Şimdi Ara

ASUS DSL-N55U N600 [inceleme] | [uydunet-dual wan-router-fw güncelleme]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
12.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 40
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
 • Ortalama Mesaj Aralığı 15 gün 11 saat 31 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • REDSTONE (38 mesaj) hey (22 mesaj) TulparHAN (12 mesaj) caprice (5 mesaj) oea77 (5 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (66 mesaj) Mobil (18 mesaj) Tablet (1 mesaj)
 • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> ASUS DSL-N55U N600 [inceleme] | [uydunet-dual wan-router-fw güncelleme]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  quote:

  Ön Bilgi ve NOT: Bu incelememdeki ADSL modemi, UYDUNET kullanmakta olduğumdan dolayı, router görevinde kullanarak bu testleri gerçekleştiriyorum.

  Sahip olduğum internet hızları; DOWNLOAD (İndirme): 5 MB/s - UPLOAD (Yükleme): 1 MB/s


  GİRİŞ:

  Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar.

  Bugün incelememe konuk olan ürün; ASUS firmasının, modem pazarında bizlere sunmuş olduğu, kutu üzerinde de görebileceğimiz gibi; ağ çözümlerinde, FAST (Hızlı) - EASY (Kolay) - STABLE (Kararlı) = FAST ve Advanced Performance (Gelişmiş - İleri Performans) diye isimlendirdiği ilkelerin bütününü kabul etmiş ve ASUS' un tüm ürünlerindeki gibi 3 yıl garanti süresine sahip olan, DSL-N55U Wireless-N600 ADSL Modem Router' ı.

  İncelememde bu modem ile alakalı; almak isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini ve kullanmakta olanların bildiği ya da bilmediği özellikleri açıklamaya ve incelemeye çalışacağım.İsterseniz, modemimizin teknik özellik tablosuyla incelememize giriş yapalım.


  TEKNİK ÖZELLİK TABLOSU - ASUS DSL-N55U Wireless-N600 Modem

  Daha da anlaşılabilinir bir hale getirirsek;

  ADSL Modem Router
  600 Mbps bant genişliği
  4 adet Gigabit ethernet çıkışı
  Hem 5 hem de 2.4 GHz frekans desteği
  USB üzerinden dosya paylaşım özelliği
  2 adet USB çıkışı
  ADSL+ ve ADSL 2+ desteği
  3 anten
  Kolay kurulum
  3G USB modem desteği
  DLNA özelliği
  Modem üzerinden dosya indirebilme özelliği (torrent desteği)  Bu tablo ve çizelgede, dikkatimizi çeken en belirgin unsunlar; modemin çift bant genişliği sunması ve çift işlemciye sahip olması, USB çıkışları sayesinde kablosuz dosya paylaşım özelliğini barındırması, 3 anteni sayesinde gayet iyi bir bağlantı ve dağıtım gücüne sahip olması, evinizde veya iş yerinizde internet olmadığı durumlarda; 3G / 4G USB modem ile internete bağlanabilme özelliği ve modem üzerinden dosya indirebilme özelliği (torrent desteği) oluyor.


  Teknik bilgiler ve detaylardan sonra yavaş yavaş modemimizin kutusunu açmaya başlayalım.

  KUTU İÇERİĞİ:

  Şimdi ise, modemimizin; kutu içeriğine bir göz atalım, kutu içerisinde bizlere sunulmuş olanlar:

  - 3 adet 2 dbi çift bant anten
  - Mavi LED’ li adaptör
  - Yassı Ethernet (RJ45) kablosu
  - Telefon hattı (RJ11) kablosu
  - Splitter
  - Kurulum ve kullanım kılavuzları
  - Destek CD’si

  Kutu içerisinden çıkanlar arasında; dikkatimi ve çoğu kullanıcının da dikkatini çeken, 3 adet anten (bu sayede daha da güçlü bir etki alanı), ASUS' un kendi üretimi olan mavi ledli adaptörü ve yassı ethernet kablosu oluyor.Diğer aparatlar normal bir modemin kutu içeriğinde görebileceğimiz şeyler.Açıkçası; yassı ethernet kablosu ve adaptör, ASUS' un kalitesini her kulvarda olduğu gibi, modem pazarında da belli etmesini sağlıyor.Böyle detaylar firmaya, benden bir artı (+) puan daha getiriyor.  YAKINDAN BAKIŞ:

  Yukarıda bahsettiklerimden sonra, asıl konumuz olan modemimizi yakından inceliyoruz.

  Modemimizin ön yüzeyinden çekmiş olduğum bu fotoğraflarda (flashlı ve flashsız); kutusunda da belirtilmiş olan, 2012 yılında kazanmış olduğu REDDOT Tasarım Ödülü' nün neden verildiğini birkez daha anlamış oluyoruz.Modemin üzerindeki parlak elmasımsı desen ve bu güzel desenin altına gizlenmiş olan mavi led ışıkları gerçekten çok güzel bir görüntü oluşturuyor.Ve; modemin üzerinde, deseninin altında o kadar iyi gizlenmişler ki, yerleri bile belli olmuyor ve modem açıkken bu sayede çok fazla, hatta paralel bir konumda bakarsanız geceleri hiç rahatsızlık vermiyorlar.

  Modemin, alt yüzeyine baktığımızda ise; bizi karşılayan modemin sabit durması için kaymaz ayaklar, duvarda asılı bir şekilde kullanmak isteyenler için monte delikleri ve bunların yanında nerdeyse modemin tüm alt yüzeyini kaplayan ızgaralı şekilde havalandırma yapısı oluyor.Bunun nedeni; modemimizin çift işlemci barındırması, bununla birlikte ısınması ve güzel bir soğutmaya ihtiyaç duyması oluyor.Akabininde, ısınma konusuna değinmişken; modemimiz, muadillerine göre biraz fazla ısınıyor, ama; bu ısınmanın performansa hiçbir etkisi yok (kablolu - kablosuz bağlantı sorunları veya modemin kapanması vb. sorunlarla karşılaşmıyoruz.)


  Bu fotoğraflarda da; modemin alt yüzeyinin yanı sıra, sağ ve sol taraflarında da ızgaralı şekilde havalandırma yapısı kullanıldığını görüyoruz.

  Modemin, arka yüzüne baktığımız alttaki fotoğraflarda sırasıyla; kablosuz ağ anteni girişi, telefon hattı girişi, güç girişi, açma-kapama düğmesi, kablosuz ağı açma-kapama düğmesi, 2 adet USB 2.0 girişi, WPS (tek tuşla kablosuz ağa bağlanma) düğmesi, kablosuz ağ anteni girişi, 4 tane RJ45 Ethernet portu, sıfırlama tuşu ve kablosuz ağ anteni girişi yer alıyor.Burada dikkatimizi en çok çeken, kutu içeriğinde de değinmiş olduğum; 3 anten girişi ve WPS tuşu oluyor.Çift bant kablosuz ağ sunan ağ ürünlerinde, 3 anten olması normal bir durum.

  Şimdi de kablosuz ağ için; anten ve modem konumlandırmalarına bir göz atalım.

  Üstteki fotoğraflarda gördüğümüz üzere, antenler; 0, 45 ve 90 derece açılarda durabiliyorlar.Ayrıca kendi eksenleri etrafında 360 derece dönebiliyorlar.Bu sayede anten konumlandırmasını rahatlıkla yapabiliyoruz.

  Duvarda kullanmak isteyen kullanıcılar için ise, alttaki fotoğraflarda; modemin dikey ve duvara paralel bir konumda antenleriyle beraber nasıl durduğuna bakıyoruz.

  Tabiki, her türlü kullanımda da; en iyi ve sorunsuz kablosuz bağlantı için antenlerin duruşlarının alttaki fotoğraftaki konumda olacağını belirteyim.

  KULLANIM ve ARAYÜZ:

  Teknik ve fiziksel özelliklerden sonra, herkesin merakla beklediği kısım olan modemin arayüzü hususuna geliyoruz.

  ASUS firması, tüm ürünlerinde ve donanım yazılımlarında sağladığı kolaylıkları, bu modemin arayüzüne de yansıtmış.Gayet kolay bir kullanıma sahip, güzel bir arayüz ile karşı karşıyayız.

  Konunun en başında yazmış olduğum durumdan dolayı, bu incelemede modemi, router olarak kullandığımı söylemiştim.Şimdi; Uydunet kablo modem ile, ASUS' un ADSL modem router' ını, birleştirip; kablolu ve kablosuz internetin keyfine varıyoruz (altta aşamaları tek tek yazıyorum).


  Herşeyden önce; kablo modem (uydunet) ile, ASUS DSL-N55U Wireless-N600' ü bir ethernet kablosu ile birbirine bağladım ve ASUS modemdeki 1. portu; aralarındaki internet bağlantısını sağlamak için, WAN girişi olarak atadım (sadece fiziksel olarak).Ardından, ASUS modemdeki 3. porttan; kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayara ethernet kablosuyla bir bağlantı sağladım.Son olarak;http://192.168.1.1/index.asp adresinden modemin arayüzüne ulaştım.

  Burada gördüğümüz üzere; modemimizde şu an için internet bağlantısını göremiyoruz.Bunun için, alttaki göstereceğim adımlara devam etmemiz gerekli.


  FIRMWARE Güncelleme:

  İlk öncelikle, modemimize Dual WAN destekli firmware güncellemesini yapıyorum.

  Dual WAN destekli firmware için;

  Güncel firmware link:https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/907241C47DA14B46BC9928E7681A3534Y

  Üstteki ekran alıntısı; güncelleme yaptıktan sonra aldığım bir alıntıdır.Ama; mantık aynı, sol taraftaki sütunda 1- '' YÖNETİM '' satırına tıklıyoruz, buradan 2 - '' donanım yazılımı yükseltme '' sekmesine tıklıyoruz ve 3 - '' donanım yazılımı sürümü '' kısmında bulunan, kontrol tuşuna basıp, güncel firware' ı kontrol ediyoruz ya da benim yaptığım gibi üstteki linkten güncel firmware' ı indirip, ardından; 4 - '' yeni donanım yazılımı dosyası '' kısmında, dosya seç butonuna basıp, indirdiğimiz dosyayı göstererek ve son olarakta; 5 - '' karşıya yükle butonuna basarak '' işlemi gerçekleştirmeye başlıyoruz ve alttaki ekran alıntısındaki durum karşımıza çıkıyor.

  Burada da; hiçbirşeye basmadan ve modemin bağlantılarıyla oynamadan, yüklemenin tamamlanmasını bekliyoruz.


  http://www.youtube.com/watch?v=3KjGK53oHog&list=UUxtOhc6sZ9U7Cshr_mS1Ctw Burada, firmware yüklemesinin videolu anlatımı da mevcut. (@Hey abimin, açmış olduğu konudan alınmıştır.)


  Dual WAN Ayarı ve Router Olarak Kullanma:

  WAN bağlantısı tanımlatmadan önce ilk başta, normal olarak alttaki ilk ekran alıntısındaki durum ile karşılaştım.İkinci ekran alıntısında da gerekli ayarları gerçekleştirdim.

  WAN bağlantısını tanımlatmak için; modemin arayüz kısmına girişte, 1. portu fiziksel olarak atadığımı yazmıştım, şimdi bunu nasıl işlevsel ve geçerli bir duruma getirdiğimi; yukarıdaki ekran alıntıları yardımıyla anlatıyorum.Öncelikle, yine sol taraftaki sütunda, 1- '' WAN '' satırına tıkladım, buradan 2 - '' Dual WAN '' sekmesine tıkladım ve 3 - '' Primary (Birincil, giriş) WAN '' satırındaki; '' DSL '' kısmını, '' LAN '' olarak atadım, ardından; '' LAN Port 1 '' olarak seçtim.Son olarak uygula dedim.

  En sonunda, Dual WAN bağlantısı ile ASUS modemi, router olarak kullanarak internet bağlantıma ulaşmış oldum.

  Yukarıdaki ekran alıntısından başlayarak, hızlı internet kurulumunu gerçekleştirdim ve alttaki ekran alıntısında da görüleceği üzere; hem 2.4 Ghz bağlantı hızını hem de 5 Ghz bağlantı hızını şifreledim (tabi bu alıntı şifre yazılmamışken alındı, orası ayrı bir durum).

  Şimdide, modemimizin arayüzünün şifresini; dışarıdan erişimleri engellemek için değiştiriyoruz.

  Üstteki ekran alıntısında; 1 - '' YÖNETİM '' -> 2 - '' Sistem '' -> 3 - '' Yeni Parola '' kısmından,http://192.168.1.1/index.asp adresinde, bizi karşılayacak olan kullanıcı adı ve şifre ekranı için; şifreyi fabrika ayarından farklı bir hale getiriyoruz.


  Bağlantılar ve ayarlar tamamlandıktan sonraki, en son durum;

  ASUS DSL-N55U Wireless-N600 ADSL Modem Router - Torrent Kurulumu:

  RESİMLİ ANLATIM EKLENECEK.


  Torrent Kurulumu için video:  (Alıntılanan konu sahibi: @hey)


  ASUS DSL-N55U Wireless-N600 ADSL Modem Router - AiDisk (USB Disk Üzerindeki Dosyaları İnternet Üzerinden Paylaşma):

  RESİMLİ ANLATIM EKLENECEK.


  ASUS DSL-N55U Wireless-N600 ADSL Modem Router - Media Server Kurulumu (DLNA)

  RESİMLİ ANLATIM EKLENECEK.


  Media Server Kurulumu için video:  HIZ ve BAĞLANTI TESTLERİ:

  quote:

  Bu testlerde; elimde bulunan, router olarak kullanmış olduğum, TP-LINK TL-WR543G (54M Wireless AP Client Router) ile de; ufak bir karşılaştırma yapma fırsatı buluyorum.  IPHONE 5 Testi (Speedtest):


  ASUS DSL-N55U Wireless-N600:
  TP-LINK TL-WR543G:
  LAPTOP PLATFORMU - Kablosuz (Wifi) Bağlantı:


  ASUS DSL-N55U Wireless-N600:
  TP-LINK TL-WR543G:
  Alttaki ekran alıntısında da; TP-LINK ve ASUS' un ayrı ayrı alınmış, yukarıda ki alıntılarından oluşmuş kesiti ortak olarak tek ekranda görüyoruz.

  ( Kırmızı Renk: ASUS, Mavi Renk: TP-LINK )


  İmzamda kullanmış olduğum sistemdeki; direk olarak ethernet bağlantısı ile alınmış sonuçlar:


  ASUS DSL-N55U Wireless-N600:
  Alttaki ekran alıntısında, kırmızı çerçeve içerisine alınmış sonuç ASUS' u göstermektedir, diğerleri; tamamen TP-LINK' e aittir.
  İndirme hızı testi (WAN olarak kullanım):
  SONUÇ ve KAPANIŞ:


  Herşeyden önce; kullanmakta olduğum modemden çok memnun olduğumu dile getireyim ve ASUS' un da bize böyle kaliteli modemler ürettiği sürece, bu pazarda daha uzun bir zaman yerini koruyacağını belirtmeliyim.

  Asus DSL-N55U Wireless-N600, yukarıda da birkaç kez belirttiğim gibi; çift işlemcili bir modem, ve buna bağlı olarak işlem performansı yüksek bir ürün.Ayrıca; 128 Mb bellek ile desteklenmiş, bu sayede yavaşlama ve aptallaşma yaşamıyor.Isınma sorununa yukarıda değinmiştim, tekrar söyleyeyim; bunun performansa kesinlikle bir etkisi olmuyor.Hatta; aynı segmentte olmasalarda, yukarıda karşılaştırmış olduğum, TP-LINK' e göre daha fazla ısınmasına rağmen; TP-LINK' te arada sırada yaşadığım (gerek telefondan, gerek laptoptan, gerekse masaüstü bilgisayarımdan), bağlantı kopmaları ile hiç karşılaşmadım.

  Mesafe konusunda da; oldukça başarılı bir ürün, 3 anteninin hakkını gereğiyle yerine getiriyor, evin her yerinde; akıllı telefon ve LAPTOP' tan full ve sorunsuz bir şekilde internete girebiliyorum.TP-LINK ile, çekim gücü diş sayılarının (telefonda ve laptopta) arada sırada; en düşük seviyelere geldiğiyle veya kopmasıyla karşılaşmıştım.

  Yukarıda; bir tane ekran alıntısında, 5 istemci durumunu kırmızı çerçeve içerisine almıştım, ona açıklık getirirsem; evde 3 akıllı telefon, 1 LAPTOP ve 1 masaüstü bilgisayar, bu modeme yüklendiğinde bile modemimizde, edindiği 3 ilkeden birisi olan; kararlılığı ve sağlam duruşu görüyoruz.

  Son olarak toparlarsam; ASUS DSL-N55U N600' de, 2 USB girişi sayesinde; '' USB Disk Üzerindeki Dosyaları İnternet Üzerinden Paylaşma '' özelliğini, yine USB girişleri sayesinde; modem üzerinde bilgisayara gerek kalmadan torrent kurulumunu, evinizde veya modemi kullanacağınız yerde internet olmadığı durumlarda, 3G / 4G USB modem ile internete bağlanabilme özelliğini ve benimde yukarıda bu incelemeyi yapmamı sağlayan router olarak kullanma özelliğini görüyoruz.

  Alacak olan arkadaşlara gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir modemdir.

  Teşekkürler.  # İncelemeyi Yapan: REDSTONE  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Kasım 2020; 16:37:22 >  |
  |
  Bahsedilenler: hey
 • Binbaşı
  1428 Mesaj
  Guzel bir inceleme. modemin islemcisi ne? broadcam mi?
  tsk.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Kurmay Yarbay
  21011 Mesaj
  Eline sağlık düzenli tertipli anlaşılır bir inceleme olmuş. Asus'un her segmentte ürünleri mevcut zaten, kaliteli bir modem isteyenlerin düşünebileceği bir ürüne benziyor.
  |
  |
 • Xtreme
  4142 Mesaj
  Guzel bir inceleme olmus eline saglik

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  @alierr

  Teşekkür ederim.İşlemcisi konusunda biraz araştırma yaptım, herhangi bir bilgiye rastlayamadım, ama; öğrendiğim zaman burada paylaşırım.

  @Chris Brown

  Teşekkür ederim.

  Seninde bu güzel yorumun için teşekkürler, üstad.

  @hey

  Teşekkürler abi, inşallah zamanla dahada iyilerini elimden geldiğince yapacağım.
 • Yüzbaşı
  801 Mesaj
  Detaylı inceleme, paylaşım ve detaylı resimler için öncelikle teşekkürler. Ben de mevcut US Robotics artık emekliliğe yaklaşmışken yeni bir modem arayışında idim. Bir süredir "Cisco Linksys X3000 300Mbps 4Port Giagabit Kablosuz Modem Router" peşinde dolandım. Cisco karar veröe aşamasında üründe kablosuz açma/kapama düğmesi olmamasına takıldım ve biraz daha araştırırken yorumlarınız ile karşılaştım. 150m2 evde kullanılacak, salonda konumlandırılacak ve tüm mekana erişim sunacak. Desktop, laptop, tablet, digiturk, Sony TV ve akıllı teelfonlar gibi envai çeşit cihaza internet erişimi sunacak.

  Asus'un kalitesini ben de çok iyi bilirim. Modemde de bu çizgisini devam ettiriyor görünüyor. Kapsama alanı oldukça geniş, işte burada ben biraz duraksadım. Bu derece güçlü kapsama alanı beraberinde lektromanyetik bombardımanı da beraberinde getirmez mi? Yani kablosuz keyfi yaşayacağız diye çoluk çocuk radyasyon bombardımanına maruz kalmayalım. Yani bu aşamada acaba N600 yerine N300 mü tercih etsek. Bu alanda bir karşılaştırma değer tablosu var mıdır acaba faydalanabileceğimiz?

  Teşekkürler ...
 • Yüzbaşı
  627 Mesaj
  inceleme için sağolun, bu modemde vdsl2 desteği yok mu??
 • Xtreme
  4142 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ascentarium

  Detaylı inceleme, paylaşım ve detaylı resimler için öncelikle teşekkürler. Ben de mevcut US Robotics artık emekliliğe yaklaşmışken yeni bir modem arayışında idim. Bir süredir "Cisco Linksys X3000 300Mbps 4Port Giagabit Kablosuz Modem Router" peşinde dolandım. Cisco karar veröe aşamasında üründe kablosuz açma/kapama düğmesi olmamasına takıldım ve biraz daha araştırırken yorumlarınız ile karşılaştım. 150m2 evde kullanılacak, salonda konumlandırılacak ve tüm mekana erişim sunacak. Desktop, laptop, tablet, digiturk, Sony TV ve akıllı teelfonlar gibi envai çeşit cihaza internet erişimi sunacak.

  Asus'un kalitesini ben de çok iyi bilirim. Modemde de bu çizgisini devam ettiriyor görünüyor. Kapsama alanı oldukça geniş, işte burada ben biraz duraksadım. Bu derece güçlü kapsama alanı beraberinde lektromanyetik bombardımanı da beraberinde getirmez mi? Yani kablosuz keyfi yaşayacağız diye çoluk çocuk radyasyon bombardımanına maruz kalmayalım. Yani bu aşamada acaba N600 yerine N300 mü tercih etsek. Bu alanda bir karşılaştırma değer tablosu var mıdır acaba faydalanabileceğimiz?

  Teşekkürler ...

  mbit veri transfer hızını temsil ediyor, aslında N300 de N600 de aynı miktarda radyasyon salınımı yapacaktır. bu arada çıkış gücü olarak türkiyede sınır 100mw(başka birçok ülke de daha yüksek bu değer) ki asus un birçok modelinde tx power ayarı var dilerseniz daha da düşürebilirsiniz de eğer çekim alanı yetiyorsa.
  |
  |
 • Xtreme
  4142 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ladex

  inceleme için sağolun, bu modemde vdsl2 desteği yok mu??

  vdsl desteği dsl-n66u modelinde mevcut
  |
  |
 • Binbaşı
  1428 Mesaj

  Buldum butun donanim ozelliklerini :)

  Asus DSL-N55U

  CPU1: Ralink RT3662 (500 MHz)
  CPU2: TrendChip TC3162LEM
  FLA1: 8 MB (Macronix Model?)
  FLA2: 1 MB (Winbond Model?)
  RAM1: 128 MB (Winbond W971GG6JB-25)
  RAM2: 2 MB (Winbond W9816G6IH-6)

  Expansion IF types: USB 2.0
  USB ports: 2

  WI1 chip1: Ralink RT3092
  WI1 802dot11 protocols: bgn
  WI1 MIMO config: 2x2:2
  WI1 antenna connector: RP-SMA

  WI2 chip1: Ralink RT3662
  WI2 802dot11 protocols: an
  WI2 MIMO config: 2x3:2
  WI2 antenna connector: RP-SMA

  ETH chip1: Ralink RT3662
  Switch: Realtek RTL8367R
  LAN speed: 10/100/1000
  LAN ports: 4

  http://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N55U
  |
  |
  R£DSTON£ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  @Ascentarium

  Rica ederim.

  Öncelikle bende yorumunuz için teşekkür ederim.İncelemede de belirttiğim gibi; ASUS gibi bir markanın her alanda olduğu gibi modem pazarında da bizlere bu kadar kaliteli bir ürün sunması, gerçekten marka kalitesine bir kez daha tanıklık etmemizi sağlıyor.Kapsama alanı olarakta hatırı sayılır derecede güçlü bir modem / router.Radyasyon içinde; @hey abimde belirtmiş zaten, çekim alanı yeterli gelirse yapılabilecekleri anlatmış ve gerekli radyasyon değerlerini yazmış.Daha da az etkilenmek istiyorsanız, 5 Ghz desteğini de kapatabilirsiniz (kullanacağınız zaman açarsınız).Zaten; aşağı yukarı bu civardaki modeller aynı radyasyona maruz bırakıyor ama; çok aşırı değil tabiki (çevremizde olan kadar).

  Başka sorularınız olursa yanıtlayabilirim ?

  @ladex

  Rica ederim.Yanıt gelmiş zaten ama; bende teyit edeyim.VDSL desteği DSL - N66U modelinde mevcut.

  @hey

  Cevapların için teşekkürler abi.

  Bende yazacaktım, sen benden hızlı davranmışsın. Radyasyon açıklamasını da düşünüyordum, düşüncelerimin paralelinde bir yazı olmuş.İnternetten farklı birşeyler (tablo vs.) bulabilirsem ekleyeceğim.

  @alierr

  Bulmuşsunuz. Teşekkürler.

  Konuya eklenecek kısımları olursa, gerekli kısımları ekleyeceğim.
  |
  |
  Bahsedilenler: hey, ladex, Ascentarium, alierr
 • Yüzbaşı
  801 Mesaj
  @R£DSTON£
  @hey


  bilgilendirme ve paylaşımlarınız için teşekkürler. Bu ürünü almaya karar verdim, Hepsiburada'da fiyatı uygun gördüm, alıyorum.
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ascentarium

  @R£DSTON£
  @hey


  bilgilendirme ve paylaşımlarınız için teşekkürler. Bu ürünü almaya karar verdim, Hepsiburada'da fiyatı uygun gördüm, alıyorum.

  Rica ederim.

  Şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.Eminim memnun kalacaksınız, sorularınız olursa burdayım, elimden geldiğince cevaplarım.
  |
  |
 • Binbaşı
  1138 Mesaj
  3g wınn ile adsl hattımızı birlikte kullanabiliyormuyuz ? veya download adsl upload 3g şeklinde yapılabiliyormu !  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 28 Ekim 2013; 19:54:16 >
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: caprice

  3g wınn ile adsl hattımızı birlikte kullanabiliyormuyuz ? veya download adsl upload 3g şeklinde yapılabiliyormu !

  Benim bildiğim kadarıyla ve incelememde yazdıklarım neticesinde; tek olarak 3G / 4G WINN kullanabiliyorsunuz (internet olmadığı durumlarda).İkisinin birlikte kullanılması hakkında bir bilgim yok.Zaten elimde 3G / 4G WINN vb. bir modem olmadığı için onun testlerini gerçekleştiremedim.
  |
  |
 • Binbaşı
  1138 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: R£DSTON£

  quote:

  Orijinalden alıntı: caprice

  3g wınn ile adsl hattımızı birlikte kullanabiliyormuyuz ? veya download adsl upload 3g şeklinde yapılabiliyormu !

  Benim bildiğim kadarıyla ve incelememde yazdıklarım neticesinde; tek olarak 3G / 4G WINN kullanabiliyorsunuz (internet olmadığı durumlarda).İkisinin birlikte kullanılması hakkında bir bilgim yok.Zaten elimde 3G / 4G WINN vb. bir modem olmadığı için onun testlerini gerçekleştiremedim.  Teşekkürler cevap için...
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Rica ederim.

  Elimde testleri olmadığı için bu sorunuza kesin bir cevap veremedim ama; başka sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.
  |
  |
  caprice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj
  Parası ne bunun?
 • Kurmay Yarbay
  11741 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj

  200yetmemiş küsürüde var abi 100liraya araba veriyolar bu nasıl fiyat
  |
  |
  R£DSTON£ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,116
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.