Şimdi Ara

Astra j 1.4t manuel yakit tuketimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    43 Mesaj
    Arkadaslar forumlari arastirdim ama pek saglikli bir bilgiye ulasamadim yakit tuketimi ortalama.7.5 diyende var 11diyende var.Bu araci kullanmis olan arkadaslar sehir ici sehirdisi yakit tuketimi hakkinda bilgi verebilirse sevinirim.Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Bizde astra alalı 15 gun oldu.ogrenci olsugumdan surmek yeni nasip oldu memlekete yeni gelebildim.babam yeni olduğu icin araba zirt pirt çalıştırıp ufak turlar atiyor soguk motorla buna ragmen ort tuketim 12 litre görünüyor. Ben dun sehirler arası yolda gittim kisa bir süre 100kmde anlik yakit tuketimi 5.1 litre görünüyordu ki araba daha 59 km de mevsim kış. İleride daha az yakacagina eminim.bence bu motor hiç musrif bir motor değil.tepkileri çok net vites geçişleri çok çok yumusak bayıldım ben
    |
    |

13' Opel Astra J 1.4 Turbo Enjoy Active
  • Yarbay
    3461 Mesaj
    @
    babasamsunlu

Yeni aracınız hayırlı olsun.. Rodaj tamamlandığı zaman yakıt 1-1.5 lt civarında düşecektir.

Yalnız benzinli bir arabayla şehir içi 7.5 yakıyorum diyen elini vicdanına koysun.

İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerde yakacağı minimum yakıt 9-10lt arasında olacaktır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: obt

@
    babasamsunlu

Yeni aracınız hayırlı olsun.. Rodaj tamamlandığı zaman yakıt 1-1.5 lt civarında düşecektir.

Yalnız benzinli bir arabayla şehir içi 7.5 yakıyorum diyen elini vicdanına koysun.

İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerde yakacağı minimum yakıt 9-10lt arasında olacaktır.

Vijdanlik bisi yok hocam istanbulda ortalama hız 27 km yakıt tüketimi 7.7 kısdan dolayı buaralar 8.5 oldu ama normal şartlarda 7.5 -8 arası gidip geliyor. Daha dikkatli kullanan arkadaşlar 7 litre de gezdiğini soyluyor. Araç 1.33 corolla.

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

quote:

Orijinalden alıntı: obt

@
    babasamsunlu

Vijdanlik bisi yok hocam istanbulda ortalama hız 27 km yakıt tüketimi 7.7 kısdan dolayı buaralar 8.5 oldu ama normal şartlarda 7.5 -8 arası gidip geliyor. Daha dikkatli kullanan arkadaşlar 7 litre de gezdiğini soyluyor. Araç 1.33 corolla.

gerçek şehir içi hızlar ort . 18-22 arası hızlardır bu aralıkta bir araç az yakıyorsa tutumludur üstü sakin trafik veriileridir
    |
    |

.........1993 Renault toros 1.4 buz beyazı 130.000.......

• Yüzbaşı
    528 Mesaj
    18-22 km hız çok acımasız oldu hocam:)
    |
    |
    Bende aynı motorun otomatik versiyonuna sahibim, kışlık lastiklere geçtikten sonra ortalamam şuan 9,2 litre ama yaz dönemi 8,5-8,7 litre arasında bir yakıt tüketimi vardı. Ben manuel vitesilerin biraz daha aşağıda yakıt tüketeceğini düşünüyorum.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
haberler
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.