Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
585
Cevap
11
Favori
54.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus bugun elime ulasti ilk izlenimlerimi aktarayim goruntu olarak super. Olu piskel var mi diye baktim yoktu cok sukur. Bu monitorde bakmam gerekenler neler arakdaslar? nasil testler yapmaliyim sonucta 14 gun icinde degistirme hakkim var.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Hızlı görüntülerde gölgelenme veya başka sıkıntılar var mı ps 4 kullanan bu monitörü olan sorun yaşayan arkadaşlar var yorumlarını gördüm.
    Açıkcası arada kaldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekobaba

Hızlı görüntülerde gölgelenme veya başka sıkıntılar var mı ps 4 kullanan bu monitörü olan sorun yaşayan arkadaşlar var yorumlarını gördüm.
    Açıkcası arada kaldım

Bir ayar yapıyorsun o gölgelenme olmuyor sayfanın devamını okusan çözmüş o olayı diğer soruna gelirsek zaten ps4 en fazla 60fps deslekliyor oyunlarda daha üstü yok 60 fpsnin yani sorun yaşamazsın o konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satmayı düşünen varsa 1 hafta içinde alabilirim.bulamazsam madiamarkta alıcam 899 tl düşmüş fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 1 Temmuz 2014; 13:18:14 >
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    senin monitör var mı yok mu ben genel forumlarda okuduğumu diyorum. olanların oyun performans yorumlarını merak ediyorum.

• quote:

senin monitör var mı yok mu ben genel forumlarda okuduğumu diyorum. olanların oyun performans yorumlarını merak ediyorum.

Sırf oyun ıcın dahı alacaksanız tereddut etmeyın sadece memude bı ayar var oncekı mesajlarda da gecen onu sıfır yapıosunuz ve sıfır blurlarsma sıfır ghostıng.
    Ben ghostıngın en cok bellı olacagı oyunlardan bırısını ps4 te fıfa 14 oynadım en ufak sorun yoktu.

• quote:

Shafter nickli abiden aldım monitörde ps3 battlefield 4 oynuyorum multiplayer ghosting felan görmedim performansı iyi beğendim ben zaten iyi oynuyorsanız monitör 1 ms 5 ms etkilemiyor sizi size kalmış o.aMA BATTLEFİELD OYNUYORSANIZ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 720 P DE OYNAYIN 1080 P OLUNCA İYİ PERFORMANS ALMAZSINIZ MONİTÖR OLSUN TV OLSUN.ŞİMDİ PS4 ALDIM ONDA DENİCEM İZLENİMLERİMİ PAYLAŞIRIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 9 Temmuz 2014; 14:00:18 >
  • dün akşam satın aldım bu monitörü.

sadece konsol odaklı (ps4) kullanacağım için bazı arkadaşların bahsetmiş olduğu ghosting olayından bayaa korkmuştum. satın almadan önce vatan bilgisayar'a konsolu takıp deneyeceğimi, ölü piksel ya da ghosting olayına rast gelirsem satın almayacağımı söyledim. gayet de yapıcı davrandılar ve gidip depodan kapalı bir kutu getirdiler. önce ölü piksel testi yaptık, sorunsuzdu. sonra ps4 ü taktık, hemen tracefree özelliğini "0" yapıp fifa 14 ü denedim, o da kusursuzdu ve görüntü de cidden muazzamdı. 2 - 3 kişi hatta arkamıza gelip maçı falan izledi hayran hayran

sonuç olarak estetiği olsun, konsol performansı olsun orta seviye bir oyuncu olarak beni kendisine hayran bıraktı. eve geldiğimde battlefield 4 ile fps performansına da baktım, onda da hiçbir sorun görmedim. sadece ekran büyük olduğundan hakimiyet zorluğu çektim fakat 15 dakika sonra alıştım.

demem o dur ki; kalkıp turnuvalarda oyunculuk yaparak ödül/para peşinde koşmayan bir insansanız alabileceğiniz en iyi ürünlerden birisi bu monitör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 17 Temmuz 2014; 8:31:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UyGaR___

dün akşam satın aldım bu monitörü.

sadece konsol odaklı (ps4) kullanacağım için bazı arkadaşların bahsetmiş olduğu ghosting olayından bayaa korkmuştum. satın almadan önce vatan bilgisayar'a konsolu takıp deneyeceğimi, ölü piksel ya da ghosting olayına rast gelirsem satın almayacağımı söyledim. gayet de yapıcı davrandılar ve gidip depodan kapalı bir kutu getirdiler. önce ölü piksel testi yaptık, sorunsuzdu. sonra ps4 ü taktık, hemen tracefree özelliğini "0" yapıp fifa 14 ü denedim, o da kusursuzdu ve görüntü de cidden muazzamdı. 2 - 3 kişi hatta arkamıza gelip maçı falan izledi hayran hayran

sonuç olarak estetiği olsun, konsol performansı olsun orta seviye bir oyuncu olarak beni kendisine hayran bıraktı. eve geldiğimde battlefield 4 ile fps performansına da baktım, onda da hiçbir sorun görmedim. sadece ekran büyük olduğundan hakimiyet zorluğu çektim fakat 15 dakika sonra alıştım.

demem o dur ki; kalkıp turnuvalarda oyunculuk yaparak ödül/para peşinde koşmayan bir insansanız alabileceğiniz en iyi ürünlerden birisi bu monitör.

Hocam merhaba bende sadece ps4 için almayı dusunuyorum oludugum kadarı ile cok menmun kalmıssın peki dıyor musun keske 23 ınch ını alsaydım dıye , 27 ınchı kaca aldınız acaba , bir diger sorum ise tv olarakda kullanabılıyor musunuz ? Kablo tv ucu yada uydunun scartını takıp vs ..

Tşkler şimdiden hayırlı olsun

• Amiral34 A kullanıcısına yanıt
    oyun için 32" e kadar yolu var bence hocam. fazlası bana hitap etmiyor açıkçası. şimdi eski 21,5" olan monitörüme bakıyorum, ufacık geliyor. ve çok da kaba 27" çok ideal bir ölçüymüş.
    diğer soruna gelince 27" olanı vatan'da kampanya ile 1.114 tl ye aldım. 1425 tl etiket vardı üzerinde, indirimdeymiş. pahalı monitör fakat hak ediyor emin ol.
    tv için kullanmak monitörlerde tvbox dedikleri şey ile oluyor diye okumuştum sağda solda, tecrübem yok malesef nasıl olacağına dair.

playstation 4 için ideal seçim. renkler falan çok canlı, oyunun içindeymişsin gibi. ghosting olmaması için ama özellikle game mode a alıp tracefree özelliğini 0 yapmayı unutmayın. sonrası yağ gibi akıyor.

• Selam Arkadaslar. Bende kullaniyorum bu monitoru herşeyi iyi güzel fakat siyahlar cok siyah bir türlü ayarliyamadim.. normal monitore bakiyorum yada laptopa cok acik siyahlari. bundan cok koyu. bu siyahi açmanin bi yoluu yokmudur? mesela siyah bi tshirt bakiyorum laptopun yada baska bi monitorde siyah tshirtün icindeki kirisikliklari cok net görüyorum ama asusta o kırışıklıklar cok siyah oldugu icin tam gözükmüyor.. tek sikayetim siyahlar.
  • Tracefree özelliği menünün hangi bölümünde beyler. Faydası nedir ?

• quote:

oyun için 32" e kadar yolu var bence hocam. fazlası bana hitap etmiyor açıkçası. şimdi eski 21,5" olan monitörüme bakıyorum, ufacık geliyor. ve çok da kaba 27" çok ideal bir ölçüymüş.
    diğer soruna gelince 27" olanı vatan'da kampanya ile 1.114 tl ye aldım. 1425 tl etiket vardı üzerinde, indirimdeymiş. pahalı monitör fakat hak ediyor emin ol.
    tv için kullanmak monitörlerde tvbox dedikleri şey ile oluyor diye okumuştum sağda solda, tecrübem yok malesef nasıl olacağına dair.

playstation 4 için ideal seçim. renkler falan çok canlı, oyunun içindeymişsin gibi. ghosting olmaması için ama özellikle game mode a alıp tracefree özelliğini 0 yapmayı unutmayın. sonrası yağ gibi akıyor.

Hocam cvpların ıcın cok tskler fakat aşagıda arkadasım bahsettıgı sıyah durumu ps4 oyunlarında ne durumda ? Cok mu karanlık birde monitoru alırken bu olu pıksel muhabetını vatandamı yaptırcam yoksa ev gelınce mı pc ye takıp sıtelere gırıp bakıcam birde hangı sıtelerdı bunlar test ıcın

• quote:

Orijinalden alıntı: cinoktahan

Selam Arkadaslar. Bende kullaniyorum bu monitoru herşeyi iyi güzel fakat siyahlar cok siyah bir türlü ayarliyamadim.. normal monitore bakiyorum yada laptopa cok acik siyahlari. bundan cok koyu. bu siyahi açmanin bi yoluu yokmudur? mesela siyah bi tshirt bakiyorum laptopun yada baska bi monitorde siyah tshirtün icindeki kirisikliklari cok net görüyorum ama asusta o kırışıklıklar cok siyah oldugu icin tam gözükmüyor.. tek sikayetim siyahlar.

Ps4 takıp kullandınız acaba bu sıyahlıklar orda ne durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

Tracefree özelliği menünün hangi bölümünde beyler. Faydası nedir ?

menü - image bölümünde hocam. ghosting muhabbetini ortadan kaldırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amiral34

quote:

Hocam cvpların ıcın cok tskler fakat aşagıda arkadasım bahsettıgı sıyah durumu ps4 oyunlarında ne durumda ? Cok mu karanlık birde monitoru alırken bu olu pıksel muhabetını vatandamı yaptırcam yoksa ev gelınce mı pc ye takıp sıtelere gırıp bakıcam birde hangı sıtelerdı bunlar test ıcın

rica ederim
    siyah işte bildiğimiz siyah hocam, beni rahatsız etmedi açıkçası. şimdi yine dikkatli baktım, canlı bir siyah var. gözüme hoş geliyor hatta
    ölü piksel testini vatan'da yaptırıyorsun. programı var, 2 dakikada test ediyorlar gözünün önünde. bu testi ayrıyetten yapan siteler de var kendin bakmak istersen. linkteki ilk mesajı oku hocam.http://forum.donanimhaber.com/m_61407655/f_//tm.htm#61407655

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 18 Temmuz 2014; 10:20:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amiral34

quote:

rica ederim
    siyah işte bildiğimiz siyah hocam, beni rahatsız etmedi açıkçası. şimdi yine dikkatli baktım, canlı bir siyah var. gözüme hoş geliyor hatta
    ölü piksel testini vatan'da yaptırıyorsun. programı var, 2 dakikada test ediyorlar gözünün önünde. bu testi ayrıyetten yapan siteler de var kendin bakmak istersen. linkteki ilk mesajı oku hocam.http://forum.donanimhaber.com/m_61407655/f_//tm.htm#61407655

Hocam senıde cok yoruyorum ama napıyım az buz para vermıcem , ses sıstemı yeterlımı hocam harıcı bir hoporlere gerek var mı ? Sızden menmun msj ları okuyorum eskı mesajlarda ise ıps monıtor oyun ıcın olmaz vs vs valla anlamıs degılım abı

23 ınch ını mı alsam valla beynı yakcam yemınle ne zor işmiş

• Amiral34 A kullanıcısına yanıt
    estafurullah hocam
    harici bir ses sistemi bence gerekli. cok basit capta monitorun dahili hoparlorleri.
    ips monitorler oyun icin degildir soylemi aslinda dogru ama progamer dedigimiz kitle icin gecerli bence bu. ben canli renkler ile oynamak istiyorum, oyunu zevk icin oynuyorum, ips gayet guzel geliyor boyle olunca :) ips monitorlerin tepki surelerinin yuksek olmasi; yukarida bahsettigim pro oyuncular icin sikinti tabiiki. ama ben hissetmiyorum bile. 2ms'nin hesabini yapan adamlar bu monitorlerde oynayamaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

estafurullah hocam
    harici bir ses sistemi bence gerekli. cok basit capta monitorun dahili hoparlorleri.
    ips monitorler oyun icin degildir soylemi aslinda dogru ama progamer dedigimiz kitle icin gecerli bence bu. ben canli renkler ile oynamak istiyorum, oyunu zevk icin oynuyorum, ips gayet guzel geliyor boyle olunca :) ips monitorlerin tepki surelerinin yuksek olmasi; yukarida bahsettigim pro oyuncular icin sikinti tabiiki. ama ben hissetmiyorum bile. 2ms'nin hesabini yapan adamlar bu monitorlerde oynayamaz

Hocam Benım Oynucagım watch dogs onlıne da 1vs 1 hack artı gta 5 cıkınca onun onlıne Bf4 vs arada atarım ama Çinli çoçuklar kadar profluk yok tabiki , Ben normalde led tv dusunuyordum fakat onlarada Mın 1.200 tl verıcem ama tepkı suresı ınputlag degerlerı cok yuksek dıyorlar o yuzden monıtore yonlendım. Ses olarakda yanı Oyunun sılah seslerı , arac surerken kı mp3 sesı cıksın yeter .

pekı hocam sızın bu aldıgın monıtor mu yoksa 40ınc bır led tv mı acaba keyıf verır bılemedım, Mılletın parası olmaz alamaz bız bole ınce ınce dokuya dokuya 1 aydır forumlarda oku oku baslık oku :D

• arkadaslar ses sistemi cok kaliteli. dünyanin bir numarali markasi yapmis. Bang & Olufsen. bu firmayi az arastirin anlarsiniz. ürünlerine bir bakin birde fiyatlarina bir müzik setini 40bin euroya satiyor. bir tv sini 60bin euro ya satiyor. benim tek sorunum siyahlar fazla koyu diger monitorlere göre.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.