Şimdi Ara

Assassin's Creed Odyssey (2018) [PC ANA KONU] (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.914
Cevap
27
Favori
98.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atmosfer güzel ama hikaye akılda kalıcı ve merak uyandırıcı değil.
  • Oyun sadece yan görevleri ile başka birçok oyunun içeriğinden zengin diyebilirim.2 -2,5 saat oyunu oynadıktan sonra Ubisoft Presents çıktı , yani oyun yeni başladı.

Tüm AC oyunlarını oynamış biri olarak en iyisi diyebilirim.Hikayesini ve o dönemki olayları anlamak için biraz öncesinde yada oyunu oynarken o dönemdeki yaşanmış gerçek olaylarıda inceden araştırmak lazım.Ubisoft o konudada bence çok başarılı.Termopylae Muharebesini çok iyi ele almışlar.Bundan sonraki hikaye roma da geçerse çok keyifli olur.Özellikle de caligula döneminden çok güzel hikayeler çıkabilir.
  • Oynadığım kadarıyla söylüyorum ben bu oyun kadar son dönemde içerik zengini Ps exleri dışında oyun görmedim. Tek bir bölgede bile hayvani derecede sıkılmadan vakit geçirebiliyorsun. Şimdi ben çok sıkı bir Ac fanıydım. Eski oyunlar için söylüyorum. Sonra Ac3 ile birlikte seriye olan hayranlığım gittikçe dibe vurmuştu. Unity ve Syndicate i oynamadım bile. Youtube videolarına baktıktan sonra öğk demiştim. Bu ve Origins çıktıktan sonra da aşırı ön yargılıydım. Hatta bu konudaki ilk mesajım da olumsuzdu. Ama oynadıktan sonra oyuna çok haksızlık ettiğimi anladım. Son çıkan iki oyun için de söylüyorum. Atmosfer konusunda aşmışlar. Oynanış bu güne kadarki bütün Aclerden zengin. En iyi senaryo diye sorsan zaten 4 tane Ac sayarım Ac2, brotherhood, Odyssey, Origins. Son iki oyun doğrudan Assasinleri ele almasa bile olayı işleyiş şekilleri Ac ye yakışır şekilde. Hele ki Odyssey. İlk Acler de dahil bu kadar bağlandığım yan karakterler hatırlamıyorum. Her şeyiyle mükemmel olmuş.

Şu lafı da bir kenara bırakmak lazım artık. Her çıkan Ac için bu Ac oyunu olmamış deniyor. Kardeşim ilk Aclerden bu yana yıllar geçti. Adamlar bir zahmet yenilik getirsinler oyuna. Senaryo iyiyse bir Ac oyununun kötü olma ihtimali yok zaten.
    Benim tek eleştirim Denuvo koruması mıdır nedir onun yüzünden performansın içine etmeleri. Neyse ki aşırı bir performans kaybı yaşatmadılar son oyunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 19 Şubat 2019; 14:55:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thriller89

Oyun gayet de '' Assassins Creed'' olmuş. Final çok güzel bağlanmış. Origins ile Suikastçıların doğuşu, bu oyunda da tapınakçıların doğuşu anlatılmış. Bire bir dile getirilmesi de, hikayeden benim anladığım bu.
    Origins'in de bu oyunun da gerçek tarihle bir ilgisi falan yok. İkisi de tamamen hayal ürünü kurgular. Müslüman suikastçiler, 11. yüzyılın sonunda, Hristiyan tapınakçılar, 12.yüzyılın başında oluştu. Origins, MÖ 1. yüzyılın ortalarında Roma eyaleti Mısır'da, Odyssey ise M.Ö. 5. yüzyılın ikinci yarısında, Atina-Sparta arasındaki Peloponnesos savaşları sırasında geçiyor.
    Her iki dönemde tarikatçilik de suikastçilik de, çok büyük suçlar ve ahlaksızlıklar olarak kabul ediliyor.

Origins bir nebze belki ama Odyssey'in AC adını taşımasının bir anlamı gerçekten yok. Oyunun kahramanı suikastçi değil, paralı asker.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Origins'in de bu oyunun da gerçek tarihle bir ilgisi falan yok. İkisi de tamamen hayal ürünü kurgular. Müslüman suikastçiler, 11. yüzyılın sonunda, Hristiyan tapınakçılar, 12.yüzyılın başında oluştu. Origins, MÖ 1. yüzyılın ortalarında Roma eyaleti Mısır'da, Odyssey ise M.Ö. 5. yüzyılın ikinci yarısında, Atina-Sparta arasındaki Peloponnesos savaşları sırasında geçiyor.
    Her iki dönemde tarikatçilik de suikastçilik de, çok büyük suçlar ve ahlaksızlıklar olarak kabul ediliyor.

Origins bir nebze belki ama Odyssey'in AC adını taşımasının bir anlamı gerçekten yok. Oyunun kahramanı suikastçi değil, paralı asker.

Alıntıları Göster
    Tabi ki gerçek tarihle alakası yok. Assassins creed evreniden bahsediyorum ben. Alternatif tarih olarak geçer bu. Birinci oyunun da alakası yoktu. Birkaç noktayı temel almıştı sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni AC İtalya'da gecicekmis. 4chan sızdırmış.

• Assassin's Creed Odyssey için yarın 1.1.4 güncellemesi yayınlanacak.PC için boyutu 4.7 Gb olacak bu güncellemede gelecek olan başlıca yenilikler ;

Legacy Of The First Blade Episode 3

Mart ayında aktif olacak yeni Lost Tales of Greece görevi

New Game +

Maksimum oyuncu seviyesinin 99 a yükseltilmesi

22 adet yeni Fast Travel noktasının eklenmesi

Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri

Tüm yama notlarına aşağıdan gözatabilirsiniz.

Assassin’s Creed® Odyssey – 1.1.4 Patch Notes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 25 Şubat 2019; 23:12:16 >

• 200'e nasıl aldın hocam ultimate'i? Çin yeniyılı indiriminde bile 350 liraydı yanlış hatırlamıyorsam.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Yılbaşı indirimlerinde 294 tl idi
    BKMexpress'ten 50'tl'lik steam cüzdanlarını ucuza almıştım
    o şekilde maliyeti 200 filan oldu
    Ben "Steam Kış İndirimleri"nin ilk gününde direk Steam Mağazasından "Ultimate Edition'u" tam 90 TL'ye aldım. Oyun çıkalı daha 2 ayı yeni geçmişti üstelik. (Şuanki fiyatı 590 TL.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barkatoy -- 26 Şubat 2019; 9:34:26 >
  • Barkatoy B kullanıcısına yanıt
    İkinizde iyi almışsınız bravo vallahi. DLC'lerden faydalanmak için gold sürüm alma niyetindeyim ama fiyatlar ateş pahası, 2 hafta önceki indirimde kaçtı sonraki indirim ne zaman olur bilinmez. 2 aylık oyun 90 liraya satılırken şuan 590 olmasıda ayrı bir muamma. Hayırlısı bakalım.
    Türkiye üzerinden direk 90 TL değil. Bazı işlemlerden sonra (Ülke değiştirme, ucuz steam bakiye kodu, büyük indirim tarihleri vs...) tüm bu koşulları bir arada yakalamanın sonucu bu fiyata geldi. Herkes o fiyata alabilir fakat uğraşması lazım.
    Bu arada "Steam İndirim kodu" falanda olsaydı daha ucuza satın alabilirdim.

• Barkatoy B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, oyunu rusça altyazı-seslendirmeyle çıkaran (Türkçe altyazı bile yok) ve Rusya federasyonu ülkelerinde bizim yarı fiyatımıza satan ubisoft sanırım bize "sizden bir beklentimiz yok, gidin korsan takılın" demek istiyor. Bende bu çağrıya kulak vereceğim gibi...
  • 1 ay'a kadar yüzde 50 indirim gelir. Çünkü "AC III Remastered" çıkacak. O zaman satın almak istersen Arjantin üzerinden almaya çalış. En kötü ihtimalle 23 dolar'a (şuanki dolar kuruna göre 122 TL) Steam Mağazasından Ultimate Edition alırsın. Yine kendin bilirsin.

• Bu ubisoft kahır ediyor beni son guncelleme ile oyun tekrar donmaya başladı . Çallısan sistemi batıryor adamlar 😡

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu oyunu 1080p'de nvidia 3d vision ile oynamak istiyorum ama sistemim yetmedi

Assassin's Creed Odyssey (2018) [PC ANA KONU]
  • Oyunu cracklı kullanıyordum bir kere çökmedi, dünkü indirimle steam'den gold paketi satın aldım zırt pırt çöküyor kapanıyor. Varmı çökme yaşayan çözümünü bilen?
    Bendede cokuyor adamı delirtiyor bir ara sıkıntı yoktu son guncelleme ile yıne cokmeye başladı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çökme yaşamadım henüz ancak şöyle bir bug oldu ilk defa. Limana gidip gemiyi çağırdıktan sonra karakter ses çıkarmamaya başladı. Yani savaşırken ya da gemiyi yönetirken veya bir yerlerden atlarken verdiği tepkileri vermemeye başladı. Çıkıp bir daha girmek zorunda kaldım. Öyle düzeldi. Yani güncellemeyle bir şeyleri bozdukları kesin. Ama yakın zamanda bir fix gelir.
    Ayrıca şu eşcinsellik mevzusunun afedersin de bokunu çıkarmışlar. Oyuna getireceğim eleştirilerden bir yenisi bu. Gerçekten benim gibi role play yaparak oynayan oyuncular için ciddi problem. Oyunun ciddiyetini bozuyor. Dünya kadar adam doğramışım. Yunanistanın en ünlü paralı askeriyim. Yaşlı bir demirci bile bana yürüyor. İşin kötüsü adama kur yapma seçeneği var Yeminle midem bulandı bu nedir ya. Hele şu son eklenen Brothers Seduction görevi ayrı komedi. Bütün Yunanistan Aleksiosun kıllı g*tünün peşinde. Şu ana kadar karşıma kadından çok erkek çıktı kur yapma konusunda. Anladık antik dönem biraz ılıktı Yunanlar için ancak her yerden de halkalı şeker çıkmaz ki be kardeşim. Umarım Romayı böyle yapmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Çökme yaşamadım henüz ancak şöyle bir bug oldu ilk defa. Limana gidip gemiyi çağırdıktan sonra karakter ses çıkarmamaya başladı. Yani savaşırken ya da gemiyi yönetirken veya bir yerlerden atlarken verdiği tepkileri vermemeye başladı. Çıkıp bir daha girmek zorunda kaldım. Öyle düzeldi. Yani güncellemeyle bir şeyleri bozdukları kesin. Ama yakın zamanda bir fix gelir.
    Ayrıca şu eşcinsellik mevzusunun afedersin de bokunu çıkarmışlar. Oyuna getireceğim eleştirilerden bir yenisi bu. Gerçekten benim gibi role play yaparak oynayan oyuncular için ciddi problem. Oyunun ciddiyetini bozuyor. Dünya kadar adam doğramışım. Yunanistanın en ünlü paralı askeriyim. Yaşlı bir demirci bile bana yürüyor. İşin kötüsü adama kur yapma seçeneği var Yeminle midem bulandı bu nedir ya. Hele şu son eklenen Brothers Seduction görevi ayrı komedi. Bütün Yunanistan Aleksiosun kıllı g*tünün peşinde. Şu ana kadar karşıma kadından çok erkek çıktı kur yapma konusunda. Anladık antik dönem biraz ılıktı Yunanlar için ancak her yerden de halkalı şeker çıkmaz ki be kardeşim. Umarım Romayı böyle yapmazlar.
    Oyunun resmi romanında da kullanılan ana karakter Kassandra olduğu için sanırım böyle sorunlar oluyor. Ben Kassandra ile bir sıkıntı yaşamadım. Birkaç lezbiyen ilişki oldu ama rahatsız edici birşey değildi. Çünkü kadın karakterler buna daha uygun oluşturulmuş. Son derece erkeksi bir Alexios ile demirci ustası kadar sırıtmıyor.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.