Şimdi Ara

astra h da kronik cim arızası.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
4
Favori
42.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • astra h larda cim arızası tarih oluyor..
    Opel yeni modulleri çıkarmış.Önümüzdeki ay Türkiye'de..Tüm Astra cılara duyurulur..Garantiden değişecekmiş.Garanti bitenler için 1000 YTL civarı..

• Astra H kasa araçların tamamında bu sorun vardır arkadaşlar. Yoksada bir gün olacaktır. Çözümünü anlatayım hemen çok basit. Öncelikle bu parça direksiyonun ortasında airbag kapağının altında bir kutu. Serviste fiyatı 650 tl + 200 tl işçilik istediler geçen sene benden. Sonra ben istanbulda opel yetkili servisinden ayrılma işinin ehli bir ustayla tanıştım. (Zeytinburnu nda mecit usta ) 15 dk içerisinde bu modülü tamir etti ve 150 tl verdim helal hoş olsun. Ve birdaha bu olayı yaşamadım. Sebebine gelince : cim modülü denen elektronik kutudaki üretim hatası. Hata şu; kutu içerindeki elektronik kartta 3 tane fiş var ve zamanla çukura gir - çık ve direksiyonu çevirme sebebiyle gevşeyip temassızlık yapıyor. Adamın dediği şu: abi bunu yenide alsan bir süre sonra bu fişler yine gevşeyecek, ben seninkini lehimledim dedi ve sorun çözüldü. Boşuna sırfır alıp servislere iş bilmez paragöz esnaflara para kaptırmayın diye yazdım umarım birileri okur :)
  • astraya "kronik sorunlar var" diyenler sözünü geri alsın
  • arkadaşım cim dediğin şey nedir lütfen bi açıklarmısın bendede astra h varda.?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal51

arkadaşım cim dediğin şey nedir lütfen bi açıklarmısın bendede astra h varda.?????
    aynenn..ne dir bu cim ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANGRY1985

aynenn..ne dir bu cim ???

Alıntıları Göster
    2004 den bu yana üretlen astra h lara konulan direksiyon içine monte edilmiş board computer le bağlantı sağlayan modülün adıdır cim.
    Birçok araçta arızalı olan bu parçanın sorunları giderilmeye çalışılıyor ancak yeni modül takılsa bile problem devam ediyor çünkü henüz yeni nesil modüller Türkiye ye gelmedi.

Her araçta sorun yok ancak olanlarda da çözülemiyor henüz.

Örneğin,
    Zaman zaman kornaya bassanızda korna çalışmıyor,
    Direksiyon üzerindeki kumandalar ile yol bilgisayarını kumada edemiyorsunuz,
    Abs devreye girdiğinde müzik sesi kapanıyor,
    Farları yakınca,yağmur sensoru devre dışı kalıyor,
    Kornaya bastığınızda müziğin sesi açılıyor yada azalıyor ...v.b.

Bunlardan biri yada birileri sizin aracınızda da oluyorsa Cim modülünüz arızalı demektir.
    Opel le ilgili internette biraz araştırma yaparsanız bu konuda çok kişinin muzdarip olduğun görürsünüz..

İşin en kötü tarafıda bunları bazen yapıyor olması.Yani çok ihtiyaç duyduğunuz bir anda kornanız çalışmayabiliyor.

Bu arada bazen müzik sesini belli bir seviyeden fazla açamadığınızı görürseniz ,özellikle yaz aylarında,bunun Cim le alakası yok.
    Opellerde yeni nesillerde yani corsa ve Astra H larda müzik sistemi kendini korumaya alıyomuş .Aşırı ısınma nedeniyle.Bunun hiçbir kurtuluşu yok.Ya klimayı açacaksınız soğuyacak paşa yada müziği kısık dinleyeceksiniz çünkü mübarek ısınınca müzik keyfiniz bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: happycar

2004 den bu yana üretlen astra h lara konulan direksiyon içine monte edilmiş board computer le bağlantı sağlayan modülün adıdır cim.
    Birçok araçta arızalı olan bu parçanın sorunları giderilmeye çalışılıyor ancak yeni modül takılsa bile problem devam ediyor çünkü henüz yeni nesil modüller Türkiye ye gelmedi.

Her araçta sorun yok ancak olanlarda da çözülemiyor henüz.

Örneğin,
    Zaman zaman kornaya bassanızda korna çalışmıyor,
    Direksiyon üzerindeki kumandalar ile yol bilgisayarını kumada edemiyorsunuz,
    Abs devreye girdiğinde müzik sesi kapanıyor,
    Farları yakınca,yağmur sensoru devre dışı kalıyor,
    Kornaya bastığınızda müziğin sesi açılıyor yada azalıyor ...v.b.

Bunlardan biri yada birileri sizin aracınızda da oluyorsa Cim modülünüz arızalı demektir.
    Opel le ilgili internette biraz araştırma yaparsanız bu konuda çok kişinin muzdarip olduğun görürsünüz..

İşin en kötü tarafıda bunları bazen yapıyor olması.Yani çok ihtiyaç duyduğunuz bir anda kornanız çalışmayabiliyor.

Bu arada bazen müzik sesini belli bir seviyeden fazla açamadığınızı görürseniz ,özellikle yaz aylarında,bunun Cim le alakası yok.
    Opellerde yeni nesillerde yani corsa ve Astra H larda müzik sistemi kendini korumaya alıyomuş .Aşırı ısınma nedeniyle.Bunun hiçbir kurtuluşu yok.Ya klimayı açacaksınız soğuyacak paşa yada müziği kısık dinleyeceksiniz çünkü mübarek ısınınca müzik keyfiniz bitiyor.

Alıntıları Göster
    45 dk son ses dinlediniz mi kapanır haliyle ben yarım saati geçkin son ses dinledim kapandı fazla geçmeden geri açtım son ses 1 saat dinleyeceğinize 30 dk dinleyin 5 dk kısık sonra geri açın bir nevi müşterisini sürücüsünün cebi düşünülerek yapılmış bir iş iyi bir özellik

• quote:

Orijinalden alıntı: nolamaz

45 dk son ses dinlediniz mi kapanır haliyle ben yarım saati geçkin son ses dinledim kapandı fazla geçmeden geri açtım son ses 1 saat dinleyeceğinize 30 dk dinleyin 5 dk kısık sonra geri açın bir nevi müşterisini sürücüsünün cebi düşünülerek yapılmış bir iş iyi bir özellik

Alıntıları Göster
    Günümüzde büyük araç ses sistemi üreticilerinden hiçbirinde böyle saçma bir özellik yok..Pioneer,Sony,Jbl..Hatta Yu-Ma-tu ,Roadstar veya başka bir marka...

Böyle saçma birşey olabilir mi?

Kullanıcının cebini düşünüyorlarsa adam gibi soğutma koysunlar devrelerini soğutsunlar.

Düşünsenize Tv alıyorsunuz.1 saat sonra kapatın çok ısındı..Biraz soğusun sonra tekrar açarsınız..Bravo bunu yapanlara!!!!!!

• quote:

Günümüzde büyük araç ses sistemi üreticilerinden hiçbirinde böyle saçma bir özellik yok..Pioneer,Sony,Jbl..Hatta Yu-Ma-tu ,Roadstar veya başka bir marka...

Kullanıcının cebini düşünüyorlarsa adam gibi soğutma koysunlar devrelerini soğutsunlar.

Düşünsenize Tv alıyorsunuz.1 saat sonra kapatın çok ısındı..Biraz soğusun sonra tekrar açarsınız..Bravo bunu yapanlara!!!!!!

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: happycar

aynen...bu kadar sacma bir olay gormedim ama YASIYORUM...

YA insanda muzik keyfi birakmiyorlar.. bu arada bosh markasi..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    belki bu isitici icin bir cozum wardir.....klima dan haric....

• quote:

astra h larda cim arızası tarih oluyor..
    Opel yeni modulleri çıkarmış.Önümüzdeki ay Türkiye'de..Tüm Astra cılara duyurulur..Garantiden değişecekmiş.Garanti bitenler için 1000 YTL civarı..

arkadaşım emin misin bu konuda, yani yeni moduller geliyor kesin..

Bide tam olarak ne zaman servislere ulaşacakmış bu yeni moduller haberiniz var mı, ona göre bnmkinin servis zamanı geldi bekleyip öle götürecem.. korna çalmaması, kornayla müzik sisteminin karışması gibi sorunlar bnm astra h da da var maalesef, sıfır almama rağmen ilk günden beri sorunlu:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: porter

quote:

astra h larda cim arızası tarih oluyor..

arkadaşım emin misin bu konuda, yani yeni moduller geliyor kesin..

Bide tam olarak ne zaman servislere ulaşacakmış bu yeni moduller haberiniz var mı, ona göre bnmkinin servis zamanı geldi bekleyip öle götürecem.. korna çalmaması, kornayla müzik sisteminin karışması gibi sorunlar bnm astra h da da var maalesef, sıfır almama rağmen ilk günden beri sorunlu:(
    2007 mayıs parti gelen astra h lar cimler modifiye edilmiş..sorunsuz olduğunu söylüyorlar..Haziran 15 itibariyle Ankaradaki bir servis yeni modullerin geldiği söyledi.Gelin değiştirelim dedi..
    Dolayısıyla geldi demektir bu..En kısa sürede götürücem..Herkes gitsin değiştirsin lakin garanti biterse modül 900 mılyon cıvarında+ işçilik...

• quote:

2007 mayıs parti gelen astra h lar cimler modifiye edilmiş..sorunsuz olduğunu söylüyorlar..Haziran 15 itibariyle Ankaradaki bir servis yeni modullerin geldiği söyledi.Gelin değiştirelim dedi..
    Dolayısıyla geldi demektir bu..En kısa sürede götürücem..Herkes gitsin değiştirsin lakin garanti biterse modül 900 mılyon cıvarında+ işçilik...

Alıntıları Göster
    ankaraya geldiyse, istanbula da gelmiştir.. telefen açtım 2 tane opel servisine.. ya telefona bakmıyorlar ya da bekleyin diyip kapatıolar telefonu..

periyodik 15000km bakımı kaça patlar onu da sorucam ama yanıt alamıyorum..

• quote:

ankaraya geldiyse, istanbula da gelmiştir.. telefen açtım 2 tane opel servisine.. ya telefona bakmıyorlar ya da bekleyin diyip kapatıolar telefonu..

periyodik 15000km bakımı kaça patlar onu da sorucam ama yanıt alamıyorum..

Alıntıları Göster
    15000 bakım 200 civarı 2 ay once yaptırdım
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ANGRY1985

quote:

biz corsada bir bez bulup ıslıyorduk klimayı açıp ses sisteminin üzerine koy 2 dk buz ediyor deneyebilirsiniz hatta klimayı açmadan sadece fanla bile 4-5 dk kendine geliyo cihaz cd yi çıkarın acaip ısınmış oluyo melet bu kadar ısınmamalı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat762000

quote:

Orjinalden alıntı: ANGRY1985

quote:

biz corsada bir bez bulup ıslıyorduk klimayı açıp ses sisteminin üzerine koy 2 dk buz ediyor deneyebilirsiniz hatta klimayı açmadan sadece fanla bile 4-5 dk kendine geliyo cihaz cd yi çıkarın acaip ısınmış oluyo melet bu kadar ısınmamalı bence

Alıntıları Göster
    guncel

• quote:

guncel

Alıntıları Göster
    bende de wardı cim hatası, götürdüm yeni program yüklediler şimdi en ufak bi sorun çıkartmıyor.
  • quote:

bende de wardı cim hatası, götürdüm yeni program yüklediler şimdi en ufak bi sorun çıkartmıyor.

Alıntıları Göster
    Arabaya binecegim zaman ne goriiim radyom acık yada cd deyse cd... Buda cim arızası herhalde...

Gunumuzde otomobil ureticeleri saglam dayanıklı sorunsuz araclar yapmaya ugrasırken opelin gorulmemis bi sekilde sorunlu bi arac cıkarmasını kutluyorum... Ayrıca bu hatalarınada cok guzel kılıf uyduruyolar yok sıcakda teyp calısmaz yok sogukda soyle boyle bunlara gercekden inanan arkadaslarıda kınıyorum...

Senelerdir bi opel kullanıcısı olarak hayal kırıklıgına ugradım ve artık asla diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: kobithekobi

Arabaya binecegim zaman ne goriiim radyom acık yada cd deyse cd... Buda cim arızası herhalde...

Gunumuzde otomobil ureticeleri saglam dayanıklı sorunsuz araclar yapmaya ugrasırken opelin gorulmemis bi sekilde sorunlu bi arac cıkarmasını kutluyorum... Ayrıca bu hatalarınada cok guzel kılıf uyduruyolar yok sıcakda teyp calısmaz yok sogukda soyle boyle bunlara gercekden inanan arkadaslarıda kınıyorum...

Senelerdir bi opel kullanıcısı olarak hayal kırıklıgına ugradım ve artık asla diyorum...

Alıntıları Göster
    Benim aracımda da çıkmayan sorun kalmadı 2005 model yeni astra 52000 deyim artık opel amblemi bile görmek istemiyorum.Alacak olanlara da mani olacağım bundan sonra.Sadece Cim ben de 3 kez değişti, gerisini anlatmıyorum diğer topiklerde yazmıştım bahsettikçe sinirim çıkıyor iyice.Türkiye General Motors'a 2 kez şikayet maili attım, şimdi Almanya'ya yazacağım.Teknoloji hayatımızı kolaylaştırsın diye aldık, hayatımızı zehir etti...Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köaaRC -- 9 Ekim 2007; 17:09:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: köaaRC

Benim aracımda da çıkmayan sorun kalmadı 2005 model yeni astra 52000 deyim artık opel amblemi bile görmek istemiyorum.Alacak olanlara da mani olacağım bundan sonra.Sadece Cim ben de 3 kez değişti, gerisini anlatmıyorum diğer topiklerde yazmıştım bahsettikçe sinirim çıkıyor iyice.Türkiye General Motors'a 2 kez şikayet maili attım, şimdi Almanya'ya yazacağım.Teknoloji hayatımızı kolaylaştırsın diye aldık, hayatımızı zehir etti...Sağlıcakla kalın.

Alıntıları Göster
    Peki böyle bir arıza biliniyor ise garantili olsun ya da olmasın tüm araçlar neden geri çağrılıp bu parça değiştirilmiyor?Burada Opel olarak belirtiliyor ama diğer firmalarda böyle bir durumda bu uygulamayı yapmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Falcon41

Peki böyle bir arıza biliniyor ise garantili olsun ya da olmasın tüm araçlar neden geri çağrılıp bu parça değiştirilmiyor?Burada Opel olarak belirtiliyor ama diğer firmalarda böyle bir durumda bu uygulamayı yapmalı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Falcon41

Haklısınız ancak Opel'in Türkiye Yöneticilerin bu konudaki basiretsizliğinden kaynaklanıyor.Kronik arıza demek acil durum demektir, Opel'in acil durum yönetimi başarısız oldu ve pazar payındaki kayıpları bundan sonra görülecektir.
    Yeni Astra'mı takas edermisiniz diye aradığım Wolksvagen bayii bile "Yeni Astralar sorunlu istediğiniz ücreti veremeyebiliriz!" dedi düşünün gerisini artık...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.