Şimdi Ara

Kasislerde gelen gıcırtı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
48.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kasislerden, tümseklerden gecerken ön taraftan gıcırtı sesi geliyor. sanki iki plastiğin birbirine sürmesi gibi bir ses.
    bunun sebebi nedir? sorunu nasıl çözeriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 20 Şubat 2010; 15:59:35 >

• Aynı sorun bende de olmuştu ama arkadan geliyordu bendeki ses. Servis alt takımları yağladıktan sonra ses tamamen geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rafet007

Aynı sorun bende de olmuştu ama arkadan geliyordu bendeki ses. Servis alt takımları yağladıktan sonra ses tamamen geçti.

yağlanan parçalar nelerdi? servise gitmeden halledersem iyi olur.
  • Onu bilemeyeceğim doğrusu. Ben sorunu onlara söylemiştim, onlar da sorunu çözüp böyle cevap vermişlerdi bana.
  • biraz araştırıdım. kimi denge çubuğu demiş, kimi terazi burç lastiği demiş, kimi amartisör başındaki lastikler demiş, terazi kollas tiği diyen var. bakalım ne çıkacak
  • Benim Focus ta da soğuk havalarda o ses geliyor.

Servis "amortisör tepesindeki lastikler soğuktan sertleşince o sesi çıkarabiliyor" dedi o kadar,keşke demeyle kalmayıp işlem yapsalardı ses gelmeye devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

araç astra clasic 2004 model
    kasislerden, tümseklerden gecerken ön taraftan gıcırtı sesi geliyor. sanki iki plastiğin birbirine sürmesi gibi bir ses.

selam,sorun viraj demiri kol lastiklerinden kaynaklanmaktadır eğer şimdiye kadar hiç değişmediyse değiştirmenizi tavsiye ederim.
    tanesi 5-6 lira tutuyor değiştirdikten sonra da kış gelmeden yağlatmanızı tavsiye edecem nedni ise yazın kuruyan lastik soğuk havada gıcırdamasına sebep oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh7669

quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

araç astra clasic 2004 model

selam,sorun viraj demiri kol lastiklerinden kaynaklanmaktadır eğer şimdiye kadar hiç değişmediyse değiştirmenizi tavsiye ederim.
    tanesi 5-6 lira tutuyor değiştirdikten sonra da kış gelmeden yağlatmanızı tavsiye edecem nedni ise yazın kuruyan lastik soğuk havada gıcırdamasına sebep oluyor.

şimdiye kadar hiç değişmedi. zaten ses sorunuda yoktu bir hafta önce başladı ses. sorun dediğiniz nedenden olabilir genelde herkez bu yöntemi tavsiye etmiş. deneyip göreceğiz bakalım.

• opelin kronik hatalarından biri viraj denge demirin kol lastikleri soğuk,sıcak hava değişimlerinde lastikler sertleşir dolayısı ile de o gıcırtı sesi çıkar,yada uzun zaman değiştirlmediyse lastikler ezilir ve özeliğini kaybeder.şimdiye kadar hiç değişmediğini söylemişin,sen en iyisi lastikleri değiştir hatta arka lastikler de dahil ve ustaya söyle takmadan önce gres yağa sürsün usta bilir zaten.

birde tavsieym; kış ayları yaklaştığında lastikleri yağlattır,ben her kış yağlattırıyorum ve kafam rahat oluyor...

saygılarımla.
  • bu sadece opelde değil benim eski aracım olan R19 Alizede de vardı..2000 modeldi..Viraj demiri uç lastiklerinin içindeki yağ zamanla özelliğini kaybediyor..2004 ten beri değiştirmediyseniz değiştirmenizi tavsiye ederim..zira büyük ihtimalle aracı kaldırıp baktığınızda çatladığını bile görebilirsiniz...arkadaşın dediği gibi 5-6 liralık bir şey...yarım saatte falan değiştirirler...genellikle soğuk havalarda yapar bunu zaten...içinede grese benzeyen beyaz bir yağ var.onu sürmek lazım..ama ne olursa olsun bu ses bir başladımı her sene soğuk havalarda yapıyor artık..bazen senesi dolmadanda tekrarlayabiliyor...arada bir sanayiye uğramak,aracı kaldırıp oraları yağlatmak gerekiyor..saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAVİ

bu sadece opelde değil benim eski aracım olan R19 Alizede de vardı..2000 modeldi..Viraj demiri uç lastiklerinin içindeki yağ zamanla özelliğini kaybediyor..2004 ten beri değiştirmediyseniz değiştirmenizi tavsiye ederim..zira büyük ihtimalle aracı kaldırıp baktığınızda çatladığını bile görebilirsiniz...arkadaşın dediği gibi 5-6 liralık bir şey...yarım saatte falan değiştirirler...genellikle soğuk havalarda yapar bunu zaten...içinede grese benzeyen beyaz bir yağ var.onu sürmek lazım..ama ne olursa olsun bu ses bir başladımı her sene soğuk havalarda yapıyor artık..bazen senesi dolmadanda tekrarlayabiliyor...arada bir sanayiye uğramak,aracı kaldırıp oraları yağlatmak gerekiyor..saygılar...

daha önce böyle bir sorun olmadığı için değiştirme ihtiyacıda duymadım. en kısa zamanda değiştiricem.cevaplar için teşekkürler

• opelin kronik problemi z rotlar gelen gıcırtı bende de vardı servise götürdüm salıncakları yağladıklarını söylediler sonra kesildi ama belli bir süre sonra yine başladı
  • bende de vardı havalar 10 derecenin üstüne çıkınca geçti, corsa da 4 tekerden birden geliyordu
  • evet aynen öyle 4 tekerden ayrı ses geliyor bendede :)
  • sanayide tanıdığım bir ustaya götürdüm.
    viraj demir lastiklerini çıkardı temizledi ve yağladı sorun halloldu. şuan ses falan kalmadı.
  • yağlayıncı geçiyor mu . HAngi usta bakıyor buna?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.