talep eden oldu mu?
  • quote:

nasıl yaptınız 100 hz?
    https://www.sevenforums.com/tutorials/33641-screen-refresh-rate-custom-nvidia-brand.html

Şuradaki gibi yaparsanız 100 hz'ye kadar görebilirsiniz.

Bu arada ben iade edeceğim sanırım. Klavyede "O" tuşunun tepkisi diğer tuşlardan değişik ve garip ses çıkarıyor. Bu yüzden değişim istemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindi42 -- 25 Mart 2017; 11:28:56 >
  • Alabilecegim en ufak kasa buydu 17" olarak..
    Iade icin , uzun yillar ekran kartini sokup firinlayip macunlayip kullanan birisi olarak; klavyedeki sesi, recovery partitionda full win10 olmayisi beni yeterince uzmeyecek şeyler galiba :)

Bende cihazı birsüre kullanmadığımda, ilk sistem uyarı sesi çıtırtı ile başlıyor. Sorun olarak birtek bunu buldum "SIMDILIK" :)
    Win10 daha pastel uyarılara sahip, daha da kulağa batıyor bu çıtırtı..

Recovery için win10 kurulumu full formatla yapildiktan sonra asus destek yardim edip key verecek buyuk ihtimalle. Sordum yanit bekliyorum. (Driverlar icin destek sayfasinda linkleri mevcut).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelişmeleri buraya yazın lütfen. İade mi değişim mi talep edeceksiniz?
    Win 10 key verirlerse biz de atalım mail. Bize de söyleyin :D
  • Değişim talep edmek durumundayım çünkü bilgisayar şu anda daha yüksek fiyatta. Tam da emin değilim aslında ufak bir sorun ancak 7500 lira verdik sonuçta insan hiç sorun olmasın istiyor.
  • nası bi ses geliyor "o" tuşundan? çok mu farklı diğerlerinden? ben de çok titizim böyle şeylerde. ekranın sağ tarafında hafif ışık sızması var mesela. beni çok rahatsız ediyor :D
  • Yeni gl502vs modellerinde thunderbolt yok Asus GL702VS modelinde thunderbolt var mı?
  • doğrudur, thunderbolt 3 nesil varmış, bende şimdi baktım tam olarak özelliği nedir diye.
    mini display port ta sanki thunderbolt2 ile uyumlu gibi duruyor.

- asus tan henüz full format sonrası win anahtarı ile ilgili cvp gelmedi. bir arkadaş f9 menüsünün hdd değişmediği sürece çalıştığını söylüyor. windowsun içindeki dosyaları silsek te çalışıp tamiredebiliyormuş f9..

tabi asıl sıkıntı ssd yi değiştirir isek ne olacağı. ( normalde bizim anahtar anakart üzerine kayıtlı ise, ssd değişiminde , win10 home kurulumu sonrası
    ilk internete bağlantığımızda otomatik ataması lazım aynı anahtarı , denemeden önce cvp almak lazım asus tan)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.