Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
117
Favori
948.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler biyerde birisi 2013 den beri 7 yıldır erteleme aldığını yazmış bu doğru mu 3 seneden fazla erteleme verdikleri de oluyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ayıptır sorması boy kilo oranınız neydi. Bende önümüzdeki ay 3. kontrole gideceğim, proedürler aynı gibi.
  • Merhaba,

1.69 boyumdayım. 102 kg kilom var. Erteleme verirler mi sizce?
  • heyt-ti H kullanıcısına yanıt
    Boyuna 27 eklediginde sınır kilo belli oluyor. 69+27=96 yapar. Yani sinirdan 6 kilo yukseksiniz erteleme verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibariyle deneyimlerimi aktarayım istedim 25.11.2019 pazartesi günü aile hekimimden 2. Muayenem için sevkimi aldım ve askerlik şubesine uğrayıp ilgili kağıtları aldıktan sonra devlet hastahanesine gittim . Dahiliye bölümüne sevk ettikleri için önce hastahanenin evrak kayıt bürosuna ordan heyet kurulu kayıt odasına sonrasında ise gişeden kayıt alarak dahiliye uzmanının yanına çıktım doktor kan idrar röntgen ultrason ve ekg istedi. ultrason hariç hepsini pazartesi yaptırdım ultrasonu bugün sabah 9.30 da yaptırıp yanına çıktım ve kağıda 45 a 11 45 f 11 yazdı boy kilo ölçmiyecekmisiniz diye sorduğumda perşembe günü heyet kurulunda ölçüleceğini söyledi şimdi perşembeyi bekliyoruz . 1.72 boy 105 kilo ile muhtemelen 2. Kez erteleme verecekler diğer yazdığı iki madde ise karaciğerle ilgili ne olacak bilgi vereceğim .

• Merhabalar, bugün itibariyle ikinci muayene işlemi sonlandı. İşlem şu şekilde oldu. Önce (15/11/2019) askeriyeye gittim, geçen sene muayene işlemi için askeriye içerisinde bir dr bakmıştı fakat bu sefer başka bi yerde bi polikliniğe gönderdiler. Orada boy kilo ölçümü yapıldı. Akabinde devlet hastanesine sevk ettiler. Hastanede evrak kayıttan sonra dr yanına çıktım boyumu kilomu sordu. Sonra bilgisayarda bişeyler yazdı ve bir çıktı alıp verdi bunu sağlık kuruluna götür dedi. Sağlık kuruluna geldim pts (19/11/2019) gel dediler. O gün kurul doktoruna görünmeden önce boyumu kilomu ölçtüler 168cm ve 106 kg çıktım sonra dr için bekledim dr muayenesinden sonra 26/11/2019 da heyet için gelmemi söylediler. Heyet te 6 ay erteleme verdi. 38 kg fazlam olduğunu ve 8 kg verirsem elverişli olabileceğimi söylediler. Kuruldan bir doktor ile dışarıda raporumu beklerken karşılaştım. (Sanırım heyet başkanı oydu) neden 1 sene değil de 6 ay erteleme olduğunu sordum. Benim yoklama eri değil sevk eri olduğumu bu sebeple buna doktorun karar verdiğini söyledi. Bir sonraki muayenede doktor bakıp yine karar verecekmiş. Şimdilik durum bu.

• https://www.facebook.com/asatahmet

Kilo sorunu olanlar bana özelden mesaj atabilir. tüm detaylarıyla anlatırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sagor88

Merhabalar, bugün itibariyle ikinci muayene işlemi sonlandı. İşlem şu şekilde oldu. Önce (15/11/2019) askeriyeye gittim, geçen sene muayene işlemi için askeriye içerisinde bir dr bakmıştı fakat bu sefer başka bi yerde bi polikliniğe gönderdiler. Orada boy kilo ölçümü yapıldı. Akabinde devlet hastanesine sevk ettiler. Hastanede evrak kayıttan sonra dr yanına çıktım boyumu kilomu sordu. Sonra bilgisayarda bişeyler yazdı ve bir çıktı alıp verdi bunu sağlık kuruluna götür dedi. Sağlık kuruluna geldim pts (19/11/2019) gel dediler. O gün kurul doktoruna görünmeden önce boyumu kilomu ölçtüler 168cm ve 106 kg çıktım sonra dr için bekledim dr muayenesinden sonra 26/11/2019 da heyet için gelmemi söylediler. Heyet te 6 ay erteleme verdi. 38 kg fazlam olduğunu ve 8 kg verirsem elverişli olabileceğimi söylediler. Kuruldan bir doktor ile dışarıda raporumu beklerken karşılaştım. (Sanırım heyet başkanı oydu) neden 1 sene değil de 6 ay erteleme olduğunu sordum. Benim yoklama eri değil sevk eri olduğumu bu sebeple buna doktorun karar verdiğini söyledi. Bir sonraki muayenede doktor bakıp yine karar verecekmiş. Şimdilik durum bu.
    Merhaba,

Ben ilk kez erteleme alacağım. Önce askerlik şubesine mi gideceğim.
    1. Askerlik şubesi
    2. Onlar beni polikliniğe sevk edecek.
    3. Oradan hastahaneye sevk edecekler. Boy kilom ölçülecek.
    4. Başka bir zaman heyet için geleceğim.
    5. Hastahaneden aldığım belgeleri askerlik şubesine götüreceğim?

• quote:

Merhabalar, bugün itibariyle ikinci muayene işlemi sonlandı. İşlem şu şekilde oldu. Önce (15/11/2019) askeriyeye gittim, geçen sene muayene işlemi için askeriye içerisinde bir dr bakmıştı fakat bu sefer başka bi yerde bi polikliniğe gönderdiler. Orada boy kilo ölçümü yapıldı. Akabinde devlet hastanesine sevk ettiler. Hastanede evrak kayıttan sonra dr yanına çıktım boyumu kilomu sordu. Sonra bilgisayarda bişeyler yazdı ve bir çıktı alıp verdi bunu sağlık kuruluna götür dedi. Sağlık kuruluna geldim pts (19/11/2019) gel dediler. O gün kurul doktoruna görünmeden önce boyumu kilomu ölçtüler 168cm ve 106 kg çıktım sonra dr için bekledim dr muayenesinden sonra 26/11/2019 da heyet için gelmemi söylediler. Heyet te 6 ay erteleme verdi. 38 kg fazlam olduğunu ve 8 kg verirsem elverişli olabileceğimi söylediler. Kuruldan bir doktor ile dışarıda raporumu beklerken karşılaştım. (Sanırım heyet başkanı oydu) neden 1 sene değil de 6 ay erteleme olduğunu sordum. Benim yoklama eri değil sevk eri olduğumu bu sebeple buna doktorun karar verdiğini söyledi. Bir sonraki muayenede doktor bakıp yine karar verecekmiş. Şimdilik durum bu.
    https://e-saglik.gov.tr/TR,6063/1basamak-saglik-kurumlari-askerlik-yoklama-islemleri-ile-ilgili-duyuru.html

Başlangıçta Askerlik şubesine gitmeden direk aile hekimine gidebiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk2885

Bugün itibariyle deneyimlerimi aktarayım istedim 25.11.2019 pazartesi günü aile hekimimden 2. Muayenem için sevkimi aldım ve askerlik şubesine uğrayıp ilgili kağıtları aldıktan sonra devlet hastahanesine gittim . Dahiliye bölümüne sevk ettikleri için önce hastahanenin evrak kayıt bürosuna ordan heyet kurulu kayıt odasına sonrasında ise gişeden kayıt alarak dahiliye uzmanının yanına çıktım doktor kan idrar röntgen ultrason ve ekg istedi. ultrason hariç hepsini pazartesi yaptırdım ultrasonu bugün sabah 9.30 da yaptırıp yanına çıktım ve kağıda 45 a 11 45 f 11 yazdı boy kilo ölçmiyecekmisiniz diye sorduğumda perşembe günü heyet kurulunda ölçüleceğini söyledi şimdi perşembeyi bekliyoruz . 1.72 boy 105 kilo ile muhtemelen 2. Kez erteleme verecekler diğer yazdığı iki madde ise karaciğerle ilgili ne olacak bilgi vereceğim .
    Merhaba hocam,
    Sizde farklı bir hastalık mı var. Baya tahlil istediler yazmışsınız.

• logard L kullanıcısına yanıt
    Hocam gün itibariyle heyete çıktım 2. Kez ertesi yıla erteleme verdi benimde bilmediğim bir karaciğer sorunum varmış bu sefer ki tahlillerde çıktı zannımca illere göre hastahanelere göre prosedür değişiklik gösteriyor seneye artık muafiyet verirler diye düşünüyorum .

Hayır önce şubeye gitmelisiniz ki o sizi dr a yönlendiriyor bazı evraklarla

Özet olarak yazdığınız gibi, fakat herkes farklı şeyler yazıyor yani kimisi aile hekimine yönlendirilmiş değişik tecrübeler de mevcut

• quote:

Hayır önce şubeye gitmelisiniz ki o sizi dr a yönlendiriyor bazı evraklarla
    Şubeye giderken hangi belgeleri götürmem gerekiyor?

• Merhaba. Üniversite öğrencisiyim ve 29 yaşımı tam 1 ocakta dolduruyorum. Askerlik şubesine geçen sene sorduğumda 1 ocak 2020’den sonra artık okusam dahi tecil hakkım kalmadığı söylendi. Boyum 1.77-1.78 civarı, kilom da 120. 1 ocak 2020 itibariyle sanırım bakaya olacağım. Sizlere sormak istediğim

1- kaç seferde muafiyet alabilirim ?
    2- yapmam gereken işlemler sırasıyla neler ?
    3- önümde daha 29 gün var, daha erken tecili bozup muayene olabilir miyim ve sizce mantıklı mı ?

• burakduran22 B kullanıcısına yanıt
    1-Üç yıl muayene olduktan sonra üçüncü yıl askerlik hakkında kesin karar verilir.Ya muaf sayılırsınız ya da askere elverişli raporu verilir.
    2-Tecil bittiğinde askerlik şubesine gidip işlemleri başlatın.Daha önce hiç muayene olmadıysanız sizi ya aile hekimine gönderirler ya da sağlık ocağına.Önceden askerlik için muayene olduysanız sizi tekrar muayene göndermek istemeyebilirler fakat siz ısrar edin muayene olmak istediğinizi söyleyin o zaman aile hekimine ya da sağlık ocağına sizi kesin gönderirler.Orada durumunuzu anlatırsınız ona göre işlem yapılır.Kilo fazlanız çıkarsa sizin hastaneye sevkinizi yaparlar.Hastaneye gidip kayıt olduktan sonra dahiliyede doktora görünürsünüz ve o size kurul için gün verir.O gün gelir kurul önüne çıkar ve durumunuz hakkında ya askerliğe bir yıl erteleme verilir ya da elverişli raporu verilir.Size verilen raporlarda şubeye dönüp işlemleri tamamlamak kalır.Seneye söylenen tarihte tekrar muayene için şubeye başvurmanız gerekir.
    3-29 gün için gidip tecili bozdurmanızın mantıklı bir yanı olduğunu düşünmüyorum.Zaten muhtemelen sizin askerlik yapacağınız yer açıklandıktan sonra askere gitmeden en az 15 gün önce başvurmanızı söyleyeceklerdir.Geçmiş yazılanlara bakarsanız bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

• Bugün itibariyle ilk tecilimi aldım. Yaptığım işlemler:

1. E-Devletten asal yoklama başvuru formunu doldurdum. Doldurma işlemi bitince aile hekimine görünmeniz gerek. Yine E-Devletten aile hekiminizin kim olduğuna bakın. Bu aşamada herhangi bir çıktı almanıza gerek yok.
    2. Aile hekimi boy, kilo ve nabzımı ölçtü. Kilom boyuma göre fazla olduğundan bir devlet hastahanesine sevk etti. Bu aşamada 2 adet belge verdi.
    3. Hastanede dahiliye doktoru da yine boy ve kilomu ölçtü.
    4. Şanslıydım, çünkü sabah 11:40 gibi işlemlerim bitti ve o gün 13:30'daki sağlık kuruluna girebildim. Burada doktor sizi sağlık kuruluna sevk ediyor. Oraya kayıt olmanız için aile hekiminin ve varsa dahiliye doktorunun verdiği belgeleri fotokopi çektirmeniz + bir adet fotograf + kimlik fotokopinizi istiyorlar.
    5. 13:30'da başlayan sağlık kurulunda 14:00 gibi sıram geldi. Hiçbir şeye bakmadılar, soru sormadılar. 15:00'te gel sonucunu al dediler.
    6. 15:00'te sonucumu aldım. Bana verilen kağıdı askerlik şubesine götürdüğümde işlemlerim tamamlanacak. Yani son aşamaya kadar askerlik şubesine gitmenize gerek yok.

Benim bir sorum olacak. Üniversiteden yeni mezun oldum, ben de kilo fazlalığı nedeniyle erteleme alıcam internette gördüğüm boy kilo oranlarına göre. E-devletteki asal yoklama formunu doldurmam gerektiğini duymuştum ben de şubeye gitmeden önce. Hazır öyle yapan birini bulmuşken sorayım dedim.

Daha önce askerlikle ilgili hiç işlemim olmamıştı. 20 yaşını doldurunca öğrenciysen bile bi şubeye gidip ilk muayeneni olman lazım gibi bi şeyler okumuştum. Durum nasıldı sende? Benim gibi daha önce hayatında hiç askerlik şubesinde işlem yapmadan mı başladın sürece online olarak, yoksa okurken falan bi şekilde bi muayene, yoklama, kontrol vb. bi şeyler yaptırmış mıydın?

Bi de ben yeni mezun olduğum için diplomayla falan ben mezun oldum tecil için geldim demeden direkt formu doldurarak mı başlamalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kantakuzen94 -- 2 Aralık 2019; 23:11:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kantakuzen94

Benim bir sorum olacak. Üniversiteden yeni mezun oldum, ben de kilo fazlalığı nedeniyle erteleme alıcam internette gördüğüm boy kilo oranlarına göre. E-devletteki asal yoklama formunu doldurmam gerektiğini duymuştum ben de şubeye gitmeden önce. Hazır öyle yapan birini bulmuşken sorayım dedim.

Daha önce askerlikle ilgili hiç işlemim olmamıştı. 20 yaşını doldurunca öğrenciysen bile bi şubeye gidip ilk muayeneni olman lazım gibi bi şeyler okumuştum. Durum nasıldı sende? Benim gibi daha önce hayatında hiç askerlik şubesinde işlem yapmadan mı başladın sürece online olarak, yoksa okurken falan bi şekilde bi muayene, yoklama, kontrol vb. bi şeyler yaptırmış mıydın?

Bi de ben yeni mezun olduğum için diplomayla falan ben mezun oldum tecil için geldim demeden direkt formu doldurarak mı başlamalıyım?
    Sanırım 2013 yılında Mastera başlamadan önce askerlik şubesine gitmiştim ama niye gittiğimi hatırlamıyorum. Zorunlu olduğu için mi gitmiştim yoksa lisans sonrası erteleme için mi bilmiyorum. Bence İnternetteki formu doldur sonunda zaten ne yapman gerektiğini söyler. Ben doldurunca en son aile hekimine git dedi. Sen doldurunca önce askerlik şubesine git der belki

• Selamlar
    1 sene önce ilk ertelemeyi aldım 8 gün sonra ikincisi için gidicem ..Bu arada ilk gittiğimde aile hekimi,hastane ,heyet ve askeriye şeklindeydi .Bu senede sıralama aynımı olur acaba..Not tansiyon ve tiroid var geçen sene söylememiştim.Bu sene soyliyim diyorum .Tansiyon olayında cihaz bağlama gibi durumlar oluyormu ?
    Bilgisi olan varsa hayrına cevaplarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkntrn123 -- 3 Aralık 2019; 17:25:47 >
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.