Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonucun ne olduğunu görebiliyormusunuz kapalı zarf değil demi?
  • kesin09 kullanıcısına yanıt
    Kapalı zarf geçen seneye kadar vardı fakat artık kaldırılmış.Hastanede verilen rapor açık oluyor ve hakkınızda ne karar verildiğini görebiliyorsunuz.
  • Beyler bugün askerlik şubesine gittim geçen yıl aldığım ertelemenin ardından. O zaman verilen kağıtta 5-20 Aralık arası gelin diyordu, bugün gittiğimde memur bana 20'sinde gel dedi. Problem çıkmaz mı son gün gitmekten? Poliklinik-hastane-kurul en azından 1 hafta sürüyor nihayetinde.
  • senderson kullanıcısına yanıt
    Çıkmaz bence sonuçta 20 Aralıkta sen başvurunu yapmış olacaksın.Yani kayıtlara 20 Aralıkta başvurduğun gözükecek.Ondan sonra bir hafta sürse bile başvurun belirtilen tarihlerde olduğu için sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum...
  • Arkadaşlar 96 doğumluyum ve yaklaşık 4 yıldır yoklama kacağı durumundayım. Yoklama için e devlet üzerinden başvuru yapacağım ancak şöyle bir problemim var. Kilom sınırın üstünde. Sizce ben muayene olduğumda yoklama kaçağı olduğum için kilom fazla bile olsa askere alırlar mı yoksa mevcut prosedür gereği erteleme mi verirler? Bilgisi olandan yardım bekliyorum.

Boy 1.73 Kilo 120 bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vovu01 V kullanıcısına yanıt
    Kaçak olduğun dönemlerin para cezasını ödersin, ne kadar tutar bilmiyorum. Ondan sonra normal işlemlere tabi tutulursun yani 1 sene erteleme verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heyt-ti H kullanıcısına yanıt
    İlk kez gidecekseniz kimlikle gitmeniz yeterli diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Kaçak olduğun dönemlerin para cezasını ödersin, ne kadar tutar bilmiyorum. Ondan sonra normal işlemlere tabi tutulursun yani 1 sene erteleme verirler.
    Bazı arkadaşlar kilo fazla olsada direkt gönderirler diyorda kafam karıştı. Umarım dediğin gibidir.

• Hastaneden aldığımız belgeyi 1-2 hafta sonra vermemizde herhalde bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Bu belge dışında askerlik şubesine götürmemiz gereken belge var mı?
  • Direk gönderseler bile askerligin ilk haftasinda kilonuzdan dolayi geri gönderirler hocam sizi ama öyle olacagini sanmiyorum. Sonucta siz yine aile hekimine gideceksiniz ve o da sizi hastaneye sevk edecek.

Hocam hastaneden alacaginiz belge benim bildigim 1 is gunu icinde teslim edilmesi gerek. Yani ya aldığınız gün ya da bir sonraki gün götürmelisiniz diye biliyorum ben. Sanki kağıtta da o tarz bir şey yazıyordu ordan hatirliyorum @heyt-ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 8 Aralık 2019; 18:52:22 >
  • Arkadaşlar merhaba. Bu hafta çarşamba gününe yoklama randevusu aldım asaldan.
    Sorum şu ; boyum 178 cm. Üst sınır 105 diyorlar internetteki sitelerde. Bunun 10 kilo üzerine çıkarsanız ertelemesiz direk muaf olabiliyorsunu diyorlar. Ben 116 kiloyum. Sizce ne olur ? Daha önce kilo fazlalığından ilk muaynede muaf alanınız varmı ?
    Yani bir sağlık yönetmeliği, askerlik kanunu var ortada. Kafalarına göre bu sınırlar aşılsa dahi seni alıyoruz diyemezler. Bunun çok tartışması dönüyor benim de kafam karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AFV -- 8 Aralık 2019; 19:46:55 >
  • AFV kullanıcısına yanıt
    En az üç kere gidip geleceksiniz hocam.İlk seferde muaf alan çok nadir.Özellikle kilodan alanı pek görmedim.Kilonun yanında ekstra bir sorun varsa belki.Onun dışında en az üç yıl gidip gelmeniz lazım.Son sefer yani üçüncü seferde kesin karar veriliyor..
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Bu saatte gelen cevap ve nick uyumu güzel olmuş. Bakalım bir de göz var benim ama sınırda 14.5 çıkıyor miyop gözlerin toplamı damla ile ölçerlerse düşebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Direk gönderseler bile askerligin ilk haftasinda kilonuzdan dolayi geri gönderirler hocam sizi ama öyle olacagini sanmiyorum. Sonucta siz yine aile hekimine gideceksiniz ve o da sizi hastaneye sevk edecek.

Hocam hastaneden alacaginiz belge benim bildigim 1 is gunu icinde teslim edilmesi gerek. Yani ya aldığınız gün ya da bir sonraki gün götürmelisiniz diye biliyorum ben. Sanki kağıtta da o tarz bir şey yazıyordu ordan hatirliyorum @heyt-ti
    Arkadaşlar bu bir gün mevzusu doğru mu?

• Aile hekimine gittim
    Boy : 1.74 Kilo : 125 çıktı.
    Kardiyoloji bölümüne hastaneye yönlendirdi. Heyete bu aşamadan sonra mı çıkıyoruz acaba?

Kardeşim direk çürük verebilirler sana. Haberini bekliyorum.

• AFV kullanıcısına yanıt
    İlkte muafiyet alanı hiç görmedim. Sanmıyorum ama gelişmeleri yazarım buradan.

Beyler benim şöyle bir sorum olacak. benim 31 aralıkta tecilim bitiyor. 15 kasımda bir diz ameliyatı geçirdim ve üst kilo sınırından 10 kilo fazlam olduğu için 1 yıl erteleme vereceklerini düşünüyorum. Asıl mevzu şu ben bedelli askerlik yaparak bu askerlik olayını ortadan kaldırmak istiyorum. Elimde 1 yıllık ertelemem olduğuna dair bir belge var iken bedelli askerliğe başvurabilir miyim ? Forumlarda çoğu yerde araştırdım zaten kilo fazlan var ise para ödemene gerek yok 3 muayene sonrası muaf oluyorsun diyorlar. ben 3 yıl boyunca aynı kiloda kalmak istemiyorum ve bunun sonucunda iyi bir bilgiye ulaşamadım. Ertelemem var iken bedelliye başvurabilir miyim ? bedelli askerlik yapanlarda kilo/boy şartı aranıyor mu ? ya da kilo boy sorunu olanlar bu 21 günlük temel eğitimi almadan sadece askerlik bedelini ödeyerek bu işi hallediyor mu ? işin detayını bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.
  • ferhatt0707 F kullanıcısına yanıt
    Bedelli askerlik yapmak için de kilo boy oranına uygun olmanız gerek. Bedelli yapip kurtulmak istiyorsaniz fazla kiloyu verip öyle basvuaniz gerekiyor askerlik şubesine :) 10 kilo çok degil aslinda 1.5-2 ay gibi bir surede verirsiniz dikkat ederseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 12 Aralık 2019; 1:48:31 >
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    peki şunu da sormak isiyorum. biliyorsunuz ki her isteyen her parasını ödeyen bedelli askerlik yapamıyor. Devlet bedelli askerlik için kontejyan uygulaması yapıyor. ve kontejyan üzerinde talep olduğu takdirde bedelli askerlik yapacak olan kişileri kura yöntemi ile belirliyor. şunu sormak istiyorum. diyelim ki ben bu sene erteleme aldım kilodan dolayı. önümüzdeki senede kiloyu verip ideal kiloma ulaştım. sonrasında bedelli başvurusunu yaptım ancak bana bedelli çıkmadı. herhangi bir okul durumu vs de yok sağlık sorunu da yok ve bedelli de çıkmadı. bu sefer mecburi olarak 6 ay askere gitmek zorunda mı kalıyorum ?
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.