Şimdi Ara

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.844
Cevap
46
Favori
182.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyuna başlarken yanlışlıkla travesti karakteri seçtim. Durumun vehametinin yeni farkına vardım. Düzeltmenin yolu var mı yoksa baştan mı başlamalıyım ?

• 73 saatin sonunda artık saldım oyunu. Hikaye mikaye bitti. bir tek kutular kaldı toplanacak. Normalde tüm Ac lerde %100 lemeden bırakmam ama burada saldım.

• Oyuna yeni gelen River's Raid modunu ve 1.1.2 update'ini denedim ve geçen ki Yule hayal kırıklığından sonra ilaç gibi geldi diyebilirim. Öncelikle 1.1.2 update'inden bahsetmek gerekirse yüksek boyutu ile gözümü korkutsa da oyuna olan etkisi gözle görülür diyebilirim. Daha stabil olmuş oyun.

River's Raid modu ise Valhalla'ya devam etmek isteyenler ve Raid olayından zevk alanlar için güzel bir mod olmuş. Settlement'ınıza kurduğunuz yerleşim yerinden eriştiğiniz bu mod ile karşınıza 2 tane harita sunulmuş durumda. Bu 2 harita ağzına kadar köy, küçük ve büyük askeri kamplar ve büyük bir fort barındırıyor. Hepsi ise tamamiyle yağmalanabilir ve raid yapılabilir durumda. Sonraki güncellemelerde bu modun iki harita ile sınırla kalmayacağını ve daha çok harita ekleneceğini düşünüyorum. Tabi ana oyunda ki gibi her yeri hemen yağmalayayım diyemiyorsunuz çünkü sınırlı sayıda kargo kapasiteniz var ve her dolduğunda settlement'a dönmeniz gerekiyor. Bu oynanış mekaniğini sevmemiş olsam da oyuna bir gerçekçilik kattığı aşikar. Tekrar raid'e çıktığınızda ise kargo durumunuz sıfırlanmış oluyor. Köyünüzde Raid ile alakalı binayı geliştirdikçe kargo kapasiteniz de artıyor. Bunun dışında ise Raid ile bir tane de görev eklenmiş ki o da aşağı da görselini göreceğiniz Saint George'un efsanevi zırhı görevi. Raid haritalarının her birinde 2'şer tane olmak üzere yağmaladığınız yerlerde bulduğunuz zırh parçaları ile aşağıda ki zırh setini oluşturabiliyorsunuz. Kendi silahı ve kalkanı da var tabi ki. Şahsen oyunda ele geçirmedim zırhı ama çok da güzel olduğunu söyleyemem. Zırh dan ziyade Raid mekaniği güzel gibi.

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU]
  • Dört gözle bekliyorum oynamayı
  • Yapımı pre-order ile aldım ilk gün bench yapıp bıraktım rezalet durumdaydı , şuan durumu nedir ? , o halinden hallice durumdaysa beklemeye devam ediyim , bir önceki yapımı 200 saat+ oynamıştım halen oynuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 20 Şubat 2021; 15:31:1 >
  • 25 Saatlik oyun süremde. Xbox Series S üzerinde oynuyorum.

Ara sahnelerde yüz animasyonları gelmiyordu, son yama ile çözüldü daha olmuyor.

Daha bugün görevde bug oldu, gizli olmama rağmen gizli olman gerekiyor dedi quick save - load yapınca düzeldi. Bunun dışında npc ler bildiğin duruyor. Kimisi savaşmayı bırakıyor, kimisi ise bildiğin hiç hareket etmiyor, bildiğin duruyor. Dost npclerde olunca bu durum daha kötü oluyor. Beni tekrar takip etsinler diye buga girenlerin kafalarına patlayan vazolardan attım, yanıp yaralandılar sonra revive edip kaldırınca takip etmeye başladılar.

Bir tane yan görevde birinin cesedini yakmamı istiyordu, yaktım, kabul etmedi. O görevi tamamlayamadım.

Son güncelleme ile fotoğraf modunu bozdular, düzenleme moduna geçince menüler kayboluyor. Renk, filtre ayarı yapamıyorsunuz. Ayrıca oyun içinden fotoğraf çeke basınca ekranda saving yazarken screenshoot alıp kaydediyor Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

Yine xboxa özel bir durum ama ara sahnelerde acayip ekran yırtılması oluyor. Pc performansı da pek farklı değildir herhalde.

Ben de oddysseyi çok beğenmiştim ama bunun dlc lerini oynamayı düşünmüyorum bile. Hatta oyunu bitirebilir miyim ondan da emin değilim. Karakterler ısınamadım, daha şimdiden konuşmaları geçiyorum. 25 saat olmuş hala oyunun başındaki ekipmanları kullanıyorum, skiller var ama kullanamıyorum. 2 Action barım var sadece. Onlar da hasar yediğim zaman boşalıyor. Onları doldurana kadar da düşman ölüyor zaten. Güçlü karakterler var mini boss niyetine, 4 tane kestim, 3 tanesinin hareket şeması aynıydı. Onlar da o kadar sıkıcı ki, sekiro mu oynuyorum, ac mi belli değil. Kalkanları var hiç bir türlü açılmıyor. Ya stamina bitircen ya da kaçıp 1 tane vurup tekrar kaçıcan. Kombo yaptırmıyorlar. Özellik, zırh silah vs Her şeyi bir yere gizlemeye çalışmışlar ama o kadar boş ki. Kapı kilitli, anahtar 2 m yanında. Üst kata çıkıcan ama merdivene ok atman lazım. Yıkılabilir duvar var oraya patlayıcı atman lazım. Bir de gözükmüyorlar deli oluyorum. R3 tuşuna basmaktan kol bozulacak resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: keremec

25 Saatlik oyun süremde. Xbox Series S üzerinde oynuyorum.

Ara sahnelerde yüz animasyonları gelmiyordu, son yama ile çözüldü daha olmuyor.

Daha bugün görevde bug oldu, gizli olmama rağmen gizli olman gerekiyor dedi quick save - load yapınca düzeldi. Bunun dışında npc ler bildiğin duruyor. Kimisi savaşmayı bırakıyor, kimisi ise bildiğin hiç hareket etmiyor, bildiğin duruyor. Dost npclerde olunca bu durum daha kötü oluyor. Beni tekrar takip etsinler diye buga girenlerin kafalarına patlayan vazolardan attım, yanıp yaralandılar sonra revive edip kaldırınca takip etmeye başladılar.

Bir tane yan görevde birinin cesedini yakmamı istiyordu, yaktım, kabul etmedi. O görevi tamamlayamadım.

Son güncelleme ile fotoğraf modunu bozdular, düzenleme moduna geçince menüler kayboluyor. Renk, filtre ayarı yapamıyorsunuz. Ayrıca oyun içinden fotoğraf çeke basınca ekranda saving yazarken screenshoot alıp kaydediyor  

Yine xboxa özel bir durum ama ara sahnelerde acayip ekran yırtılması oluyor. Pc performansı da pek farklı değildir herhalde.

Ben de oddysseyi çok beğenmiştim ama bunun dlc lerini oynamayı düşünmüyorum bile. Hatta oyunu bitirebilir miyim ondan da emin değilim. Karakterler ısınamadım, daha şimdiden konuşmaları geçiyorum. 25 saat olmuş hala oyunun başındaki ekipmanları kullanıyorum, skiller var ama kullanamıyorum. 2 Action barım var sadece. Onlar da hasar yediğim zaman boşalıyor. Onları doldurana kadar da düşman ölüyor zaten. Güçlü karakterler var mini boss niyetine, 4 tane kestim, 3 tanesinin hareket şeması aynıydı. Onlar da o kadar sıkıcı ki, sekiro mu oynuyorum, ac mi belli değil. Kalkanları var hiç bir türlü açılmıyor. Ya stamina bitircen ya da kaçıp 1 tane vurup tekrar kaçıcan. Kombo yaptırmıyorlar. Özellik, zırh silah vs Her şeyi bir yere gizlemeye çalışmışlar ama o kadar boş ki. Kapı kilitli, anahtar 2 m yanında. Üst kata çıkıcan ama merdivene ok atman lazım. Yıkılabilir duvar var oraya patlayıcı atman lazım. Bir de gözükmüyorlar deli oluyorum. R3 tuşuna basmaktan kol bozulacak resmen.

xbox da ara sahnelerde ağızların oynamaması sorunu var mı peki ? Pc de bana gına getirtti de.

• keremec kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilmişim valla hocam elinize sağlık. İleride saracak mı bilmiyorum ama 18 saat sonunda elim oyuna gitmiyor. Heyecan falan uyandırmadı. Oddsey sürüklüyordu
  • TossA CoinTo Your Witcher kullanıcısına yanıt

Her ara sahnede değil ama bazı ara sahnelerde bende de ağızları oynamıyor konuşurlarken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Her ara sahnede değil ama bazı ara sahnelerde bende de ağızları oynamıyor konuşurlarken.

Teşekkürler. sadece bana oluyor diye düşünüyordum . bayağı oyundan atma sorunu ile zor bitirdim zaten.

• Evet vardı ama son güncelleme (river raid güncelemesi) ile sorun bende çözüldü gibi. Güncellemeden sonra daha karşılaşmadım hiç.

@costaud

Hocam sıkıldıysanız sadece ana görevden gidin ve raidleri yapın. Boşuna altın ve mavi noktalara gitmeyin. Ben sanıyorum ki mavi noktalardan Ac Oddyssey deki gibi hikaye zincirleri çıkacak ama nerede... Oddysseyin yan göverleri çok daha iyi bu oyunun ana görevlerinden. Ana görevlerin çoğu boşluk doldurmak için yapıldığından sizi sarı noktaların çoğuna götürüyor. Hatta başıma şöyle bir şey de geldi. Bir tane zırh parçası gözüküyor yer altında ama bir türlü girişini bulamadım. Yarım saat dolaştım ama yok, o bölgedeki her şeyi aldım ama zırhı alamadım. Pes ettim, 15dk sonra ana görev beni oraya getirdi ve o da ne, kapalı olan giriş açılmış, askerler bekliyor önünde...

Oyun Sigurd ile tekrar buluştuktan sonra biraz açılmaya başladı bende. En azından hikaye ilerledi yani. Üstelik yerleşim yerini 3. seviyeye yükselttikten sonra

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Kahin büyücü abla geldi, bir iksir hazırladı ve iksiri içince Asgarda gittim. Ayrı bir map olarak yapmışlar Asgardı, aynı Odyssey dlclerindeki gibi. Açık dünya ve orada da yapılacak şeyler var.

Kısaca oyunun her görevini yapacağım diye kasmayın yoksa cidden bitmez. Sadece ana görevden giderseniz bile oyunu bitirmek için gereli powerı fazlasıyla alıyorsunuz.

• keremec kullanıcısına yanıt
    Ben bu dediğiniz kısımlara geldim ve oyun hala sarmadı gibi. Biraz başı boş hissettiriyor. Yarım kalmasın diye bitirmek için kendimi zorlayacağım. Umarım bir noktada beni içine çeker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Evet vardı ama son güncelleme (river raid güncelemesi) ile sorun bende çözüldü gibi. Güncellemeden sonra daha karşılaşmadım hiç.

@costaud

Hocam sıkıldıysanız sadece ana görevden gidin ve raidleri yapın. Boşuna altın ve mavi noktalara gitmeyin. Ben sanıyorum ki mavi noktalardan Ac Oddyssey deki gibi hikaye zincirleri çıkacak ama nerede... Oddysseyin yan göverleri çok daha iyi bu oyunun ana görevlerinden. Ana görevlerin çoğu boşluk doldurmak için yapıldığından sizi sarı noktaların çoğuna götürüyor. Hatta başıma şöyle bir şey de geldi. Bir tane zırh parçası gözüküyor yer altında ama bir türlü girişini bulamadım. Yarım saat dolaştım ama yok, o bölgedeki her şeyi aldım ama zırhı alamadım. Pes ettim, 15dk sonra ana görev beni oraya getirdi ve o da ne, kapalı olan giriş açılmış, askerler bekliyor önünde...

Oyun Sigurd ile tekrar buluştuktan sonra biraz açılmaya başladı bende. En azından hikaye ilerledi yani. Üstelik yerleşim yerini 3. seviyeye yükselttikten sonra

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Kahin büyücü abla geldi, bir iksir hazırladı ve iksiri içince Asgarda gittim. Ayrı bir map olarak yapmışlar Asgardı, aynı Odyssey dlclerindeki gibi. Açık dünya ve orada da yapılacak şeyler var.

Kısaca oyunun her görevini yapacağım diye kasmayın yoksa cidden bitmez. Sadece ana görevden giderseniz bile oyunu bitirmek için gereli powerı fazlasıyla alıyorsunuz.

Biraz unutayım da river raid için döneceğim ben de tekrardan. Şimdi aralıksız 73 saat oynayınca atma sorununu kontrol etmek için bile dönesim gelmedi :)

• Odyseyde ki gibi kendimiz Arrow craftlayabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Şubat 2021; 0:9:48 >
  • Leş, 1 mi 3 mü valhalla mı kötü karar veremedim keşke 160 liradan satsaydım keyi, odyssey baştan oynarım bunu 100% yapacağıma. Oflaya puflaya bitirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende toplam ilerleme yüzde yüz olması lazımken hala yüzde doksandörtte.skill değişiyor o değişmiyor.bu güncelleme ile düzelecekti kısmen düzelmiş bunun için yapılacak bir şey var mı?sil baştan yükle gibi ubisoft connect i işe yarar mı?

• Yapımın çıktığı versyon ile şuanki versyonu arasındaki performans farkı , sistem %100 aynı değişen bir parça olmadı.Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

• Maxwell1 kullanıcısına yanıt

Kardeş bir yardımcı olur musun ya! oyundaki toplam ilerleme dondu kaldı bunun bir çözümü var mıdır?oyunun son güncellemesi ile gelen raid görevleri dahil her şey bitti ama toplam ilerleme yüzde 94 te kaldı ubi

unisoft connect te .bu sorunun çözümü vardır belki ben bualmıyorum bu konuda bir bakabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulaaaa

Kardeş bir yardımcı olur musun ya! oyundaki toplam ilerleme dondu kaldı bunun bir çözümü var mıdır?oyunun son güncellemesi ile gelen raid görevleri dahil her şey bitti ama toplam ilerleme yüzde 94 te kaldı ubi

unisoft connect te .bu sorunun çözümü vardır belki ben bualmıyorum bu konuda bir bakabilir misin?

Bu bir bug , ubisoft üzerinde çalışıldığını bildirmiş aşağıdaki konudan güncel durumu takip edebilirsiniz.Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

Game completion is stuck and does not reach 100% | POST HERE | Ubisoft Forums

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.