Şimdi Ara

ASUS DSL-N55U N600 [inceleme] | [uydunet-dual wan-router-fw güncelleme] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
12.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

200yetmemiş küsürüde var abi 100liraya araba veriyolar bu nasıl fiyat

araba var araba var evden dışardayken evdeki ağına erişip, ağındaki kapalı bilgisayarı açıp içindeki filmi telefonundan izleyebilmeni sağlayan bir modemden bahsediyoruz burada.. serçe ya da şahin arıyorsan sana gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

araba var araba var evden dışardayken evdeki ağına erişip, ağındaki kapalı bilgisayarı açıp içindeki filmi telefonundan izleyebilmeni sağlayan bir modemden bahsediyoruz burada.. serçe ya da şahin arıyorsan sana gelmez

Niye öle diyon gardaş toyta veriyolar 100e
    http://www.toyota.com.tr/turkey-local/kampanyalar/100-TL-PESIN-TOYOTA-SIZIN.tmex

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Niye öle diyon gardaş toyta veriyolar 100e
    http://www.toyota.com.tr/turkey-local/kampanyalar/100-TL-PESIN-TOYOTA-SIZIN.tmex

• Bu modemi superonline fiber altyapısında kullanan var mı, varsa tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalgözü

Bu modemi superonline fiber altyapısında kullanan var mı, varsa tavsiye edermisiniz.

Ben kisa sureli denemistim problem yoktu, uzun sureli kullanan varsa paylasabilir; unutmadan dual wan firmware i yuklemeniz gerekiyor superonline icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamam teşekkürler saolasın
  • TP- LINK TD-W8980 ile kıyaslama imkanı bulan varmı ?
  • Merhaba bu modemi yeni sipariş ettim ve kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

Çekim gücü nasıldır, büyük sayılacak ve kalın duvarlı bir evin köşesine konacak; bu durumda diğer köşeden çeker mi?
    Üzerindeki antenler kaç dblik
    Modem 2,4Ghz ve 5Ghz dual, peki antenlerin durumu nedir. 3 anten de dual mı, yoksa 2 tanesi bir bant diğeri diğer bant mı, yoksa 3ü de bir bant, diğer bant için dahili mi?

Eğer dual bant ise daha yüksek dbli bir antenle değiştirmek mümkün müdür? (ör.http://www.ebay.com/itm/2x-New-Dual-Band-2-4GHz-5GHz-9dBi-RP-TNC-High-Gain-WiFi-Wireless-Antenna-USA-/130951649163)

• quote:

Orijinalden alıntı: suphion

Merhaba bu modemi yeni sipariş ettim ve kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

Çekim gücü nasıldır, büyük sayılacak ve kalın duvarlı bir evin köşesine konacak; bu durumda diğer köşeden çeker mi?
    Üzerindeki antenler kaç dblik
    Modem 2,4Ghz ve 5Ghz dual, peki antenlerin durumu nedir. 3 anten de dual mı, yoksa 2 tanesi bir bant diğeri diğer bant mı, yoksa 3ü de bir bant, diğer bant için dahili mi?

Eğer dual bant ise daha yüksek dbli bir antenle değiştirmek mümkün müdür? (ör.http://www.ebay.com/itm/2x-New-Dual-Band-2-4GHz-5GHz-9dBi-RP-TNC-High-Gain-WiFi-Wireless-Antenna-USA-/130951649163)

http://forum.donanimhaber.com/m_74842767/f_//tm.htm#74842767

antenler değişebiliyor,

• bende asus n55u sahibiyim lakin yeni aldım
    arayüzü kurcalarken antenin dbi cinsinden gücünün ayarlanabildiğini gördüm sonrası ise kurcalamak istemedim.
    ardından modemi güncelledikten sonra bir türlü bulamadım bu özelliği
    şu an tahmin edilen performansı hiç alamadım 2 oda öteden 2.4 ghz 4 diş çekmekte
    5 ghz ise 4 metreden sonrasını görmüyor. 5ghz özelliğini kapattım ayarlardan bi işe yaradığı yok su anda
    benim kesin anteni kuvvetlendirmem lazım ama arayüzde bu ayarı bulamadım
  • rt-ac68u vatanda sayfaya eklenmiş bu arada fakat stok yok :)
  • online oyunlar için ping'ler nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

rt-ac68u vatanda sayfaya eklenmiş bu arada fakat stok yok :)

bu para verilip alınırmı bu alet hemde Router

http://www.vatanbilgisayar.com/network-aksesuari/asus-rt-ac68u-rt-ac68u-600mbps-1300mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router/productdetails.aspx?I_ID=69229

• quote:

Orijinalden alıntı: caprice

quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

rt-ac68u vatanda sayfaya eklenmiş bu arada fakat stok yok :)

bu para verilip alınırmı bu alet hemde Router

http://www.vatanbilgisayar.com/network-aksesuari/asus-rt-ac68u-rt-ac68u-600mbps-1300mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router/productdetails.aspx?I_ID=69229

evet fiyat bayaa iyi dünyanın en hızlı ac routerı..parası ve ihtiyacı olana..

• DSL-N55U Media server kurulumu problemi yaşayanlar aşağıdaki firmware i kurabilir.

DSL-N55U_3.0.0.4_374_1395-g18bfc4f_Annex_A(trx).rar
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/DD2E1EB54ADB41B2BF8D16243F98E7CDY
  • @suphion

Merhaba,

Bu aralar yoğun olduğumdan dolayı geç cevap veriyorum, kusura bakmayın.

Çekim gücü oldukça iyi bir modem / router.Şöyle anlatayım; oturduğum evin 2 - 3 kat yukarısından bile (aynı binada) full çekim düzeyi ile internet alabilmekteyim.Evden dışarı çıktığımda; belli bir mesafeye kadar yine interneti akıllı telefonumdan kullanabilmekteyim.

Sizin kullanacağınız ortamda da sorun yaratacağını sanmıyorum.Çünkü; benim denemiş olduğum mesafeler ve durumlar, gerçekten uç nokta sayılabilecek örneklerdir.Tabi sıfır sorun yaşamak için modemi koyacağınız noktanın, merkezi bir konumda bulunmasına da dikkat edebilirsiniz.

Anten durumları içinde; ''www.hwa.com.tr '' den bir alıntı yapayım.Sorunuza birazda olsa cevap olacaktır.

quote:

Çift bant özelliğine sahip antenler 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarında yayın yapabiliyorlar. N600 terimi de 2.4 GHz’de 300Mbps ve 5 GHz’de 300Mbps hızlarının birleşiminden geliyor. Asus tarafından resmi olarak açıklanmasada her anten 2 dbi gücünde. Bu antenler ekstra çıkış gücüyle desteklenmiş. 3 anten ile toplam 6 dbi kablosuz gücüne ulaşıyorsunuz. Bu değer, özellikle 2.4Ghz bandında kendini kanıtlıyor. Kapsama alanı gerçekten yüksek. 5 GHz bantı için de yeterli kapsamaya sahip. Zaten 5 GHz bağlantı, medya uygulamalara öncelik verenlerin kullanacağı bant olacak. Bu bandı ev sınırlarının dışında pek kullanmayacaksınız.

Bu modemin diğer bir özelliği ise; ASUS firmasının ''AiRadar '' olarak tabir ettiği özellik ile; en iyi kablosuz kaplama alanını sağlaması.

quote:

ASUS AiRadar teknolojisi kablosuz cihazlar üzerinden yapılan bağlantıları akıllı bir şekilde güçlendiriyor.Her yöne dağılan güçlendirilmiş sinyaller sayesinde veri iletimi daha iyi bir seviyeye geliyor.

ASUS DSL-N55U N600 [inceleme] | [uydunet-dual wan-router-fw güncelleme]

Anten değişimi içinde istediğiniz bilgiyi aldınız sanırım ? Başka sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

@caprice

Teşekkürler.

@Aiko

İnternet hızı testlerinde ping değerlerini paylaşmıştım.

Online oyun olarak fazla bir oyun oynamıyorum.Arada sırada; '' NFS World, World Of Tanks '' vs. gibi oyunlarda biraz vakit geçiriyorum.Onlarda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.İstediğiniz başka bir oyun varsa; vakit bulduğumda istediğiniz değerleri paylaşabilirim.

@hey

Paylaşımların için teşekkürler abi.

• Evimde hala sorunlar yaşıyorum.
    Modem, mecburen, evin köşesinde (Salonda)
    Yatak odasından (Diğer köşe) Sinyal çok zayıf ya da yok (Hem 2,4GHz hem de 5GHz)
    Wireles mode 20/40 ayarlarını da değiştirip denedim, anten yönünüde, ama değişen birşey ne yazık ki yok.

Bu yüzden geçen hafta çift bant 9dbi lik 3 anten sipariş ettim ebay'den, hala gelmesini bekliyorum.
    Gelince değiştirip performansı hakkında buraya mesaj atarım.

Not: Bu ilandaki 9dBilik olandan 3 adet aldım.
    http://www.ebay.com/itm/2dBi-6dBi-7dBi-9dBi-Dual-Band-WiFi-Antenna-RP-SMA-/130770626542

• güzel inceleme ben niye yapmadıysam ya bu incelemeyi unutmuşum herhalde.
  • @suphion

Şaşırtıcı bir durum. Ya sizin modeminizde bir sorun var ya da evinizin duvarları 2 metre kalınlığında falan galiba.

Şaka bir yana modeminizde bir sorun olabilir.Çünkü; aynı ev içerisinde sinyal azlığı görülmesi çok anormal bir durum.Ben, yukarıda incelemede bahsettiğim TP - LINK' i bile kullanırken aynı ev içerisinde sinyal azlığı ile karşılaşmıyordum (50 TL' lik routerdı).Anca araya 2 oda girince falan sinyalin kalitesi 1 sekme azalıyordu.Ama; ASUS' ta hiç böyle problemler olmuyor.Yukarıda örneğini verdim; evi bir kenara bıraktım, 2 - 3 kat yukarımda bile full düzeyde internet bağlantısı sağlıyor.

Antenleriniz geldiği zaman sonuçları bende merakla bekliyorum.Bakalım durum neymiş ?

@bjk__murat

Teşekkür ederim.

• modemi aldım yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. download ve upload'da çok bi değişiklik yok fakat eski modemime (airties rt 211) göre 15 20 ms fark oluyor online oyunlarda ve bu çok can sıkıcı. modemi default ayarlarda kullanıyorum sadece firmware update yaptım.1 hafta daha deneyeceğim yoksa elden çıkartacağım modemi. ben modemden pek memnun kalmadım diyebilirim oyun performansı konusunda.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.